User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
53 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ducati'ler neden ucuz?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ducati'ler neden ucuz?

Merhaba.

Hızlı bir motor arayışındayım, motosikletimi değiştireceğim. Ducatiler çok ilgimi çekti.

Ducati zaten Ducati orada sorun yok.

Benim anlamadığım, muadil japonlardan falan neden 10 15bintl daha ucuz?

Hiç mi parçaları yok? Ya da var ama çok mu pahalı?
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Desmo bakımı yüzündendir. Satılıkların kmleride genelde desmo bakımından önce zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Desmo bakımı yüzündendir. Satılıkların kmleride genelde desmo bakımından önce zaten.
    desmo bakımı hadi 5bin tl tutsun. Yine ucuz oluyor Üstelik desmoda benim bilfiğim keçeler zincir dişli vs vs değişiyor. Sıfırlanıyor bir nevi yani.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis desteği kötü , arıza ihtimali yüksek,parçaları aşırı pahalı, garantiyle halledilcek sorun yaşarsan yaşlanıyorsun

Sıfır 90 a aldığın motorun aynısını 1 ay sonra 70 e alabiliyor biri.Haliyle markaya 2. Eline büyük güvensizlik oluşuyor.

Dışarıdan gördüklerim bunlar, sıfır alıp 1 sene kullanıp yukarda saydıklarımla karşı karşıya kalmamak için sattım.

Yoksa sürüş keyfi tasarım olarak eşsiz sayılabilcek bi marka
    Dr.Ecu

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Hızlı bir motor arayışındayım, motosikletimi değiştireceğim. Ducatiler çok ilgimi çekti.

Ducati zaten Ducati orada sorun yok.

Benim anlamadığım, muadil japonlardan falan neden 10 15bintl daha ucuz?

Hiç mi parçaları yok? Ya da var ama çok mu pahalı?
    Ducati hızlı bir motor değildir, bakımı üzen gösterişli bir makinadır.

Çok ilgi ister, hassastır. Yedek parça da bulundurmazlar kolay kolay. Bir şey olduğunda beklersin.

Hızlı bir şey istiyorsan, para her kapıyı açar

s1000RR - gsxr1000 hız diyorsan bunlar gelir aklıma. Zzr ve hayabusadan bahsetmiyorum.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

-Ata- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis desteği kötü , arıza ihtimali yüksek,parçaları aşırı pahalı, garantiyle halledilcek sorun yaşarsan yaşlanıyorsun

Sıfır 90 a aldığın motorun aynısını 1 ay sonra 70 e alabiliyor biri.Haliyle markaya 2. Eline büyük güvensizlik oluşuyor.

Dışarıdan gördüklerim bunlar, sıfır alıp 1 sene kullanıp yukarda saydıklarımla karşı karşıya kalmamak için sattım.

Yoksa sürüş keyfi tasarım olarak eşsiz sayılabilcek bi marka
    Enes beye katılıyorum beni gazlamasıyla aldım ben de 1 sene hevesimi aldım ducati ile tasarım dikkat çekicilik vs.çok + ama yukarda yazdığı gibi 2.eli kötü servisi kötü parçalar çok pahalı kısacası alacak adamın gözünü kapatıp uzun vade alıyor gibi düşünmesi lazım
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    desmo bakımı hadi 5bin tl tutsun. Yine ucuz oluyor Üstelik desmoda benim bilfiğim keçeler zincir dişli vs vs değişiyor. Sıfırlanıyor bir nevi yani.
    Sıfırlanıyorda servisler ne kadar güvenilir, doğru titiz iş yapıyor orası meçhul.

Yarış motorları hazırlayan ustam japondan şaşma diye diye japon aldırttı bana. Çok memnunum sorunsuz zevkli ama yanına KTM alıcam galiba. Redline areası olmayan tek firma.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ducati vs hiç bilmem

yazın başında serres te iken turk ducati grubu ile denk geldik pistte

içlerinden bitanesi durup dururken ufak bi sorun yaşadı alakasız gaz kesme vs ki motoru çekici ile gitimişlerdi sıfır ayarında bakımlı vs

başka bi yabancı motorcu gruptan fikir alırken onların ustasının dediği ilk şey kawasaki idi bak biz tapagaz donuyoruz sıfır sorun gibisinden

soruna gelince kontak kapat aç yapınca düzeldi

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ducati hızlı bir motor değildir, bakımı üzen gösterişli bir makinadır.

Çok ilgi ister, hassastır. Yedek parça da bulundurmazlar kolay kolay. Bir şey olduğunda beklersin.

Hızlı bir şey istiyorsan, para her kapıyı açar

s1000RR - gsxr1000 hız diyorsan bunlar gelir aklıma. Zzr ve hayabusadan bahsetmiyorum.
    Bunlar çok fazla paralar. Yani motosiklete 100bin tl vermem 300 yapmak için, 100bin tlye 300 yapan otomobiller var gider ondan alırım.

Zaten derdim de 300 yapmak değil. Gaz açınca seri bir şey istiyorum. MT-07 falan yetmiyor ama yavaş kalıyor, 160 170e kadar yeterli sonra yaris dizele bağlıyor hızlanması.

Ben daha çok 35-40 bandı bir şeylere bakıyordum. 20 küsüre 30 küsüre de ducatiler görünce, hele bir tane 32ye ankarada var testastretta 999, 10bin kmde daha. Ekstralı kazasız falan. Daha da indirim yaparsa alayım diyordum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de şu var, kapalı garajım var, zaten yağmurda falan motosiklet sürmekten zerre keyif almıyorum. Hem ben kirleniyorum hem motosiklet rezil oluyor.
    Sıkışık trafiğe girip piyasa yapma amacım da yok. Eğer ki gittiğim yerde trafik sıkışırsa da keko gibi boşta gaz vermiyorum.
    Soğuk motor olayına çok dikkat ediyorum, bakımları genelde erkenden yapıyorum. Lastik yakmıyorum bişey yapmıyorum.
    Ama yola çıkınca gazlıyorum. Virajlarda yatmayı seviyorum. Yatıkken viraj çıkışı gaz açmanın o hissiyatın fanıyım.
    Bu şekilde özensek motora, sadece ısınınca gazlasak mesela. Yine mi sorun çıkarıyor ducati?

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkinci elleri ucuz. Çünkü şuan sıfır fiyatlarında ciddi kampanya var ducati ve triumph'ta. İki markada yurt dışı fiyatıyla aynı. Almanya, italya, ingiltere de mesela 12bin euroysa, Türkiyede de şuan aynı fiyat bir süreliğine. Bu kampanyada Türkiye'de bir ilk yurt dışı fiyatıyla aynı fiyata sahip hiç bir araç yok diye biliyorum bu kampanyada haliyle ikinci el piyasınını etkiliyor

konuya şöyle bakmanızda fayda var; bu japonlar neden pahalı? japona göre dizaynı çok iyi, parçası kaliteli tek sıkıntısı japonun parçası 1 ayda gelirken bununki en fazla 2ayda geliyor. Satış adeti, parça talibi konuyla doğru orantılıdır diye düşünüyorum. Kendi açımdan bakarsam şöyle düşünüyorum polo, golf, s2000 gibi arabalar nasıl ederi fiyatlarında değillerse motosiklet camiasında da aynı durum var. Japonların ve ya şu bu markanın kötü olduğunu değil sadece ederinden fazla fiyatta olduklarını söylüyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen

ayrıca ducatinin, japon bir markayla kıyaslanması doğru olmaz bence rakibi bmw dir. Ki bmw nin fiyatları aşırı yüksek olduğundan fiyat/performans olarak en cazip markadır ducati

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ducati kullanıyorum monster ve gayette memnunum . Elektroniği çok sorun ihtimali dolayısıyla daha yüksek. lakin karakterli ruhlu makineler. Kullanılan parça kaliteleri de BMW ile hep sinifinin en iyisi .

