User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Elimdekilerden en iyi verimi nasıl alabilirim?

byhanq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Elimdekilerden en iyi verimi nasıl alabilirim?

Merhaba arkadaşlar,elimde bazıları evde duran bazıları arabada bağlı olan bir sistem var.Maksadım bu sistemin tümünü araca aktarıp en verimli bir şekilde kullanabilmek.Bunun için sizlerin yardımına ihtiyacım var,birkaç sorum olacak.

JVC KD-R436 teyp
    Jameson USA 6004 anfi
    Harward 808A 400w+400w anfi
    Alpine SXE-6925S 6x9 2 tane oval ön kapılara
    Pioneer TS-A6995S 6x9 4 tane arka pandizota
    Pioneer TS-W308D2 subwoofer
    Sierra TY8-AWG kablo

Sorularım şunlar

Şu anda jameson anfi bağlı,ikinci anfiyi bağlamak için aküden yeni bir kablo mu çekmeliyim yoksa elimdeki kablo iki anfi için yeterli olur mu?(Ikinci anfi hoperlorler için,sub ile aynı anfiye bağlamak istemedim)

İki anfi bağlarsam eğer kapasitor takmama gerek olur mu? Akü 60 amper

Subwoofer ı hangi anfiye bağlasam daha iyi verim alırım?

Hoperlorlerı teyp çıkışına bağlayıp sadece subwoofer için anfi koysam teyp çıkışı yeterli olur mu?

Jameson anfi ile subwoofer bağlıydı,sub front çıkışa bağlıyken ben bunu rear çıkışa aldım.Aldıktan sonra motor sesini subwooferdan vermeye başladı ve şarkı değiştirirken falan dan dan vurmaya başladı.Bunun nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim,bu arada ekstra alabileceğim sadece yeni bir kablo seti ile kapasitor olabilir,hoperlor ve anfi bunları kullanacağım.

HkN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba @byhanq

Kimse cevap vermemiş ama nacizane tavsiyelerde bulunayım.

İki amfide tek kablo kullanabilirsin. Ama ürünlerin performansı düşük olacaktır. 4 AWG kablo daha sağlıklı olur.

Ama belirttiğin gibi sadece tek amfiye sadece sub sürüp coax ana üniteden beslersin. İstersen tek amfide 1 yada 2 takım coax larla sub besler,tek coax teypten beslersin.

Hepsi olur.

Ama en verimli kullanım şekli 8 awg coaxlara 4 awg kablo subwoofer amfisine olmakla ile birlikte çift amfi kullanmak. Kablolama bağlantılar sağlam olduktan sonra gerisini düşünme.

Yalnız 3 takım coax ve 2 amfiyi tam kondüsyonda birlikte güzel çalışırmı bilemem.

byhanq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HkN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba @byhanq

Kimse cevap vermemiş ama nacizane tavsiyelerde bulunayım.

İki amfide tek kablo kullanabilirsin. Ama ürünlerin performansı düşük olacaktır. 4 AWG kablo daha sağlıklı olur.

Ama belirttiğin gibi sadece tek amfiye sadece sub sürüp coax ana üniteden beslersin. İstersen tek amfide 1 yada 2 takım coax larla sub besler,tek coax teypten beslersin.

Hepsi olur.

Ama en verimli kullanım şekli 8 awg coaxlara 4 awg kablo subwoofer amfisine olmakla ile birlikte çift amfi kullanmak. Kablolama bağlantılar sağlam olduktan sonra gerisini düşünme.

Yalnız 3 takım coax ve 2 amfiyi tam kondüsyonda birlikte güzel çalışırmı bilemem.
    Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

O yazmış olduğum alpine 6x9 ovalleri kapılara sığdıramadım,şu an kapılarda 16 senelik orjinal hoperlörleri var ve kötü durumdalar.Kapılara 16-17cm başka bir hoperlör almayı düşünüyorum.Şu an tek amfi subwoofer'a bağlı diğer hoperlörler teypte.

Dediğiniz gibi yapıp şimdiki 8awg kabloya hoperlörlerin bağlanacağı amfiyi çekeceğim,sub a bağlı olan amfi için 4awg kablo alıp ve sonrasında bir takımda mid düşünüyorum kapılara. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler