User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: golf 7 ses sistemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

golf 7 ses sistemi

2013 comfortline 1.2 tsi aracımız var. ses sistemi normalin üzerinde ama ben daha tizli ve basslı bi ses almak istiyorum,ne yapmalıyım. 200-250 rms veren bi woofer koysam birde kicker comp. koysam yetecek gibi. ama teypte amfi çıkışı woofer çıkışı var mı bilmiyorum. netten baktım doyurucu bi bilgide yok. yardımcı olursanız sevinirim araç tamamen stock. teyp vw composition colour.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir tek buffer koysanız çözüme kavuşturur sizi anfi çıkışı yoktur dec çevirici almanız gerekecektir. anfi + buffer + deck çevirici fazlasıyla işinizi görür. 2012 poloma öyle biniyordum yeteri kadar tatlı sesi yakalıyorsunuz
    YamahA Xmax 250 ABS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki hangi anfi ve wooferı önerirsiniz. eski araçta pioneer 308d4 vardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer biraz müzik tonlamalı olmasını istiyorsan bir abimin tavsiyesiyle hem ucuz hemde kaliteli jbl 2 tane al mono anfide xetec 1500.1 işini rahatlıkla görür. yok tek buffer olsun diyorsan anfin 600.1 xetec buffer de sert tonlamalı kicker es yada tek jbl de atabilirsin. farklı markalardan ise Re Audio tahminimce en doyuruculardan biri
    YamahA Xmax 250 ABS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bu durumda araç garanti dışı kalır dimi ? Deck dönüştürücü hoparlörün yanına baglanabilir mi (kapiya) yoksa illa teyp çıkartılmali mi. Bu Dönüştürücüler randiman veriyor mu ?

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deck dönüştürücü kalitesi önemli. Ucuza kaçılmamalı. Ma Audio olması gerek bende memnunum.Aracın orjinal kolonlarıda gayet başarılı. Bende suanda orjinal sistemde bir bass amfisi ve 2 tane 30 cm 1000lik jbl mevcut. Orjinal kolonlar harika kaldırıyor. Orjinal kolonlara amfide bağlanıyormuş yakın zamanda yaptırıcam daha da kuvvetli olacak. Deck çevirici için teyp sökülmesi gerekiyor.

Ucuz yoldan güzel ses almak için, 1adet bass amfisi 1 adet 30 cm 1000lik jbl iş yapar. İkinci el 200-250 ye bass-amfi alınsa montajda 150-200 tutsa, uzun süre götürür. Beni 3-4 ay götürdü ama doyumsuz biri olduğum için çift bassa geçtim şimdi çift bassta yetmiyor o ayrı konu kulak alışınca
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deck dönüştürücü kalitesi önemli. Ucuza kaçılmamalı. Ma Audio olması gerek bende memnunum.Aracın orjinal kolonlarıda gayet başarılı. Bende suanda orjinal sistemde bir bass amfisi ve 2 tane 30 cm 1000lik jbl mevcut. Orjinal kolonlar harika kaldırıyor. Orjinal kolonlara amfide bağlanıyormuş yakın zamanda yaptırıcam daha da kuvvetli olacak. Deck çevirici için teyp sökülmesi gerekiyor.

Ucuz yoldan güzel ses almak için, 1adet bass amfisi 1 adet 30 cm 1000lik jbl iş yapar. İkinci el 200-250 ye bass-amfi alınsa montajda 150-200 tutsa, uzun süre götürür. Beni 3-4 ay götürdü ama doyumsuz biri olduğum için çift bassa geçtim şimdi çift bassta yetmiyor o ayrı konu kulak alışınca
    garanti sorunu olmasa anında yaptırırım ama aracın elektrik sistemini garanti dışı bırakıyor vw. arabadan cihazları söktüğüm zaman servistekiler anlamadan nasıl yapılablir acaba bu iş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    söktüğünüz zaman anlamalarını gerektirecek ne olabilir ki ?

ben forduma yaptırmamamın tek nedeni acaba sağından solundan ses gelir mi düşüncesi ama garantiyi hiç takmıyorum bir sıkıntı olsa bile zaten garantiye sokmamak için elinden geleni yapıyorlar
    YamahA Xmax 250 ABS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söktüğünüz zaman anlamalarını gerektirecek ne olabilir ki ?

ben forduma yaptırmamamın tek nedeni acaba sağından solundan ses gelir mi düşüncesi ama garantiyi hiç takmıyorum bir sıkıntı olsa bile zaten garantiye sokmamak için elinden geleni yapıyorlar
    sonuçta deck converter takılırken illa bi kesme biçme işlemi yapılacak,bi kablo çekilecek. eh haliyle örneğin sağ arka kapıdaki hop. giden kablo hop. ayrılacak,amfiye gidecek,döşeme kaldırılıp kablo döşeme altından götürülecek. eh haliyle arabaya serviste baktıklarında sistemi söksem decki çıkartsam bile kablonun kesilmesinden,konsolun çıkartılmasından anlarlar diye düşünüyorum. araç benim olsa sıkıntı yok herşeyi yaparım fakat araç babamın olunca haliyle biraz daha kısıtlı şeyler oluyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garantiye sokmak istemeyen servis her türlü sokmaz zaten onu bahane edemez yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiki orasi öyle ancak bu tarz bi durumda herşeyi bahane edebilirler diye düşünüyorum, o riske girmekle girmemek arasindayim

xq288 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    deck çevirici için bence teybi sökülmesine gerek yok.. arka kapının birinden kablolarına ek yapılıp bagaja kadar kablo çekilip deck çevirici bagajda durabilir..
    sağlam deck çeviriciler var araştır .. en ucuzunu alma çok dayanmıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı xq288 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deck çevirici için bence teybi sökülmesine gerek yok.. arka kapının birinden kablolarına ek yapılıp bagaja kadar kablo çekilip deck çevirici bagajda durabilir..
    sağlam deck çeviriciler var araştır .. en ucuzunu alma çok dayanmıyorlar
    Sonra kapıyı kapatırken basstan bam diye ses gelsin Ben o şekilde jazza bağlattım 2-3 yere de gösterdim teyp kapalı kapı kapanırken basstan bam diye ses geliyordu

xq288 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 araba bu şekil bağladım bir sorun olmamıştı...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)