User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
106 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: İlk motosiklet - PCX & Nmax & Vespa LX 150 & Pulsar 200 & Diğer Öneriler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiye edebileceğiniz honda motor bayii var mı istanbul içi ? Örneğin bugün anesi aradım pcx veya forza var mı diye, pcx sadece sarı var forza yok dedi. Şöyle her konuda dolu dolu olan babacan bi bayii var mıdır ?
    Esengülü kesinlikle tavsiye ederim servis konusunda. Önermeyeceğim bayide, şirinevler bayi. Şahsi düşüncemdir.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiye edebileceğiniz honda motor bayii var mı istanbul içi ? Örneğin bugün anesi aradım pcx veya forza var mı diye, pcx sadece sarı var forza yok dedi. Şöyle her konuda dolu dolu olan babacan bi bayii var mıdır ?

Konşuk honda güzel fiyatlar veriyor diye duymuştum. Hatta gittiğim sürücü kursunun tüm araçlarının plakalıkları konşuktu.
    Instagram: mutusgarage

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ronin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esengülü kesinlikle tavsiye ederim servis konusunda. Önermeyeceğim bayide, şirinevler bayi. Şahsi düşüncemdir.
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konşuk honda güzel fiyatlar veriyor diye duymuştum. Hatta gittiğim sürücü kursunun tüm araçlarının plakalıkları konşuktu.
    Teşekkür ettim, iki bayiye de gidip konuşucam bu ay içinde
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ettim, iki bayiye de gidip konuşucam bu ay içinde

Ben yarın servise(dogu batı) gidicem, sorarım sizin için. Hangi renk kaçlık istiyorsunuz?

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yarın servise(dogu batı) gidicem, sorarım sizin için. Hangi renk kaçlık istiyorsunuz?
    İş biraz karışık açıkcası, bir abim için öğrenmek istedim rica etti. Kendisi krediye başvurucak ve aynı zamanda test edicek. Kredi miktarına göre forza veya pcx almak istiyor, renk sadece sarı olmasın istedi. Ama önemli olan ilk kendisine çıkacağı kredi miktarı. O yüzden dedim iki bayiye gidip konuşucam diye, takıcam onu da peşime. Ama yine de çok teşekkür ettim Allah razı olsun
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi oranı kötüydü hatırladığım kadarıyla 1.50 ye yakındı. İhtiyaç kredisi çekilse daha mantıklı rakama geliyordu diye hatırlıyordum hatta =)

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yola KTM Duke 200 ABS ile devam ediyorum İlk sahibinden titizlikle kullanılmış stock bir motosiklet. Gerçekten müthiş bir keyifmiş, Bakırköy-Başakşehir arası günlük trafikte 2.1-2.5 arası yakıyor, baya güven veriyor ve 0-100 km arası seri hissettiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son güncelleme. Macera Honda PCX 150 ile devam ediyor. 160 km karma kullanımda yakıt ortalamam 2.0 lt ilacı bulduk sanırım. Başta yapmam gereken hareketi sonradan yaptım ama güzel tecrübe oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de pcx imi martta aldım. 125lik. Arkadaşların ortak kanısı sıkılırsındı. Her geçen gün yakıtından ötürü daha çok seviyorum scooterımı. =) 1800km oldu benim de. Tam 4 ay olacak 3 gün sonra.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilbeyyagci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son güncelleme. Macera Honda PCX 150 ile devam ediyor. 160 km karma kullanımda yakıt ortalamam 2.0 lt ilacı bulduk sanırım. Başta yapmam gereken hareketi sonradan yaptım ama güzel tecrübe oldu.
    Soylemistik

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sezondur pcx kulaniyorum... vitesli motora gecme dusuncem var racing tipi kesinlikle istemiyorum naked olmali.. aklimda duke 250 abs var ama 19.000 fazla gereksiz geliyor bana mt-25 de 13 14 civari rahat bulunuyor ama ondada igrenc irc lastikler, abs yok, kaydirmali debrijay yok tek artisi cift silindir olmasi tabi onada arti denirse yakiti fazla onerilerinizi bekliyorum.. oyle al sat gibi bi dusuncem yok rahat 2 sezon kullanirim ondan sonra buyuturum muhtemelen
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soylemistik
    Sözüne geldik abi

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sezondur pcx kulaniyorum... vitesli motora gecme dusuncem var racing tipi kesinlikle istemiyorum naked olmali.. aklimda duke 250 abs var ama 19.000 fazla gereksiz geliyor bana mt-25 de 13 14 civari rahat bulunuyor ama ondada igrenc irc lastikler, abs yok, kaydirmali debrijay yok tek artisi cift silindir olmasi tabi onada arti denirse yakiti fazla onerilerinizi bekliyorum.. oyle al sat gibi bi dusuncem yok rahat 2 sezon kullanirim ondan sonra buyuturum muhtemelen
    Bende R25 var gayet güzel aman amanda yakmıyor yaa bir pcx değil tabi de yani bence mt25 alıp rosso 2 lastik takabilirsiniz şuanlık benim ABS ihtiyacım şükür doğmadı yağmurda sanırım daha çok lazım olur
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ılgılenenlere pcxım satılık bu arada

92Sİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhabalar. Bir konu hakkında tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ocak ay'ın da pcx alacağım işle evin arası git-gel toplam mesafe 55 km. İlk başlarda nmax ile pcx arasında kaldım ama yapılan yorumları okudukça ve kullanana sorduğumda nmax için hep negatif yorumlar aldım. Dolayısı ile pcx almaya karar verdim ama 125 mi olsun 150 mi olsun ikisinin arasında kaldım. 125 kullanan arkadaşlarıma soruyorum pek bir farkının olmadığını söylüyor. 150cc kullanan arkadaşlarıma soruyorum onlarda 150'den şaşma diyor. Son olarak sıfır fiyatları inanılmaz artmış belkide temiz ikinci el 'de alabilirim.
    34 EVH 16 CİVİC Sİ (94) 26 KZ 693 CİVİC Sİ (92)
    34 RBM 72 CİVİC Sİ (93)
    52 AZ 885 CİVİC Sİ (92)
    34 JA 3602 CİVİC Sİ (92)
    39 TC 045 CİVİC Sİ (94)

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 92Sİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar. Bir konu hakkında tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ocak ay'ın da pcx alacağım işle evin arası git-gel toplam mesafe 55 km. İlk başlarda nmax ile pcx arasında kaldım ama yapılan yorumları okudukça ve kullanana sorduğumda nmax için hep negatif yorumlar aldım. Dolayısı ile pcx almaya karar verdim ama 125 mi olsun 150 mi olsun ikisinin arasında kaldım. 125 kullanan arkadaşlarıma soruyorum pek bir farkının olmadığını söylüyor. 150cc kullanan arkadaşlarıma soruyorum onlarda 150'den şaşma diyor. Son olarak sıfır fiyatları inanılmaz artmış belkide temiz ikinci el 'de alabilirim.
    tabiki 150 daha iyi ama çook çook fark yok.. İlk 2 tekerliniz olacaksa ben eski kasa 125 i tavsiye ederim. Eski kasanın far grenaj vs gibi kaporta malzemeleri çok daha ucuz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N max in tasarımı daha hoş geliyor gözüme tabi zevk meselesi ama 2 side güzel motorlar seçenek hangisi olur bilmem ama 150cc daha mantıklı bazı durumlarda güç gerekebiliyor..

Bu videoda sana fikir verebilir pcx-Nmax karşılaştırması
    Yamaha NMAX - Honda PCX 125 Karşılaştırması - YouTube
    Revo

92Sİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim. 150 cc almaya karar verdim. Allah nasip ederse ocağın ilk haftası alacağım.
    34 EVH 16 CİVİC Sİ (94) 26 KZ 693 CİVİC Sİ (92)
    34 RBM 72 CİVİC Sİ (93)
    52 AZ 885 CİVİC Sİ (92)
    34 JA 3602 CİVİC Sİ (92)
    39 TC 045 CİVİC Sİ (94)

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 bin km PCX150 kullanıp sattıktan sonra , yine sıfır Nmax125 aldım. Yaşım 17 ve yaşım itibariyle size artı eksileri şöyle sayabilirim :

+ Pcx in yedek parça grenaj yan sanayi vs bulabiliyorsunuz (yan ayaktan kaydırıp yan yatırdım boyatmak yerine sıfırladım parçaları ordan biliyorum fiyatları uygun)
    - Nmax in yan sanayi parçası grenajı yok ss olarak servisten alıyorsunuz (aynı yerde dükkanımızın önünde yan ayaktan kaydı yine yan yattı 2 parça aldım 280tl idi. Pcx in kaç parça aldım 300 küsür tutmuştu gözünü seveyim yan sanayi

- Pcx gerçekten konfor üzerine yapılmış bir motor tek kişi mükemmel bir konfora sahip ama ortalama 70kg üstü bir artçı aldığınız zaman amortisörler o kadar yumuşak ki davlumbaza vurmaya başlıyor ne yazık ki ve motor çok alçalıyor..
    + Nmax in evet belki tek kişi konfor kötü olabilir ama ben arabadada motordada yaşım gereği fazla manevra yaptığım için sıkı olması daha stabil ve güzel hissettiriyor. Arkama 110kg artçı aldım konforu efsane oldu keşke hiç inmese dedim , ve pcx te yaşadığım alçalma ve vurma sorununu yaşamadım.

+ Yakıt konusuna gelirsek ben çok yakıtı düşünen bir insan değilim , 10lt yakacak ama cbr250 gibi gidecek desinler tamam derim o derece ) Pcx harbiden yakmıyor cidden kokluyor. Tapa gaz agresif kullanım 2.8 in üstüne çıkaramadım.
    - Nmax her ne kadar yakıtı düşünmesemde 1.3 linea kadar yakması biraz koyuyor 3.7-3.8 depo bitiriyorum. 30 liraya ortalama 200km gidiyorum (benzin ışığım yandıktan en fazla 5km sonra alırım benzin yeniden zorlasam 220km yapar)

+ Benim için en önemli şey yol tutuşu ve gidiş. Nmax viraj kabiliyeti konusunda tartışmasız pcx den iyi. Bunda amortisörlerin sertliği çok etki yapıyor. Gidiş konusunda Nmax te R25 te de olan mevzu var bi süreden sonra belirgin bi şekilde gaz açıyor. (ölçümlerime göre düz yolda 24-25km hızdan itibaren o hızlara kadar motor adeta ölü diyebilirim. Kalkışta pcx direk ayırıyor 35-40 arası nmax çok ayırıyor ama)
    - Pcx gerek yumuşaklığı gerek lastiklerinin inceliği gerek oturuş pozisyonu nedeniyle bana virajda nmax kadar stabil hissetmiyor. Ama şunu kesinlikle söyleyebilirim Nmax e göre mükemmel yanlıyor nmax in alt devirler çok ölü olduğu için yanlama konusunda tatmin etmedi

+ Pcx in farları muazzam aydınlatıyor hele hele uzunu nmax e göre çok üst düzey.
    - Nmax in kısaları yeterli ama uzun hiç koymasaymış daha iyi o derece rezalet.

+ Fren konusunda tartışmaya açık olduğunu sanmıyorum çünkü abs çok fark ettiriyor. Ama şöyle bilinen bir yanlış var. Yerler ıslak olsun lastikler aynı marka olduğu sürece pcx daha önce durur nmax ten ama pcx i kullanan acemiyse ani frenlemede düşebilir. Nmax te abs sadece kaydığı an freni elinin altından çekiyor gibi oluyor ben nmax inde açığını dün buldum , ani frenlemede motoru yan yatırırsam abs devreye girmiyor ve aksyion yapabiliyorum pcx te lastikler ince olduğu için korkuyordum ama daha uzun süre kayıyordum.. Ama abs işi bilen için gerekli bişey değil. Şöyle bişeyde var eniştemin 2017 VFR1200 ünü kullandım araba gibi duruyor zang diye valla abs nin nasıl bişey olduğunu onda öğrendim.

Her şeyi tüm tarafsızlığımla yazdığımı düşünüyorum. Nmax mi Pcx mi diye sorsalar ben nmax derim yaşım ve kullandığım şekilden dolayı..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler