User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Mid tercihi, hsk 130 mu pb 2xl 60.3 mu

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @merthan vallaha amfim gto serisi jbl. Power serisine gecicem kismet olursa.
    Hsk 130 icin 165 gibi calmiyor diyorlar dinlemedim bilmiyorum. Ama 165 gercekten ciddi bir cihaz, esk bana suan icin hafif kacicaktir.
    Aslinda kafam git gide karisiyor. Suan. Alpine spr 50c ile powerbass arasinda kaldim. Spr yi alisam ilerde bir midrange alicam. Powerbass ise suan icin bunlarin yari fiyatina geliyor. Benim icin tek sikinti 16cm olmasi. Onuda cerceveyi ve pandizotu budayarak halledicem herhalde.
    TR - B13

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    alpine mükemmel tonlaması harika ama fiyatları çok tuzlu.. bende ilerde eski bir keyiflik araç alırsam kendime coupe yada cabrio kesinlikle ground zeronun gzcf 7104 spl serisi coax larını alıcam ondan bir sistem yapıcam.. coaxdan ses alınmaz diyenlerede güzel bir ses sonfonisi olucak.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi aynı frekansı yakalayamadık bir türlü. Öncelikle yardımcı olduğun için çok çok teşekkür ederim.
    Lugattaki yerini bilemiyorum ama abi türkiye'de nereye gitsem o parçanın adı kapı pandizotu olarak geçiyor. Ankara Sanayi'dede Yalova Sanayidede.
    3 yollu sistemdeki 16cm in biraz hoparlörün çerçevesinden birazda kapı cepliğinin çerçevesinden feragat ederek halledeceğim. midrange ile tweeteri ise ön direklerin önüne çıkar tak şeklinde kalıp alarak fiberden kabin yapacağım. hatta midrangeyi e36 lardaki gibi kol-göğüs hizzasına takabilirim, 2.bir kapı pandizotu/paneli bulmama bakar. twitteride dediğim yere konumlandırırım. Ama ne olursa olsun orjinal parçalara en az zarar vererek bunları yapmak istiyorum.

Sizin bu powerbass hakkındaki görüşünüz nedir ?
    eğer arkadaki hoparlörlerin tüm sinyali çalmaya çalışıyorsa bas açısından dengesizlik olması normal.

powerbass gördüğüm kadarıyla piyasa işi bir kit. 3-way olması önemli değil. yerinde olsam 16cm'i 13cm kapıya uydurmaya çalışmakla, mid driver'a yer aramakla vs. ile uğraşmam. 13cm 2-way takar geçerim.

anladığım kadarıyla subw'da dengesizlik var, powerbass 3-way kit takmak bu durumu çözmez. subw level'ını kısmak, xover kesimini yukarıya çekmek, mevcut komponentlerin xover kesimini yukarıya çekmek bass problemini azaltabilir.

ancak senin sistemi anlamadım, soruma cevap yazmadın. el yordamıyla bu kadar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi pm ile sistemimi ve anlatmak istediklerimi yazdim, sorunuzu tam anlayamasamda umarim aciklayici olmustur.

Bende sizin gibi dusunuyorum midler icin.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PM cevapladım.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne güzel okuyoduk bir de baktık ki ikinci kanala geçmişler
    M50b30 - Bumblebee...

mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    powerbass aslında güzel ürün tabi orijinalini bulabilirseniz,firmanın internet sitesini inceleyebilirsiniz,üst orta ve alt sınıf ürünleri mevcut,zamanında çok arayıp tarayıp 2 xl basslarını almıştım ancak geçenlerde ankara da ismi çok iyi bilinen bir montajcıda kutu kutu basslarını,hoparlörlerini görünce şaşırdım,bir hoparlör setinin kutusu açtım ve tabi kide sahte ürün olduğunu hemen anladım,ne bir kurulum şeması,ne bir çıkartma,ne bir firma bilgisi, hiç bir şey yok,düz bir vida takımı birde hoparlör, benim aldığım ürünün kutusu bile kalitesini ortaya koyuyordu, ismi bizim için çok çakma ama ancak orijinal ürünleri fiyat performans olarak oldukça iyi. 2xl 20 cm bass inanılmaz keyifliydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallaha git gide alpineye kaymaya basladim, sanirimda onlari alacagim. Aslinda polyglass v3 lerede baktim ama 16cm icin cabalamaktansa 13cm alip ilerde bir midrange ile isi bitirmeyi dusunuyorum.
    TR - B13

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)