User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ilk motosiklet hakkinda

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ilk motosiklet hakkinda

Herkeze selam,

Ilk motosiklet hakkinda tecrubeli arkadaslarimizin goruslerine ihtiyacim var. Biraz kendimden ve yol sartlarindan bahsedeyim.

Tecrube: Motosiklet tecrubem yok. Motor almak icin acelem de yok. Once onumuzdeki 4 ay icerisinde defansif surus kursunu tamamladiktan, ve ekipmanlarimi tamamen aldiktan sonra ilk motosikletimi almayi dusunuyorum. Cok alakali olmasa da yol bisikleti tecrubem var, 4 yilda yaklasik 9000+ km kullandim. Iki teker tecrubem hic yok sayilmaz yani Tabi ki 8 kg lik yol bisikletiyle, 150+ kg lik motosikletin surus dinamikleri cok farklidir, fakat bisiklet tecrubesinin denge konusunda hic kullanmamis birine gore katki saglayacagini dusunuyorum.

Kafamdaki plan: Vitesli ve tercihen 180 kg alti motosiklet dusunuyorum. 250 - 300 cc asagisinda motor bulmak burda gercekten zor. Zaten yollar daha dusuk hacimli motosikletlere uygun degil. Scooter kesinlikle dusunmuyorum, daha once kisa sureli scooter kullandim (tecrubeden saymiyorum bunu) ve yol bisikletinden sonra oturma pozisyonuna bir turlu alisamadim ve bu beni cok rahatsiz ediyor. Tecrube kazandiktan sonra (3+ yil) hedefim Z650 almak.

Yol sartlari: Burada Turkiye'ye gore otobanlar biraz daha fazla, trafik problemi yok, yokus yok, yollar/seritler daha genis, ve aralardan gecmek yasak. Kisaca araba gibisiniz, kimse sizin seridinize giremiyor, siz de kimseninkine giremiyorsunuz. Istanbul gibi trafik olmadigi icin pek problem degil bu durum.

Burada genelde iki tip baslangic motosikleti tercih edenler var:

1. tip: Kawasaki Ninja 300 tercih edenler : Bu tip motosikleti tercih edenlerin hedefi genelde 2 3 yil icerisinde 1000 cc racing motora gecmek. Acikcasi benim hedefim bu degil.

2. tip: Suzuki SV650 tercih edenler: Genelde bu tip motosikleti tercih edenler, gaz tepkisinin racing motor kadar ani olmadigini, ve surus egitimlerini aldiktan sonra agirliga alisildigi takdirde problem olmayacagi yonunde. Ikinci eli bol ve parcasi ucuz oldugu icin genelde ilk kez kullananlar tarafindan tercih ediliyor. Bu tarz bana daha uygun fakat ben yine de daha temkinli davranarak ilk motor olarak 650cc almak istemiyorum.

Benim aklimda 650cc ye gecmeden once 2-3 alternatif var, bunlar BMW G310R, KTM Duke 390, ya da CB500F/X olabilir. Bunlardan herhangi birisini alip minimum 2 yil sureyle kullanmayi dusunuyorum. 2-3 yil tecrube kazandiktan sonra ikinci adim olarak Z650 - FZ-07 ya da SV650 olabilir.

Dedigim gibi, amacim bir an once 1000 cc ye atlayip hizli gitmek degil, daha yavas motosiklet alip hakkiyla ogrenmek ve kendimi gelistirmek.

Sorum su, sizce yukarida saydigim 300-500cc naked motosiklet mi, yoksa Ninja 300 tarzi baslangic racing motosiklet mi benim kendimi gelistirmeme daha cok yardimci olur? Onerilerinize acigim.

Vakit ayirdiginiz icin simdiden tesekkurler.
    Konu Dou tarafından (14-08-2017 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.

CallMeInsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceliği ekipmana vermiş olman çok güzel bir düşünce ilk motor olarak dik oturuş pozisyonlu hafif bir motorsiklet tercih etmen öğrenmen ve tecrübe kazanman konusunda sana oldukça fazla tecrübe kazandıracaktır duke390 güzel hafif bit motor lakin 44 hp olmasının yanında biraz agresif bir gaz tepkisi var ktm genetigi sanırım 200cc olanı cok daha başarılı bir versiyon ama bulma imkanın biraz az sanırım bmw g310 yeni bir motorsiklet duke altyapısına cok benzer bi görünümü var ama bmw nin enduro giriş motor sikleti olduğundan ötürü biraz daha sakin bir motor olabilir cb500 de hacmen yuksek olmasına karşın duke390 a göre daha sakin hızlanan ama biraz daha fazla hızlanabilen bir motor siklet tercihini bmw yada hondadan yana kullanmanı tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CallMeInsane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceliği ekipmana vermiş olman çok güzel bir düşünce ilk motor olarak dik oturuş pozisyonlu hafif bir motorsiklet tercih etmen öğrenmen ve tecrübe kazanman konusunda sana oldukça fazla tecrübe kazandıracaktır duke390 güzel hafif bit motor lakin 44 hp olmasının yanında biraz agresif bir gaz tepkisi var ktm genetigi sanırım 200cc olanı cok daha başarılı bir versiyon ama bulma imkanın biraz az sanırım bmw g310 yeni bir motorsiklet duke altyapısına cok benzer bi görünümü var ama bmw nin enduro giriş motor sikleti olduğundan ötürü biraz daha sakin bir motor olabilir cb500 de hacmen yuksek olmasına karşın duke390 a göre daha sakin hızlanan ama biraz daha fazla hızlanabilen bir motor siklet tercihini bmw yada hondadan yana kullanmanı tavsiye ederim
    Yorumun için teşekkürler. Önerilerini dikkate alacağım.

KTM'de Duke 390'dan daha küçüğü yok ABD ve Kanada'da, baya zor burada küçük hacimli motosiklet bulmak Zaten ikinci el bulabilmekte ayrı bir mesele. Yukarıda yazdığım SV650 ya da Ninja 300 haricinde saydıklarım arasında ikinci el bulmak çok güç. Neyseki sıfır fiyatları pahalı değil, saydığım motorların sıfır fiyat aralıkları 5-7 bin dolar arası.

CB500F ya da X versiyonları BMW'ye göre daha cazip geliyor, hacimli olmasından ziyade parça fiyatları daha uygundur diye tahmin ediyorum BMW'ye göre.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw g310r her işine yarar abi mt-125 den geçiş yapıcam bende onumuzdekı sezon ınsallah, birde velespit pozisyonunu seviyorsanız naked iyi olabilir
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G310r verilen paraya mt07 alinir. Butce belli değil heralde ben ilk motor mantigiyla dusunucem. Her ne kadar olmasin desekte dus kalk illaki olucaktir. Parcasi çok pahali olmayan bisey bakin derin. Dominarlarda indirim var bi bakin derim.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "fakat ben yine de daha temkinli davranarak ilk motor olarak 650cc almak istemiyorum." Bu yorum çok güzel bir yorum, maalesef bizde "noolacak yaa" şeklinde gittiği için herşey dönülemeyen virajlar,platinli bacaklar,kullanamadığı için tuu kaka yapılan motor çok oluyor.250-300 cc aralığı alacağın eğitimle uygun olacaktır diye düşünüyorum. Defansif sürüş eğitimi demişsin, yol eğitimi almanıda öneririm verilecek eğitim kapalı alan eğitimi ise. gymkhana denilen kapalı alanda kısa manevra ile yol eğitimleri bambaşka olur.
    ilerde ne kullanmak istiyorsunu sormalısın bence kendine, yanlış motor seçimi soğutabilirde motorsikletten..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    G310r verilen paraya mt07 alinir. Butce belli değil heralde ben ilk motor mantigiyla dusunucem. Her ne kadar olmasin desekte dus kalk illaki olucaktir. Parcasi çok pahali olmayan bisey bakin derin. Dominarlarda indirim var bi bakin derim.
    Butce problemim yok. Onceligim ekipman ve egitim icin para yatirmak. Sonrasinda alacagim motorda dusme ihtimaline karsi koruma demirleri taktiracagim mutlaka.

Bu arada G310r burada 5 bin dolar iken MT-07 (buradaki adiyla FZ-07) 7500 dolar. Yani arada ciddi fark var fiyat bakimindan. Buraya henuz Cinli ve Hintli motosiklet akini gerceklesmedi, pek geleceklerini de zannetmiyorum. Cunku insanlar burada motosikleti ulasim araci olmasindan ziyade oyuncak / luks tasit olarak goruyor ve kullaniyor. Bunun sebebi de, araba almak ucuz, motosikletle ilgili kesimin maddiyattan ziyade eglence icin motor almasi, ve 12 ay boyunca hava sartlari sebebiyle motosiklet kullanmak cok zor.

Alıntı |KaAn| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "fakat ben yine de daha temkinli davranarak ilk motor olarak 650cc almak istemiyorum." Bu yorum çok güzel bir yorum, maalesef bizde "noolacak yaa" şeklinde gittiği için herşey dönülemeyen virajlar,platinli bacaklar,kullanamadığı için tuu kaka yapılan motor çok oluyor.250-300 cc aralığı alacağın eğitimle uygun olacaktır diye düşünüyorum. Defansif sürüş eğitimi demişsin, yol eğitimi almanıda öneririm verilecek eğitim kapalı alan eğitimi ise. gymkhana denilen kapalı alanda kısa manevra ile yol eğitimleri bambaşka olur.
    ilerde ne kullanmak istiyorsunu sormalısın bence kendine, yanlış motor seçimi soğutabilirde motorsikletten..
    Alinabilecek tum egitimleri almadan motor almayacagim. Kursa baslamadan once ekipman almak gerekiyor, o yuzden onu motor almadan once alacagim. Bu konuda da onerilerinize acigim, butce problemim yok. Hangi markalar iyidir, ne almak gerekir biraz arastirdim ama cok cesit var. Motosiklet arastirmaktan daha zormus ekipmana karar vermek.

Tecrube kazandiktan sonra almak istedigim motosiklet Kawasaki Z650. Yine naked olur kisaca. O yuzden yine naked sinifinda baslangic modellerine bakiyorum. Yoksa ikinci eli bol Yamaha Vstar 250 cc var baslangic icin de guzel secenek, ama chopper sinifi bana gore degil.

Edit: Bu arada, katilacagim kurslarin bilgilerini de ekleyeyim, belki incelemek isteyen olur.

Courses | Rider Training Institute
    Konu Dou tarafından (15-08-2017 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oo hocam ben Turkiyedesiniz zannediyorum. Oradaki piyasayi bilmedigim için buraya gore yorum yaptim kusura bakmayin
    Duke bakin o zaman
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW'yi showroomlarda inceledim, ciddi şekilde hoşuma gitti. Başlangıç için naked olarak ideal olduğunu düşünüyorum. Son derece de kıvrak bir makina gibi duruyor, test etme şansım olmadı ama kullanan yorumları da bu yönde.

chopper sınıfı olmasa da sport cruiser modeller de ileride değerlendirilebilir kawasaki vulcan s, hd nightrod vb
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, öncelikle ekipman ve kurallara odaklanman çok güzel. bunlardan asla vazgeçme.

Bende bir süre amerikada yaşadım, az çok trafiği gözlemledim.
    dediğin gibi yolda arabadan bir farkın yok, ayrıca şehir içi yollar bile istanbulun e-5 i gibi çoğu yerde.

benim sana tavsiyem 650 veya 700 lük bir motor ile başla. çünkü 250-390 aralığındaki motorlar o yollar için yetersiz.
    özellikle otoban sürüşünde çoğu zaman frene basmaktansa gaza basmak gerekiyor (tabi bu istanbul için daha çok geçerli).
    belli bir süre mutlaka acemi olacaksın ama bu süre zarfında kendini bilirsen ve temkinli kullanırsan hiç sıkıntı yaşamazsın.
    eğer 300 lük falan alırsan tahminimce 3-4 ay sonra yetmeyecek sana. keşke daha hacimli bir motor alsaydım diyeceksin.

bir çok insan tanıyorum 700 lük ile motora başlayan.
    önemli olan kendini bilmen.

BMW g310 r'ı 1 saat boyunca test ettim; pratik bir makina ama ses vasat. ayrıca frenler çok hoşuma gitmedi.
    türkiye fiyatı da mt07 ile aynı sayılabilir. bu yüzden pek tavsiye etmem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alinabilecek tum egitimleri almadan motor almayacagim. Kursa baslamadan once ekipman almak gerekiyor, o yuzden onu motor almadan once alacagim. Bu konuda da onerilerinize acigim, butce problemim yok. Hangi markalar iyidir, ne almak gerekir biraz arastirdim ama cok cesit var. Motosiklet arastirmaktan daha zormus ekipmana karar vermek.

Tecrube kazandiktan sonra almak istedigim motosiklet Kawasaki Z650. Yine naked olur kisaca. O yuzden yine naked sinifinda baslangic modellerine bakiyorum. Yoksa ikinci eli bol Yamaha Vstar 250 cc var baslangic icin de guzel secenek, ama chopper sinifi bana gore degil.

Edit: Bu arada, katilacagim kurslarin bilgilerini de ekleyeyim, belki incelemek isteyen olur.

Courses | Rider Training Institute
    Roadcraft eğitimi benim söylediklerim, işyeri-mesaideyim linki inceleme fırsatım olmadı ama orda da en azından muadil eğitimler vardır illaki.
    Bütçede sıkıntı yoksa eğer kask Arai-Shoei-Schubert 3lüsünden birini tercih ederdim. Bmw'nin kendi giyim tekstil ürünleri var onlar tercih edilebilir. Ben Honda Nc 750x kullanıyorum şu an, Naked'le pek aram olmadı açıkçası bana amaçsız geliyor yalan yok (: Fuar'da G310R'a azda olsa bakmıştım malzeme kalitesi olarak gayet yeterli motor.Yazdıklarınızdan bilinçli kullanıcı olacağınızı düşünerek 300cclik motorla en az 1 sezon kullanımla yol-motor-vites geçişleri ile ilerisi için güzel yatırım olur diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, öncelikle ekipman ve kurallara odaklanman çok güzel. bunlardan asla vazgeçme.

Bende bir süre amerikada yaşadım, az çok trafiği gözlemledim.
    dediğin gibi yolda arabadan bir farkın yok, ayrıca şehir içi yollar bile istanbulun e-5 i gibi çoğu yerde.

benim sana tavsiyem 650 veya 700 lük bir motor ile başla. çünkü 250-390 aralığındaki motorlar o yollar için yetersiz.
    özellikle otoban sürüşünde çoğu zaman frene basmaktansa gaza basmak gerekiyor (tabi bu istanbul için daha çok geçerli).
    belli bir süre mutlaka acemi olacaksın ama bu süre zarfında kendini bilirsen ve temkinli kullanırsan hiç sıkıntı yaşamazsın.
    eğer 300 lük falan alırsan tahminimce 3-4 ay sonra yetmeyecek sana. keşke daha hacimli bir motor alsaydım diyeceksin.

bir çok insan tanıyorum 700 lük ile motora başlayan.
    önemli olan kendini bilmen.

BMW g310 r'ı 1 saat boyunca test ettim; pratik bir makina ama ses vasat. ayrıca frenler çok hoşuma gitmedi.
    türkiye fiyatı da mt07 ile aynı sayılabilir. bu yüzden pek tavsiye etmem.
    Haklısınız. Hatta nüfus az, toprak bol olunca buranın yolları ABD'den bile geniş. Otobanda en sağdaki adam da 120 ile, en soldaki de 120 ile gitmeye çalışıyor. Bizdeki sol şerit hızlı şerit kavramını bir türlü anlamak istemiyorlar. Otobana çıkışlar biraz gergin oluyor torksuz araba kullanıyorsanız.

Bugün showroomda MT-07 ye oturdum, alet baya ağır yahu. Alışmak gerekiyor. 650 cc sınıfına ağırlığından ötürü (200+ kg) biraz çekiniyorum. Sonuçta 8 kg lik iki tekerle 4 yıldır gezdikten sonra beni en çok zorlayacak durum düşük süratlerde balina gibi makinayla stabil kalabilmek gibi geliyor. Bu sebepten güçten ziyade ağırlığın yüksek olması beni daha çok endişelendiriyor.

Dipnot: Bacak kuvveti ile alakalı bir problemim yok, yarı profesyonel bisikletçi biri olarak bacaklar roberto carlos kıvamında diyebilirim

Alıntı |KaAn| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Roadcraft eğitimi benim söylediklerim, işyeri-mesaideyim linki inceleme fırsatım olmadı ama orda da en azından muadil eğitimler vardır illaki.
    Bütçede sıkıntı yoksa eğer kask Arai-Shoei-Schubert 3lüsünden birini tercih ederdim. Bmw'nin kendi giyim tekstil ürünleri var onlar tercih edilebilir. Ben Honda Nc 750x kullanıyorum şu an, Naked'le pek aram olmadı açıkçası bana amaçsız geliyor yalan yok (: Fuar'da G310R'a azda olsa bakmıştım malzeme kalitesi olarak gayet yeterli motor.Yazdıklarınızdan bilinçli kullanıcı olacağınızı düşünerek 300cclik motorla en az 1 sezon kullanımla yol-motor-vites geçişleri ile ilerisi için güzel yatırım olur diye düşünüyorum.
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, naked tasarımları hoşuma gidiyor, bir de all-in-one için uygun olduğundan tercih ediyorum. Bir de burada otobanda 130+ km/h lere pek çıkılmıyor, ehliyeti kaptırma riskinden ötürü. Ne yazık ki otoban kültürü yok burada. Düşük süratle kullanılacağı için rüzgarın çok problem olacağını düşünmüyorum. Tabi deneyip uzun vadeli kullanıp karar vermek lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağırlık konusuna da 1 ay içinde alışırsın, zaten alıştıktan sonra hiç hissetmeyeceksin bile.
    ama hem ağırlık hemde manuel vites ile aynı anda uğraşmıyım diyorsan ilk etapta ikinci el 250-390 arası bir motor al.
    sıfır alıp para bağlama.

3-4 ay sonra kesinlikle sözüme gelip 650-800 bandında bir motor isteyeceksin.
    o zaman sıfır motor bakarsın.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 1 ay önce harley 883cc aldım ilk motosiklet, ehliyet yeni, daha önce motor tecrübem yoktu, motoru sattım geçen hafta 1250cc nightrod almak için, yaklaşık 1200km kullandım, yerinizde olsam 300cc ile başlamam, tavsiye edebileceğim en önemli şey kesinlikle abs'li olan bir motosiklet almanız. ninja bu arada diğerleri arasında küçük kalabilir, ağırlık konusuna gelince benim aldığım harley'e alışmak zor olmadı 256 kg civarı idi (sıvılar dahil) bana kalırsa 600cc alıp gaz kolunu limitleyebilirsiniz eğer sürüş mod'lu bir kawa 636 alırsanız ona da gerek kalmaz
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğukan konuştuğumuz gibi 250-300cc lik birşey al ve 2 sene bin
    sonra duruma göre bakarsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğukan konuştuğumuz gibi 250-300cc lik birşey al ve 2 sene bin
    sonra duruma göre bakarsın
    =Emeklemeden koşmamak lazım (:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ABS'siz kesinlikle almayı düşünmüyorum. Yeri gelir ABS'li ikinci el istediğim motoru bulamazsam gider sıfır alırım ama ABS'siz almam.

Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağırlık konusuna da 1 ay içinde alışırsın, zaten alıştıktan sonra hiç hissetmeyeceksin bile.
    ama hem ağırlık hemde manuel vites ile aynı anda uğraşmıyım diyorsan ilk etapta ikinci el 250-390 arası bir motor al.
    sıfır alıp para bağlama.

3-4 ay sonra kesinlikle sözüme gelip 650-800 bandında bir motor isteyeceksin.
    o zaman sıfır motor bakarsın.
    Bugun KTM Duke 390'a ve CB500X oturdum, Ikiside MT-07'den sonra baya hafif geldi. Özellikle 390 baya ufak kalıyor. Satış görevlisi boyutlarıma pek tek silindirli alternatifleri yakıştıramadı, hepsi "abi o motor sana ufak kalır" modunda, sanırım daha pahalı motoru satmak için böyle diyorlar . 650cc den başlayabileceğim konusunda iki farklı bayi ısrar etti. 98 kg yım ama kalıplı duruyorum herhalde

500F ve X de güzel ama sıfır fiyatları neredeyse MT-07 ve Z650 ile aynı. Arada 300 dolar falan fark var. CB500'ün ikinci eli diğerlerine göre nispeten daha bol ve ABS'li geliyor.

Sanırım yukarıda saydığım alternatifler arasında fiyat olarak en uygun, bana kısa zamanda en çok şey öğretip tecrübe kazandıracak motor G310R ve Duke 390 gibi duruyor. Fakat ikinci ele yönelirsem tek alternatif CB500 çünkü diğerleri yok denecek kadar az.
    Konu Dou tarafından (17-08-2017 Saat 20:54 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Durum bu şekilde ise direk ikinci el ile başla bence.
    G310R veya Duke 390 a sıfır parası verme, ikinci el bir honda ile biraz yol yap;
    önceki mesajlarımda da yazdığım gibi zaten yetersiz gelecek ve büyütmek isteyeceksin kısa süre içinde.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba gibi kullanarak serit ortasından gittikten sonra 350 ile 600 arasında çok fark olmayacağını düşünüyorum. ağırlık merkezi yere yakın bi 600luk bir chopper başlangıç için oldukça dengeli oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler