User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2.el MT-07 mi 0km MT-25 mi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2.el MT-07 mi 0km MT-25 mi

Arkadaşlar selam

Daha önce X Max alıp satmış, farklı farklı X Maxlar ile yol yapmışlığım var.

2-3 gün 1300 cc Honda f6c ile yol yapmışlığım var.

Mt-25 aldım, kullandım yol yaptım.

vs vs vs

Şimdi öneri istediğim yer şu

100-110.000 TL arası 0km MT-25 mi almak mantıklı ( ileride satarken de kaybetmemeyi düşünerek
    120.000 TL Civarı 2014-2015 MT-07 mi almak mantıklı 25.000 km - 30.000 km aralığı

Teknik detaylarını sevmesemde BMW Gs 310 da markajımda.

Ktm Duke 390 da düşünüyorum ama nedense Mt serisi kadar şık gelmiyor gözüme.

Öneriniz ne olur ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CB 650 R önerecektim de fiyatını baktım şimdi şoklar içerisindeyim.
    Yüksek cc motor tecrübeniz ne kadar?
    Çünkü xmax vb gibi aletlere benzemiyor naked makineler.

Vallahi piyasa gerçekten uçmuş, şehir dışına çıkarım dersen kesinlikle 250 üstü olmalı alacağın aletin.
    mT7 de naked makine, uzun yolda yorabilir, temizini bulsam mt7 yi seçerdim ama.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vallahi piyasa gerçekten uçmuş, şehir dışına çıkarım dersen kesinlikle 250 üstü olmalı alacağın aletin.
    Güçlü makinelerle tectübem var. Öyle 1 er saatlik sürüşler değil.

MT-25 den sonra MT-7 ye geçme niyetindeydim. Uçtu gitti 0km fiyatları.

2014-2015 30.000 km ye kadar MT-7 mi alsam, 0km MT-25 mi alsam, Duke 390 mı alsam bilemedim.

GS-310 da çok yakışıklı. Ama çok güçsüz.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Peh peh peh. Bu yaz planim vardi cb650r icin. Plan hayal oldu
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2017 de mt07 vardı gayet güzel motor. Mt25 ler nedense oyuncak gibi geliyor bana yakıtıda fazla yakıyor r25 kullanmıştım bi ara zaten alt motor aynı. Gücü seviyorsan iş görmez tipi olsun bana yeter dersen o zaman yeterli ama mt07 800 km yol yaptım sadece toto ağrısı oldu 1 hafta geçmeyen yakıtıda tatminkar alırsanız sarı renk veya night flu başarılı bide motocage versiyonu var oda güzel.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ktm Duke 390 için düşünceniz nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kisa mesafe ve sehirici olacaksa nmax155 tarzi scooter oneririm. Eger ikisi arasinda bir secim yapmak gerekiyorsa bakimli bir mt07 tercihim olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cb 650 F girdi araya. Onada bakıyorum

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ktm Duke 390 için düşünceniz nedir?
    18 de 26ya sıfır almıstım yenı kasasını.
    O zaman bu sınıfta renkli ekran sunan tek motordu. Slıpper clutch led far vs dolu makına ydı.
    Tek sılındır li makına oldukca torklu. Sıcı ve dısında bagırtmaya gerek kalmadan yuruyorsun. Top speed dusuk (yaklasık 10kmh) ama 5.5 sn 0 100 cok cok iddialı. Manevra kabiliyeti mukemmel. Yakıt cok daha dusuk devırlı 2 sılındır lere gore.
    Ben cok memnundum acıkcası. Kesınlıkle onerırım.

Ama fıyatları duydukça dusunuyorum. Motora baslamak isteyen gencler ne yapacak. Eskiden 3 5 e bı cınlıyle baslanırdı. Uzerıne konarak giderdı. Sımdı 120ye 6 7 yasında alt sınıf japon alınmıyor neredeyse. Cok acı.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandir motorlarla ic içeyim. Mt7 ile mt25 arasında boy boy sınıf sınıf fark var bunu belirtmek isterim. 16 yaşındaki erkek ile 27 yaşındaki erkek arasındaki fark kadar. Sıfır 25 yerine 20 binde temiz binilmiş 7 yi her türlü tercih ederim. Yakıtları flan aynı zaten. Mümkünse zorlayıp 9 al derim. Altına bi akrapovic. Ben 2013 ten beri 1000cc 4 silindir kullanıyorum. Büyük makina için de cbr1000 derim kapatırım.
    SWAT

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama fıyatları duydukça dusunuyorum. Motora baslamak isteyen gencler ne yapacak. Eskiden 3 5 e bı cınlıyle baslanırdı. Uzerıne konarak giderdı. Sımdı 120ye 6 7 yasında alt sınıf japon alınmıyor neredeyse. Cok acı.
    26 yaşıma gireceğim, 17 yaşımdan beri motor alma hayalim vardı. Geçen ay 7-8 kenara koyup kredi çekmeme huyumdan vazgeçtim ve 15lik motor bakmaya başladım. İstanbul trafiğinde arabaların altında kalmayayım diye de mecbur 125-150lik bakıyordum. Geçen ay 11e ancak bir Bajaj Boxer alabildim. Sağı solu oynanmış, motorda ses var haliyle 11 lira motor. Şaka gibi. 10 yıllık hayalimi gerçekleştirdim ama zerre mutlu değilim. Verdiğim parayı, daha doğrusu o para için harcadığım emeği düşündükçe üzülüyorum. Geçen ay pantolon/mont mu alsam yoksa motoru bakıma mı götürsem diye seçmek zorunda kaldım. Yıkık halde sayılacak motorlar için minimum 15-20k istenirken geçtiğimiz son 5 yılda elinizde mal yoksa, sıfırdan atlıyorsanız hayata gerçekten çok zor. Ki ben aile evinde kalmama rağmen bu haldeyim.

Konu sahibinin sorusuna gelirsem eğer, bakımlı mt-07 seçerdim. Mt-25 sıfır alındıktan sonra değer kaybı da olacak. Aradaki güç farkına rağmen yakıtları da yakın diyor diğer abilerim. Parça/servis bulma sorunu zaten yok dünya çapında tutulan bir odel 07, ben onu seçerdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    XJ6 çok güzel motor.gücü kısılmış 4 silindir ama ABS li modeli şart oğlu şart (bence)
    Fiyatları görünce şuan hepsini eledim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    XJ6 çok güzel motor.gücü kısılmış 4 silindir ama ABS li modeli şart oğlu şart (bence)
    Fiyatları görünce şuan hepsini eledim
    Abs siz de de rahat ediyorum, abs sizde tehlike atlatmadım ayrı konu, belki ihtiyaç olmadığı için öyle düşünüyor olabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 silindire girecekseniz km 20 bin altına bakın yoksa sıkıkntı yaşama riskiniz yüksek. 2 silindirde 60 bin km bile olsa risk az olur devir az döndüğü için,sizden önceki nasıl kullandı muamma günümüz şartlarında 4 silindir alacak olsam 3 yaşını aşmamış alırım geçmişte yaşadığım tecrübelere dayanarak.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 silindire girecekseniz km 20 bin altına bakın yoksa sıkıkntı yaşama riskiniz yüksek. 2 silindirde 60 bin km bile olsa risk az olur devir az döndüğü için,sizden önceki nasıl kullandı muamma günümüz şartlarında 4 silindir alacak olsam 3 yaşını aşmamış alırım geçmişte yaşadığım tecrübelere dayanarak.
    Bende nedense aksini düşünüyor, tecrübeyle sabit değil.

4 silindir, tek silindir yada çifrt silindirlere göre daha uzun ömürlü ve sorunsuz olur kanısındayım eşit kullanım şartlarında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende nedense aksini düşünüyor, tecrübeyle sabit değil.

4 silindir, tek silindir yada çifrt silindirlere göre daha uzun ömürlü ve sorunsuz olur kanısındayım eşit kullanım şartlarında.
    Düzgün kullanıp bakımları aksatmadan ilk elden kullanırsanız hepsi eşit ama 4 silindir daha naziktir 2 ve tek silindire göre bakım aralığı bile farklıdır4 sikindirde 5 bin km yi geçirmemek lazım. Ama bide ben dört silindir alayım fazla gazlamam narin binerim o zamanda basmadıktan sonra 4 silindir gereksiz olur. Yani racing olursa 4 silindir makbüldür naked olacaksa 2 silindir mantıklı. Bide mt09 da olabilir 3 silindir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzgün kullanıp bakımları aksatmadan ilk elden kullanırsanız hepsi eşit ama 4 silindir daha naziktir 2 ve tek silindire göre bakım aralığı bile farklıdır4 sikindirde 5 bin km yi geçirmemek lazım. Ama bide ben dört silindir alayım fazla gazlamam narin binerim o zamanda basmadıktan sonra 4 silindir gereksiz olur. Yani racing olursa 4 silindir makbüldür naked olacaksa 2 silindir mantıklı. Bide mt09 da olabilir 3 silindir.
    mt-09 bütçeti aşıyor abi şuan

4 silindirin sesi XJ-6 yada CB 650 f e yöneltiyor tabi güçte var. Ama 2.el piyasası ve daha bilinir olması mt-07 ye atıyor beni.

Eli kulağında bugün yarın sıcak duruma geçecek bu araştırma.

Orçun Dikayak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende MT-07 , MT-09 kullandım şuan R6'ım var aralarında en sevdiğim 09' du ancak oda delibaş sağı solu belli olmuyor kafa çok yukarda 40 bin km geçirdim ama en memnun olduğun motor ne dersen direk MT-07 derim gram düşünme düzgün temiz bir MT-07 al geç değiştirme gereği duymazsın.

MT-07 avantajları çift silindir kendi yakın rakipleri arasında en güçlüsü denebilir parça bolluğu açısından da rahatsın yakıt olarak gerçekten scooter havasında gezersin heleki bu zamanlarda bence çok artı bi durum.

4 silindir tamam ses iyi hoş devir çevir atla deve hendek atlamazsın MT-07 ile XJ-6 arasında oynasa oynasa top speed oynar oda MT-07 de 220 km/h rakamlarını rahat deviriyor.

İşin kısacası güzel bir MT-07 al paşa paşa şehir içi şehir dışı km korkun olmadan bin bozulmaz etmez seni beni gömer net.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler