User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2016 CBR 600 RR kat iptali hakkında

onat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2016 CBR 600 RR kat iptali hakkında

Çok şükür 2016 cbr600rr sahibi oldum bu hafta başında. Bu 6.motor oldu fakat bi sorun var z750 den sonra ses ciddi az geldi. z570 de kat vs yoktu. carbon akreple çok tatmin edici bir sesi vardı. 600rr da da slip on akrep var fakat üzerinde kat olduğu için beni tatmin etmiyor sesi. katı sökücem kararı verdim ama sorun şu ki katın yerine kaçlık boru çekileceği. nasıl yapalım ne önerirsiniz ? orj boru ölçüsünü bileniniz var mı ? teşekkürler
    schumi
    dr.46
    iron tyson
    frank ' the chemist ' zane

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim katın üzerinde bildiğim kadarıyla o2 sensörü var. onun dışında başka sensör yok. yani çift değil tek.
    schumi
    dr.46
    iron tyson

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekse kat.öncesidir.o zaman iptali sıkıntı olmaz.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor fa ama ıscılık/cap benzer olacaktır, 2014te ben emil'e yaptırmıstım, ıskender yonlendırmıstı yogun oldugu ıcın. zamanlama uyarsa 2sı de yardımcı olur dıye dusunuyorum

c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor fa ama ıscılık/cap benzer olacaktır, 2014te ben emil'e yaptırmıstım, ıskender yonlendırmıstı yogun oldugu ıcın. zamanlama uyarsa 2sı de yardımcı olur dıye dusunuyorum
    abi ses ve hızlanma farkı oldu mu ? kimisi alt devirleri öldürür diyor üstler canlanır diyor falan. birebir tecrübe edeni bulmak zor. nedir fikirlerin ?
    schumi
    dr.46
    iron tyson

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alt devırlerı oldurucegı kesın,neredeyse free flow olucak ama ben baska bır konuyu dıle getırmek ıstıyorum...
    Dısarıdan bu sesın sıddetını dınledın mı hıc? Bızler ne kadar sevsekde bınarda nasıl yankılandıgını,yaslı ve bebeklerı yerınden zıplattıgını arada dusnursen sevınırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ses ve hızlanma farkı oldu mu ? kimisi alt devirleri öldürür diyor üstler canlanır diyor falan. birebir tecrübe edeni bulmak zor. nedir fikirlerin ?
    600fa 600rr dan daha lıneer hızlanan bır motor. kısılmış 600rr makınesı var. bu yuzden bu ıslem sonunda alt devır olarak pek fark goremedım ama ses olayı cıddı keyıf verıyor sıralı 4 600cc de. fa nın katalıtık cok buyuk oldugu ıcın, en guzel sılencer da taksan ses alamıyorsun. 600rr da ıse bır nebze daha kucuktur katalıtık. ses olarak degıl ama performans olarak daha cok etkı edecektır. altlar ölür de, zaten sıralı 4 600cc lerın 7 8000devır oncelerı pek keyıfsız. lıtrelık ss ya da st ler gıbı ıstedıgın vıteste alttan gelme sansın yok, bu yuzden pek dusunme derım. he maddıyat varsa bu ıslemı fıltre ve pc ya da dyno uzerınde guzel bı yazılımla desteklemenı onerırırım. bazıları cunku egzozdakı patırdamaları pek sevmez. bıraz zengın(!) calısması da cabası benım 2007 600rr da da tıger egzoz vardı. sımdıye kadar sahıp oldugum en guzel seslerden bırıydı. devırlı 600lerın cıglıgı bır baska oluyor gercekten

Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alt devırlerı oldurucegı kesın,neredeyse free flow olucak ama ben baska bır konuyu dıle getırmek ıstıyorum...
    Dısarıdan bu sesın sıddetını dınledın mı hıc? Bızler ne kadar sevsekde bınarda nasıl yankılandıgını,yaslı ve bebeklerı yerınden zıplattıgını arada dusnursen sevınırım.
    bu mesajı komik buldum kusura bakma. yanı dedıgımı yap, yaptıgımı yapma olmus. sahıp oldugunuz makınelerin sesi 30db sanki

suan sahıp oldugum panıgalenın fabrıka cıkıs degerı 5375dd de 104db. termignoni var uzerınde, o da eh biraz(!) daha fazladır elbet , e bu motor bu sekılde satılıyor ?

dedıgın sey bence bıraz yetıstırılme ve gorgü olayı. zaten ınsan olan otoparklarda, ara sokaklarda en dusuk devırde gıtmelı, ozellıkle gec saatlerde. bu sadece motorlar ıcın degıl, tum tasıt sahıplerı ıcın gecerlı. sacma sapan egzozlu ve nerede nasıl kullanacagını bılmeyen ınsanlarla motorların sesıne nasıl gelındı anlamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok talihsiz bir yaklasim olmus. Velev ki sahip oldugum "makineler" sesli,bu size hak mi veriyor? Yada konsunuzun ses li otomobil yada motoru olmasi,bu rahatsiz etme hakki veriyor mu?
    Sahip oldugum makinelere gelelim;TypeR,Sessiz otesi. Zaten egsoz vs yok. bmw zate 5 kasa,ses yok. Kodiaq 1.4,ne cikabilir?
    Gecen sene cupra ve GT3 vardi, ikiside sinifina gore cok sessiz,zaten videolar var.
    once ki GP2 ve 458. 458 sesli sayilabilir ama beni gazlarken goren var mi? Normal suruste zaten ses yok....
    Motor suruculerinin buyuk cogunlugu zaten "cadde de" ve insanlarin icinde basiyor,ses dinleticek.
    Isin garibi tahatsiz ediyor bunsesler. Hatta insanlari,ozellikle kizlari gorunce "bagirtarak" gecen otomobil ve motor suruculeri ne dusunuyor,merak ediyorum? Kadinlar o anda soyle mi hissediyor; ovv arabadaki/motorda ki sese bak,ne kadar hircin/yuksek hemen vermeliyim, diye mi acaba?
    Ben bati atasehir'e tasinmistim(Uphill) o zaman 2.cocugum yeni dogmustu ve gece apartman aralarinda ki yollarda gazlayan yavasaklar yuzunden 2 cocugumun yataklarindan ciglikla uyanmalari yuzunden 2 sene sonra tasindik. Eminim hala oralar gece aynidir...
    Istediginiz kadar sosyal mesaj verin hatta iki yanlisin 1 dogru edebilicegi orneklerde verin ama bu yetistirilme ve gorgu en dusuk seviyede oldugu icin devam edicek....
    Konu acik,nasil ses alabilirim. Ses almak kolayda sesi kullanmak onemli...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son paragrafıma ragmen boyle bır sonuca nasıl cıktık merak edıyorum

aynı seyı savunuyoruz zaten ama sızın yanlısınız surada. kendınız ferro porş u gectım type-r ıle bıle sessızlıgınıze guvenırken onat ve benım, dıger motorcuların egzozlarına tutuldunuz. type-r ı sessız sakın kullanan tek kısı olabılırsınız. bu kalan bınlerce type-r ın ınsanların kulaklarına tecavuz ettıgı gercegını degıstırmez. yanı ben ve onatta egzozlu bır motora sahıp olup, sızın gıbı ınsan gıbı kullanabılırız. genellemelere gırmek ıstemıyorsunuz ama tum motorcuları genellıyorsunuz.

neyse konu 600rr egzozu ama sosyal mesaj vs tabı kı verebılırsınız. bahsettıgınız olay uzucu sonucta, nıcelerını yasamasımdır yasamasızdır. keske herkes dusuncelı olabılse...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu msjınızı alıntılamış olayım ama alttaki msjınızıda okudum, ona da istinaden yazıyorum. 2006 dan bu yana 6. motorum bu. 4 ünü babamla beraber bindik ve son 2 yi tamamen kendi maddi imkanlarımla aldım. 1 motorun egzoz içini boşaltmıştık chopperdı. son 2 motorumda da akrapoviç mevcuttu. sesleri çokca dinledim, kullandım ve tecrübe ettim. şunu belirteyim şahinden çıkan ses ile 458den çıkan ses nasıl tatmin ve haz farkı veriyorsa sahip olduğum makinalar içinde bu geçerli. katsız z750 min akrapoviçi söküp düz boruyla da gezdim. hatta o daha fazla tatmin etti. diyeceksin ki ben adama çoluk çocuk diyorum adam apaçilikten duyduğu mutluluğu anlatıyor. evet mutluyum ama şunu da belirtmek isterim ki sesli bir motor trafikte asla kendi hatası yoksa sorun yaşamaz. insanların dikkat kesilmesini sağlar ve sağ salim evine gitme şansı yüksektir. kaldıki hem zevk hem de bu şekilde hayatını trafikte koruyabilme yetisine sahip bir şekilde gezmek motorcu açısından çok mantıklı. sokak arası , mahalleler vs gibi yerlerde kimseyi rahatsız etmemek de baş önceliğimdir bunu da belirtmek isterim. yani bu sese sahip herkes illaki apaçi olacak ve ara sokaklarda gazlayacak değil.

Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    600fa 600rr dan daha lıneer hızlanan bır motor. kısılmış 600rr makınesı var. bu yuzden bu ıslem sonunda alt devır olarak pek fark goremedım ama ses olayı cıddı keyıf verıyor sıralı 4 600cc de. fa nın katalıtık cok buyuk oldugu ıcın, en guzel sılencer da taksan ses alamıyorsun. 600rr da ıse bır nebze daha kucuktur katalıtık. ses olarak degıl ama performans olarak daha cok etkı edecektır. altlar ölür de, zaten sıralı 4 600cc lerın 7 8000devır oncelerı pek keyıfsız. lıtrelık ss ya da st ler gıbı ıstedıgın vıteste alttan gelme sansın yok, bu yuzden pek dusunme derım. he maddıyat varsa bu ıslemı fıltre ve pc ya da dyno uzerınde guzel bı yazılımla desteklemenı onerırırım. bazıları cunku egzozdakı patırdamaları pek sevmez. bıraz zengın(!) calısması da cabası benım 2007 600rr da da tıger egzoz vardı. sımdıye kadar sahıp oldugum en guzel seslerden bırıydı. devırlı 600lerın cıglıgı bır baska oluyor gercekten

bu mesajı komik buldum kusura bakma. yanı dedıgımı yap, yaptıgımı yapma olmus. sahıp oldugunuz makınelerin sesi 30db sanki

suan sahıp oldugum panıgalenın fabrıka cıkıs degerı 5375dd de 104db. termignoni var uzerınde, o da eh biraz(!) daha fazladır elbet , e bu motor bu sekılde satılıyor ?

dedıgın sey bence bıraz yetıstırılme ve gorgü olayı. zaten ınsan olan otoparklarda, ara sokaklarda en dusuk devırde gıtmelı, ozellıkle gec saatlerde. bu sadece motorlar ıcın degıl, tum tasıt sahıplerı ıcın gecerlı. sacma sapan egzozlu ve nerede nasıl kullanacagını bılmeyen ınsanlarla motorların sesıne nasıl gelındı anlamadım
    abi tiger mevzusunu bir abimde belirtti ama akrep söküpte tiger takmak pek istemedim. sese gelince muazzam ses var tigerda. insanı alsam mı acaba diye düşündürtüyor alt devir kısmında cidden dediğin gibi 7-8 in altı keyifsiz. üstlerde canlı. üstlerde canlılık olacaksa , sesi de fark ederse , yaza doğru yaptırayım.
    schumi
    dr.46
    iron tyson

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi tiger mevzusunu bir abimde belirtti ama akrep söküpte tiger takmak pek istemedim. sese gelince muazzam ses var tigerda. insanı alsam mı acaba diye düşündürtüyor alt devir kısmında cidden dediğin gibi 7-8 in altı keyifsiz. üstlerde canlı. üstlerde canlılık olacaksa , sesi de fark ederse , yaza doğru yaptırayım.
    yok sadece takılı oldugunu belırttım, uzerınde gelmıstı zaten. yoksa akrep varken tıger almak mantıksız. tıgerın tek artısı, ses olayı bıraz fazla. ama kesınlıkle akrep ya da yoshı gıbı kalıtelı degıl bence. eh fıyatı da bıraz albenılı tabı cbr250 ye kendım alıp takmıstım (buyuk hata-hemen soktum alikopter sesı oluyo haha) , 7.5 kg ıdı orjınal susturucu, 1.5kg tıger carbon. gercekten bursa işi felan ama o paraya cıddı ısler cıkartıyorlar. çın malı cakmalar yerıne bıraz daha uste koyup alınır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dogru malesef,istisna olmali ama piyasada ki sesi duzgun typeR lar istisna kaldi.
    Benim en sesli LP-640 idi. V12 ve tubi. Ama allahdan 4500devire kadar insan gibiydi. Sesi...
    Tek sorunumuz insanlarin aile gorgusu ve egitim seviyesi...
    Nasil arka sisleri acik arabayi kullananlarin cogu dusuk egitimliyse,bunun gibi korolasyon mevcut. Genellemeyi genisletebiliriz.
    Keske konustuklarimizin gerceklesicegi ulkede yasatabiksek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam stock susturucu,kat iptal miss

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben olsam stock susturucu,kat iptal miss
    hortt olsun

ses nasıl varmı bir video.eğer tatmin edici ses varsa ensaf spec olur o iş

birde bu komple yaptırdığımız hava yakıt karışımı ayarı yapılması gerekiyor mu ?

birde 600rr dan en iyi sesi hangi kombinle alırız ?

videolu yanıtlar tercih sebebi videosuzda olur cevaplar için teşekkürler şimdiden.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hortt olsun

birde bu komple yaptırdığımız hava yakıt karışımı ayarı yapılması gerekiyor mu ?

videolu yanıtlar tercih sebebi videosuzda olur cevaplar için teşekkürler şimdiden.
    Bi ara baya kafayı kırmıştım egzoz sesleriyle
    En güzel kombin bana göre boğazdan two brothers. Fiyatını falan bilmiyorum tabi ama çok defa yanımdan geçti baya dinledim,ses kalitesi ve sesin üst devirlerde bozulmaması falan açışından two brothers boğazdan ve karbon oldumu ses müthiş bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hortt olsun

yiğit 600rr maceram çabuk bitti. zira cidden hondanın motoru yürümüyor. tabiki kilo dezavantaj fakat olacak gibi değildi. ne sesi ne gidişi tatmin etmediği için sattım.
    schumi
    dr.46
    iron tyson

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi ara baya kafayı kırmıştım egzoz sesleriyle
    En güzel kombin bana göre boğazdan two brothers. Fiyatını falan bilmiyorum tabi ama çok defa yanımdan geçti baya dinledim,ses kalitesi ve sesin üst devirlerde bozulmaması falan açışından two brothers boğazdan ve karbon oldumu ses müthiş bence.
    ses işi biraz zevk işi. 600rr dan sonra 636 aldım 2013. full akrep + sonda replika sc vardı. ekstra yazılım ve bmc filtrede vardı. ben çok motor bindim. çok motor da izledim seyrettim canlı olarak , 636 ve bu kombinasyon kadar muhteşem bir ses daha dinlemedim.
    schumi
    dr.46
    iron tyson

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler