User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Motosiklet yatırım alternatifi mi?

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motosiklet yatırım alternatifi mi?

Selamlar,

Ufak bütçeli, örneğin 30 - 50 bin bandında sıfır motor alınıp sezonda satarak kar elde etmek konusunda çok laf söz dönüyor şu aralar. Var mı bu konuda deneyimi ya da fikri olan arkadaşlar?

50cc motorların fiyatları 125cc motorlara çok yakın, muhtemelen B ehliyet avantajından dolayı olsa gerek diye düşünüyorum. Kampanyalar, markalar, fiyatlar derken resmen derya deniz o kategori.

Ne alınır ne alınmaz, nasıl bir yol izlenebilir diye sormak istedim?
    her zafer acı ister...!

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan 1.5 sene önce 11 bin liraya aldığım 50 cc şuan 26 bin liraya satılıyor. 8 bin lira iken pahalı olduğunu düşünüp neyse dedikten sonra 11 liraya almak zorunda kalmıştım
    Aslında tabii ki kar etmiyoruz, paramız değersizleşiyor.

Geçtiğimiz yaz aylarında arkadaşım 0 Honda Dio aldı, 46.300 gibi bir rakamdı sanırım. Şuan 3 parçaya bölünmüşlere bile o para istenmiyor, satsa belki 60-65 bin liraya bile verebilir. ( sıfırı sitesinde hala 56 bin lira ama motor yok )

Satın aldığı zaman 2 tane daha mevcuttu bayisinde, bana da gel binmesen bile al dedi, dinlemedim ne yazık ki.

Çin mallarında sirkülasyon daha fazla, dolayısıyla alacak olan kişi sizin fiyatınız pahalı gelirse farklı bir sürü alternatif bulabilir. Dolayısıyla bayilerde fazla bulunmayan ve Çin malı olmayan motorlardan almak daha mantıklı gibi sanki. Şuan kuryelik revaçta, PCX ve Dio altın oldu, özellikle PCX herhangi bir bayiye geldiği anda satılıyor. Liste fiyatıyla ikinci el arasında uçurum var. 81 bin lira sıfırı, ama siteye girip bakın 7 yaşında motora bile 70 bin isteniyor. İşin garip tarafı, o da alıcı buluyor

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sektör 125cc scooterlarında b sınıfı ehliyetle kullanılabilmesi için bastırıyor seçim üste her şeye ok diyen iktidar bu konuda da değişiklik yapabilir
    eğer 125lerde b sınıfına geçerse 50ccler gibi patlama yapar

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ımkan varsa motor alınır. bence para değerlendirme aracıdır kesinlikle.
    paranı değerlendirebiliceğin ve deneyimin olduğu başka bir sektör yada konu var ise bildiğinden devam et.
    yok ise motor geçerli bir sektör
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parayı tl olarak muafaza etmediğin sürece kârdasın. Şahsen ben birikimdir yatırımdır falan filan olaylarını saldım artık...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler