User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Peugeot 206 Feline

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clarion Srg-serisi 1723 R hoperlörlerim bugün kargodan geldi bakalım cmts montojdan sonra farkı göreceğim
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arkadaşla irtibata geçebilirsiniz.(Tanımıyorum ararken denk geldi.)
    2. videodaki arkadaşda 206 için yapmış.
    Immortal yadimlarin icin tesekkurler Araca direksiyon kumandası modülünü bagladik. Paylaştığın linkten.Yasin Eken arkadaşımıza ulaştım, banada modül yapması için rica ettim sağolsun beni kırmadı bugun bağladık gayet güzel oldu hatta orjinalindan daha güzel oldu fonksiyon olarak. Modülün en guzel özelliği kumanda taniması var teypde degistirsen arabada degistirsen kullanilabiliyor. hem fonksiyonel hemde ekonomik bir şekilde konuyu çözmuş oldum. Hos sohbet de bir arkadas yaptirmayi düşünen varsa tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E46 kardeşim güle güle kullan, eğer aldığın pandizotdaki hoparlörlerin 16lık coaxlarıda var ise onları alabilirsin.

eğer yok ben bir tık daha iyisini istiyorum dersen uyguna vede birbirleriyle güzel uyum sağlayacak aşağıdakileri tavsiye edeblirim gerçekten güzel çalan hoparlörler bunlar.

bu arada aynı motor hatta motordan bile daha fazla şiddetli şekilde hoparlörlerin rodaj süresi vardır, bu genelde 50 saate cvarına denk gelir yani günde 1 saat dinlesen 2 ayda anca rodaj biter o sebeble ilk etapda beğendiğinden dahada iyi olacak zamanla .

https://www.ozenhifi.com/clarion/hop...-srg1723r.html

https://www.ozenhifi.com/clarion/hop...-srg1323r.html
    Teşekkür ederim. Srg serisi 1723 R hoperlöri bağladık gayet temiz ses veriyor.

Şuan ses sistemi gayet güzel oldu. ileride belki sadece arka kapıdaki 13cm leride değiştiririm fazla fazla yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba şöyle bir sorum olacak
    ön kapılara taktığım clarion SRG1723 R hoparlörleri arka kapıya almam mumkun mu 13cm olan hoparlörlerin yerine uymasi icin bir islem yapilabilir mi daha önce hic boyle bir uygulama yapan oldu mu ? on kapilara hertz 165, hi-vi fr600, focal vs gibi daha iyi bi hoparlör düşünüyorum teybime uyum sağlar mı

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba şöyle bir sorum olacak
    ön kapılara taktığım clarion SRG1723 R hoparlörleri arka kapıya almam mumkun mu 13cm olan hoparlörlerin yerine uymasi icin bir islem yapilabilir mi daha önce hic boyle bir uygulama yapan oldu mu ? on kapilara hertz 165 düşünüyorum
    Arka kapıya 13 cm'den daha büyük hoparlör olmuyor. Kapı trimi müsade etmiyor. Std. yerinde uygun değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi ya kötü haber, kessek biçsek genede olmaz mı ki :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    16 lık ön kapidaki clarionlari pandizota yada baska bir yere (neresi olur tabi bilemiyorum )alsam akustigi bozar mi ki clarionun da tatlı bir sesi var telef olsun istemiyorum

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi ya kötü haber, kessek biçsek genede olmaz mı ki :/
    Ben henüz takabilen görmedim. Denemekten bir şey kaybedilmez ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben henüz takabilen görmedim. Denemekten bir şey kaybedilmez ama
    Pek umudum yok ama deneyelim bakalim nasil olcak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek umudum yok ama deneyelim bakalim nasil olcak

Selam kardeşim, yerinde olsam öncellikle şuna karar verirdim,

1) ben eldekini iyileştirmek ve bunu elde olan bütçe ile yapıp bırakmakmı istiyorum

2) yoksa bunu bir hobi edindim gibi geldi yavaştan yavaştan en iyisine doğrumu gitcem?

burada buna vereceğin cevap tecrübeli arkadaşlarca en kritik cevap, nedenmi?

1) ilk seçenek ise fikrin bence daha fazla para harcama eldeki eminim zaten oldukça iyileşmiştir en fazla 4-5 kanal bir anfi al derim ve anfi besleyceği daha güçlü daha temiz güç ile ses rengini tonlamasını oldukça değiştirebilir.

2) yok ben bunu hobi edindim diyorsan napcaksın biliyormusun? para biriktireceksin, biriktireceksin , birikirken bir yandan eldeki araca kim ne takmış, iyi markalar nelerdir, işin incelikleri nelerdir, aktif sürmek mesela ne demektir araştıracaksın ve bununla beraber gidip bu işte uzmanlaşmış insanların araçlarını dinleyceksin.

bunu neden yapacaksın biliyormusun çünkü herkesin zevki kulağı farklı olabiliyor, herkes Hertz Hertz yada Audison hoparlör der ben resmen nefret ederim,
    herkes Morel renksiz der ben bayılabilirim gibi gibi.

gitceksin dinleyceksin focal olan araç dinle, morel dinle, hertz audison dinle, dynaudio dinle sonunda evet ya ben aktif sürebilecek yetenek ve bilgideyim, izolasyon nasıl yapılır öğrendim, bence benim kulağıma göre atıyorum Helix hoparlör iyi çünlü en etkilendiğim araç atıyorum Alper abimin Helixli sistemiydi vs vs diyeceksin

ve sonunda 5-6 sök tak, al sat daki zararlarla karşı karşıya kalmadan 1-2 kerede ürünler alıp kendine göre dehşet bir bileşen hazırlayacaksın.

inan bana akıllı alışveriş yaparsan bazen bedavaya bile getirebiliyorsun olayı.

ben ikinci el Helix B2 precision anfi aldım, Morel tempo hoparlör aldım direk israilden, az izolasyon yaptım, sub olarak aktif bir subı indirimde aldım inan bana 2 sene dinledim ve helixi şu an satsam euro kuru hesaba alınsa bile daha fazlaya satabiliyorum, morelleri aldığım fiyatın az altında sattım vs vs gibi.

ama kalkıp ilk etapta pioneer alsam 240tlye sonra 100e satsam ve bunu 1-2 derken 5 defa yapsam inan çok zararlı çıkarım, o sebeble memeketde tutulan satması kolay ses rengi tonlaması sana uygun ekipmanları dinleyip işi araştırıp 1 kerede al bitir derim.

şahsen yerinde olsam 2inci seçencektende uzak dururdum güzel hobi ama bazen hiç girmeseydim demiyor değilim hem vakit hem para kaybı,
    git 1inci seçeneği seç anfi al işi orda bırak be kardeşim.

şu an aracın fabrika haline göre 6 birim ses aldın ve bunu 5 birim parayla yaptıysan inan bana 3 birim daha alabilmek için 15 birim para harcaman lazım bir notkadan sonra iş çok zorlaşıyor ve yoruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarbay abi gene döktürmüşün, mesajlarını okumak oldukça keyifli ve faydalı. Konuyu ele alışın ,bakış açın ve anlatışınla fikirlerimin şekillenmesine yardımcı oluyorsun tesekkür ederim. Ses sistemleri hakkında oldukça az bilgi sahibi biri olarak yazdıklarını okuduktan sonra fazla maceraya gerek yok diye düsundüm ve seninde dediğin gibi 1. seçeneğin benim icin en mantıklı seçenek olduğuna karar verdim. F/P olarak oldukça güzel bir sistem oldu memnun değilim desem haksızlık olur aslında. Kısa sürede kulağım öyle alışmışım ki geçen fabrikasyon ses sistemi olan bir 206 ya bindim harcadığım paraya göre gerçekten çok fark etmiş.
    Anfi olarak benim sisteme uygun bir önerin var mi abi. Anfiyi de alıp bu işi sonlandırayım.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clarion Srg-serisi 1723 R hoperlörlerim bugün kargodan geldi bakalım cmts montojdan sonra farkı göreceğim
    üründen memnunmusunuz ? aracımın ses sistemi vasat. Ama ana üniteyi değiştiremiyorum. Çünkü araç yeni kasa symbol. Anaüniteyi değiştirebilmem için kaliteli bir dubbledinn almam gerekicek. O da 1.5k liralar istiyorlar.
    Ben Ön ve arka kapıya 2 takım 16 cm lik hoparlör takmak istiyorum. Önerileriniz var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üründen memnunmusunuz ? aracımın ses sistemi vasat. Ama ana üniteyi değiştiremiyorum. Çünkü araç yeni kasa symbol. Anaüniteyi değiştirebilmem için kaliteli bir dubbledinn almam gerekicek. O da 1.5k liralar istiyorlar.
    Ben Ön ve arka kapıya 2 takım 16 cm lik hoparlör takmak istiyorum. Önerileriniz var mı ?
    clarion srg serisi hoparlörlerden memnunum tatli bir sesi var ayrıntıları güzel veriyor, gene olsa gene tercih edebilirim. Geçenlerde bir abimin sümbülüne bindim kullanışlı ve ekonomik bir araç,ancak ses sistemini incelim oldukça vasat, (özellikle 2012 oncesi dacialardaki kadar kötü bir ses sistemi hayatimda dinlemedim) sümbül ona nazaran baya iyidiydi benim incelediğim sümbül de arka kapilarda hoparlör yeri var fakat icinde hoparlör yoktu. Ben ana üniteyi değiştirmeden pek bir yol alacağınızı düşünmüyorum. Bu işte tecrübeli abilerimizin de soyledikleri hep bu yonde. Fabrikasyon hoparlör de 1. sinif kuşe kağıttan sonra derece dandik hoparlörler 20 tl eder etmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten amacim fabrikasyon ses sistemini olabildigince iyilestirmek. Anaüniteyi oyle bi yapmislar ki komple göğüsü degistirmek gerekiyor. O da bu araba icin fazla masraf demek. Ben 4 kapıya olabildiğince en iyi hoparloru alip takıp bu vasat sesten kurtulmayi hedefliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten amacim fabrikasyon ses sistemini olabildigince iyilestirmek. Anaüniteyi oyle bi yapmislar ki komple göğüsü degistirmek gerekiyor. O da bu araba icin fazla masraf demek. Ben 4 kapıya olabildiğince en iyi hoparloru alip takıp bu vasat sesten kurtulmayi hedefliyorum
    Haklisin ebatları dolaysiyla biseyler yapmak oldukca güç ekonomik olarak yapilacak uygulamalarda cok cirkin durubilir. 4 hoparlör birde anfi alinarak belki daha iyi bir ses alabilirsiniz ama anfilerde ucuz değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amfi var 4 kanalli hoparlore yetecek kadar. O konuda sikintim yok amacim sadece bu berbat sesi bi nebze düzeltebilmek. Sen o hoparloru tavsiye ettiysen bende bi bakim 2 takim alip bağlarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amfi var 4 kanalli hoparlore yetecek kadar. O konuda sikintim yok amacim sadece bu berbat sesi bi nebze düzeltebilmek. Sen o hoparloru tavsiye ettiysen bende bi bakim 2 takim alip bağlarım.
    sesi temiz güzel ben memnunum tavsiye ederim. 2 öne 2 arkaya al kulağının pası silinsin daha iyi hoparlörler var ama tabi bütçeye göre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sesi temiz güzel ben memnunum tavsiye ederim. 2 öne 2 arkaya al kulağının pası silinsin daha iyi hoparlörler var ama tabi bütçeye göre
    Bu işin sonu yok üstadların dedigi gibi 150-200 lira arasindaki bi urun yeter basit bi seviye sistem için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka kapıdaki 13 cm hoparlörleri söküp öndeki 16cm leri arka kapılara takmayı başarabildim . biraz uğraştım ama fazla kesip biçmeden halloldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)