User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Derbi Etx Hakkında

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Derbi Etx Hakkında

Tekrardan merhaba
    2 sene önce buna benzer bi konu açmıştım ama scooter içindi bazı şeyler yolunda gitmedi alamadık.
    Uzun zamandır ha şimdi ha yarın diye diye araba bakıyodum ama öğrenci bütçesiyle o da sıkıntıya gireceği için elimdeki parayla motosiklet almaya karar verdim. Nisan ayındaki sınava yazıldım. Bi sıkıntı çıkmazsa inşallah alıcam. Elimdeki bütçenin kısıtlı olması, evdekilerin ehliyete başvurduğumu bilmemesi , kask ceket gibi ekipmanlara da para ayıracağımdan bütçe epey düştü. İnternette dolaşırken bu motorlara denk geldim stx hoşuma gitmedi çamurluk yapısı ve şeklinden dolayı etx daha şık geliyor. Motor italyan adıyla olsa da okuduğum bi kaç yerde çin malı olarak bahsedilmiş. Gerçi 2014 model motorda karbüratör olunca haklılık payları da var ama emin olamadım. Kısacası tavsiyelerinize ihtiyacım var gerek ekipman gerekse bu motorda tecrübe hakkında.
    Şimdiden teşekkür ederim
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor asıl üretici Firması Zongshen firmasıdır. Türkiyede derbi,mondial,spada vb gibi firmalar getirip kendi adları ile satıyorlar.

2005 senesinde ilk motoru aldık eve. 2006da Omi marka çin menşeili cub(şuan 20binde yaklaşık),6-7 sene önce de suzuki gn125 replikası motoran mt150 aldık(25-26bin yaklaşık). Genel bakımlar hariç hiç problem yaşatmadı.Hani çinli motor kendi kendine dökülüyor lafı varya o tamamen yalan bence.Titreşim cub motorda normal var ama 150lik olanda az kesinlikle hele de arkada hissetmiyorum yüksek hızlarda olmadıkça. Ben tavsiye ederim çinlileri bakımı yapılırsa yolda bırakmazlar. Maalesef ki bu motor hakkında başka fikrim yok kusura bakmayınız

kesinlikle kalitesiz çinliler var piyasada onlar kendilerini belli ederler ama aldığımız her çinliden memnun kaldık
    Konu SpeedlinE™ tarafından (12-03-2017 Saat 20:41 ) değiştirilmiştir.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    italyan değil derbi aslen ispanyol markasıdır çok eski bir firmadır köklü bir firmadır.. efsanede modelleri vardır.. grand prix yarışlarında 1970 li yıllarda 50 c.c ile şampiyonlukları vardır üst üste.. dünya şampiyonukları vardır öyle boş bir firma değildir yani.. en son piaggio almışdı derbiyi ..

çinlilere satılmışsa çok üzücü.. ama tipdende belli klasik china tasarımı bir tipi var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    italyan değil derbi aslen ispanyol markasıdır çok eski bir firmadır köklü bir firmadır.. efsanede modelleri vardır.. grand prix yarışlarında 1970 li yıllarda 50 c.c ile şampiyonlukları vardır üst üste.. dünya şampiyonukları vardır öyle boş bir firma değildir yani.. en son piaggio almışdı derbiyi ..

çinlilere satılmışsa çok üzücü.. ama tipdende belli klasik china tasarımı bir tipi var..

satılıp satılmadığı hakkında bir bilgim yok lakin aynı model yurt dışında piaggio diye de geçiyor onuda belirteyim. Kendileri istemişe benziyor firmadan. İlginç...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kendileri istemişse onda sıkıntı yok piaggio kötü motor almaz.. zaten kendi motor üreticisi bir firma ama manuel ile işi yok scooter .. zongshen lifan cfmoto bunlarda kötü firmalar değil çinin kaliteli firmalarıdır ama genede çin işte insan bir iki adım mesafeli duruyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lan derbi falan diyince jilet zannettim aykut lan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Suan etxleri 200cc olarak spada anton modeli olarak getiriyor. Ben tasarimini cok begeniyorum ama insallah sorunsuz bisey buluruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor asıl üretici Firması Zongshen firmasıdır. Türkiyede derbi,mondial,spada vb gibi firmalar getirip kendi adları ile satıyorlar.

2005 senesinde ilk motoru aldık eve. 2006da Omi marka çin menşeili cub(şuan 20binde yaklaşık),6-7 sene önce de suzuki gn125 replikası motoran mt150 aldık(25-26bin yaklaşık). Genel bakımlar hariç hiç problem yaşatmadı.Hani çinli motor kendi kendine dökülüyor lafı varya o tamamen yalan bence.Titreşim cub motorda normal var ama 150lik olanda az kesinlikle hele de arkada hissetmiyorum yüksek hızlarda olmadıkça. Ben tavsiye ederim çinlileri bakımı yapılırsa yolda bırakmazlar. Maalesef ki bu motor hakkında başka fikrim yok kusura bakmayınız

kesinlikle kalitesiz çinliler var piyasada onlar kendilerini belli ederler ama aldığımız her çinliden memnun kaldık
    Verdiğiniz bilgiler icin cok tesekkurler Cinliye karsi benim cok bi on yargim yok ne kadar ekmek o kadar kofte . Satilik olanlarin da cogu dusuk kmlerde benim icinde baslangic motoru olucak parcasi ne kadar uygun olursa daha iyi olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende araba alamadım nisan da ki a2 yazıldım

Derbi Etx benimde çok hoşuma gitti. Yalnız touring yazmışlar ama bu bildiğin naked olmuş kaliteli bir şey gibi duruyor araştırmak lazım. Etx i yazdım bi kenara

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Çok şık duruyor bence 0 motor 5k daha ne olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardımcı olur biri şöyle bir şey değinmiş
    Ucuz ve Vaatkar: Derbi ETX150 – Motor Hikayesi Nasıl Başlar?

Benim hoşuma gitti düz yolda max 110 yapması hariç Keşke su soğutmalı olaymış uzun yola da gelirdi. Neyse bi 180 km götürsün beni yeter . Ben karbüratörlü makinaları severim az sorun çıkarır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150cc motor bloğu ve eğer 12hp ise zaten 100-110 da sağlıklı kullanım sunuyor ise ne ala..

Ben Derbi etx 150'yi yakından incelemiştim. Bence cbf ve türevlerinin çirkin suratlarına göre alınabilir bir motosiklet. Malzeme kaliteside gayet yeterli bulmuştum. O paralara alınabilecek bir alet BENCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    motor naked lastikler enduro ..

ferco getirtiyorsa demek ki hala derbi piaggio da.. ferco olmasıda motorun arkasında ayrıca bir artı.. parçada sorun olmaz..

benim anladığım piaggio çinliye sipariş verip derbi markası altında bu motoru üretmiş.. ama derbininde böyle bir motor yapabilicek teknolojisi var derbi zaten düşüh hacimlerde iddalı bir firma idi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende araba alamadım nisan da ki a2 yazıldım

Derbi Etx benimde çok hoşuma gitti. Yalnız touring yazmışlar ama bu bildiğin naked olmuş kaliteli bir şey gibi duruyor araştırmak lazım. Etx i yazdım bi kenara

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Çok şık duruyor bence 0 motor 5k daha ne olsun
    Başlangıç motoru için yeter de artar bile benim en uzun gideceğim yol rize ona da sürmene de durur pide yerim sonra devam köyün yollarına
    Sıfır ben düşünmüyorum çok iyi bi kullanıcı değilim illaki düşecek çarpacak 0 alırsam içim acır zaten ikinci elleri de max 10 k da
    Bunu satarsam da cbf 250 alırım zaten o uzun yola gelir

Alıntı Ronin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    150cc motor bloğu ve eğer 12hp ise zaten 100-110 da sağlıklı kullanım sunuyor ise ne ala..

Ben Derbi etx 150'yi yakından incelemiştim. Bence cbf ve türevlerinin çirkin suratlarına göre alınabilir bir motosiklet. Malzeme kaliteside gayet yeterli bulmuştum. O paralara alınabilecek bir alet BENCE
    Çok aşırı güç istediğim yok zaten tipi hiç değilse bişeye benziyor bana yeter o. Sürme deneyiminiz oldu mu hiç ?

motor naked lastikler enduro ..

ferco getirtiyorsa demek ki hala derbi piaggio da.. ferco olmasıda motorun arkasında ayrıca bir artı.. parçada sorun olmaz..

benim anladığım piaggio çinliye sipariş verip derbi markası altında bu motoru üretmiş.. ama derbininde böyle bir motor yapabilicek teknolojisi var derbi zaten düşüh hacimlerde iddalı bir firma idi..
    Şimdi şöyle bi durum var sanırım bu motorlar Türkiyeye 2014 yılında gelmiş. O kısımda dediğiniz doğru distrbitörlük fercomotordaymış ancak şuan trendmoto adlı bi firmaya devredilmiş. Sadece derbi değil yanlış görmediysem tüm italyanlar. Tasarım konusuna da gelirsek stx street versiyonu etx den çamurluk vb ufak farklılıkları var etx enduroya daha dönük daha çekici yapan da o bana göre.

Dün bi de cbf kullanma deneyimim oldu. Tamam japondur hakkaten ölümsüz makina gibi bişey düzgün kullanılırsa ama motor sıkıştırmaya gelmiyor. Ödünç aldığım arkadaşım devirli kullanıyor genelde. Ben çalışmasında bi gariplik sezmiştim. İşten çıktı dükkanın önünde yağı boşalttık ... Lan yarım litre ya var ya yok aklımız çıktı motoru iyi kırmadık diye. Bi kaç okuduğum yerde de böyle yazıyor . Hakkaten cav motorlu polo gti gibi cbf o konuda motora yabancı olan insan için büyük handikap.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekipman olayını sorayım bi de ne tavsiye edersiniz başlangıçta

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Derbi/aprilla olarak avrupada satiliyor, evt cin uzantili fakat avrupa firmasi kendi adini koyarak satacagi icin tabiki kalite standartlarinda yuksrda uretim yaptiriyor, avrupada montajlayip kendi uretimleri gibi satiyor, getiren ve servis veren firmalar vespa, piagio yaptigi icin merdiven alti yerlere girmiyorsunuz, derbi oldugu icin bakim fiyatlari ugur vs den aldiginiz servis ucreti ile esdeger.
    Vespa servisine gitmek ile mondial servisine gitmek arasindaki farkin degerini bilemezsiniz, cok kelepire getirmek isterseniz sonucta diger markalarin parcalari oluyor onlardan tedarik edip takabilirsiniz.
    Rahatlik konusunda daha rahat motor belki cbf dir hic binmedim.
    Kafadan bakinca honda nc ve naked ler gibi kirmizida olunca anlamayan lar iyi bir motor edasinda bakiyor, anlayablar aaa nasil vs gibi sorular ile geliyor.
    Ben uzun sure sirket araci sag sola gitmelik evrak yollamalik kullandim, motor alip almamak arasinda kalan bir arkadasim satin aldi yaklasik 1 senedir biniyor, bu yaz satip direk buyuk motor alma pesine girdi.
    Yaklasik 3.5-4000tl'ye pcx den belki az yakan bir makine alirken servislerin bildigi bikac onemli ayrinti var onlari ogrenin hic bir sikinti olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Derbi/aprilla olarak avrupada satiliyor, evt cin uzantili fakat avrupa firmasi kendi adini koyarak satacagi icin tabiki kalite standartlarinda yuksrda uretim yaptiriyor, avrupada montajlayip kendi uretimleri gibi satiyor, getiren ve servis veren firmalar vespa, piagio yaptigi icin merdiven alti yerlere girmiyorsunuz, derbi oldugu icin bakim fiyatlari ugur vs den aldiginiz servis ucreti ile esdeger.
    Vespa servisine gitmek ile mondial servisine gitmek arasindaki farkin degerini bilemezsiniz, cok kelepire getirmek isterseniz sonucta diger markalarin parcalari oluyor onlardan tedarik edip takabilirsiniz.
    Rahatlik konusunda daha rahat motor belki cbf dir hic binmedim.
    Kafadan bakinca honda nc ve naked ler gibi kirmizida olunca anlamayan lar iyi bir motor edasinda bakiyor, anlayablar aaa nasil vs gibi sorular ile geliyor.
    Ben uzun sure sirket araci sag sola gitmelik evrak yollamalik kullandim, motor alip almamak arasinda kalan bir arkadasim satin aldi yaklasik 1 senedir biniyor, bu yaz satip direk buyuk motor alma pesine girdi.
    Yaklasik 3.5-4000tl'ye pcx den belki az yakan bir makine alirken servislerin bildigi bikac onemli ayrinti var onlari ogrenin hic bir sikinti olmaz
    Benimde cok deneyimim yok ama cbf in oturus pozisyonu da selesi de rahat arkadasiniz etx almıştı dimi ?

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cbf hakkinda bir fikrim yok, arkadasima ben sattim, bizdeki motor stx bu para motor yok, stx alip pisman olan yok. Ilk basta cok yuksek fiyattan piyasaya girdi, ferco el degistirmeden once stoklari nakte donmek amaciyla kampanya yapti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    evet bakdım şimdi trend almış.. bütün italyan dediğiniz zaten piaggio group altında pek çok italyan motorsiklet markası vespa aprilla moto guzzi scarabeo falan ... bu markaların hepsi piaggionun kendi alt markaları.. derby de öyle.. ama derby özünde ispanyoldur..

bendede beverly var tabii hiç resmi servise götürmediğimiz için ben ferco diye biliyorum distiribütör.. inşallah trend motorda parça fiyatları üzmez uygun olur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet bakdım şimdi trend almış.. bütün italyan dediğiniz zaten piaggio group altında pek çok italyan motorsiklet markası vespa aprilla moto guzzi scarabeo falan ... bu markaların hepsi piaggionun kendi alt markaları.. derby de öyle.. ama derby özünde ispanyoldur..

bendede beverly var tabii hiç resmi servise götürmediğimiz için ben ferco diye biliyorum distiribütör.. inşallah trend motorda parça fiyatları üzmez uygun olur..
    doğrudur derbinin detayını o kadar bilmiyorum. Abi bende yetkili servise götürmiycem ki trabzonda bu gruba ait serviste yoktur tahminim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler