User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 30-35 Bin Arası Racing Tercihi ?

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

30-35 Bin Arası Racing Tercihi ?

Arkadaşlar abiler merhaba,
    nakit paramın bir çoğunu başka yatırımlara kaydırdığımdan ötürü 30-35 bin civarına kadar fazla sorunu olmayacak hoşnut olacağım 600cc racing tercihi ne olabilir ?

Haftasonu yada 2 haftada bir bineceğim zx6 lara baktım çok çirkin listemde yok cbr r6 gsxr arasındayım ama güvenlikte ön planda tutuyorum eski cbr'ların eskilerinde sanırım tank slapper olayı varmış korkutuyormuş baya,

r6'larda böyle bir durum söz konusu mu veya mekanik olarak çok sıkıntılı olabilirler mi atıyorum motor ile ilgili sorun yaşasam sıfırdan toplamak kaç liraya patlar gibi
    yönlendirme ve bilgi paylaşımlarınızı ve tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

1000cc pek düşünmüyorum şehir dışına çıkacağımı sanmıyorum 600cc her zaman yetecek düşüncesindeyim.
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    600 ccler tıkalı trafikte zorlanmazlar mı ? hararet falan sorun olmaz mı ?

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zx-r6 kullanıyorum bazen günlük.. Sıcak hava da ve trafikte hararet direk 100' e çıkıyor ama 1-2 gazladıktan sonra 90/95 lere kadar düşüyor. Zaten racing' i trafikte ve sıcakta kullanıyorsan eziyet..

Konu sahibi içinde ;

Kawasaki bakıyorsan, Necat motor' a git derim Fatihte.. Emin ol elinden geldiği kadar yardımcı olacaktır.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esasında 1000cc bunun için tercih etmiyorum 600 ona göre biraz daha hafif ve daha az ısınır yakıt bakımından da iyi olacaktır bana yeter

Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zx-r6 kullanıyorum bazen günlük.. Sıcak hava da ve trafikte hararet direk 100' e çıkıyor ama 1-2 gazladıktan sonra 90/95 lere kadar düşüyor. Zaten racing' i trafikte ve sıcakta kullanıyorsan eziyet..

Konu sahibi içinde ;

Kawasaki bakıyorsan, Necat motor' a git derim Fatihte.. Emin ol elinden geldiği kadar yardımcı olacaktır.
    Kawasaki bütçeme göre yok hocam yoksa Necat motor ismini bende çok duydum şuan değil belki ama 1 sonraki seneye 2016-17 lerine bakabilirim 636'nın bütçeme göre çirkin tipi var o yüzden liste dışı bıraktım belkide içlerinde en iyisidir
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esasında 1000cc bunun için tercih etmiyorum 600 ona göre biraz daha hafif ve daha az ısınır yakıt bakımından da iyi olacaktır bana yeter

Kawasaki bütçeme göre yok hocam yoksa Necat motor ismini bende çok duydum şuan değil belki ama 1 sonraki seneye 2016-17 lerine bakabilirim 636'nın bütçeme göre çirkin tipi var o yüzden liste dışı bıraktım belkide içlerinde en iyisidir
    sıfır mt7ler 31500 falandı galiba ,racing yerine daha rahat olmaz mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıfır mt7ler 31500 falandı galiba ,racing yerine daha rahat olmaz mı
    Tarzını oturuşunu gösterişini ve göğse gelen rüzgarını sevmiyorum
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30-35 e son kasa 636 alınmaz önceki kasada gerçekten çirkin.

600 lüklerin en hızlısı ve tek traction control olan modeli 636dır parça kaliteside diğerlerine göre yüksektir,abs seçeneğide vardır haliyle en güvenlisidir diyebiliriz.Bunu eliyoruz bütçeden dolayı.

Sanırım yanlış duymuşsun 600rr da oem elektronik gidon amortisörü vardır dolayısıyla tank slape girse bile düzelir.R6 da yok sonradan bin-2bin arası rakama takılabilir.Güvenlik ön planda tutuyorsan bi kere yanlış motorlara bakıyorsun ne abs ne tc ne kaliteli fren hiçbirinde yok kara düzen makinalar ama sevenide çok.gsxr r6 600rr birbirine çok yakın motorlar trde genelde canını alırlar kmlerini düşürürler, hangisinin temizini bulabiliyorsan onu almak en mantıklısı.

Yeniden motor yapmak çok pahalı tabi parçaları servisten alırsan,piyasada zibille çalıntı parçaları var ucuza.

Alternatif olarak triumph daytona 675 bakabilirsin japonlar gibi piyasası yoktur ama özellikleri ve parça kalitesiyle bi gömlek üstte bence gsxr r6 600rr üçlüsünden.
    Dr.Ecu

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enes ekleyecek bısey bırakmamıs pek.
    trıumph 3 sılındır dıye sese de takılma dıgerlerınde olmayan cok guzel bır emıs sesıne ve devırlı kullanımda cok guzel bır tınıya sahıp
    cok daha dusuk km, model ve temızlıkte bulunabılır. 675r alırsan ki 35e zorlayıp bulabılırsın , o fıyata daha dolu makıne pıyasada yok. ıncele derım.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30-35 e son kasa 636 alınmaz önceki kasada gerçekten çirkin.

600 lüklerin en hızlısı ve tek traction control olan modeli 636dır parça kaliteside diğerlerine göre yüksektir,abs seçeneğide vardır haliyle en güvenlisidir diyebiliriz.Bunu eliyoruz bütçeden dolayı.

Sanırım yanlış duymuşsun 600rr da oem elektronik gidon amortisörü vardır dolayısıyla tank slape girse bile düzelir.R6 da yok sonradan bin-2bin arası rakama takılabilir.Güvenlik ön planda tutuyorsan bi kere yanlış motorlara bakıyorsun ne abs ne tc ne kaliteli fren hiçbirinde yok kara düzen makinalar ama sevenide çok.gsxr r6 600rr birbirine çok yakın motorlar trde genelde canını alırlar kmlerini düşürürler, hangisinin temizini bulabiliyorsan onu almak en mantıklısı.

Yeniden motor yapmak çok pahalı tabi parçaları servisten alırsan,piyasada zibille çalıntı parçaları var ucuza.

Alternatif olarak triumph daytona 675 bakabilirsin japonlar gibi piyasası yoktur ama özellikleri ve parça kalitesiyle bi gömlek üstte bence gsxr r6 600rr üçlüsünden.
    Bilgiler için çok teşekkürler hocam 636'yı son kasa şuanlık alamam 1 sene sonra ancak muhtemelen dediğiniz motosiklete baktım görüntü olarak çok hoş fakat racing'i zaten 4 silindir sesi için istiyorum açıkçası yoksa roll yapan deli gibi viraj kasan biri değilim keyfimi yapıyorum sadece
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıralı 4 sılındır olsun ve azıcık da karenaj olsun ıstıyorsan ılla ;

dıversıon f, 650f ya da 600fa almalısın. abs sız +100bg makıneye bınme, bır arkadaş tavsıyesı.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Güvenlik ve racing ve şehir içi .. alma demem ama sen bunları yanlış makinada arıyorsun.. benim 500 c.c lik scooter bile kapalı trafikde harereti tavan yaptırıyor 600 lük makina hayli hayli yapar kaldıki racing hiç bir makina trafikde kıvrak çevik değildir.. tekrar ediyim alma demiyorum katiyen ama bu beklentilerle racing bakıyorsan yanlış makinadasın..

benim tanıdığım 35-40 yaş üstü racing makine süren arkadaşlarımın hemen hemen hepsinde şehir içi sürmelik ikinci bir düşük hacimli scooter yada cruiser , cross makina var..

600 lük 1000 lik makinelere bakıyorsan zaten tecrüben motorda bir hayli vardır ona eminim aksini düşünmek bile istemiyorum.. bu dediklerimide zaten biliyorsundur benimki bilgi tazeleme amaçlı..

son olarak bu tür makinalara bakıyorsan kesinlikle ve kesinlikle kapalı garajın olmalı.. açık otopark bile düşünme .. hırsızların son derece gözdezi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıralı 4 sılındır olsun ve azıcık da karenaj olsun ıstıyorsan ılla ;

dıversıon f, 650f ya da 600fa almalısın. abs sız +100bg makıneye bınme, bır arkadaş tavsıyesı.
    Abi tavsiyelerine son derece kulak veriyorum bilgin ve tecrübenden ötürü, inan 500hp üstüde olsa nefsine çok hakim bir adamım ben
    ayda yılda bir binip keyif almak için istiyorum sadece çokta km yapmayacağım esasen.

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güvenlik ve racing ve şehir içi .. alma demem ama sen bunları yanlış makinada arıyorsun.. benim 500 c.c lik scooter bile kapalı trafikde harereti tavan yaptırıyor 600 lük makina hayli hayli yapar kaldıki racing hiç bir makina trafikde kıvrak çevik değildir.. tekrar ediyim alma demiyorum katiyen ama bu beklentilerle racing bakıyorsan yanlış makinadasın..

benim tanıdığım 35-40 yaş üstü racing makine süren arkadaşlarımın hemen hemen hepsinde şehir içi sürmelik ikinci bir düşük hacimli scooter yada cruiser , cross makina var..

600 lük 1000 lik makinelere bakıyorsan zaten tecrüben motorda bir hayli vardır ona eminim aksini düşünmek bile istemiyorum.. bu dediklerimide zaten biliyorsundur benimki bilgi tazeleme amaçlı..

son olarak bu tür makinalara bakıyorsan kesinlikle ve kesinlikle kapalı garajın olmalı.. açık otopark bile düşünme .. hırsızların son derece gözdezi..
    Üstad kapalı garaj var, güvenlikli şehir içi motoru istemiyorum saydığım racing'ler arasında en güvenlisi hangisidir diye soruyorum esasen
    5.500-6000 km arası tecrübem var ilk motorum R25 hepsinide şehir içi yaptım almamam gerektiğinin farkındayım fakat yukarda da bahsettim ya nefsine hakim biriyim alıp direk gaz açmak istemiyorum zaten
    benimde araç var şehir içi için racing'i ses ve görüntüsü bakımından sevdiğim için arada bir hevesimi atmak için istiyorum yoksa 1000'lik motor ile bu işe başlayan insanlar var tamamen sabır ve bilgi işi birazda
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tavsiyelerine son derece kulak veriyorum bilgin ve tecrübenden ötürü, inan 500hp üstüde olsa nefsine çok hakim bir adamım ben
    ayda yılda bir binip keyif almak için istiyorum sadece çokta km yapmayacağım esasen.
    estagfurullah
    benım korkum senın nefsin degıl etrafımızdakı hayvanlar, ani tepkı vermen gereken cok yer olacak.
    zamanında ben 200ustu abs sız makıneye de bındım bu yuzden bana *** yemek duser sen karar verdıkten sonra.
    al kullan o halde, allah korusun ne dıyeyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    estagfurullah
    benım korkum senın nefsin degıl etrafımızdakı hayvanlar, ani tepkı vermen gereken cok yer olacak.
    zamanında ben 200ustu abs sız makıneye de bındım bu yuzden bana *** yemek duser sen karar verdıkten sonra.
    al kullan o halde, allah korusun ne dıyeyım
    Haklısın valla abi etrafımızdakiler biraz sıkıntı bu konuda çokça yaşadım ama daha bi okadar yaşayacağım vardır muhtemelen.

Araştırıyorum bakalım fakat benim istediğim teknik bilgi aslında yani bu motorları almalımıyım değil
    birinin virajı iyidir diğerinin lastikleri ne biliyim ağırlığı gibi hani hangisi daha sorunsuzdur parça fiyatı falan olur bu gibi bilgilere ihtiyacım var aslında
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    senin demek istediğin şuysa hangi model marka cbr mı yzf mi yoksa gsxr mı yada zx6r mı yani kısaca kawa mı yamahamı suzukimi hondamı diye soruyorsan teknik açıdan benim sıralamam gsxr - yzf - cbr olurdu.. zx6r hakkında hiç bir bilgi ve tecrübem yok..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin demek istediğin şuysa hangi model marka cbr mı yzf mi yoksa gsxr mı yada zx6r mı yani kısaca kawa mı yamahamı suzukimi hondamı diye soruyorsan teknik açıdan benim sıralamam gsxr - yzf - cbr olurdu.. zx6r hakkında hiç bir bilgi ve tecrübem yok..
    Teşekkürler bilgiler için ama neden mesela gsxr yzf daha kısa bir makine virajları daha iyi ama yarışlarda genelde kawa lar birinci Hızlı olmasından mıdır gsxr ilk tercihiniz olma sebebi ne mesela
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeşil bir zx10'umuz var düşünürmüsün?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeşil bir zx10'umuz var düşünürmüsün?
    Hocam yanlış anlamayın fakat 2007 kasarlardansa düşünmüyorum biraz çirkin geliyor bana ayrıca ondan önce araştırmasını yapmak istiyorum hangisi bana en uygunu diye gönlümde hep R6 var fakat bakalım
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam yanlış anlamayın fakat 2007 kasarlardansa düşünmüyorum biraz çirkin geliyor bana ayrıca ondan önce araştırmasını yapmak istiyorum hangisi bana en uygunu diye gönlümde hep R6 var fakat bakalım
    evet doğru herkesin kendine göre bir zevki var , kırlangıç kasa r6'da çok yakışıklı makinadır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler