User Tag List

Sayfa 4/15 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
282 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: güncel 50cc motor tavsiyesi

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sadece 50cc motor arıyorum arkadaşlar, şase gövde tekerlek bence mevcut motor aksamını nereden alabilirm öneri var mı?

Link iş görebilir.

n11.com'dan MOTOR 50 cc SCOOTER seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    Motor 50 Cc Scooter - n11.com

50cc motor komple yazınca Google bir çok alternatif getiriyor.
    @2jz tab cidden çok güzel ama pahalıymış.

6k üstü haram.

İlla sıfır olsun takıntısı yoksa 2. El çok düşük km lerde 1-2 lira tersine ürünler mevcut sahibinden'i bir incele derim.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Link iş görebilir.

n11.com'dan MOTOR 50 cc SCOOTER seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    Motor 50 Cc Scooter - n11.com

50cc motor komple yazınca Google bir çok alternatif getiriyor.
    @2jz tab cidden çok güzel ama pahalıymış.

6k üstü haram.

İlla sıfır olsun takıntısı yoksa 2. El çok düşük km lerde 1-2 lira tersine ürünler mevcut sahibinden'i bir incele derim.
    Tab 50 gerçekten hoş duruyor abi. İncelemelerde gayet olumlu. Ama 10 lira gerçekten çok yüksek. Ona verene kadar 13 liraya Peugeot Kisbee var zaten. Dediğin gibi 5-6 lira bile çok bunlar için normalde. Peugeot Kisbee Fransa'da 1500 euro'dan başlıyor. Fena fiyata satmıyorlar aslında. Arkadaşımda var çinlilerle alakası yok, çok düzgün. Eşide, kendiside kullanıyor.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

erdielkoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir inceleme videosunda çocuk 400 tl verip servis 80 lik yaptı dedi
    Vallahi ben 150 tl verdim servis arasında fark var mı bilmiyorum ama aramızda epey fark var dediğiniz videoya göre.
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oha 80'lik haliyle de düz yolda 55-60 mı yapabiliyor

@stlegal Cem abi ne diyosun 2. köprü yolunda eve gidip gelirken beni mağdur etmemesi açısından tek yol Rossi RS 108-R mıdır o adamın inceleme videosunu izledim, arkaya bagaj ihtiyacım olacak gibi benim kask sığmaz, ama yokuş testi falan bulamadım. düz yolda en kötü 90-100 gidebilmesi lazım motorun hayatımı kurtarması için
    Kusura bakmayın mesajı yeni gördüm.55-60 yaptığında motor 110 km'de idi henüz çok yeni ve rodaj aşamasındaydı, şu anda 300 km'ye ulaştı üzerindeki göstergeye göre 70 km hıza ulaşıyor, daha da gideceğini zannetmem

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alırsam yarı otomatik alıp biraz acemiliği atlatayım diyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9169101/detay/

Volta Rc3 en uygun fiyatlı olarak bu çıktı karşıma sitesinde kampana fren demiş ama yeni seride önler disk olmuş işi görür gibin

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alırsam yarı otomatik alıp biraz acemiliği atlatayım diyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9169101/detay/

Volta Rc3 en uygun fiyatlı olarak bu çıktı karşıma sitesinde kampana fren demiş ama yeni seride önler disk olmuş işi görür gibin

Marka için demiyorum, Güzel tercih.
    Scooter dan daha güzeller bence, tasarım ve kullanım olarak, en azından vites seçme şansınız var. Kişiselleştirme imkanı, 17 jant, ve parça bolluğu ve ucuzluğu hep artıya geçiriyor cub ları. Alınca çok seveceğinize eminim. Kazasız belasız sürüşler dilerim, herkese.
    group b ___

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çift gitmiş mesaj, editledim keşke silebilsek
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondial Revival alma arefesindeyim bilemedim çok karasızım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çok niyetliyim 5-6 bin bütçeye orta halli bir scoter almaya ama aklıma takılan günlük işe git gel 35-40 km yol yapar mı yoksa markete fırına gitmelik oyuncaklar mı bunlar birde hız sınır 82 km olan şehir içi ana yolda 40-50 ile gitmek nasıl riskli olur mu gerçi kullanmayı planladığım saatler mesai başlangıç ve bitiş saatleri trafik hızının ortalama 30-40 km olduğu saatler

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her türlü işini görür ortalama 60 km yapıyorlar çok yavaş gelirse 600 tl gibi masrafla 80cc kit ve dişli modla uçar..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondial revival aldım bende 80 cc yaptırdım gayet güzel rampalarda iyi oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün işe gelirken dikkat ettim sabah trafiği olduğu halde minimum 60-70 km hızlara çıkmalı ki trafikte tehlikeye düşmeyelim. internette bunların 45kmde sınırlandırıldığı yazıyor sanırım limitör iptali 80cc stroker vs 60-70 km görür gibi peki sürekli yüksek devirde kullanıcaz yazın sıcak havalarda şişme vs yada komple motor yedik masrafı ne olur acaba bize. Yarın öbür gün astarı yüzünü geçer mi uzun süreli kullanan varsa tecrübelerini merak ediyorum

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50cc için tecrübe ettiğim bilgiler belki birilerine faydası olur, ben kendi motorunda yaptıklarımı listeledim;

80cc stroker kit ( silindir ve piston değişimi )

limitör iptali, bu genellikle koltuğun altında soketli olarak bulunur servis iptal edebilir, deneme yanılma yoluyla sizde iptal edebilirsiniz. yasal mevzuat gereği 45km ile sınırlandırılıyorlar.

kayış değişimi (üstünde genelde fabrikadan çıkan çin malı kayış var, bando veya continental ile değiştirmekte fayda var)

yağ değişimi (motul 10/40 4t 800ml alıyor 50ccler)

karbüratör ayarı ( karbüratör iğne ayarı da diyebiliriz)

afr ayarı (karbüratörün alt tarafında hava girişini ayarlayan ufak bi vida var, kulağına güvenen arkadaşlar rolantiyi en üst devire alıp dediğim vidadan zengin - fakir karışımını ayarlayabilir. Takometre ile ölçmek daha sağlıklı)

hava filtresinin ucunda genellikle kısıtlayıcı bi plastik aparat var, onu sökebilirsiniz böylelikle çektiği hava bi tık daha fazla olur.

Lastik değişimi, çin malı ürünlerde kullanılan lastikler çok kötü. özellikle ıslak zemin performansları berbat, muhakkak değişmeli

varyatör değişimi ile son süratlerde değişiklik gösterir ama bunu daha henüz tecrübe edemedim.

ayrıca şişme, kırılma konusunda çin malı olmasına rağmen sıkıntı yaşayanı duymadım. Tek marş 65-70km/s sabit 90km gittim, 3-4 saat mola sonrası 90 km geri geldim.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50cc'nin otobana çıkması yasak İstanbul'da 2. köprü yoluna çıkamazsınız, tabii yakalayan olursa ben motorla gezerken artık gözüme çarpıyor adam 50'lik motorla ya sağ seritten 50-60'la intihar modunda gidiyor ya da emniyet şeridine mahkum

Kullanım şartlarınız E5 veya TEM'e mecbur bırakıyorsa bence alınacak makine değil. Yeri geliyor sapaklarda vs sağa çıkması muhtemel arabalardan kaçmak için gaz açmanız gerekiyor, o zamanlarda bu motorlarla sıkışır kalırsınız ecel terleri dökersiniz

şehiriçi kullanıyorsanız çok mantıklı. He bir de kimseye çarpmamanız lazım çünkü sigorta kesilmiyor bunlara kesen acenteler oluyormuş motosiklet diye gösterip ama şirket buna uyanırsa olası bir durumda ödeme yapmaz. diyorlar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TLH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50cc için tecrübe ettiğim bilgiler belki birilerine faydası olur, ben kendi motorunda yaptıklarımı listeledim;

80cc stroker kit ( silindir ve piston değişimi )

limitör iptali, bu genellikle koltuğun altında soketli olarak bulunur servis iptal edebilir, deneme yanılma yoluyla sizde iptal edebilirsiniz. yasal mevzuat gereği 45km ile sınırlandırılıyorlar.

kayış değişimi (üstünde genelde fabrikadan çıkan çin malı kayış var, bando veya continental ile değiştirmekte fayda var)

yağ değişimi (motul 10/40 4t 800ml alıyor 50ccler)

karbüratör ayarı ( karbüratör iğne ayarı da diyebiliriz)

afr ayarı (karbüratörün alt tarafında hava girişini ayarlayan ufak bi vida var, kulağına güvenen arkadaşlar rolantiyi en üst devire alıp dediğim vidadan zengin - fakir karışımını ayarlayabilir. Takometre ile ölçmek daha sağlıklı)

hava filtresinin ucunda genellikle kısıtlayıcı bi plastik aparat var, onu sökebilirsiniz böylelikle çektiği hava bi tık daha fazla olur.

Lastik değişimi, çin malı ürünlerde kullanılan lastikler çok kötü. özellikle ıslak zemin performansları berbat, muhakkak değişmeli

varyatör değişimi ile son süratlerde değişiklik gösterir ama bunu daha henüz tecrübe edemedim.

ayrıca şişme, kırılma konusunda çin malı olmasına rağmen sıkıntı yaşayanı duymadım. Tek marş 65-70km/s sabit 90km gittim, 3-4 saat mola sonrası 90 km geri geldim.
    hocam motor marka model de belirtirsen sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün iş çıkışı bayide rks blazer 50 ve kuba blueberry test ettim blueabery daha minnoş görünümlü ve bikaç kilo daha hafif olduğu için bi tık daha seri. Blazer 50 ise daha bi skuter görünümüşde kullanırken bana daha oturaklı daha kolay dengede kalıyor gibi geldi 183 boy 95 kilo ortalama bi rampayı 35le çıktı ikiside

ancak iki motorda gerek kilodan gerekse hacimden 30-40 km hızlarda güven vermedi sanki yani bunlarla ana yolda seyir etmek çok güvenli değil gibi düşündüm. ikisininde üzerinde kötü lastik vardı. Kurulsal bir bayiden baktım motorlara satış temsilcisi kabul etti bir süre idare etsede lastikler iyi değil değişmesi lazım dedi. 400-500 tlye 80 cc olur garantiden çıkmaz dedi. Stroker son hızdan ziyade kalkıştaki hantallık ve yokuşlarda faydalı olur dedi lafı biraz çevirdi. fiyat 7800- 8000 arası ama hafatada bir zam geliyor çok satılıyor dedi

işin özü ben işe git gel için ana yolda kullanmayı düşünüyordum yaklaşık git gel 35-40 km ancak o güveni vermedi bana . ufak tefek işler ana yol hariç yerlerde gayet kullanışlı ve eğlenceli olur

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aks uzunlugu en cok olanlardan bırı Volta/Revolt Rs5 uzun boylular bu motoru lıstesıne alabılır 50 cc de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam motor marka model de belirtirsen sevinirim.
    Yuki enzo, mondial revival
    Enzoyu ben revivali yakın arkadaşım kullanıyor. Dediğim işlemler ikisi içinde geçerli
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TLH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuki enzo, mondial revival
    Enzoyu ben revivali yakın arkadaşım kullanıyor. Dediğim işlemler ikisi içinde geçerli
    revival için resimli anlatım olursa inanın ilaç gibi gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    revival için resimli anlatım olursa inanın ilaç gibi gelir
    Fotoğraflarını çekmedim ama revival örnekleri üstünden yardımcı olayım.

Piston setini zaten mondial servislerinden temin edebilirsiniz, 300 lira montaj dahil bi fiyatı var. Kendinizde yapabilirsiniz gerekli aletler olsun yeter. Serviste yaparsanız garantiden de çıkmıyor böylelikle fakat işin saçma tarafı var, limitörü serviste kaldırırsanız garantiden çıktığını söylüyolar. Çok umursamadık biz kaldırdık.

Limitör için motoru orta sehpaya alın, rahat çalışmak için koltuğu sökün 4 tane vidası var zaten. sağ tarafta şaseye kablo bağı ile bağlanmış soketlerin olduğunu göreceksiniz, genellikle siyah koruyucu plastik ile beraber bağlıyolar. Motoru çalıştırın, soketlerden SİYAH renkli olanı çıkartın, stop etmediyse doğru kablo. Artık 45km limitini geçebiliyosunuz.

Kayış için yukiden örnek vericem fotoğraflarla, revivali yaparken fotoğraf çekemedim.

Revivalde 6 adet vida tutuyor varyatör kapağını, 6 vidayı söktükten sonra kapağa biraz sert darbe uygulayın (çekicle yamultmamak kaydıyla vurabilirsiniz).
    varyatör kapağı çıktıktan sonra aşağıdaki manzara karşınıza çıkacak. Öndekini sökeceksiniz, ön varyatör. Söktüketn sonra arkadaki yuvarlak olanı(debriyaj) elinizle sıkıştırıp kendinize çekeceksiniz. Kayış boşa düşecek zaten.
    Benim tavsiyem bando s19 kayıştan yana. zaten çıkan kayışı elinize aldığınızda kalitesizliğini anlayacaksınız. var ise wd40 tarzı veya balata spreyi ile varyatör kutusunu temzleyin çünkü kayıştan dolayı orası böyle kurum tutmuş gibi oluyor.
    Yeni kayış için önce arka tarafı geçirin diğer türlü gergin olacağı için geçirmeniz zor olacaktır. Ön varyatörü yerine takın, marş basın. bu kadar basit.

<br>

yağ değişimiini anlatmama gerek yok sanırım, sağ alt tarafta bi tapa var zaten. söküp yağı boşaltıyosunuz, yağ çubuğunun olduğu yerden dolum yapıyosunuz. 800ml civarında alıyo, ben motul kullanıyorum.

Bence bu konuda en ince ve hassasiyet gösterilmesi gereken ayar karbüratör iğne ayarı ve afr ayarı. fotoğraf ile gösteremem ama çalışma prensibini, mantığını dilim döndüğünce anlatırım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler