User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Motosiklet Kask Önerisi.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Motosiklet Kask Önerisi.

Selamlar Tech ahalisi.

Çok kararsız kaldığım her fikrimde,tekrardan sizlerin önerisini almak istiyorum.Bir çok yerde yorumlar olmasına rağmen,sizlerin yorumları +1 hep önde.

Önümüzde ki hafta içi kısmetse X-Max alacağım.Hızla vs işimiz yok ama,ister istemez İstanbul'da yaşıyoruz en kötü temde 100-140 arası gideriz.

Kask almak istiyorum.Bütçem max 1700-1800 lere kadar.(İki adet alacağım)

Araştırdığım kadarı ile Ece ve dot sertifikaları önemli.

Bu bağlamda sizlerin kullanmış olduğu genel itibari ile kasklar nelerdir?

Benim bakmış olduğum bir kaç kask;

Bell,Nexx,Ls2.Bütçeme bunlar uyuyor gibi.

Yorumlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı durum bende de var.
    forza250 ye yarın gidip bakıcam kısmetse. ne kask var ne mont.
    önerilerden bende faydalanmak isterim.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

ErenErdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ls2 son yıllarda kendini oldukça geliştirdi ama hala gelişime ihtiyacı var diye düşünüyorum. Nexx kasklar malzeme kalitesi olarak Ls2 ye göre daha iyi hissettiren bir kask. Xmax veya benzeri motosikletlerde bu 3 markada konfor eksikliği yaşatmaz. Sx100 serileri şu anki piyasa için fiyat performans diyebilirim. Yine de kafa yapısına uyumu için kaskları denemekte fayda var.
    Motosiklet başlarken özellikle ilk kask alımını standart üstü ürünlerden yapıp daha sonra 1-1.5 yıla daha iyi ped ve konfora sahip kasklarla değiştirmekte fayda oluyor. Başlangıcta ne kadar dikkat edilirse edilsin o kask elden de düşüyor, çiziliyor da.

Mont konusu çok geniş bir konu ama yaz ve bahar mevsimlerinde kullanım olacaksa sabah ve akşam ayazları (10-14 derece) hariç revit eclipse ihtiyacı karşılar, termal içlikle de sabah ve akşam kullanımı olabilir.

Motosiklete başlarken bence eldiven kullanımı çok önemli. Eldivensiz kullanmaya alışan eldivensiz devam ediyor, eldivene alışan eldiven kullanmadan motosiklete binemiyor.

Şu şartlarda standartlara uygun kask mont eldiven ve de alınabiliyorsa kevlar pantolon- motosiklet ayakkabısı 500 600 eurolu fiyatlara çıkacaktır kişi başı.
    We’re the middle children of history...

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MT tavsiye ederim ls2 den malzeme kalitesi olarak benim görüşüme göre daha iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı durum bende de var.
    forza250 ye yarın gidip bakıcam kısmetse. ne kask var ne mont.
    önerilerden bende faydalanmak isterim.
    sizede hayırlısı olsun şimdiden.
    Alıntı ErenErdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ls2 son yıllarda kendini oldukça geliştirdi ama hala gelişime ihtiyacı var diye düşünüyorum. Nexx kasklar malzeme kalitesi olarak Ls2 ye göre daha iyi hissettiren bir kask. Xmax veya benzeri motosikletlerde bu 3 markada konfor eksikliği yaşatmaz. Sx100 serileri şu anki piyasa için fiyat performans diyebilirim. Yine de kafa yapısına uyumu için kaskları denemekte fayda var.
    Motosiklet başlarken özellikle ilk kask alımını standart üstü ürünlerden yapıp daha sonra 1-1.5 yıla daha iyi ped ve konfora sahip kasklarla değiştirmekte fayda oluyor. Başlangıcta ne kadar dikkat edilirse edilsin o kask elden de düşüyor, çiziliyor da.

Mont konusu çok geniş bir konu ama yaz ve bahar mevsimlerinde kullanım olacaksa sabah ve akşam ayazları (10-14 derece) hariç revit eclipse ihtiyacı karşılar, termal içlikle de sabah ve akşam kullanımı olabilir.

Motosiklete başlarken bence eldiven kullanımı çok önemli. Eldivensiz kullanmaya alışan eldivensiz devam ediyor, eldivene alışan eldiven kullanmadan motosiklete binemiyor.

Şu şartlarda standartlara uygun kask mont eldiven ve de alınabiliyorsa kevlar pantolon- motosiklet ayakkabısı 500 600 eurolu fiyatlara çıkacaktır kişi başı.
    ls2 hem çeşit bakımından,hemde fiyat konusunda aşırı mantıklı.Bi tane nexxi favorilerme aldım.Bell aşırı kafamı kurcalıyor qualifer serisi.
    Alıntı KaanBRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MT tavsiye ederim ls2 den malzeme kalitesi olarak benim görüşüme göre daha iyi.
    mt ler bir tık pahalı gibi sanki.Önerebilceğiniz bir yer var mıdır?

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bell Qualifier kullanıyorum ben memnunum, vizörde kendinden buğu önleyici var soğuk havalarda çok işe yarıyor. Bir önceki kaskım Mt Revenge idi ama tavsiye etmiyorum onu 6 ay sonra dağılıyor kask salıyor kendini. Bir diğer tavsiyem de kulak tıkacı alman, rüzgarlı havalarda ve uzun yollarda hayat kurtarır baş ağrısını engeller. Alpine Motosafe Pro Kulak Tıkacı Fiyatı ve Ozellikleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Volkey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bell Qualifier kullanıyorum ben memnunum, vizörde kendinden buğu önleyici var soğuk havalarda çok işe yarıyor. Bir önceki kaskım Mt Revenge idi ama tavsiye etmiyorum onu 6 ay sonra dağılıyor kask salıyor kendini. Bir diğer tavsiyem de kulak tıkacı alman, rüzgarlı havalarda ve uzun yollarda hayat kurtarır baş ağrısını engeller. Alpine Motosafe Pro Kulak Tıkacı Fiyatı ve Ozellikleri
    şuanda açıkcası bende en çok Bell'e yakınım.Peki qualifer ın tüm modelleri aynımı?Desenli modelleri var.Ps qualifer falan diye geçiyor. Onlardan hangisini tercih etmem gerekir?
    Kulak tıkacıda çok uzun yola gitmem,ama tabi ki almak lazım en başta.200 lira batırmaz.Çok teşekkür ediyorum

Belly Detail

Ramiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende MT tavsiye ederim aşağıdaki kaskın başka rengini kullanıyorum ve kesinlikle kapalı kask alın derim.

MT Kask Blade 2 SV Solid A1 Kapalı Motosiklet Kaskı Mat Siyah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    full face almalısın. açılır kapanır kasklar kaza anında açılabilir denir.

SHARP - THE HELMET SAFETY SCHEME kaskların güvenlik derecelerini görebilirsin. arabalardaki euroncap gibi düşünebilirsin. 5 yıldız olmasına önem ver. ben alırken dikkat ettiğim şeyler. 5* olması fullface olması birde güneş vizorüydü.

sportwagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka deneyiminiz yoksa internetten almayın , kabuk farkliliklari oluyor rahat edemeyeceğiniz bir kask almış olabilirsiniz. O fiyatta tek alternatif nolan n87 olur benim için

sportwagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sportwagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Marka deneyiminiz yoksa internetten almayın , kabuk farkliliklari oluyor rahat edemeyeceğiniz bir kask almış olabilirsiniz. O fiyatta tek alternatif nolan n87 olur benim için
    Bu arada. Güneş vizörü, pinlock ve çene pedi üzerinde geliyor

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de rakamı görünce n87 yazmaya geldim. Ama 2 adet alacağını yazmış arkadaş.

4 senedir n87 kullanıyorum memnunum. Nexx serisini denedim iç pad kalitesi çok iyiydi kafam ciddi rahat ediyordu içeride bu arada. Benim kaskın kullanım ömrü doldu artık, büyük ihtimalle tekrar motora başlarsam nexx alırım gibi.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BELL QUALIFIER STEALTH MOTOSİKLET KASK MAT SİYAH KIRMIZI Fiyatları ve Ozellikleri

Bundan almıştım ben kendime diğerleri ile fark var mı yok mu bilmiyorum. Mağazadan deneyerek almanı tavsiye ederim her marka her insanın kafasına tam olmuyor, mağazadan almasan bile deneyip internetten alırsın daha ucuza bulursan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kask için bütçeyi +1.000 olacak şekilde güncellemenizi tavsiye ederim.Biliyorum ekonomi kötü,öncelikler farklı olabilir ama motosiklette ekipman emin olun düşündüğünüzden çok daha önemli. Bir kere bile ihtiyacınız olsa (Allah göstermesin) sizi koruyacak olan o an kullandığınız ekipmanlar olacaktır.

Çokbilmişlik olarak anlamazsınız umarım ama 100.000kmyi devirdim 2013ten beri, özellikle tecrübe sahibi insanlarla sürmeye özen gösterdim bir şeyler öğrenebilmek için. İlk kaskım direk açık kasktı,eğitim almış bir arkadaşımın tanıdığı hoca ile sürüş yapacaktık. Beni kaskla görünce sürüşü boşverin hadi oturup çay kahve içelim dedi 1saate yakın ekipmanın önemini anlattı.Eve döndüğümde kaskı çöpe attım.Bu gerçek.

Birde İstanbulda şehiriçinde kullanıcam nasıl olsa diyip önemsememezlik yapmayın lütfen,2019 Ekimde 15temmuz köprüsü anadoludan gelişte "köprüden önceki son çıkış" tabelası öncesinde bir araba bana çarpıp kaçtı. O gün yoldan geliyordum 600kmye yakın yolda hiç birşey olmadı ama köprü yolu gibi dümdüz bir inişte akşam 7ye doğru aydınlıkta bu olay yaşandı. Ben bariyerlere vurdum ama Allah'tan belliğim takılıydı o darbeyi aldı,kaskın çene kısmı parçalandı bana hiçbirşey olmadı.
    Biraz uzun oldu sanırım ama motosiklet kullanmak böyle birşey, otomobil içerisine göre çok keyifli çok daha özgür ama sizin yada bir başkasının acelesi,anlık hatası keşke dedirtebiliyor.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bell Qualifier haneye hayırlı oldu.
    Resimleri Serhan akşam yükler
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar konusu açılmışken şuraya yazayım bilmeyenlerin bilgisi olsun..

bugün çıkan X marka siyah kask 3k lirayken geçen sene çıkan aynı marka beyaz kask 2k, hatta 2 senedir rafta duran aynı marka-model gri kask 1.5k lira.. bu olay genelde büyük mağazalarda var bilginize..

çoğu kişi raf veya kullanım ömrünün 5-6 sene olduğunu söylüyor.. düşmeden düşürmeden temiz kullanılan biraz daha kaliteli kask 7-8 yıl rahat gider bu da sizi 2 veya 3 kere kask yenilemekten kurtarır.. belki de hayatınızı kurtarır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ramiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende MT tavsiye ederim aşağıdaki kaskın başka rengini kullanıyorum ve kesinlikle kapalı kask alın derim.

MT Kask Blade 2 SV Solid A1 Kapalı Motosiklet Kaskı Mat Siyah
    Alıntı kukuleta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    full face almalısın. açılır kapanır kasklar kaza anında açılabilir denir.

SHARP - THE HELMET SAFETY SCHEME kaskların güvenlik derecelerini görebilirsin. arabalardaki euroncap gibi düşünebilirsin. 5 yıldız olmasına önem ver. ben alırken dikkat ettiğim şeyler. 5* olması fullface olması birde güneş vizorüydü.
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de rakamı görünce n87 yazmaya geldim. Ama 2 adet alacağını yazmış arkadaş.

4 senedir n87 kullanıyorum memnunum. Nexx serisini denedim iç pad kalitesi çok iyiydi kafam ciddi rahat ediyordu içeride bu arada. Benim kaskın kullanım ömrü doldu artık, büyük ihtimalle tekrar motora başlarsam nexx alırım gibi.
    Alıntı Volkey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BELL QUALIFIER STEALTH MOTOSİKLET KASK MAT SİYAH KIRMIZI Fiyatları ve Ozellikleri

Bundan almıştım ben kendime diğerleri ile fark var mı yok mu bilmiyorum. Mağazadan deneyerek almanı tavsiye ederim her marka her insanın kafasına tam olmuyor, mağazadan almasan bile deneyip internetten alırsın daha ucuza bulursan.
    Alıntı |KaAn| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kask için bütçeyi +1.000 olacak şekilde güncellemenizi tavsiye ederim.Biliyorum ekonomi kötü,öncelikler farklı olabilir ama motosiklette ekipman emin olun düşündüğünüzden çok daha önemli. Bir kere bile ihtiyacınız olsa (Allah göstermesin) sizi koruyacak olan o an kullandığınız ekipmanlar olacaktır.

Çokbilmişlik olarak anlamazsınız umarım ama 100.000kmyi devirdim 2013ten beri, özellikle tecrübe sahibi insanlarla sürmeye özen gösterdim bir şeyler öğrenebilmek için. İlk kaskım direk açık kasktı,eğitim almış bir arkadaşımın tanıdığı hoca ile sürüş yapacaktık. Beni kaskla görünce sürüşü boşverin hadi oturup çay kahve içelim dedi 1saate yakın ekipmanın önemini anlattı.Eve döndüğümde kaskı çöpe attım.Bu gerçek.

Birde İstanbulda şehiriçinde kullanıcam nasıl olsa diyip önemsememezlik yapmayın lütfen,2019 Ekimde 15temmuz köprüsü anadoludan gelişte "köprüden önceki son çıkış" tabelası öncesinde bir araba bana çarpıp kaçtı. O gün yoldan geliyordum 600kmye yakın yolda hiç birşey olmadı ama köprü yolu gibi dümdüz bir inişte akşam 7ye doğru aydınlıkta bu olay yaşandı. Ben bariyerlere vurdum ama Allah'tan belliğim takılıydı o darbeyi aldı,kaskın çene kısmı parçalandı bana hiçbirşey olmadı.
    Biraz uzun oldu sanırım ama motosiklet kullanmak böyle birşey, otomobil içerisine göre çok keyifli çok daha özgür ama sizin yada bir başkasının acelesi,anlık hatası keşke dedirtebiliyor.
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bell Qualifier haneye hayırlı oldu.
    Resimleri Serhan akşam yükler
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konusu açılmışken şuraya yazayım bilmeyenlerin bilgisi olsun..

bugün çıkan X marka siyah kask 3k lirayken geçen sene çıkan aynı marka beyaz kask 2k, hatta 2 senedir rafta duran aynı marka-model gri kask 1.5k lira.. bu olay genelde büyük mağazalarda var bilginize..

çoğu kişi raf veya kullanım ömrünün 5-6 sene olduğunu söylüyor.. düşmeden düşürmeden temiz kullanılan biraz daha kaliteli kask 7-8 yıl rahat gider bu da sizi 2 veya 3 kere kask yenilemekten kurtarır.. belki de hayatınızı kurtarır
    Herkese yorumları için tek tek teşekkür ederim.Bugün bir çok mağaza gezdim,bu mağazalarda nexx,mt,scorpion ve bell'e baktım.İçime en çok Bell Qualifer sindi.

Üretim tarihininde 11/2020 olması çok iyi oldu benim için.Umarım sağlamlığını test etmek nasip olmaz

Tekrardan teşekkür ederim herkese.

Belly Detail

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Kaskı baf ile kullanmanızı tavsiye ederim.
    Eldiven olmazsa olmaz. Allah korusun düşme anında ilk yere ellerinizi koyacaksınız.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

-Ata- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Mert,konu kirliliği olmaması açısından bende yazayım dedim bell e ek givi 50.5,agv k3 sv hakkında yorumu- tecrübesi olan varsa alabilirim
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler