User Tag List

Sayfa 1/15 12311 ... SonSon
282 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: güncel 50cc motor tavsiyesi

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

güncel 50cc motor tavsiyesi

Herşey citycocları çok beğenmemle başladı , araştırıken bi arkadaşın volta vs4 almasıyla aklım ona kaydı , fiyatı yükseti ama yarı fiyata yakınını sıfırda görünce ona niyetlendim , sonra fiyat farkının lityum pilden kaynaklandığını , o modelin jel akü olduğunu öğrenip vazgeçtim , vss vss derken 50cc lere bakıyorum bu ara manyak gibi.Tüm youtube öneri listem değişti

Motosiklete hiç ilgim alakam olmadı , gerçi buna pek motosiklet te diyemeyiz ama ihtiyacı karşılayacak güzel görünümlü bi oyuncak arayışındayım.Corona öncesi sebringi satmıştım.Piyasa gerçekten terbiyesizlik seviyesinde uçtu ve ne alsam anlamsız şu haliyle.Yazı bu şekilde geçirmek istiyorum.
    Ev iş arası 3 4 km sokak arası.Gideceğim olası tahmini mesafelerde de e5 e6 ile işim yok diyebilirim.Ama acil ihtiyaç durumunda nadir de olsa e5 e ve 1. köprüye girebiliyor mu prosedür olarak.İlk sorum bu.

Ehliyet al , yüksek cc bişey al tavsiyesi gelirse şimdilik kulak ardı ediyorum.Olabildiğince hızlı çözmem lazım bu işi ve vitesli motosiklet öğrenmek , sınavını geçmek , ilerde büyük bişeyler almak vs seviyesinde şimdilik bi hevesim yok.Motosikletleri genel manada araştırırken tasarımına duruşuna vurulduğum tek modek Honda Goldwing oldu ki o da hatrısayılır bi rakammış.Orakama beni çok daha mutlu edebilecek seçimler yapabilirim araba tarafında....Onun için araba herzaman daha ön planda kalıcak Bunu biraz kışın salona güzel bi ışığın altına koymalık dekor , yazın iş görecek bi alet tadında düşünüyorum.

Kıyamet kadar model var ama aralarından bütçe-tasarım olarak 8 modele düşürdüm olabilecekleri.Birazdaha retro tasarımlı modeller sanırım.

Kuba Trendy 50

Mondial ZNU 50

Mondial 50 Revival

RKS Pollo 50

Kanuni Trodon 50

Motolux Efsane 50

Arora 50 20 Today

Altai Uma 50

Bunlar beğendiklerim.
    Hemen hemen hepsi birbirinin laciverti diye düşünüyorum ama aralarında bildiğiniz şuna bulaşma , yada şunda diğerlerinden farklı şu özellik var diyeceğiniz bişey var mı?4-6 lira arası çözmek istiyorum şimdilik.Ne derece işime yarayacak ne kadar seveceğimden emin olmadığım için daha fazlasını bağlamıycam şimdilik.
    Anladığım kadarıyla yokuş vs tırmanışı çözmek amaçlı cvt kasnağına basit bi müdahale yapılabiliyor , bide cc yükseltme kitleri var.Videoları izledim , şaka gibi millet evde teyp söker takar gibi hatta daha basit bi şekilde piston - üst kapak değiştiriyo.O kadar kolay mı o işler , sente falan filan ayarlayacak hiçbişe yok mu? Bunların hepsinde o cc yükseltme olayı yapılabiliyor mu?

İkinci el alıcam , km ye dikkat etmeli miyim?arabaların 200k sı bunlarda kaç bin km dir?En yüksek km li alacağım motor , bana o kit için zaten yapacağım piston üst kapak değişikliği sebebiyle koyar mı?Olurda motor olarak bitik bişeye denk gelirsem ; o kitte değişecekler ve cvt kayışı harici üzecek bi başka parça var mı?
    Bu hafta yasaklar başlamadan , yada en geç bidahaki hafta başına çözmek istiyorum.Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    Konu Ahmet Saraçoğlu tarafından (12-05-2020 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondial tab 50 diyorum direk.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tasarım olarak ısınamadım ona.Fazla elektronik ve nedense çelimsiz geldi gözüme gerçi hepsi öyle de birazdaha retro görünümlü sevimli bişey olsun istiyorum.

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servislerde 80cc kitleri satılıyor 300 küsür lira civarında olması lazım. @stlegal da Kuba City Go var 80cc yaptı, baya memnundu Bende de trendy var, 80lik yapacağım. Mahalle arasında, kısa mesafede hızı şu an yetiyor ama yollarda sıkıntı, son hızı 50 civarında çünkü. Trendy bi süre önce güncellenmiş, biri diskli biri kampanalı iki versiyonu var. Kampanalı bana bu hızlarda yetiyor ama aklında bulunsun. Benimki aldığımda çalışmıyordu, üstünde çalışmak için kaportayı sökmek zor değil, ama parçalar kaydırarak falan çıkıyor bazıları bi afallıyorsun ilk başta, ilk seferden sonra kolay geliyor

Km'ye bişey diyemeyeceğim, çünkü serviste bile silindir kitleri 300 küsür lirayken (internette 120-130'a dahi bulunabiliyor ama kalitesi belli değil) ve motoru indirmek o kadar kolayken çok da bakmamak lazım aslında. Kaportayı iyi kontrol et ama çatlak, kırık vs için. Grenajlar motor toplamaktan pahalıya gelebiliyor çünkü. Benim yan yatmalı motorda 1000 liraya yakın kaporta hasarı var (toplamda 6 parça, sadece ön grenajı 250 lira civarı).

Şahsen Mondial'in Revival'ını beğeniyorum ben, özellikle kırmızısı çok canlı duruyor.

Yokuş için cvt'den çok cc yükseltme daha etkili olucaktır, hepsine cc yükseltme yapılabiliyor diye biliyorum. Cevaplayabildiklerim bunlar, kısaca km çok da dert değil zaten motoru toplamak ucuz. Kaporta süspansiyon şasede sıkıntı gözükmüyorsa çok da üzecek bir şey yok benim tecrübemde. Benden daha tecrübeli abilerim de yazarlar zaten. Marka olarak Mondial ve Kuba dışındakilerin servisi nasıl bilmiyorum. Bu ikisi piyasada baya motor satan markalar, parça aradınmı bulmakta çok sıkıntı çekmezsin

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stroker kit olayı şaka gibiymiş yahu
    motolux tasarım olarak en çok dikkatimi çeken oldu bu arada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanuni yada Arora Today düşünürüm abi senin yerinde olsam. Tasarımlarını daha çok beğeniyorum onların.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yuki enzo 50cc kullanıyorum yaklaşık 2-3 aydır. Kasa olarak diğer 50cclerden büyük, 150cc scooter ebatlarında fakat bugün ne almak istersin diye sorarsan tab 50 stroker 80cc devam ederdim. Çok şık duruyor.
    Seçenekler arasında da trendy göze en güzel geleni
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyun kilon kaç ? ilk 3 motoru sıfır olarak denedim..altımda şaka gibi kalıyordu yokuş falan çıkarken sırtıma alıp çıkılacak cinsten birşey sonra honda kinetic ve çin malı 150 lik kullandım..ne kadar hacim o kadar iyi hacimlisi bile 80 90 km de kesiyor zaten..

illaki ehliyetsiz motor lazım diyorsan diz mesafesine bakarak seç..çünkü dönüşler falan dert oluyor denemeden de sakın alma.

benim tercihim şu 2 si arasında olurdu.

https://i.hizliresim.com/1zT4Wm.png

https://i.hizliresim.com/wQ3jCN.png

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50 revival aldım 2 hafta önce diğerlerini hepsini binip denedim mondialde noktayı koydum 2 kişi rahat binebiliyor dönüşler rahat benim boy 179 arkadaşta var aynısı onun boy 187 allegro vardı sattı mondial aldı öyle 80 cc ye gerek yok zaten bu motorlar uzun yol motoru değil işe git gel tın tın 45 km hızla gidilecek motor bunlar. Benimki 70 yapıyor diyene aldırma eğer 70 -90 gitsin dersen 50 cc motoru hiç almayın narin motor çünkü bunlar türk kahvesi fincanı kadar piston var ona göre değerlendirin
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam benim konum. ben de takipteyim, araştırıyorum ufak tefek gezinti için, belki hava güzel olduğunda işe gidip gelmelik olabilir.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    honda today olsa ah tadından yenmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 revival aldım 2 hafta önce diğerlerini hepsini binip denedim mondialde noktayı koydum 2 kişi rahat binebiliyor dönüşler rahat benim boy 179 arkadaşta var aynısı onun boy 187 allegro vardı sattı mondial aldı öyle 80 cc ye gerek yok zaten bu motorlar uzun yol motoru değil işe git gel tın tın 45 km hızla gidilecek motor bunlar. Benimki 70 yapıyor diyene aldırma eğer 70 -90 gitsin dersen 50 cc motoru hiç almayın narin motor çünkü bunlar türk kahvesi fincanı kadar piston var ona göre değerlendirin

177 - 78 80 arasın gezinmekteyim şu an evde hareketsizlikten , çekmezse zayıflamaya bahane olsun

mondial znu o açıdan diğerlerinden daha ebatlı duruyor.Sanırım normalde 150 lik satılan bi kasayı birebir üretmişler.Onun için birazdaha büyük.Tipi felanda hafif klasik gibi yapılmış , bide montaj videosunu izlerken arkadaki o krom zımbırtıların sökük hali bi güzel geldi gözüme ama işte hepsinin başka bi yeri hoşuma gidiyor.
    Teknik altyapıdan bu fiyat bandında özel bişey beklemediğim için direk görsele odaklıyım ama diğerlerinde de bi fark yok sanırım teknik açıdan
    Konu Ahmet Saraçoğlu tarafından (12-05-2020 Saat 16:12 ) değiştirilmiştir.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scooter olması şart değilse arkadaşımda RKS X-Power 50 var. Servisinde 110cc yapılmış. Oldukça canlı eğlenceli makine.
    Kendisi de memnun.Yakıtıı scooterlardan daha az. 2 kişi çok rahat seyrediyor. Düşünün derim.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    177 - 78 80 arasın gezinmekteyim şu an evde hareketsizlikten , çekmezse zayıflamaya bahane olsun

mondial znu o açıdan diğerlerinden daha ebatlı duruyor.Sanırım normalde 150 lik satılan bi kasayı birebir üretmişler.Onun için birazdaha büyük.Tipi felanda hafif klasik gibi yapılmış , bide montaj videosunu izlerken arkadaki o krom zımbırtıların sökük hali bi güzel geldi gözüme ama işte hepsinin başka bi yeri hoşuma gidiyor.
    Teknik altyapıdan bu fiyat bandında özel bişey beklemediğim için direk görsele odaklıyım ama diğerlerinde de bi fark yok sanırım teknik açıdan
    Resimdeki turuncu motorun üstündeki adamın oturuş pozisyonuna baktımda o dreksiyonu çevirince neler olacak bi deneyin derim eski asya 125 ler vardı onların aynısı gibi beliniz bile bükülür sürerken...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scooter, genetik olarak hepsi küçük tekerleklidir. Buda motora yeni başlayan biri için en büyük handikap bana göre. Vitesli motosikleti elediğiniz için, yarı otomatik debriyajsız sadece ayakla vites seçebileceğiniz cup larıda değerlendirin. Büyük tekerleklidir genelde 17 inç, alt motoruna falan çok rahat kendinizde müdahale edebilirsiniz, rampalarda scooter gibi eziyet çektirmez, bayıldığı an vites küçülterek uzarsınız, yedekparça ve motorun kendi fiyatı scooter dan daha hesaplıdır. Honda supercup ın şu anda 25k civarında fiyatı var, bunu alın demiyorum. Herhangi bir cup motoru bu görüntüye çevirmek çoksa zor değil.
    İyi şanslar.

group b ___

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    *çokda zor değil.

Buda kanuni tigrina 50cc cup

group b ___

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yuki enzo 50cc kullanıyorum yaklaşık 2-3 aydır. Kasa olarak diğer 50cclerden büyük, 150cc scooter ebatlarında fakat bugün ne almak istersin diye sorarsan tab 50 stroker 80cc devam ederdim. Çok şık duruyor.
    Seçenekler arasında da trendy göze en güzel geleni
    #Korsankuryeyehayır
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

akucukdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende tab50 deyip çekileyim.

İnceleme linki : YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimdeki turuncu motorun üstündeki adamın oturuş pozisyonuna baktımda o dreksiyonu çevirince neler olacak bi deneyin derim eski asya 125 ler vardı onların aynısı gibi beliniz bile bükülür sürerken...
    Turuncunun gidon demonte olduğu için alt konumda boşta diye anlıyorum.çünkü videoyu izlediğimde ulaşım için koydukları kasalara soğabilmesi için çoğu parçayı takmadıklarından bahsediyorlardı.Yani son hali merkezden daha düz bi konumda olacak şekilde , daha yüksekte

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler