User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Motosikletiniz ve kendiniz için.

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AB01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırdım, konularını okudum biraz. Bu fc.moto TR'de çoğu kişinin önerdiği ve alışveriş yaptığı biryermiş. Fiyatları da gayet hesaplıya geliyor. Büyük parçalarımı burdan deneyerek satın alırım fakat yedekler olsun, ufak tefek parçalar olsun bu siteyi deneyeceğim. Teşekkürler.
    Ben de fc motodan revit mont, eldiven ve buff aldım. Buradan alacağınız ürünü bulup beden deneyip fc moto veya motoin.de sitelerinden alabilirsiniz, neredeyse yarı yarıya uyguna geldi bana. Buraya gönderirken vergiyi direkt düşüyorlar, burada takılırsa %20 gümrük ödüyorsunuz ama yinede büyük ihtimalle daha ucuza gelecektir. Takip edin, sürekli indirim ve güzel kampanyalar da oluyor. Kask veya elektronik ekipmanda belki riskli olabilir ama giyim koruma vb ürünlerde çekinmeye gerek yok bence.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de fc motodan revit mont, eldiven ve buff aldım. Buradan alacağınız ürünü bulup beden deneyip fc moto veya motoin.de sitelerinden alabilirsiniz, neredeyse yarı yarıya uyguna geldi bana. Buraya gönderirken vergiyi direkt düşüyorlar, burada takılırsa %20 gümrük ödüyorsunuz ama yinede büyük ihtimalle daha ucuza gelecektir. Takip edin, sürekli indirim ve güzel kampanyalar da oluyor. Kask veya elektronik ekipmanda belki riskli olabilir ama giyim koruma vb ürünlerde çekinmeye gerek yok bence.
    + ilave olsun, sipariş verirken sizden ülke seçimi ile Almanya vergisini düşüyor.
    Gümrüğe takılmama gibi bir durum kalmadı yalnız artık, gelen 2 ürünümde ptt kargo ile geldi. Vergiyi elden teslim alıyolar.

Birde geçene hafta arkadaşım Brüksel'e gitmişti, dainese scout eve gore-tex eldiven için fiyat aldırdım. TL bazında burada 940+ iken Brüksel fiyatı 510tlye denk geliyordu (:
    Burda bedenleri deneyip ydışına çıkan biri olursa sipariş verme durumu olursa kaçırmamak lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BF gelmesi ile beraber %15 ek indirim de yapmışlar fiyatlar güzel hale gelmiş.

Kaskı güvenemediğim için TR'den alacağım. Shoei GT-Air Cog TC-9 modeli.
    Revit GT-R Air mont alacağım yazlık. Bayağı hesaplı oldu. Hoş Adana'da 3 mevsim giyilir.
    Deri olarak da Revit Akira ve Dainese Fighter su an baya ilgimi çekti.
    Eldiven Dainese Essential diye modelini çok beğendim ama beden kalmamış. Revit Fly 2 de bakıyorum. Bu tarz kısa deri eldiven tavsiyeniz varsa alınır.
    Bellik veya sırtlık. Ekstra önerdiler. Bunun için sizlerin önerisi nedir? Alacağım monta göre dahili bir sırt koruma + bellik mi, yoksa direk komple sırt koruyan şeylerden mi?

Pantalon ve bot kısmına daha bakamadım. Ama ikisini de günlük, rahat ve korumalı istiyorum.

Açıkcası parçalarda kullanan yada fikri olan varsa direk ürün üzerinden yorum yapabilirse / önerebilirse çok memnun olurum.

Teşekkürler.
    Konu AB01 tarafından (23-11-2017 Saat 20:49 ) değiştirilmiştir.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    uzun süredir yazlığa bir motor alma niyetindeydim ama fikrim ikinci bir motorada kaymaya başladı istanbulda içi bunun araştırmasını yapıyordum.. aklınızda olsun 50 c.c ve altında motorlarda artık devlet trafik sigortası zounluluğunu kaldırmış tüv dede sigorta istemiyor.. mtv zaten yok .. ve b tipi ehliyetle kullanılabiliniyor..

motorlarını swap yapılıyor 50 c.c lik motorlar 80 yada 100 c.c ye kadar yükseltilebiliniyor .. küba nın güzel bir cafe racer modeli var çok hoşuma gitti.. cafe ye yakın mesafe git gellere kullanılır .. bir şeyde yakmıyor yakıtı koklar 50 c.c ne yakıcak..

eğer yaparsam böyle bir şey elimdeki beverliyi satıcam enduro falan alırım yada choppera geri dönerim..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun süredir yazlığa bir motor alma niyetindeydim ama fikrim ikinci bir motorada kaymaya başladı istanbulda içi bunun araştırmasını yapıyordum.. aklınızda olsun 50 c.c ve altında motorlarda artık devlet trafik sigortası zounluluğunu kaldırmış tüv dede sigorta istemiyor.. mtv zaten yok .. ve b tipi ehliyetle kullanılabiliniyor..

motorlarını swap yapılıyor 50 c.c lik motorlar 80 yada 100 c.c ye kadar yükseltilebiliniyor .. küba nın güzel bir cafe racer modeli var çok hoşuma gitti.. cafe ye yakın mesafe git gellere kullanılır .. bir şeyde yakmıyor yakıtı koklar 50 c.c ne yakıcak..

eğer yaparsam böyle bir şey elimdeki beverliyi satıcam enduro falan alırım yada choppera geri dönerim..
    Abi kubanın cafe racerı çok hoş gerçekten. sanırım 100ccye kadar yükseltilebiliyor, hem de manuel vites. Honda today falan gibi bayılmaz heralde yokuşlarda falan. Ben de ileride almayı düşünüyorum

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Hatta bunlara aliexpressten chip gibi birşey alıp top speed falan yükseltenler var

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    trafik sigortası çok kafama yattı mtv yi geçdimde mtv si olsada zaten bir şey tutmazdı.. ama trafik sigortası bel büküyor ben beverliye 430 tl ye yaptım bir 430 da ikinci bir motora vermek istemem bu o yüzden çok avantajlı geldi bana.. en azından keyiflik kısa mesafe iş görür..

youtube da iki kişi yokuş yukarı 80c.c ye swaplamışlar deli gibi çıkıyordu.. bunlardada chip falan var limitörü bypass ediyormuş.. aliexpress de chipleri satılıyor.. çok mantıklı yakıtıda gez gez bitiremessin .. ne yakıcak 100 km de 1 litre 1.5 litre yakar yakmaz ..

tarzıda var ben cafe racer oldum olası çok beğenmişimdir tel jantlar selesi falan çok hoş ben alsam zaten kendimde biraz el atarım görüntüsüne.. ona bir t gidon , iki temiz metzeller lastik , minik plaka arkaya , led ışıklandırma , birde seleyi biraz daha inceltme tamamdır
    Konu darkmoon tarafından (23-11-2017 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekipmanların siparişlerini bugün verdim.

Shoei GT-Air Fable TC-5 kask,
    Dainese Street Darker mont,
    Alpinestar Rayburn eldiven aldım. FC moto üzerinden.

Pantalon ve bot için arayışlarım devam ediyor.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekipmanlarım pantolon hariç hepsi geldi. Bot olarak dainese trq goretexi aldım. Pantolon ise revit corona.

Yalnız bu deri mont kullananlar eldiveni nasıl kullanıyorlar mont içi mi mont dışı mı. Eldivenim bileğimde dolayısı ile montun kollarının ucu ile çakışıyor. Montu eldiven içine alamıyorum. Eldiveni ise montun içine aldığımda monttaki bağlantıyı kapatamıyorum.

Bu arada eldiveni xl istemiştim ama L beden ile yada farklı bir model ile değiştireceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, havaların ısınması ile birlikte Adana'ya yaz geldi sayılır. Yazlık ekipman alacağım. Önerilere ihtiyacım var. Belki benim gibi ihtiyacı olan arkadaşların da işine yarayabilir.

Mont ve yazlık balaklava kesin alacağım. Mont için Revit GT-R air 2 veya Dainese Air Frame D1 (Hem kışlık montta kullandığım manis arka korumalığı da kullanabilirim) seçeneklerim arasında. Balaklava için dainese ipek gördüm fakat 150lira vermek pek mantıklı değil. Daha uygun yollu ne var?

Eldiven şu an Dainese Carbon D1 kısa versiyon kullanıyorum. Güvenli ve rahat bir model fakat yazın zulüm olur mu? Yeni bir eldivene bakmaya gerek var mı?

Pantolon Riderdenim karayel kullanıyorum. Şu an içlik ile kullandığımda problem yok fakat yazın nasıldır? Ne önerirsiniz?

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eldiven konusunda bence deri tercih etmek lazım, neticesinde büyük bir olasılık ile kaza anlarında yer ile teması ilk elimizle yapıyoruz. Ben kazamda kafamla yapmıştım gerçi ama olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eldiven olarak belki kendi eldiveni mi yaz için kullanabilirim fakat mutlaka yazlık mont almam gerekli. Yazlık mont arıyorum, dainese, revit, a.star modellere bakıyorum fakat karar vermekte zorlanıyorm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler