User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: L3 Sınıfı Motoru L1 e Çevirmek hk

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

L3 Sınıfı Motoru L1 e Çevirmek hk

Selamlar yeni bir konu oldu kusura bakmayın aradım ama bulamadım.
    Honda Today motor alacağım aracın ruhsatta yazan sınıfı L1, alacağım kişi motoru tuvturk te muayene yaptırmaya götürdüğünde aracın sınıfının l3 olduğunu sigorta yaptırması gerektiğini söylüyorlar.Kişi sigorta ve muayene yaptırmadan geri geliyor.Şimdi motoru ben alacağım fakat sınıfı önce l1 e çevirmek istiyor sonra muayene yaptırmak istiyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim ? Ne tür evrak isterler bilgisi olan varsa çok sevinirim.

L1 sigorta gerektirmiyor mtv yok iki yılda bir muayene
    L3 sigorta gerekiyor mtv yok iki yılda bir muayene

Yanlışım varsada lütfen düzeltin
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla kardeş bende aynı sorunla muzdaripim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Geçen motor alıcam daha almadım motor aprilia sr50 50 cc ama ruhsatta motorisklet ve l3 geçiyor. noterde satışı yapamadık l3 yazoyr bunu l1 e çevirmemiz lazım dedim o da içeri gitti sordu geldi. biz noter kuruluna yazıyoruz yazışıyoruz sonra kurul kararını veriyor dedi ama tam olarak bizde bilmiyoruz dedi birde şöyle dedi bu kuruldaki kişilerden birisi ataşehir hal in orada 23. noter varmış orada birisiymiş oraya gidip ona sor dedi ama ben daha gidemedim bu olay 05-06-2020 de yaşandı. bilgine bende motoru l1 e çevirebileceğimi söylerlerse ona göre alıcam motoru.

Biraz uzun oldu ama durum bu konuyu merakla takip edicem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler