User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2.el MT-07 mi 0km MT-25 mi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orçun Dikayak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende MT-07 , MT-09 kullandım şuan R6'ım var aralarında en sevdiğim 09' du ancak oda delibaş sağı solu belli olmuyor kafa çok yukarda 40 bin km geçirdim ama en memnun olduğun motor ne dersen direk MT-07 derim gram düşünme düzgün temiz bir MT-07 al geç değiştirme gereği duymazsın.

MT-07 avantajları çift silindir kendi yakın rakipleri arasında en güçlüsü denebilir parça bolluğu açısından da rahatsın yakıt olarak gerçekten scooter havasında gezersin heleki bu zamanlarda bence çok artı bi durum.

4 silindir tamam ses iyi hoş devir çevir atla deve hendek atlamazsın MT-07 ile XJ-6 arasında oynasa oynasa top speed oynar oda MT-07 de 220 km/h rakamlarını rahat deviriyor.

İşin kısacası güzel bir MT-07 al paşa paşa şehir içi şehir dışı km korkun olmadan bin bozulmaz etmez seni beni gömer net.
    Çok faydalı oldu yorumun.

Düzgün bir XJ-6 peşindeyim ama MT_07 2.el hızı ve bilinirlik olarak önde.

MT-7 den yana kullanacak gibiyim oyumu. Finansını ayarlamaya çalışıyorum
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mt-25 çok kısa süre içerisinde yetmemeye başlayacaktır sıkıştırınca 4.6 - 5lt görür mt-7 sıkıştırmadan 25 kadar gidiyor oda hemen hemen aynı yakıyor temiz mt-7 bulunabilirse tercihim o olurdu.

Geçen sene 10. ayda 2.ele girmeyim deyip sıfır r25 aldım şuan tatmin etmiyor sıfır aldım satıp 2.ele geçmekte istemiyorum bu sene sonuna kadar iyice alışıp değiştireceğim şuan en büyük hatam o zaman sıfır mt-7 almamak oldu en az 3 sene binerdim yetmiyor bu dedirtmezdi.

Hız ve güç ile işim yok diyorsanız da mt-25 yerine tek silindir 250cc alın yakıtı daha az torku daha yüksek olur şehir içi daha avantajlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mt-25 çok kısa süre içerisinde yetmemeye başlayacaktır sıkıştırınca 4.6 - 5lt görür mt-7 sıkıştırmadan 25 kadar gidiyor oda hemen hemen aynı yakıyor temiz mt-7 bulunabilirse tercihim o olurdu.

Geçen sene 10. ayda 2.ele girmeyim deyip sıfır r25 aldım şuan tatmin etmiyor sıfır aldım satıp 2.ele geçmekte istemiyorum bu sene sonuna kadar iyice alışıp değiştireceğim şuan en büyük hatam o zaman sıfır mt-7 almamak oldu en az 3 sene binerdim yetmiyor bu dedirtmezdi.

Hız ve güç ile işim yok diyorsanız da mt-25 yerine tek silindir 250cc alın yakıtı daha az torku daha yüksek olur şehir içi daha avantajlı
    Daha önce Mt-25 aldım 2019 da kullandım, sattım.

Bir yerden sonra yetmiyor, Motorların uzun km sorunları beni tedirgin ettiği için hesaba mt-25 i tekrar almıştım. Ama onu eledim.

Şimdi konu XJ-6 gibi yada Honca CB650f gibi 4 silindir 25.000 km civarı bir araç mı, emsal kmlerde MT-07 mi ?

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MT-07 seçeneklerin arasında en mantıklısı bence... hatta diğerlerini rakip olarak bile düşünmem... mt07 nin temizini bulmakta zorlanırsan kawasaki er6n veya ducati monster 696 bakılabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MT-07 seçeneklerin arasında en mantıklısı bence... hatta diğerlerini rakip olarak bile düşünmem... mt07 nin temizini bulmakta zorlanırsan kawasaki er6n veya ducati monster 696 bakılabilir..
    Er6n tipini nedense sevmiyorum, Ducati ise bakım maliyeti ve parça maliyeti olarak üzer bence. Ducati de bir ağır bakım durumu vardı fena diye hatırlıyorum.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Er6n tipini nedense sevmiyorum, Ducati ise bakım maliyeti ve parça maliyeti olarak üzer bence. Ducati de bir ağır bakım durumu vardı fena diye hatırlıyorum.
    24000 km desmo
    2017 de 7500tl ıdı korlasta
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deneyim ve yaş itibariyle MT-07 için erken bence.

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mt25 - mt07 - 4 silindir diye sürekli yükseliyor tercihler , eğer keyif için alınacaksa 4 silindir evet hem daha performanslı, keyifli (özellikle sesi) ancak yakıtı yüksek gazlayınca bir çok arabadan fazla yakıyor biraz daha sık binilecek yakıtta üzmeyecek ve keyif 4 silindir gibi olmasa da olur denilirse yine sonuç mt07 veya emsallerine çıkıyor.

Yakıt önemli değilse xj6 nın sesi çok güzel sırf o ses için tercih edilebilir ama 2.eli mt07 kadar hızlı olmayabilir sanırım şuan sıfır üretimi de yok 2016 en son ileride sorun olabilir satış sırasında

Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu sahibi 34 yaşında abi naked mt07 için kaç yaşını beklemeli ? tecrübe tamam ama yaş erken demek bence mantıksız evet genç kanı hızlı akan ve bilinçsiz bir kişi için riskli bir seçim olur ancak tecrübesiz de binilebilir bence bilinçli kullanılırsa sorun yaşanacağını düşünmüyorum.

Edit: mt 25 ile mt 07 arasında Yamaha da başka model yok mt 25 kullanmış birisi mt 07 geçmeden başka ne kullanabilir cb 500 var hondanın oda mt 25 den az daha seri top speed çok az yüksek mt25 satıp 500cc naked almak çok gereksiz mt07 geçmek varken
    Konu kadireren tarafından (03-04-2022 Saat 21:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Görüşünüze hem katılıyor, hem katılmıyorum.

Neden;

Yaş ve tecrübe evet çok önemli, ama bir o kadar da önemsiz.

25 Yaşında bir genç düşünün. Çocukluğu motorlarla geçmiş. Küçüğü, büyüğü scooterı, mopedi vs.

Yaşına göre tecrübesi iyi olabilir. İlla büyük hacim tecrübesi olacak diye bir kaide yok bence.

Yaştan da ziyade kendini bilmekle ilgili.

İşim gereği çok sayıda güçlü araç kullanma fırsatım oldu. Ama kısa süreli ama uzun süreli.

Yurt dışı eğitimlerde, yurt içi eğitimlerde güvenli sürüş eğitimleri aldım. Ufak çaplı da olsa pistte araç eğitimi aldım. Araçların limitlerini zorladık, limit dışına çıkınca neler olur sonuçlarını tecrübe ettik vs.

Şuan için otomobil sürerken kendimi bilerek sürüyorum ne sürersem süreyim. Gaza gelme dönemini güzel atlattık.

Motor için konuşursak Üniversiye döneminden bu yana (2005-2022) gerek kendi sahip olduğum, gerek çevremdekilerin küçük hacim-büyük hacım motorlarını kullandım. Büyük hacim derken baya büyük 1832 cc

Ama toplasan 10.000 km yi aşmamıştır yol tecrübem.

Şimdi Mt-07 için yaşım mı küçük, tecrübem mi yok.

Fikrinize saygı duyarak görüşümü belirtmek istedim.

Ama şunu hep savunurum, güçlü araç kullanmamış, motor kullanmamış, yada doyum noktasını bilmeyen kişilere dediğiniz gibi uygun değil.

Selamlar

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deneyim ve yaş önemli ancak benim şu zamana kadar çevremde 4-5 kişi öldü. Tecrübesiz değillerdi aksine benden daha tecrübeli olanıda vardı tecrübenin getirmiş olduğu güvenle kaza yaptılar 200 lü süratlerin üstü hep bide viraj kıstası olunca. Daha 2 ay önce birisi mt09 la bariyere girdi 200 üstü hızla arkasındakide öldü kendide... Bide suda boğulanlar genelde yüzme bilenler. Ama herşeyden önce ecel diye bir kavram var onuda düşünüp tedbiri bırakmamak lazım.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

...
    Yurt dışı eğitimlerde, yurt içi eğitimlerde güvenli sürüş eğitimleri aldım. Ufak çaplı da olsa pistte araç eğitimi aldım. Araçların limitlerini zorladık, limit dışına çıkınca neler olur sonuçlarını tecrübe ettik vs.

...
    Selamlar
    Bu kısmı kaçırmışım, affedersiniz.
    Torku ve beygiri yüksek, agresif bir motor. Kısa bir süre ( 40-50 km) kullandım MT-07'yi, gaz tepkisi 1100 GS'den daha korkutucu geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kısmı kaçırmışım, affedersiniz.
    Torku ve beygiri yüksek, agresif bir motor. Kısa bir süre ( 40-50 km) kullandım MT-07'yi, gaz tepkisi 1100 GS'den daha korkutucu geldi.
    Mt-7 kullanma fırsatım olmadı, zaten bir test isteyeceğim kullanan tanıdıklar eşraftan. Önceki gün 1250Gs adv sahibi bir abim geldi bayiye, saolsun al turla dedi, kısa bir dönüş vs yaptım acayip yumuşak geldi. Yani o cüsseye göre çok yumuşak kullanımlı bir motordu. Gücü gaz açınca gelir tabi ama acayip yumuşaktı sürüşü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    desmo bakımı ... distiribütör korlasın isminin KOR kısmı desmo fiyatlarından gelir. ama sanayide durum öyle bunaltıcı soluk kesici değil.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    desmo bakımı ... distiribütör korlasın isminin KOR kısmı desmo fiyatlarından gelir. ama sanayide durum öyle bunaltıcı soluk kesici değil.
    Iscılık belkı haklı olabilirsin ama genelde parcalar korlasta alınıyor. Kendiniz temin etmediğiniz surece yıne dıger markalara gore acıtıyor İtalyan

Mv agusta ve ducatim vardı. 5 japonumun yedıgınız yediler
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle mt-07 bende vardi cok eglendim. Gazlamak icin frenleri ve amortisorleri boktan ve rijit bir sasesi yok 200kmh ustu yapistirmakta eziyet.

Bence segmentinin en iyi makinasi kim ne derse desin..

24 yasimda scooter dan 1300luk motora bindim evet is degil ama 34 yasinda insan kendini bilmiyorsa bisikletlede kaza yapar. Ustune binmeden kimse motor surmeyi ogrenemez…
    Konu Tayfun-E30 tarafından (12-04-2022 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iscılık belkı haklı olabilirsin ama genelde parcalar korlasta alınıyor. Kendiniz temin etmediğiniz surece yıne dıger markalara gore acıtıyor İtalyan

Mv agusta ve ducatim vardı. 5 japonumun yedıgınız yediler
    sonuna kadar katılıyorum... ama kendime söz geçiremiyorum... her seferinde italyan bakarken buluyorum.. sıfır africa twin almaya gidip 2. el capanordla dönüyorum falan...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

Ne alacağımıza karar verememişken ve istediğimiz motora bütçemiz yetmediği için 0km Xmax250 için kapora vermiştik.

Motorumuz geldi, Dün Dadaş Motor Düzce den teslim aldık.

1 taşla 2 kuş vuralım diyerek yakın bir arkadaşıma da İstanbul'dan 300 km de XMax400 aldık.
    Konu 207_TR tarafından (18-05-2022 Saat 22:38 ) değiştirilmiştir.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

Ne alacağımıza karar verememişken ve istediğimiz motora bütçemiz yetmediği için 0km Xmax250 için kapora vermiştik.

Motorumuz geldi, Dün Dadaş Motor Düzce den teslim aldık.

1 taşla 2 kuş vuralım diyerek yakın bir arkadaşıma da İstanbul'dan 300 km de XMax400 aldık.

Hayırlı olsun sıfır xmax yazılıp satın alabilmek şuan ciddi başarı. Bayilere girince insanın yüzüne bile bakmıyorlar 2 sayfa bekleyen var diye.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun sıfır xmax yazılıp satın alabilmek şuan ciddi başarı. Bayilere girince insanın yüzüne bile bakmıyorlar 2 sayfa bekleyen var diye.
    Önceden kapora bırakmıştım, şuan temmuza yazıyorlar galiba sırayı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler