User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Balıkesir - Çeşme - Karaburuk -Urla - Balıkesir Turu

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Balıkesir - Çeşme - Karaburun -Urla - Balıkesir Turu

Arkadaşlar selam

Bu Pazar sabah 07:20 de eşimle Balıkesir den İzmir e doğru yola çıktık. Arkadaşımın yeni aldığı Africa Twin 1000 Dct ile çıktık yola.

09:00 da İzmir de babamlarda bir kahvaltı molası verdik. Kahvaltıdan sonra oyalanmadan Çeşme Otobanına girdik.

Otoban aşırı kalabalık ve yavaştı.

Urla sapağından Urla ya girip normal yoldan Çeşme'ye devam ettik.

Varır varmaz Ayayorgi ye gittik. Tüm mekanların rezervazyon ile çalıştığını biliyorum ama aşırı kalabalık bir dönem olmadığı için kapıda hallederiz heralde dedim.

İmi Ayayorgi ye gittik. Kapıda bodyguard benzeri bir vatandaş hop nereye, sıraya geçsenize müşteri var görmüyormusunuz dedi. Rezervasyonunuz varmı, yok deyince alamayız vs hede höde tarzla bizi irite etti. Hemen geri çıktık.

Ayayorgi ye girer girmez 2.yada 3. işletme olan Cove Ayayorgi kapısındaki güvenlik bizi motorla görünce selam vermişti. Sırf selamından dolayı oraya döndük.

Dedim ki dostum rezervasyon yaptırmadık ama 3-4 saat zaman geçireceğiz. Tabiki buyrun dedi.

İşletme güzel. Danışmadaki arkadaşta yardımcı oldu. kişi başı 400 TL giriş, 600 TL harcama sözü var.
    -- Danışmadaki arkadaşa tüm gün kalmayacağız dedik, 400 X 2 giriş ücreti aldı. 1 kişi için harcama sözü yeterli dedi. Eşimi davetli misafir olarak gösterdi vs.

Cove Ayayorgi çalışanları çok iyi, ilgili, mutfağı güzel, tesis güzel. Öneririm. Koy zaten efsane.

Nuri Alço ile Selami Şahin oradaydı.

Gece Alaçatı ya geçtik. Aysel isimli meyhanede birşeyler yedik içtik. Yol sarhoşluğu fiyatları sorup pazarlık yapmadık. Siz siz olun meyhanede oturmadan önce fiyatlarla ilgili pazarlık yapın

Sadece güvenli uyumak için yer lazımdı. 20 yıldır bildiğim bir yer olan Seda Pansiyon'da kaldık. Çeşme merkezde çarşının göbeğinde.

Bu sabah 09:00 da çeşmeden yola çıktık. Çeşme - Karaburun - Urla arasındaki yarım adayı dıştan tüm bölgeleri gezerek geçtik.

Karaburunda kahvaltı molası verdik. Çok beğendiğimiz bir bölge.

Bu arada Çeşme Karaburun arası, Karaburun Urla arası çok güzel bakir kalmış koylar var. Efsane... Dağ yolları ayrı bir efsane.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Honda Africa Twin çok konforlu, Dct otomatik olmasının da avantajı var.

Karaburundan sonra Mordoğan - Urla yaptık. Urla da Denizaltı Cafe de tatlı-kahve molası verdik.

İzmir de babamlarda üst-baş değişimi yapıp Balıkesir e geri döndük.

Geri dönerken Akhisar'dan sonra deli rüzgar vardı rahatsız etti.

Çeşme İzmir arası gezerken Mont, eldiven, pantalon giymeden turladık. Güneşin yakıcı etkisini unuttuk

Kollarım BodyBuilding yarışmalarında boya ile bronzlaştırılmış sporcular gibi Diz kapaklarım da kırmızı

Rotayı aşağıda gösteren bir foto ekledim, herkese öneririm. Daha önce 2 farklı zamanda Xmax250 ile gitmiştik bu rotayı. ......

725km 956 TL ye mal oldu.

Konu 207_TR tarafından (05-07-2022 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çeşme bu yıl çok aşırı pahalı
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rota çok güzel. Ama bir izmirli olarak o tarafa yazın değil, sonbaharda gitmeyi tercih ediyorum.

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rota çok güzel, müthiş keyifli geçmiş motorla beraber kıskanmadım değil Mordoğan-karaburun taraflarına gideceğim ben de 1 haftaya. Aracın arkasına yatak yaptım, kız arkadaşım ben ve tedirgin bir köpeğimiz var, o civarlarda gece kalabileceğimiz önerdiğiniz koy, deniz kenarı vs bir yer var mı? İlk defa o tarafa gideceğim, bugüne kadar çok övdüler ama hiç fırsat olmamıştı.

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rota çok güzel, müthiş keyifli geçmiş motorla beraber kıskanmadım değil Mordoğan-karaburun taraflarına gideceğim ben de 1 haftaya. Aracın arkasına yatak yaptım, kız arkadaşım ben ve tedirgin bir köpeğimiz var, o civarlarda gece kalabileceğimiz önerdiğiniz koy, deniz kenarı vs bir yer var mı? İlk defa o tarafa gideceğim, bugüne kadar çok övdüler ama hiç fırsat olmamıştı.
    bayramda çok kalabalık olur ama ardıç ve manal koylarına gidebilirsiniz mordoğanda. Manal'a giderseniz ana palaja değil de arkada ufak bir koy daha var orayı da görün mutlaka.

bu arada motor ile bu tarz turlar benim de hayalim fakat aile ve hanımdan veto yediğim için izleyip izleyip iç geçiriyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ardıç ve Ardıç ile Mordoğan arasında güzle koylar var.

Ancak kamp alanları dışında karavan, çadır, araçta konaklama vs bu durumlara yasak gelmiş nedense....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çeşme bu yıl çok aşırı pahalı
    Abi hep pahalıydı, Bodrumdan bile pahalı neredeyse. Zaten güneyden hep pahalı oldu.

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rota çok güzel. Ama bir izmirli olarak o tarafa yazın değil, sonbaharda gitmeyi tercih ediyorum.
    Bu rotayı 3.defa motorlka gidiyorum. Daha önce Nisan'da da gitmiştim. Her mevsim güzel.

Çok eğlenceli bir rota kesinlikle.Tavsiye ederim.

Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayramda çok kalabalık olur ama ardıç ve manal koylarına gidebilirsiniz mordoğanda. Manal'a giderseniz ana palaja değil de arkada ufak bir koy daha var orayı da görün mutlaka.

bu arada motor ile bu tarz turlar benim de hayalim fakat aile ve hanımdan veto yediğim için izleyip izleyip iç geçiriyorum
    Hanım yeni yeni alıştı eskiden biraz karşıydı, artık oda eşlik ediyor yada sen arkadaşlarınla git diyor

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Varır varmaz Ayayorgi ye gittik. Tüm mekanların rezervazyon ile çalıştığını biliyorum ama aşırı kalabalık bir dönem olmadığı için kapıda hallederiz heralde dedim.

İmi Ayayorgi ye gittik. Kapıda bodyguard benzeri bir vatandaş hop nereye, sıraya geçsenize müşteri var görmüyormusunuz dedi. Rezervasyonunuz varmı, yok deyince alamayız vs hede höde tarzla bizi irite etti. Hemen geri çıktık.
    Tüm mekanlar rezervasyon ile çalışmıyor aslında. Kendi kitlelerine göre kapıdan eleme yapıyorlar. Rezervasyon isteyen de var tabi ki. İmi biraz daha genç ve popüler müşteriye hitap eden bir mekan. Koydaki en kalabalık yerlerden birisidir SoleMare ile beraber.

Ayayorgi ye girer girmez 2.yada 3. işletme olan Cove Ayayorgi kapısındaki güvenlik bizi motorla görünce selam vermişti. Sırf selamından dolayı oraya döndük.

Dedim ki dostum rezervasyon yaptırmadık ama 3-4 saat zaman geçireceğiz. Tabiki buyrun dedi.

İşletme güzel. Danışmadaki arkadaşta yardımcı oldu. kişi başı 400 TL giriş, 600 TL harcama sözü var.
    -- Danışmadaki arkadaşa tüm gün kalmayacağız dedik, 400 X 2 giriş ücreti aldı. 1 kişi için harcama sözü yeterli dedi. Eşimi davetli misafir olarak gösterdi vs.

Cove Ayayorgi çalışanları çok iyi, ilgili, mutfağı güzel, tesis güzel. Öneririm. Koy zaten efsane.

Nuri Alço ile Selami Şahin oradaydı.
    Hem giriş hem harcama limiti Cove için bence yüksek. Zaten işletme bana kalırsa hatalarından dolayı çok kan kaybetti ve tek başına kapladığı alanı şimdi Yuzu ve ManoDelSol mekanları ile paylaşıyor. Ayayorgide uygun denilecek şekilde bir gün geçirmek için en iyi alternatif White Beach. Eski KafePi daha eski Shayna. Sadece 400 TL harcama limiti ile giriş yapabiliyorsunuz ve içeride aileler bir tarafta gençler onları rahatsız etmeyecek tarafta yerleşim yapılıyor ya da buna özen gösteriliyor.
    Cove'da Selami Şahin ve arkadaşlarını görmeniz de çok normal, dükkanın işletmesi oğlunda
    Gece Alaçatı ya geçtik. Aysel isimli meyhanede birşeyler yedik içtik. Yol sarhoşluğu fiyatları sorup pazarlık yapmadık. Siz siz olun meyhanede oturmadan önce fiyatlarla ilgili pazarlık yapın
    Burası da şarkıcı Berkay'ın meyhanesi. Bu tip yerlerde mümkünse fiks menü olan yerlere yönelmek daha mantıklı. Şu dönemde fiks menü fiyatları eğer ki program yok ise 700-1000 lira arası kişi başı. Program olan mekanlarda masanızın yerine göre 8000 lira gibi fiyatlara kişi başı olarak yükselme oluyor.

Çeşme ciddi anlamda fiyat konusunda yükseldi. İzmir'de yaşayan biri olarak ortalama olarak şunu söyleyebilirim, kız arkadaşınız/eşiniz ile Çeşme'de konaklama yapmadan kahvaltı,plaj,akşam yemeği(eğlence olan bir meyhane) sarhoş olmadan gün boyunca toplam kişi başı 4-5 bardak alkollü içki ile yol masrafı dahil 5000 TL günlük.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm mekanlar rezervasyon ile çalışmıyor aslında. Kendi kitlelerine göre kapıdan eleme yapıyorlar. Rezervasyon isteyen de var tabi ki. İmi biraz daha genç ve popüler müşteriye hitap eden bir mekan. Koydaki en kalabalık yerlerden birisidir SoleMare ile beraber.

Hem giriş hem harcama limiti Cove için bence yüksek. Zaten işletme bana kalırsa hatalarından dolayı çok kan kaybetti ve tek başına kapladığı alanı şimdi Yuzu ve ManoDelSol mekanları ile paylaşıyor. Ayayorgide uygun denilecek şekilde bir gün geçirmek için en iyi alternatif White Beach. Eski KafePi daha eski Shayna. Sadece 400 TL harcama limiti ile giriş yapabiliyorsunuz ve içeride aileler bir tarafta gençler onları rahatsız etmeyecek tarafta yerleşim yapılıyor ya da buna özen gösteriliyor.
    Cove'da Selami Şahin ve arkadaşlarını görmeniz de çok normal, dükkanın işletmesi oğlunda
    Burası da şarkıcı Berkay'ın meyhanesi. Bu tip yerlerde mümkünse fiks menü olan yerlere yönelmek daha mantıklı. Şu dönemde fiks menü fiyatları eğer ki program yok ise 700-1000 lira arası kişi başı. Program olan mekanlarda masanızın yerine göre 8000 lira gibi fiyatlara kişi başı olarak yükselme oluyor.

Çeşme ciddi anlamda fiyat konusunda yükseldi. İzmir'de yaşayan biri olarak ortalama olarak şunu söyleyebilirim, kız arkadaşınız/eşiniz ile Çeşme'de konaklama yapmadan kahvaltı,plaj,akşam yemeği(eğlence olan bir meyhane) sarhoş olmadan gün boyunca toplam kişi başı 4-5 bardak alkollü içki ile yol masrafı dahil 5000 TL günlük.

Sadece cesme degil her yer pahali konaklamalar bile ciddi anlamda yuksek.. en basit kokteyl 200/250 TL

Gercekten isletmelerin maliyetleri yuksek ve ebu topu 4 aylari var. Diger bolgelerde sezon daha uzun.
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayni sekil rotani canakkale yapmani tavsiye ederim..

Canakkale merkezden kucukkuyaya kadar,ilgini cekecektir. Mumkunse campingte yapman zevkini attirir.

Gelibolu taraflari ve gokce adada iyidir.
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChtArdARSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni sekil rotani canakkale yapmani tavsiye ederim..

Canakkale merkezden kucukkuyaya kadar,ilgini cekecektir. Mumkunse campingte yapman zevkini attirir.

Gelibolu taraflari ve gokce adada iyidir.
    Çanakkale'de bir süre yaşadım ve Balıkesir'de yaşıyorum. Teşekkür ederim

Asos taraflarında, Kaz dağlarında çok dolaştım. Eşime kaz dağlarında bilmediğimiz yollara girdik çıktık hadi keşfedelim mantığı ile.

Balya,Yenice,Kalkım,Çan civarı dolaştık.

Gelibolu yarım adasını motorla turladık

Gökçeada'ya gitmek nasip olmadı, merak ettiğim bir yer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bilgiler için teşekkür ederim.

Benimde babamar 92'den beri İzmirde yaşıyor. Ayayorgi de böyle pahalı işletmeler yokken giderdik, aile işletmesi sayılabilecek yerler vardı. Altınkum taraflarına çok gittim.

Çeşmede otellerde çok kaldım hanımla Eskiden da pahalıydı ama can yakmazdı.Şimdi adam mikmeye çıkmışlar.

Seda Pansiyon va çeşme çarşıda. El değişirmiş ama 20 yıl öncede kalmıştık, güvenli bir işletme.

Aslında hata bizde, babamdan dolayı askeri tesislere giriş hakkım var. git ılıksu askeri tesisine ye iç denize gir, akşam alaçatıda turla

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sene ben de bir Çeşme'li olarak mini bilgiler vereyim madem.
    Bisiklete binmek için müthiş bir bölge. Karaburun değil de genelde Balıklıova tarafından dönüp eski izmir yolundan Çeşme yapıyoruz.
    Ağırlıklı günlük Ildır > Çeşme > Alaçatı yapıyorum.

Bayram dolayısı ile mekanlar giriş + harcama limiti koymuşlar.
    Bir kaç mekan ig profilinize bakarak sizi içeri alıyor veya instagram üzerinden rezervasyon yaptırıyorsunuz.
    Büyük mekanlar : Before, fly inn, momo gibi yerlere gitmiyorsanız (ortam peşinde değilseniz) gayet güzel yerler var.
    Biz dün Alaçatı11 e gittik, harcama limiti yok giriş 360 gibi bir şeydi (QNF Finansbank Premium) kartı varsa sanırım %20 indirim yapıyorlar girişte.

Mekanların ortalama girişler 250 den başlıyor yukarı doğru çıkıyor..
    Bayram dolayısı ile bir çok yer harcama limiti koymuştu fakat şu an sadece giriş ücretleri aıyorlar.

Yemek için;
    Çamlık & Alaçatı yolundaki karakolun sokağından > Hacımemiş'e gider gibi "Sipster Restaurant&Bar" diye bir mekan var. Fiyatları, kokteyl ve yemekleri kesinlikle tavsiye ederim.

Rakı içmek ve sahilde oturayım derseniz eğer Portta > Fahri'nin yeri gayet güzel ve kaliteli. Kapalı ortam isterseniz eğer Çeşme merkez de Horasan Balık.

Dün akşam Ardıç'ta yeni açılan bir otelin Rest gittik. GAIA BY THE SEA ' nin içinde "MAHSÜL" diye güzel bir rest var deniz mahsülleri var sadece, et yok. Kişi başı 700 civarında orası da.

Pizza yemek isterseniz eğer Ovacık yolu girişinde "ALAÇATI ZEYTİN TARLA" var pizzaları müthiş. Pizza ve Şarap var sadece.

Sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene ben de bir Çeşme'li olarak mini bilgiler vereyim madem.
    Bisiklete binmek için müthiş bir bölge. Karaburun değil de genelde Balıklıova tarafından dönüp eski izmir yolundan Çeşme yapıyoruz.
    Ağırlıklı günlük Ildır > Çeşme > Alaçatı yapıyorum.

Bayram dolayısı ile mekanlar giriş + harcama limiti koymuşlar.
    Bir kaç mekan ig profilinize bakarak sizi içeri alıyor veya instagram üzerinden rezervasyon yaptırıyorsunuz.
    Büyük mekanlar : Before, fly inn, momo gibi yerlere gitmiyorsanız (ortam peşinde değilseniz) gayet güzel yerler var.
    Biz dün Alaçatı11 e gittik, harcama limiti yok giriş 360 gibi bir şeydi (QNF Finansbank Premium) kartı varsa sanırım %20 indirim yapıyorlar girişte.

Mekanların ortalama girişler 250 den başlıyor yukarı doğru çıkıyor..
    Bayram dolayısı ile bir çok yer harcama limiti koymuştu fakat şu an sadece giriş ücretleri aıyorlar.

Yemek için;
    Çamlık & Alaçatı yolundaki karakolun sokağından > Hacımemiş'e gider gibi "Sipster Restaurant&Bar" diye bir mekan var. Fiyatları, kokteyl ve yemekleri kesinlikle tavsiye ederim.

Rakı içmek ve sahilde oturayım derseniz eğer Portta > Fahri'nin yeri gayet güzel ve kaliteli. Kapalı ortam isterseniz eğer Çeşme merkez de Horasan Balık.

Dün akşam Ardıç'ta yeni açılan bir otelin Rest gittik. GAIA BY THE SEA ' nin içinde "MAHSÜL" diye güzel bir rest var deniz mahsülleri var sadece, et yok. Kişi başı 700 civarında orası da.

Pizza yemek isterseniz eğer Ovacık yolu girişinde "ALAÇATI ZEYTİN TARLA" var pizzaları müthiş. Pizza ve Şarap var sadece.

Sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
    Harika bilgiler, teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler