User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Çok yönlü sporttouring- multistrada 1200s

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok yönlü sporttouring- multistrada 1200s

Merhaba Arkadaşlar.
    Hem arşiv olarak kalmasını istemem hemde az buçuk tecrübelerimi paylaşmak istememden dolayı bizim minnoş kızın bir konusu olsun istedim.
    Kendisi mk2 multistradanın elektronik amortisörlü olan 1200s versiyonu..
    Senelerdir hep 2. el kaygısıyla japon motorlar ve bmw alırken, İtalyanlar aklımı çeliyor ama cesaret edemiyordum.. Bir önceki konuda Subaru için bahsettiğim "la en fazla nolabilir ki" mantığıyla hareket ettim... sabah saat 11 de Honda varaderonun satışını verdim öğlen 14 te ducati için noterdeydim. .
    ilk karşılaşma anımız

48.000 km de yaklaşık 2000 km önce desmo bakımı yapılmış halde tam istediğim kondisyonda üzerine bolt on olmayan hiç bir şey takılmamış plastik grenajı koruyacağım diye şaseye zarar veren koruma demirleri ile kafeslenmemiş bir halde tüm donanımı çalışır vaziyette 3 çanta ve yan çantaların içinde orjinal bez çantaları da olan 3 anahtarlı kullanım kılavuzu faturaları vs duran Ducatim olmuştu...

ilk pompa..

Şehir içi urban veya touring mod da kullanıyorum 6,2 ile 7,5 lt arasında bir tüketim mevcut.. bilgisayar vs olduğundan dolayı sürekli topcase takılı yan çantalar olmadan kullanıyorum..

ufak tefek kozmetik sıkıntıları vardı.. naturel siyah olan plastik aksamda beyazlamalar vardı... ısı tabancası pasta cila vs bir çok şey denedik istediğim sonucu alamadık
    würth silikon spreyi önerdi birisi mucize yaratttı resmen sprey

yavaş yavaş birbirimize alışmaya ve uzun yollara çıkmaya başladık kendisiyle. 600 cc lik süpersportu performans olarak aratmıyor konforda ve frenlemede bir GS Bmw hazzı yaşatıyor...

şuan motoru alalı 6 ay oldu 15.000 km civarında bir yol yaptım. bu süreç içinde sadece zincir dişli ve lastik setini değiştirmem gerekti rutin bakımın dışında. Bakım malzemeleri honda X 1,40

lastikte daha öncede severek kullandığım brigestone t32 gt modelini tercih ettim iyi ki de onu tercih etmişim michelinden sonra kimyası değişti makinanın

@ghibli06 senin evin önünden bir tık hızlı geçiyor olabilirim

Bu da nacizane her gün yaptığım ev iş arasındaki yolculuğumun bir örneği.. işe gitmenin en zevkli tarafı motosikletle gitmektir.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu da nacizane her gün yaptığım ev iş arasındaki yolculuğumun bir örneği.. işe gitmenin en zevkli tarafı motosikletle gitmektir.
    Buna sonuna kadar katılıyorum

Ben de motorumu değiştireceğim zaman bakındım, bütçeme 950'lik sığıyordu, onun da tam istediğim gibisini denk getiremeyip sonra yine mantıklı davranıp integra nc750d almıştım bir gün bir multi ben de düşünebilirim halen ama sanırım ilk fırsatta direkt GS'e geçip defteri kapatırım gibi geliyor nasip olursa

sağlıkla güvenle binmek nasip olsun, güle güle kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna sonuna kadar katılıyorum

Ben de motorumu değiştireceğim zaman bakındım, bütçeme 950'lik sığıyordu, onun da tam istediğim gibisini denk getiremeyip sonra yine mantıklı davranıp integra nc750d almıştım bir gün bir multi ben de düşünebilirim halen ama sanırım ilk fırsatta direkt GS'e geçip defteri kapatırım gibi geliyor nasip olursa

sağlıkla güvenle binmek nasip olsun, güle güle kullanın
    benim 2 önceki motorum gs ti.. tabiri caizse son nokta.. satma nedenim sürüş becerilerimi törpülüyordu .. telelever inanılmaz bir fren yardımcısı viraj desteği.. böyle bir süspansiyon yok .. Bu arada BMW nin desmosu yani sübap ayarı ducatiden pahalı Yeni 1300 GS mükemmel ama.. sanırım 50 den sonra tekrar geçerim GS e... şuan ortayaşım bunalmışken böylesi daha keyifli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scooter, maxi scooter , r50 , tek silindir f650 gs , 1100 gs, çift silindir f650 gs derken yaklaşık bir yıldır pcx'e mahkum oldum. Altı aydan fazladır sürekli 2014 ve üstü 1200 gs bakıyorum ama sadece bakıyorum Hem bütçe tam değil hem kafa net değil. Arada bir Multistrada'lara da meyilleniyorum ; Pikes Peak , 1200 enduro takılıyor aklıma. Daha bir tanesinin üzerine oturmuş değilim. 1000 xr da giriyor radarıma ama aynı kararsızlık...
    Boy 1.78 , kilo 82 . BMW'nin endurosu boyuma daha uygun gibi, İzlediğim videolarda Multi daha yüksek duruyor sanki.
    Bahar geldi, kaşınmalar başladı yine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scooter, maxi scooter , r50 , tek silindir f650 gs , 1100 gs, çift silindir f650 gs derken yaklaşık bir yıldır pcx'e mahkum oldum. Altı aydan fazladır sürekli 2014 ve üstü 1200 gs bakıyorum ama sadece bakıyorum Hem bütçe tam değil hem kafa net değil. Arada bir Multistrada'lara da meyilleniyorum ; Pikes Peak , 1200 enduro takılıyor aklıma. Daha bir tanesinin üzerine oturmuş değilim. 1000 xr da giriyor radarıma ama aynı kararsızlık...
    Boy 1.78 , kilo 82 . BMW'nin endurosu boyuma daha uygun gibi, İzlediğim videolarda Multi daha yüksek duruyor sanki.
    Bahar geldi, kaşınmalar başladı yine.
    Ben 174 cm yim.. multide parmak ucunda degiyorum ama hic sorun yasamadim...gs adventure de de boyleydim. Varaderoda sikinti daha buyuktu ��

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    M
    Hayırlı uğurlu olsun hocam. Kasko ne kadar çıktı acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En ucuz teklif 45 geldi. Yaptirmadim hocam

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben de Vespa'yı satınca 950 ve V2 baktım ama şimdilik uzun bacak'a gerek yok dedim. Trident 660 aldım.
    Bunu kullandıktan sonra muhtemelen V2s'e geçerim.

İnsanlar japon markalarına fena tutulmuş durumda. Avrupalılara kimse yanaşmıyordu ama artık o zinciri kırdı kullanıcılar. Yamaha Honda kendini geliştirmezse yakında Avrupalılar piyasayı ele alır.
    Ducati'nin çok güzel grubu var. Her ay'ın ilk Salı günü mutlaka aylık buluşmaları olur. Dernek statüsünde oldukları için üyelik bedeli var.

Hayırlı olsun, kazasız belasız

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    En ucuz teklif 45 geldi. Yaptirmadim hocam
    sana tel atayım, ordan fiyat al

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kahn23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Vespa'yı satınca 950 ve V2 baktım ama şimdilik uzun bacak'a gerek yok dedim. Trident 660 aldım.
    Bunu kullandıktan sonra muhtemelen V2s'e geçerim.

İnsanlar japon markalarına fena tutulmuş durumda. Avrupalılara kimse yanaşmıyordu ama artık o zinciri kırdı kullanıcılar. Yamaha Honda kendini geliştirmezse yakında Avrupalılar piyasayı ele alır.
    Ducati'nin çok güzel grubu var. Her ay'ın ilk Salı günü mutlaka aylık buluşmaları olur. Dernek statüsünde oldukları için üyelik bedeli var.

Hayırlı olsun, kazasız belasız
    v2 önermiyorum inanılmaz fazla titreşim mevcut. Almadan önce 1 2 hafta kiralayıp bir denemenizi tavsiye ederim.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    multistrada hic radarımda olan bir motor degil.
    boydan sebep kısa kalırım diye düşünüyorum.gerçi adventure motor almak istesem africa twin en çok hoşuma giden.
    aynı boydaymışız çokta binilmicek bir motor değilmiş anladığım kadarıyla.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boydan sebep kısa kalırım diye düşünüyorum.gerçi adventure motor almak istesem africa twin en çok hoşuma giden.
    Binmeyi denediniz mi hocam ? Bende çok tırsıyodum benden yüksek diye. 173 boyum. Africa Twin üstüne binince pısıyomuş motor
    Ayaklarımı Yere basınca şok oldum. Çoğu Adventurelar da ayrıyetten sele alçaltma kitleride mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim 2 önceki motorum gs ti.. tabiri caizse son nokta.. satma nedenim sürüş becerilerimi törpülüyordu .. telelever inanılmaz bir fren yardımcısı viraj desteği.. böyle bir süspansiyon yok .. Bu arada BMW nin desmosu yani sübap ayarı ducatiden pahalı Yeni 1300 GS mükemmel ama.. sanırım 50 den sonra tekrar geçerim GS e... şuan ortayaşım bunalmışken böylesi daha keyifli
    Güle güle kazasız belasız kullan inş. Bende çok beğenirim Multistradayı ama hiç alıp kullanmadım, belki bir gün :P
    GS 1300 siparişi verdim sanırım bu ay sonu bakalım kısmetse sıra bana gelecek gibi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzel günlerde kullanın. Tarzını çok beğendiğim bir motor.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    multiyle AT aynı sınıf değil bence.. AT daha arazi odaklı multi daha asfaltçı.. bir de arada güç farkı çok fazla 50-60 hp fark hiç azımsanacak bir fark değil.. BMW bu sınıflara 2 farklı motorla giriyor mesela S1000XR ve gs1300..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Aydın- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kazasız belasız kullan inş. Bende çok beğenirim Multistradayı ama hiç alıp kullanmadım, belki bir gün :P
    GS 1300 siparişi verdim sanırım bu ay sonu bakalım kısmetse sıra bana gelecek gibi
    hayırlı olsun... Hadi bir de şu yeni yeliş renkten olmuş olsun lütfen...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun... Hadi bir de şu yeni yeliş renkten olmuş olsun lütfen...
    Teşekkür ederim. Yok hep maviciyim ben genel anlamda o yüzden Trophy olanı sipariş ettim Suzuki GSXR 600 üm var oda mavi (:

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç denemedim. tanıdık birinde denk gelirse mutlaka denicem.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler