User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
119 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Bmw Hi-fi retrofit ses sistemleri ?

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün ap4 alıyorum desen 300tl, av 1.1 ikinci el var 400e 300tl teklif et al, ra50 1300tlye var daha geçen hafta 1000tlye vardı gitti ya sabret bekle yada 1100-1200tlye ilandakini al, swr 8 asla kaçırma inan kral bir sq sub, oda 600+100kabin desen 700tl. bence işçilik ve az sadece ön kapıda izolasyonla 3000tlye gerçekten güzel bir sistem elde edersin ve açıkcası böyle bir takımı yarın satmakta daha kolay.
    abi bu arada bu bahsettiğin satılıklar nerede? farklı bir forumda mı?
    sahibindende ikinci el olarak bulamadım ilanları, sadece amfi var.
    diğerleri sıfır olarak var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarbay, açıklamaların için çok teşekkür ederim.
    mümkünse bir kullanıcı ile görüşmek isterim açıkçası, kabul ederler ise özel mesaj ile numaralarını gönderebilirsin.
    biraz daha inceleme yapıyım, aklımdaki soruları tekrar paylaşırım sizler ile.

Bu arada focal 21v2 bass bende var şu anda.
    o yüzden ona bu kadar odaklanmış haldeyim.

hazır amfim ve basım varken tekrar arayış içine girmiyim diye düşünüyordum en başında.
    zaten 16 cmlik hoparlörlerim de var ama onları satacağım artık ebatından dolayı.

biraz aracına internetde bakarak tavsiyelerimde revize etmek istiyorum:

1) aracında görüldüğü kadarıyla derinlik derdi çok yok e90lar vs gibi , evet 10cm hoparlör var ama derinliği gayet musait o sebeble aşağıdaki komponentları kaçırma derim:

halen satılık ise çok satan adama 450tlye diye bak bakalım nereye varacaksın, üzerindeki tweeter p1 helix oldukça başarılı.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

2) anfi olarak RA50 şimdi kocaman,saklaması dert onun yerine yine çok kaliteli ve Alman markası olan, yine aktif crossoverları olan vede dahada güzeli aracının koltuk altına sığabilecek anfi düşündüm:

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

bunlar 75rms olarak yazıldı ilk başta yıllar önce ama gerçekte 90rms veriyor ve ztn yeni serileride 90rms olarak satılıyor çok çok başarılı olur

3) diğer koltuk altına ise ayrı bir subwoofer mono düşündüm buda audison ve gerçekten fazlasıyla yeterli olacaktır yarın satıyorum dedinmide elden çıkarması kolay:

İstanbul icinde AUDISON SR1 D - letgo

4) ben haricinde Phantomu muhakak dinle derim tecrübeli bir arkadaşımız, bencede 20lt bir kapalı kabin yaptır ve at focali içine

bu şekilde sub senden, anfiler 800tl, hoparlör 500tl dedinmi 1300tl + 200-300tl ön kapı yalıtım (abartı markalara kaçma çakma cadence izolasyon bile iş görür) + güzel kablolar kullan teypten rca çekmene gerek yok direk hoparlör kablosu ile hi-levele bağlanırsın ama anfiden hoparlörlere gidecek kablolar için audison kabloları var metropolhifi'de ordan al birkaç mt tutsa tutsa 150tl tutsun.

özetle işçilik ile beraber hepsi 2000tl tutar kabinde yaptırsan gibi düşünebilirsin. yarın satıyorum dedinmi ztn o fiyata gider

alacağın helixleri önce crossoverları ile pasif besle istersen bak nsl sesi kalitesi, sonra aktif denilen şekilde besle buda crossoversız 4 kanal anfinin 2 kanalı direl mide 2 kanalı direk tweetera demek, kesimleri 3500hz civaru başla ve ayarla ona göre.

montaj için işi bilen iyi bir yerede gittinmi bence bu tkaımlardan iş çıkaramayacak adam mal olmalı

hoparlörler ve kablolarda rodaj ister aradan 50saat dinleme süreside geçtimi bak beğeniyormusun beğenmiyormusun sonra gel bana naptın de diyebiliyorsan

yarın sistemi dahada geliştirmek istersen Audison bittend yada Bit1 yada Helix dsp eklersin hatta oda anfilerle birlikte koltuk altına sığar onunlada zaman hizalama ve eq ayarı vs de yapılabilir dahda verimli olur ama ilk etapta bence onsuz dene gör bir beğenecekmisinki bence öyle olur beklentin aşırı uçlarda değilse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4) ben haricinde Phantomu muhakak dinle derim tecrübeli bir arkadaşımız, bencede 20lt bir kapalı kabin yaptır ve at focali içine
    resume dosyasina koydum bu cumleyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mosconi olayina geri donersek...

son zamanlarin modasi "mosconi". bu piyasada moda olanlar gazlanir, maalesef boyle. 2 gun sonra koskoni gelir bu sefer o gazlanir.

Şimdi asıl konu; bu 1750 eurolar benim için şu anda çok yüksek.
    ikinci el olarak Focalin sistemi var satılık. SR-4 amfi ile beraber (hatta ben kendi amfim Rockford Fosgate p400-4 kullanmak istiyorum)
    bütçeme daha uygun bir seçenek.

Benim anlamak istediklerim:
    1- bu sürücüsü olan D2 100.4 amfi bana ne kadar fayda sağlayacak.
    illa ufak, yeri hazır diye bu amfiyi almak istemiyorum. zaten pahalı.
    olayin ozu dinleyip test etmek. dukkanlar ticaretten ote bisey yapamadigi icin dinlemek/kiyaslamak/test mest hak getire. bu kosullarda ancak oldugu kadar diyebiliyorsun.

eger mosconi'ye yatirim yapacaksan para harcaman gerekiyor. benim dinleme imkanim olmadi, ancak anladigim kadariyla averajin uzerinde bir firma. fiyatlari da haliyle yuksek. fakat bu tip firmalar da hi-end urunlerle marka saglamlastirip averaj urunleri yuksek karla satmaya calisir. yani asil urun $800'lik amfisidir, yukarida belirttigin gibi abi cok para dedigin anda sana $400'lik model sunar. sen marka imajindan vuruldugun icin $400'lik da iyidir herhalde diye kendini kandirmaya calisirsin, halbuki piyasa isi urun oldugu icin gercekte $150'lik bir alettir.

sonuc olarak kazik yeme ihtimali artar.

datasheet'ten gorebildigim kadariyla D2 100.4 averaj bir alet. daha fazla uzatmadan diyebilirim ki;
    - DSP kullanilirsa kalite ezer kopartir harika olur,
    - DSP'yi adam gibi tune ettiklerine inanmiyorum,
    - bu nedenle DSP'yi bosver.

2- kendi amfimin veya SR-4 ün sürücüsü yok, sürücüsüz ne kadar verim alabilirim. bit one ne kadar önemli?
    bu konuda da aydınlanmaya ihtiyacım var
    surucu diye bisey yok.

3- focal hoparlörlerin teknik verileri gladen'den daha düşük. diyelim ki focal ve normal amfili bir sistem yaptım,
    orjinal harman-kardon a kıyasla iyi olur mu?
    ne derece başarılı olur?
    focal'den kastin ne? tweeter+mid komponent kit alip takmaktan mi bahsediyorsun?

4- son olarak da toplam 2 ön kapı, 2 arka kapı ve 2 woofer var, 4 kanaldan bunları nasıl besliyoruz?
    arka ile ugrasMA. one alabilecegin en iyi driver'i al. o zaman ne kanal derdin kalir, ne de parani arkaya dagitirsin. mini gibi bir arabanin arkasina birinin oturup sana super kalite muzik dinlemek istiyorum niye arkada driver yok diyecegini zannetmem.

son olarak, pro kalite istiyorsan mosconi'den AS olabilir (gibi duruyor, keske dinleyip bilebilsem). driver olarak focal'in 2-way kiti KRX2 her zaman ortanin ustu.

driver nasil pro oluyor nedir neler oluyor, nasil oluyor da oluyor diyosan sana omurluk driver kiti...US fiyati $1,336. pahali mi? bence degil.

bu arada subw driver'in gayet guzel gozukuyor, bagajin durumu dusunulerek kucuk bir kabinet (20L) iyi secim olur. ported kabinet ile daha genis bir frekans bandini calabilirdin, ama kabinet buyur.

rockford fosgate P400 amp'i hakli olarak kullanmak istiyorsun ancak maalesef orta bir alet. bence sat.

duzgun bir sistem istiyorsan para harcamak zorundasin. forumda bir suru 150 lira butcem var cok iyi sistem yapacam profili mevcut. muzik sistemlerinde bu zihniyet maalesef kral fm kalitesinden oteye gecmez. ayni sey ev sistemleri icin de gecerlidir. ama $2,000 veremem diyorsan bence hic elleme. fabrika bi sistem takmis, onu cal gec.

modifik bir deyimle ---> mini gibi arabalarin fabrika sistemleri ile duzgun tasarlanmis iyi bir aftermarket sistem arasinda 300-400 beygir oynar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarbay abi
    fotodaki xover dokuluyo be abi
    aktif olursa driver kendini gosterebilir (diyorum, %100 garantili konusamasamda) ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarbay abi
    fotodaki xover dokuluyo be abi
    aktif olursa driver kendini gosterebilir (diyorum, %100 garantili konusamasamda) ...

hakketden Helix'in işçilik adına harcadığı emek ve zahmete aşığım heleki üst seri anfileri ve komponentleri hocam anfilerinin içine bak aşık olursun resmen 8inci dünya harikası ya adamlara resmen hayran kaldım kullandığı malzemeler,parçalar, ayrıntı tek kelime ile inanılmaz.

Dark blue gibi Rus yapımı ve seri imalat giriş modellerine girmediğin sürece Helix/Brax'tan şaşılmaz derim daha alıpta yuhhh demediğim ürünü olmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    değerli yarbay ve phantom,

sabrınızdan ve açıklamalarınızdan dolayı teşekkür ederim.
    Şimdi son durumu açıklıyayım.

bas hoparlörüm hariç amfim ve komponent takımlarımı satıyorum:
    aslında bas için de ilan açtım, satılırsa alpine SWR-8D4 almaya çalışırım.

yarbay abinin tavsiyesiyle;
    DLS RA50 amfiyi almaya karar verdim, satıcı ile pazarlık aşamasındayım. ayrıca nakliyeyi düşünüyorum
    arka kapıları iptal ediyorum.
    ön kapılara audison AP4 ve direklere audison voce AV 1.1 alıyorum.

yakın zamanda ekipmanı temin edip montaj aşamasına gelince tekrardan başınızı ağrıtacağım.
    ayar için yardıma ihtiyacım var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neden Audison Prima AP4 & Voce AV 1.1?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acikcasi yarbay'in tavsiyesi uzerine.
    Bi de rahat temin edebilecegim urunler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu kadar yazistik tam gununde en son yazdiklarimizi okumamis sanirsam oysaki ozeldende uyardim.

Ra50 biraz haddiden fazlaya satilikti onu sanirsam almis bile.
    Rainbow f/p anlaminda super ornekkrn sr1d dr yine daha iyiyken ustelik ikisidr koltuk altinada sigacak toplamda daha guclu ve daha ucuzken bizde onlaro onermisken neden oyle yapti bende bilmiyorum ama en azindan allah var ra50de kral anfi hayirli olsun doyelim.

Ins su komponentleri yani helixleto bari dinlerde kacirmaz cidden resmen yazik olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acikcasi yarbay'in tavsiyesi uzerine.
    Bi de rahat temin edebilecegim urunler.
    Ama guzel kardesim sonra sana helixi bulduk onerdik phantomu dinle dedik adamda yakio fln yazmis almadiysan o helixleri kacirma cidden yazik olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prima ve voce farkli kalitelerdeki serilerin driver'lari, niye karisim yapiyosun? top serinin kitlerini al.
    bir de kit almiyorsun, yani xover yok, nasil olacak? DSP mi alacaksin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi Ra 50'yi aldim.
    5 kanal ve tek amfi oldugu icin. Gorsel anlamda da hosuma gitti.
    Ap4 ve av1.1 leri de sifir olarak aldim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama guzel kardesim sonra sana helixi bulduk onerdik phantomu dinle dedik adamda yakio fln yazmis almadiysan o helixleri kacirma cidden yazik olur
    Abi helixler cok eski gibi duruyor, kesinlikle bunu al diyorsan aliyim o zaman.
    bu durumda helixlerin kendi crossoverini kullanacahim dimi?

Arka kapilara ne yapalim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prima ve voce farkli kalitelerdeki serilerin driver'lari, niye karisim yapiyosun? top serinin kitlerini al.
    bir de kit almiyorsun, yani xover yok, nasil olacak? DSP mi alacaksin?

Vocenin 10cmi yok primaninda tweeteri vasat eger guzelce gainlerle dengeler guzelce kesmesini vs becerirse montajcisi fena olmaz dedigim givi yurtdisinda birebir bu takimlari kullanan var ztn adama cok kizma ben vermistim onerileri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi helixler cok eski gibi duruyor, kesinlikle bunu al diyorsan aliyim o zaman.
    bu durumda helixlerin kendi crossoverini kullanacahim dimi?

Arka kapilara ne yapalim?
    Arka kapilar halen iptal kalsin hic yaklasma bile ama bence voceleri primalari geri iade kesinlikle edemeyeceksen kullan derim helixi alma derim.

Ufak farkla geri iade alabiliyorlarsa ve helixte haalen duruyorsa tabi helixi al kardesim acik ara.

Helix eski seri evet ama bu kotu birsey degilki millet su aj 90larin pioneerini almak icin oluyor bunlar gercek kalite grrcek hifi precision serisi helix ustelikte sifir ikinci elde degil hani 50 sene gecse 1 keree olcak bir olaydi ona uzuldum ama olsun su an ellindekilerdr gayet iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi siparisi vermistik ama yarin iptal ederim, sorun degil. Hemen helix e yaziliyorum o zaman.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

erdener abi

ztn adama cok kizma ben vermistim onerileri
    ohahahah OK kizmam
    bazen tutamiyorum kendimi
    basiyorum kalayi

erdener abi vardi eskiden bilmem hatirlar misin...
    Konu phantom tarafından (24-03-2017 Saat 08:49 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ohahahah OK kizmam
    bazen tutamiyorum kendimi
    basiyorum kalayi

erdener abi vardi eskiden bilmem hatirlar misin...

Asabi bu Asabi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler