User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Yamaha Neo's 4 Hakkında

wonderkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yamaha Neo's 4 Hakkında

Arkadaşlar merhabalar. Yamaha ' nın 50 cclik motoru Neo's 4 kullanan var mı ? Çekişi vs nedir ne değildir
    Civic SiR

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 zamanlı 50 cc bır motor ıcın gayet guzel gıdıyor
    test etme ımkanım oldu
    nmax 155 kullanıyorum
    ben aldıgımda daha cıkmamıstı su an ıcın alsam neos alırdım sehır ıcı ıcın ıdeal bır motor
    su sogutmalı olması cok ıyı eskı nesıl 2 zamanların tadı yok ama bence alınabılır

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 zamanlı 50 cc bır motor ıcın gayet guzel gıdıyor
    test etme ımkanım oldu
    nmax 155 kullanıyorum
    ben aldıgımda daha cıkmamıstı su an ıcın alsam neos alırdım sehır ıcı ıcın ıdeal bır motor
    su sogutmalı olması cok ıyı eskı nesıl 2 zamanların tadı yok ama bence alınabılır

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer 50 cclik bir motor almayı düşünüyorsanız, Çin malı falan farketmez ben alırım derseniz şu motoru tavsiye ederim.
    Yazılanlara göre ruhsatta 50 cc olarak geçiyor ancak motor bloğu 125 yada 150 cclik bir motordan diye biliyorum. 50 ccler arasında en hızlısı. Kasası falan da büyükmüş.
    Yarım gazda 80-90 falan yapıyormuş, 110 km top speed var zaten. Normal 50likler taş çatlasın 60-70 yapıyor, şehir içi otoyollarda bu hız sıkıntı yaratabilir.

RMG Moto Gusto Rapid 50 2017 Model Scooter / Maxi Scooter Motor Motosiklet Mağazasından sıfır 4.750 TL - 513384732

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer 50 cclik bir motor almayı düşünüyorsanız, Çin malı falan farketmez ben alırım derseniz şu motoru tavsiye ederim.
    Yazılanlara göre ruhsatta 50 cc olarak geçiyor ancak motor bloğu 125 yada 150 cclik bir motordan diye biliyorum. 50 ccler arasında en hızlısı. Kasası falan da büyükmüş.
    Yarım gazda 80-90 falan yapıyormuş, 110 km top speed var zaten. Normal 50likler taş çatlasın 60-70 yapıyor, şehir içi otoyollarda bu hız sıkıntı yaratabilir.

RMG Moto Gusto Rapid 50 2017 Model Scooter / Maxi Scooter Motor Motosiklet Mağazasından sıfır 4.750 TL - 513384732
    Hocam teşekkür ederim , motoru çok kısa mesafede kullanmak için istiyorum açıkçası motorsikletler hakkında bilgim yok. Çin malı alıp parça vs uğraşmaktansa yamaha almayı düşünüyorum. Honda today düşündüm ilk ama tipi beni çekmedi açıkçası. Yamaha yıda yarın öbür gün elden çıkarırsam çok zarar etmem diye düşünüyorum. 50 cc bir motor için bana göre 9.750 tl pahalı ancak piyasası yükselmiş malesef
    Civic SiR

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu rapid 50 haricinde bir de RMG50 diye bir model var. Ben alalı 1 ayı gecti, şuan 1000 km oldu.

RMG Moto Gusto RMG 50 2018 Model Scooter / Maxi Scooter Motor Sahibinden ikinci el 4.700 TL - 580986617

RMG50 nin rapid50 ye gore avantajları teker capı daha büyük olması, yerden yuksek olması ve selenin buyuk olması.
    Benim ilk motor tecrubem. Hem trafige alısayım, hem biraz korkumu atayım, hem de sevmezsem en azından zararım az olur dusuncesiyle Cin mali tercih ettim. Cin malı olduguna bakmayın, RMG yanlıs bilmiyorsam Düzce'de montaj yapıyor. Parca sıkıntısı cekilcek bir durum yok siparis edilen parca aynı gün kargoyla yola cıkıyor.
    Aldıgım bayi, motor blogunun 100cc oldugunu soyledi, youtube ta bikac incelemede 125cc deniyor.
    Top speed olarak en fazla 95-100 civarı gordum. Ama oralara cıkmaya ihtiyacım yok. Today'le kıyaslanmıcak kadar iyi ara hızlanmaları var. Yarım gaz 70 civarı gayet keyifli seyahat imkanı sunuyor. Hatırı sayılır bir yokusta da yarım gaz ile 2 kisi 50-60 tırmanıyor.
    Malzeme kalitesi iyi degil. Ama kırılıp dokulen bi tarafı da yok şuan icin.

RMG50 nin diger 50'liklere göre avantajı,
    - 2 kişi kullanıma en uygun sele
    - Önler disk fren
    - Tekerlek capı buyuk
    - Top speed

Sehiricinde isimi gorsun, max 30km civarı uzaklıklara gideyim, fiyatı uygun olsun düsüncesindeyseniz, alınabilecek en mantıklı 50cc bence RMG 50.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yamaha yı gittim gördüm , dediğiniz marka modelleride çıkmışken inceleme fırsatı buldum. Görüntü ve kalite olarak ciddi fark var bana göre , yorumlarınıza saygım sonsuz bahsettiğiniz motorlar neredeyse yarı fiyatına bununda farkındayım ama sanırım yamaha yı tercih edeceğim nasip olursa
    Civic SiR

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir gelişme var mı acaba? Ben de neos almayı düşünüyorum önerir misiniz? Başka kullanıp test eden varmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir gelişme var mı acaba? Ben de neos almayı düşünüyorum önerir misiniz? Başka kullanıp test eden varmı
    Motor gayet güzel yokuşlarda çekici beklediğimden iyi açıkçası , 4 zamanlı olması yakıtı neredeyse koklatıyor. Tek sorun rakamı iyi düşünün B sınıfı ehliyet kullanabiliyor , vergi vs yok diye 9.750 alıyorlar az bir para değil
    Civic SiR

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz de bugun gittik bakmaya. Abi kardeş iki tane gri almayı düşünüyoruz. Fiyatlar biraz yüksek geldi ama satarken çok zarar ettirmez diye düşünüyoruz. Bir de nedense neos çok içimize sindi. Tipinden midir nedir kendini sevdiriyor. Ayrıca malzeme kalitesi iyi derecede boyası, koltuğu, karenajı bir de ön frende brembo yazısını gördüm yani kolay kolay bozulmayacak izlenimi veriyor.

Hyrenayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neo’s modelini ilk internette gördüm boyutları da hacmi gibi ufaktır diye düşündüm ama motosikletimi servise götürünce showroom da canlı görünce fikirlerim değişti boyutları olsun kalitesi olsun çok hoşuma gitti şehir içi harika bir çözüm, istiyorum bir tane

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler