User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Slim bass veya free air bass ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Slim bass veya free air bass ?

s.a arkadaşlar 206 aracıma subwoofer almayı planlıyorum. şuanda 30 cm pionneer 307 d4 var. istedigim bass sesini alamıyorum.ton yok şiddet idare eder. daha önce 2 adet 30 cm hertz es300 kullandım ozmn tatmin etmişti. ama lpg taktırınca çıkarmak zorunda kaldım. şimdi aklımda 3 seçenek var. öncelikle bütcem 450 tl ve ekipmanları yazayım.

pionner deh x 8650 bt teyp
    1 takım hertz hsk 165 midtakımı
    hertz hcp 1d mono anfi
    jbl px 300.4 stero anfi

hertz hcp 1d mono anfi degerleri

4 ohm 380 rms
    2 ohm 700 rms

aslında hertz anfiyi soundmagus dk 1800 veya m acustik 1500 veya 2000 ile takas düşünüyorum. kalite düşecek ama güç yükselecek. neyse anfiyi hertz hcp 1 d olarak varsaylım şuan.

1. seçenek

2 adet tek bobin 4 ohm koltuk altında slimbass paralel baglanıp anfiye girilmesi.

2.seçenek

free air bass arkada pandizota pionner 302 f 1 adet veya 2 adet free air bass koymak. 1 takımda eski seri pionner 6975 veya 6985 koymak.

3. seçenek

eger sıgarsa 2 adet 20 cm veya 25 cm bass koymak 70 cmlik bir alanım var. sıgmazsa tek başına 38 cm subwoofer koymak.

özellikle sormak istedigim 1.ve 2. secenek. 206 da free air bass kullanan varmı? şiddet ve ton nasıl ? arabanın dışında uzaktan bass sesi alabilirmiyim? koltuk altı performansı nedir ? genelde pop arabesk trance dinlerim.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bnm tavsiyem kutu ile 2 adet 25 lik 4 er ohm paralel bağlayıp 2 ohm a düşürerek mevcut anfiden sürmen .
    tek sub koymak istiyorum dersen
    http://www.tektuning.com/kenwood-kfc...slim-subwoofer
    bu subwoofer güzel ve çok az bi litrede çalıyor.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eger 70 cm lik bir alana sıgarsa 2 tane 25 öyle yapıcam tüp yer kaplıyor bagaj ufak. 25 olmazsa 20 olsa nasıl olur ? ayrıca 25 veya 20 cm için uygun bir bass önerebilirmisiniz ? çok pahalı olmayacak 450 tl param var. muhtemelen 2.el olarak alıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendwood slim koltuk altı için mi bagaj için mi önerdin ?

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bagaj için .
    koltuk altına sığmaz o .
    20 lik basın basınç şiddeti az olur ama tonlama olarak idare eder.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladım. esas istedigim şeyi bir anlatabilsem aslında süper olur. şöyle bir örnek vereyim. normal ev teypleri var. arçelik sony felan. onlardan gelen bass sesi var çok tatlı bir bass veriyor. o sesi arabada istiyorum uzatma olmadan tek tek güm güm diye vuracak. artık kabindeler diyemi öyle çalışıyorlar anlamadım.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu butceye 25cm lik re audio alir bagajima tupe ve basa uygun kabini yapar/yaptirir evladiyelik yapardim. Tonlama ve kaliteli bisey istiyorsam
    TR - B13

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Sana orta sesler lazim anladigim kadari ile, oval hoperlorlere bir bak.
    Rock mu dinliyorsun?
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana orta sesler lazim anladigim kadari ile, oval hoperlorlere bir bak.
    Rock mu dinliyorsun?
    Trance pop tarzi muzikler orta ses sanirim istedigim soyle anlatayim durumu. Yeni model arabalarda ornek opel veya fiesta daki fabrika ses sisteminde doyurucu bi bass var arabanin icini dolduruyor o sesi yakalayamadm bi turlu aksama video aticam daha iyi anlarsiniz

Ozzy45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aktif subwoofer bakmalısın bence. senin istediğine karşılık verecektir muhtemelen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir video çektim videodaki hoporlor dügünlerde kullanılıyor kapalı alanlarda electro voice marka videoda tek başına çalıyor sub vs birşey yok sadece anfiye baglı araba anfisi degil. çok tatlı ve tok bass veriyor. benim istedigim bu videoda çok net olmayabilir ama en azından fikir yürütülebilir. içinde 16 veya 20 cm kadar bir hoporlor var. bundan çıkan bassı arabada alsam yeter.

http://youtu.be/_kNuOq6GZCM

20. sn den sonra daha belirgin oluyor basslar.

Ozzy45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Klavyeci24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir video çektim videodaki hoporlor dügünlerde kullanılıyor kapalı alanlarda electro voice marka videoda tek başına çalıyor sub vs birşey yok sadece anfiye baglı araba anfisi degil. çok tatlı ve tok bass veriyor. benim istedigim bu videoda çok net olmayabilir ama en azından fikir yürütülebilir. içinde 16 veya 20 cm kadar bir hoporlor var. bundan çıkan bassı arabada alsam yeter.

http://youtu.be/_kNuOq6GZCM

20. sn den sonra daha belirgin oluyor basslar.
    şahinlerde çok olur genelde 4 tane oval aynı bunun gibi iş gorur. bulun bi tane dinleyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozzy45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahinlerde çok olur genelde 4 tane oval aynı bunun gibi iş gorur. bulun bi tane dinleyin
    biliyorum şahine ne koysan çalıyor. ve ona dayanarak free air bass sordum. çünkü bir kere araba ile ugrasıyorum arkama bir şahin yanaştı. muhteşem bir bass sesi geliyor. gittim cocugun yanına dedim ne var bass ya çok güzel geliyor bilmiyorum dedi. bir bakayım dedim bagaja bagajda degil dedi cam altında aa baktım free air bass besledigi piyasa malı markası belli olmayan stereo 4 kanal anfi köprülemiş. ulan dedim bir kalite diye gidiyoruz hertz mono anfi alıyoruz cift bass koyuyoruz yine olmuyor istedigimiz adam 100 tl lik anfi ve bir free air bass ile işi bitirmiş. çıldıracaktım resmen walla satıp şahin alıcam en sonunda =) önceden 2 takım pioneer 6995s vardı arkada yine olmuyordu yine o tadı alamıyordum. 2 takım pionner ovalleri satıp hsk 165 aldım. sadece mid takımı var.yaw öyle bir durum varki önde iken hsklardan bass gelmiyor arka koltuga oturuyorum sub.'u iptal ediyorum. arkaya çok güzel bir bass sesi geliyor hskdan ama önde tık yok. arabanın akustiginden mi anlamadım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)