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ducati ile ilgili bi dezavantaj söyleyeyim v motor olduğu için arkada kalan silindir zamanla yağ yakma sorunu çıkarıyor nedeni arkada kalıp rüzgarı tam almaması sonucu kaynaklanıyor. Ancak sağlamlık olarak bi çok motoru geride bırakır ducati yi bilmeyenlerin kötülemesi çok garip ben ducati kullandım gayette iyi gidişi var ama almak kısmet olmadı şu an kawasaki zx750 f1 modeli var tr de bi eşi yok streetfighter tarzında topluyorum
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önümüzdeki sezon için benim de hain planlarım var.. 1000RR ve R1 için '14 - '15 model 50k TL bandında bir kaç tane favorim var.. merakımdan girdim baktım hem ducati ye hem triumph a.. benim aradığım model ve donanımlarda pek bir fiyat farkı göremedim markalar arasında.. Ducati yi bilmem o yüzden yorum yapmayayım ama anladığım kadarıyla 'aman uzak dur' durumumu yok.. bütçe el veriyorsa zorla japonu risk alma, yoksa alıp kendin tecrübe et biraz da kısmet.. kesinlikle markayı kötülemek değil amacım ama ben olsam 1-2 den sonra ducati yi tercih ederim.. Escalade kötü araba mı ki herkes RR 'a biniyor ?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    klasik italyan işte (eski alfa romeocu olarak yazıyorum)

biraz göreceli olacak ama,japonların tek yetişemediği kısım virajı

Anti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de şu var, kapalı garajım var, zaten yağmurda falan motosiklet sürmekten zerre keyif almıyorum. Hem ben kirleniyorum hem motosiklet rezil oluyor.
    Sıkışık trafiğe girip piyasa yapma amacım da yok. Eğer ki gittiğim yerde trafik sıkışırsa da keko gibi boşta gaz vermiyorum.
    Soğuk motor olayına çok dikkat ediyorum, bakımları genelde erkenden yapıyorum. Lastik yakmıyorum bişey yapmıyorum.
    Ama yola çıkınca gazlıyorum. Virajlarda yatmayı seviyorum. Yatıkken viraj çıkışı gaz açmanın o hissiyatın fanıyım.
    Bu şekilde özensek motora, sadece ısınınca gazlasak mesela. Yine mi sorun çıkarıyor ducati?
    Ruh ve gösteriş anlamında eşsiz makineler, Monster (ki en tırt modeli Ducatinin) bile her kullanışımda bana ayrı keyif yaşattı iyi ki almışım dedirtti.

Yukarıda belirttiğiniz sürüş sistemiyle zaten sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum, yaşasanız bile Ankara - İncek'te Dr.Moto gibi bir avantaj var, Ulusan'a mecbur değilsiniz. Bence bu keyfi yaşamamak için bir sebep yok
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    Olm dayanamıyorum ya k20 olmadan hayatın tadı yok

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    klasik italyan işte (eski alfa romeocu olarak yazıyorum)

biraz göreceli olacak ama,japonların tek yetişemediği kısım virajı
    Yazmak için konuyu aşağıya indiriyordum benden önce davranmışsın.

Farklı cazibesi var, çekici (motordan anlamam ama sadece bunların tipi hoşuma gidiyor) ama işte nazlı falan
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmak için konuyu aşağıya indiriyordum benden önce davranmışsın.

Farklı cazibesi var, çekici (motordan anlamam ama sadece bunların tipi hoşuma gidiyor) ama işte nazlı falan
    eyvallah kanks

buarada servis için yunana geçenler var diye biliyorum.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Rakipleri çok iyi olduğu için her konuda

Başka bir nedeni yok her konuda gereksiz bir motor oluyor

Ducati ancak filmlerden görüp hevesle alıyor bence millet

Aldığınada pişman oluyor çoğu
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler