User Tag List

Sayfa 6/15 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
282 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: güncel 50cc motor tavsiyesi

Powerhipts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondial TAB bakın derim ben, 2.el düşük km'li 8-9 bin bandında bulabilirsiniz. Sıfır alıp 2.300 km kullandım yağ bakımı harici hiçbir masraf açmadı, gayet güzel motor.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kissbe kullanıp cc yukselten varmı? enjeksıyonlu da sanırım cok hakim degıl bunu yapan kişiler,detayları varmıdır nasıl bır yol ızlenıyor bılgısı olan ?

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kisbee50 enjeksiyonlu, parça sorunu ve çok uçuk parça fiyatları olduğundan bahsediliyor kullanıcıları tarafından, face'de sayfaları var bakabilirsin. ikinci elde karbüratörlü modelide var, tabi bunla oynamak daha kolay, en fazla 80lik silindir piston birde baga değişimi yaparsın, fazlası olmaz. @34btr1907
    group b ___

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kisbee50 enjeksiyonlu, parça sorunu ve çok uçuk parça fiyatları olduğundan bahsediliyor kullanıcıları tarafından, face'de sayfaları var bakabilirsin. ikinci elde karbüratörlü modelide var, tabi bunla oynamak daha kolay, en fazla 80lik silindir piston birde baga değişimi yaparsın, fazlası olmaz. @34btr1907
    tesekkurler,karbüratör olanlarının cc yukseltme işlemi standart benım de bıldıgım,enjeksıyonlu da basıtmı dıye merak edıyordum meşakkatli demek,ona göre düşünürüz artık eyvallah sağol.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel olarak ben de 3 aylık(1300km) Cappuccino tecrübelerimi paylasayım;

-12 inc jantları olması avantaj,
    -Kasası buyuk olması avantaj, yanlarda ve önde ledleri olması gece surus icin avantaj,
    -Sele 2 kişi kullanıma uygun,
    -Sele altı cenesiz kask rahat alıyor, çantası da bir cenesiz kask+eldiven, yağmurluk vs rahat alıyor,
    -Varyatör tipi revivaldeki gibi en küçük kayış tipi olandan degil, 100-110cc motorlardaki gibi,
    -Alırken direk 80lige cevirmistim, aslında 80 deniyor ama 72cc'ye denk geliyor.(47mm piston seti)
    -Şuanda dr.pulley 6,5gr baga, sünger tip acık hava filtresi, 17/49 final drive dislisi ve bando kayış var. Düz yolda tek kişi 70-80 arası rahat sürüş var. Düzde top speed 87km. Yokuşta 45-50km.
    -Gösterge dijital ve analoglar kadar sapması yok. Artı olarak devir göstergesi var.
    -Deposu 5lt civarı alıyor. Bir depo ile 180km rahat gidiyor.

Şuanki hali ile sehirici kullanım ve işe git gel olarak bana cok cok yetiyor. Bazen 20-25kmlik anayol sürüşlerim de oluyor, o zaman da tedirgin etmiyor.
    Üst kapak + 50mm piston seti ile 100cc denilen ama aslında 90küsür cc olan sekilde degisiklik yapılabilir. Ortalama maliyeti 700-800tl sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

-Kasası buyuk olması avantaj, yanlarda ve önde ledleri olması gece surus icin avantaj,
    -Sele altı cenesiz kask rahat alıyor, çantası da bir cenesiz kask+eldiven, yağmurluk vs rahat alıyor,
    -Varyatör tipi revivaldeki gibi en küçük kayış tipi olandan degil, 100-110cc motorlardaki gibi,
    -Alırken direk 80lige cevirmistim, aslında 80 deniyor ama 72cc'ye denk geliyor.(47mm piston seti)
    -Şuanda dr.pulley 6,5gr baga, sünger tip acık hava filtresi, 17/49 final drive dislisi ve bando kayış var. Düz yolda tek kişi 70-80 arası rahat sürüş var. Düzde top speed 87km. Yokuşta 45-50km.
    -Gösterge dijital ve analoglar kadar sapması yok. Artı olarak devir göstergesi var.

Şuanki hali ile sehirici kullanım ve işe git gel olarak bana cok cok yetiyor. Bazen 20-25kmlik anayol sürüşlerim de oluyor, o zaman da tedirgin etmiyor.
    Üst kapak + 50mm piston seti ile 100cc denilen ama aslında 90küsür cc olan sekilde degisiklik yapılabilir. Ortalama maliyeti 700-800tl sanırım.
    ben de 2 aydır arora cappucino 50 cc kullanıyorum.
    alırken 80cc ye çevirttirdim, aşırı memnunum.

sele altı bagajı Medium tam kaskı alıyor, bagaja da yarım kask + kilit vs herşeyi koyabiliyorum.
    Eksi olarak söyleyebileceğim hiç bir şey göremedim motorda. aynı motorun 125cc versiyonu da var, kasası aynı, dolayısıyla piyasada 50cc motorların hepsinden iri , vespa primavera ile yanyana koyduğumuzda birebir aynı hatta ön lastik 12" olduğu için bir tık daha heybetli bile duruyor diyebilirim, ağırlığı ise trafikteki manevralarda hiç sorun olmuyor.
    aldığımdan beri e60 üvey evlat oldu, geçen ay 150 tl yakıt almışım sadece, o bile bitmedi , o kadar araba kullanmaz oldum
    kesinlikle tavsiye ederim.

motorsikletten nefret eden, sesine bile tahammül edemeyen ben bu motorla, motorsiklet işini o kadar sevdim ki şimdiden yaz için bajaj dominar 400 ug bakmaya başladım )
    Konu wolkanku tarafından (07-01-2021 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de 2 aydır arora cappucino 50 cc kullanıyorum.
    alırken 80cc ye çevirttirdim, aşırı memnunum.

sele altı bagajı Medium tam kaskı alıyor, bagaja da yarım kask + kilit vs herşeyi koyabiliyorum.
    Eksi olarak söyleyebileceğim hiç bir şey göremedim motorda. aynı motorun 125cc versiyonu da var, kasası aynı, dolayısıyla piyasada 50cc motorların hepsinden iri , vespa primavera ile yanyana koyduğumuzda birebir aynı hatta ön lastik 12" olduğu için bir tık daha heybetli bile duruyor diyebilirim, ağırlığı ise trafikteki manevralarda hiç sorun olmuyor.
    aldığımdan beri e60 üvey evlat oldu, geçen ay 150 tl yakıt almışım sadece, o bile bitmedi , o kadar araba kullanmaz oldum
    kesinlikle tavsiye ederim.

motorsikletten nefret eden, sesine bile tahammül edemeyen ben bu motorla, motorsiklet işini o kadar sevdim ki şimdiden yaz için bajaj dominar 400 ug bakmaya başladım )
    Kesinlikle katılıyorum. Elim kolum oldu resmen. Sehirici araba hamallıktan baska bise degilmis.
    Ama ben motor ehliyeti hayatta almam. Maliyetler cok yukseliyor. Bir de büyük motora gecince sehirici pratiklik biraz daha azalıyor.
    Aslında sehirici icin 125cc yada 150cc scooter en ideali ama maliyet acısından da 49cc ler cok avantajlı. Yetmedigi noktada 50mm piston + kapak ile yola devam

Bir de ilave edeyim, tüm çin menşeeli 50 ccler icin gecerli, imkan varsa lastik alın abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mondial 50 cc almıştım yazın o arada 80cc yaptırdım arabayı unuttum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

@uniquel yaptıkları bana da gaz verdi.

dün motoru 420 km 'de ilk bakımına soktum , yağı değiştirdiler.
    bando marka kayışı taktırdım, 6,5gramlık baga takımı takıldı.

çıkıp 5 dakika kullandım, motor aşırı akıcı hale geldi resmen yüzüm güldü.

önümüzdeki hafta @Deniz. ile birlikte motul motor yağı ekleyip , karbüratör iğne ayarını yaparız, üstüne de 17/49 dişliyi çaktık mı , 85-90 km hızlara çıkabilen , vergi vermediğim şahane bir motorum olmuş olur, sanırım bir süre daha idare eder beni.

tekrardan teşekkürler @uniquel.
    Konu wolkanku tarafından (13-01-2021 Saat 12:23 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @uniquel yaptıkları bana da gaz verdi.

dün motoru 420 km 'de ilk bakımına soktum , yağı değiştirdiler.
    bando marka kayışı taktırdım, 6,5gramlık baga takımı takıldı.

çıkıp 5 dakika kullandım, motor aşırı akıcı hale geldi resmen yüzüm güldü.

önümüzdeki hafta @Deniz. ile birlikte motul motor yağı ekleyip , karbüratör iğne ayarını yaparız, üstüne de 17/49 dişliyi çaktık mı , 85-90 km hızlara çıkabilen , vergi vermediğim şahane bir motorum olmuş olur, sanırım bir süre daha idare eder beni.

tekrardan teşekkürler @uniquel.
    Kayıp gücü kazandın öyle düşün. İgne ayarından sonra ara hızlanmaların biraz daha iyileşecek.
    İgne ayarı icin karburatorun ust igne kapagını sökmek gerekiyor. Orada da bir valf var kaucuktan zar seklinde. Onun yerine tam oturması önemli. Bu nedenle motor sogukken, hatta gece sogukluguyla sabah calıstırmadan yapmakta fayda var.

17/49 icin de sunu soyleyebilirim.
    Orj oranlı dişli varken 75 le gitmek icin 8500 devir ceviriyordum.
    17/49 takınca 75'i 7000 devirde görüyorum.
    Bunun artısı, düsük devir(yani daha sessiz ve az yorulan motor) ve top speed artışı.
    Eksileri ise, ara hızlanmalazar kötüleşiyor ve yokuş performansı bi tık düsüyor.

O kadar konuştuk bi fotosu olsun bari

Konu uniquel tarafından (13-01-2021 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir. Sebep: fotoekleme

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İgne ayarı icin karburatorun ust igne kapagını sökmek gerekiyor. Orada da bir valf var kaucuktan zar seklinde. Onun yerine tam oturması önemli. Bu nedenle motor sogukken, hatta gece sogukluguyla sabah calıstırmadan yapmakta fayda var.

17/49 icin de sunu soyleyebilirim.
    Orj oranlı dişli varken 75 le gitmek icin 8500 devir ceviriyordum.
    17/49 takınca 75'i 7000 devirde görüyorum.
    Cümle düşüklüğü olmuş, yada ben anlayamadım.
    Karbüratör kapağının altında bulunan kauçuk ventil yerine tam oturmazsa, cold startta ve sabahları marş alma problemi mi oluşuyor ?
    Birde,
    17/49 yaptığınız "orjinal dişli oranı" kaçtı?
    Teşekkür ederim.
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümle düşüklüğü olmuş, yada ben anlayamadım.
    Karbüratör kapağının altında bulunan kauçuk ventil yerine tam oturmazsa, cold startta ve sabahları marş alma problemi mi oluşuyor ?
    Birde,
    17/49 yaptığınız "orjinal dişli oranı" kaçtı?
    Teşekkür ederim.
    Bahsettigim şu kapak işte, tam adlarını bilmiyorum.
    Membrane diye gosterilen parca bahsettigim zarımsı şey. Onun kenarlarının yerine tam oturması lazım. O parca sıcakken genleşip yerine oturmuyor. Bu nedenle sogukken yapmakta fayda var.
    Eger yerine oturmazsa tekleme, gaz yememe/bogulma tarzı sorunlar olabiliyormus.
    Orjinal dişli 14/52 @sekizsilindir

Konu uniquel tarafından (14-01-2021 Saat 08:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: bilgi ekleme

akucukdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler merhabalar

Bu motor dişlisi değişme olayı çok kafama yattı fakat değişmesi gereken dişli hangi dişli? Birde motorun orjinal dişlisinin ne olduğunu nasıl bulabiliriz?

Motor : Mondial 50 Znu

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazdan beri 50cc kissbee karburatörlü kullanıyoruz dükkanda.
    50cc devam herhangi bir yukseltme yapmadık. cappicunoları tokatlıyoruz.
    25 kurus cıvarı yakıyor.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akucukdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler merhabalar

Bu motor dişlisi değişme olayı çok kafama yattı fakat değişmesi gereken dişli hangi dişli? Birde motorun orjinal dişlisinin ne olduğunu nasıl bulabiliriz?

Motor : Mondial 50 Znu
    En anlaşılır videolardan biri bu.
    Orj disliyi sökmeden nasıl anlarsın bilemiyorum. Ama her turlu 17/49dan kısa olacağı kesin.

Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdan beri 50cc kissbee karburatörlü kullanıyoruz dükkanda.
    50cc devam herhangi bir yukseltme yapmadık. cappicunoları tokatlıyoruz.
    25 kurus cıvarı yakıyor.
    Abi zaten cappi oyle yardır yardır giden bi motor degilki
    Ama 49cc lik standart bir motor ile 70km üstü cok zor sanki.
    Bir de cok yakmıyor mu? 17 kuruş civarı yakıyorum ben cappi ile

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi zaten cappi oyle yardır yardır giden bi motor degilki
    Ama 49cc lik standart bir motor ile 70km üstü cok zor sanki.
    Bir de cok yakmıyor mu? 17 kuruş civarı yakıyorum ben cappi ile
    hız limitörünü iptal ettim bayır asagı en baba 70 goruyor.
    ustu bencede zor.
    cok karısık kullanıyrum dur kalk stop et vs ortalama 25 kurus gıbı hesaplıyorum. bencede cok ama mecbur.
    bu arada bendeki motor 2017 ama 2bin kmde biraz yatmış benden onceki sahibinde.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selamlar merhaba uzun bir araştırmam sonucunda fiyat performans odaklı 50cc Sıfır alma arifesindeydim ve aklımda ki şu modellere yoğunlaşmıştım,

- Kanuni Troden 50
    - Aroro Ekspresso 50-8
    - Altai Uma 50
    - Kuba Trendy xc
    - Stmax Roma

Bu motorlardan birini muhtemelen alacaktım bütçe 8,500 / 10.000 arasındaydı . Önceliğim en ufak en hafif ve taşıması kaldırması kondurması en kolay modeli seçmem di , oturduğum apartman 1. Kat ve 5/6 basamaklı merdivenler var şuan da motoru apartman kapı önünde tutuyorum fakat merdivenler için alüminyum rampa yada mdf den katlanır rampa yaptırıcam sürekli birilerinden yardım alıp motoru indir kaldır olmuyor . Hoş ülkede ki hırsızlıklardan sonra 2 tane kesilmez kırılmaz zincir 1 tane alarmlı disk kilidi bir tane de kumandalı alarm aldım bıranda vs aldım . Arora espresso modelini seçmem deki en büyük etkenler kullanıcı yorumları gerek çevrem gerek eş dost vs ve motorun heryerinde led olması . Perşembe günü aldım ve 50 km yaptım . 20 TL benzim aldım 5 çubuk tan 1 tanesi düştü . Muhtemelen rodajda olduğu için çok 170 190 km arasında yaparım diye tahmin ediyorum. 500 km de yağ değişiminden sonra daha da ekonomik olacağını düşünüyorum. Düşünen almak isteyenlere kesinlikle öneririm çok keyifli ve segmentleri arasında biraz büyük disk ve kaliper USB led vs direk artıları göz önüne seriyor .

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Revival 50 kullanıyorum henüz 600 km de motorum üstündekiler çok güven vermiyor yorumlarda da kaydığından bahsediyorlar. Bu yaz yoğun kullanacağımı düşündüğüm için lastik değişimi yapacağım, fp olarak ne kullanmamı tavsiye edersiniz ?
    Konu Jön Türk tarafından (06-04-2021 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.
    #eksikpazar

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Revival 50 kullanıyorum henüz 600 km de motorum üstündekiler çok güven vermiyor yorumlarda da kaydığından bahsediyorlar. Bu yaz yoğun kullanacağımı düşündüğüm için lastik değişimi yapacağım, fp olarak ne kullanmamı tavsiye edersiniz ?
    arkadaşım anlas aldı.üstündekinden daha iyi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler