User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ses Sistemi Tavsiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ses Sistemi Tavsiye

Merhaba arkadaşlar, seat leon aracıma ses sistemi yapmak istiyorum. Aracımın kendi ana ünitesini kullanıcam. Ön kapılara komp. takmayı düşünüyorum bir amfi ve bir subwoofer olucak sistemde 800 tl ye kadar bütçem var 2. el olursa daha iyi olur önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Not : Üniteden amfi. çıkışını fotoğraftaki ürün ile almayı düşünüyorum daha önce bu aparatı kullanan oldumu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teyp değişmeyecekse el freni çekilmiş 300hplik araç misali çok çok kısıtlı kullanmış olacaksınız elinizdeki artı sağlayan ürünleri. fabrika teypleri rezil ve en zayıf halka diyebilirim.

teyp değişsin 800tl iyi bir ses elde etmek için çok kısıtlı rakam, teyp değişmesin 800tlyi o araca harcadığına üzülürsün stock bırak daha iyi.

teyp değişmeyecekse gerekli olanlar ses işlemcisi yani DSP (Audison Bitten,bit one, Helix dsp bakınız) ikinci el 700-1500tl arası, 4 kanal stereo artı 1 mono = 600+400= 1000tl (en az) , kalitei ikinci el temiz component takımı = 400-500, kaliteli sub= 300-500.

şu an şu günkü olan sahibinden bileşenleri ikinci el:

1) audison bitten=700tl
    2) focal ps165= 450tl
    3) Re Audio Rex 8 sub= 250tl
    4) Helix Blue 5 = 500tl (öyle dehşet değil çok giriş seviyesi Helix Precision serisinden değil ama 2 anfiden kurtarır sizi ve JBLden vs daha iyi)
    5) kablolar ve en en uygun azda olsa yalıtım= 200tl
    6) işçilik : ayar ve montaj= en kötü 300tl

özetle 2500tl civarı para harcamadığınız sürece orijinal teype yaklaşmayın bile derim şahsen. teyp değişirseede 2000tl düşünün ama bu hem cebinizde 400-500tl kalır demek hem çok daha iyi sonuç demek. 800tlye hayal

murat-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    a3 sedan aracımda match m-5dsp kullanmıştım orjinal hoparlörlerle beraber. Berk hi-fi Murat ileri ayarlamıştı. ses bir değişti dinleyenler çok beğenmişti kaliteyi. (tidal hi-fi ile beraber kullanıyordum)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle cevap icin tesekkur ederim. Orjinal uniteyi ilk etapta degistirmeyi dusunmuyorum daha sonra degisebilirim. Acikcasi butcem kisitli oldugu icin cok iyi bir sistem aramiyorum. Benim kafamda olusturdugum taslak 2. El xetec yada audison 5 kanal bir anfi jbl yada vibe marka 1 cift komp ve focal 25 cm bass yada vibe black air 30 cm bir bass. Kablolarim var tesisatida kendim yapicam. Bu sekilde 2. El olarak dedigim rakamlara geliyor. Tabiki cok iyi bir sistem olmuyacagini biliyorum ben sadece orjinaldeki vasat sesten bir nebzede olsa kurtulmak istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam benim aracin orjinal hop. Vasat durumda malesef benim icin cozum olmaz oneriniz. Ayrica gordugum kadariyla pahali bir sistem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı retro35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevap icin tesekkur ederim. Orjinal uniteyi ilk etapta degistirmeyi dusunmuyorum daha sonra degisebilirim. Acikcasi butcem kisitli oldugu icin cok iyi bir sistem aramiyorum. Benim kafamda olusturdugum taslak 2. El xetec yada audison 5 kanal bir anfi jbl yada vibe marka 1 cift komp ve focal 25 cm bass yada vibe black air 30 cm bir bass. Kablolarim var tesisatida kendim yapicam. Bu sekilde 2. El olarak dedigim rakamlara geliyor. Tabiki cok iyi bir sistem olmuyacagini biliyorum ben sadece orjinaldeki vasat sesten bir nebzede olsa kurtulmak istiyorum.

1)Xetec anfiyi geç
    2) focal komponent ok, sub olarak üst segmentleride ok ama giriş seviye subları pioneer kalitesinde ismi var.
    3) vibe üst serilerini bile beğenmiyorum alt segmentlerini tahmin bile edemiyorum.

madem bütçe bu kadar kısıtlı al diyeceklerim şöyle olur:

1) AB sınıfı eski ama çok eski olmayan modern (2009 fln) güzelce güç üreten Alpine anfi,çök bunu 250tlye almaya çalış gitmediyse ve arızasız ise

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

2) sub olarak bütçeye göre ikinci elde o araca göre en güzel sonucu JL 25lik V1 ler verir ve açıkcası kolayda bulunmaz ama şansına ilanı var tamda şaka gibi ben bile 8 ay bulamamıştım

bunuda 200tlye almaya çalış, kabin yaptırmak zorunda kalabilirsin klişe borulu sistem koymuş türkün biri belki doğrudurda bilinmez ama tatmin etmez boru sesi yaparsa kabin ölçüsü atarım ben sende yaptırırsın dehşet olur merak etme.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

3) bütçe çok kısıtlı olduğu için 300-400tl komponentlere baktım ilk tercihim focal ama yok hep uydurukları var, helix baktım oda yok sonra audisonda şunu buldum iyiee araştır temizse al sonuçta giriş seviyesi alpine fiyatına,pioneer vsden güzeldir diye tahmin ediyorum.

bu ürünlerin güzel tarafı yarın satmasıda kolay olur hemde baya.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O aparatlar aux çıkışı için oem teyplerde audio out çıkışı yoktur bunun için çevirici takılır
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekte paylaştığım anfide hi-level input mevcut , yeri geliyor hi-level daha iyi oluyor yeri geliyor deck çevirici daha iyi oluyor neye göre değişiyor bilmiyorum ama deck çeviricinin kalitesi,anfinin kendi çevirici kalitesi ve teyp kilit rol oynar diye tahmin ediyorum.

sony teyple rca çekmemek için hi-level bağladım 10 numara oldu sonradan rcalı bağladığımdan gram farkı yoktu diyebilirim.

renault teybi aynı anfiye hi-level bağladım rezil olur yapma dediler bende çevirici kullandım ses berbattı aylarca teybi karaladım durdum sonra lan birde hi-level denim dedim ses 10 numara oldu oda çeviricim kalite marka model audison öyle 30tl değil.

aynı mantıkla hi-level daha iyidir sanarak başka arkadaşın aracına hi-level bağladık eh oldu çevirici aldık daha iyi oldu özetle ne hi-level kötü denilebilir nede deck çevirici deneyip bizzat o aracın teybie ve aldığınız anfiye göre deneyip görmek lazım herhalde ama aldığınız anfide zaten hi-level varsa bağlayıp önce görmek maddi anlamda daha mantıklı bir sürü rca kablosundan yok deck çeviriciden ve zor işçilikten kurtuluyorsunuz ince hi-level kablosuyla uğraşmak daha kolay.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam bu bütçe ile ilk olarak ana üniteyi değiştirir, elim rahatladıkça da sistemi upgrade ederdim. Ben de bu işlere başlarken oem ana ünite olsun ana üniteyi değiştirmicem diye başladım sonradan baktım ki öyle olmuyormuş. Açık konuşmak gerekirse oem ünite ve 800 tl ile başarısız bir proje olacağı aşikar. Ancak yarbay arkadaşımızın 2. el olarak örneklediği gibi bir yol izlemek en mantıklısı gibi görünüyor.
    Konu E46 tarafından (05-01-2017 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde bu işin hepsi bileşen değil işin içinde kendiniz neyi seversiniz bilmek ve ona göre alışveriş yapmak,araştırmak var, doğru yerde montaj yapmak var.

yeri geldi 30bin tl harcanmış aracı ilk 10uma sokmazken yeri geldi ikinci el bileşenlerle 2500tlye toplanmış aracı ilk 5ime sokarım herhalde dedim bu işin asıl sonuç veren kısmı ingilizcedeki atasözü gibi the devil is in the detail. şeytan işin detayında gizli oda tecrübeli usta demek ama maalesef pek nadirler

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ek bir bilgi veriyim stok orjinal teyplerin çıkışlarıda artık anfi dışında ekstra anfi türevi şeylerle kuvvetlendirilebiliniyor.. çünkü son nesil araçlarda insanlar teyplerini değiştirmek istemiyor gövdeyle yekpare olduğu için yada direksiyon ve diğer kontrolleri kaybetmemek için.. o yüzden onada çözüm bulmuş firmalar ama tabiki ekstra gereksiz bir para israfı.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Leon hangi kasa merak ettim sizi memnun etmedi? Genel olarak iyi denebilir çünkü sınıf içerisinde ses sistemleri.

Önerilere gelirsek, @Yarbay abinin de önerdiği ürünler güzel özellikle..

Sub olarak Focal yada Vibe demişsiniz fakat amaç belirsizliği var ortada bana kalırsa, Vibe çok sert çalıyor resmen tonlama sıfır, Focal ise tam tersi.

Re Audio Rex10 denk gelebilir subw olarak çok mantıklı tercih olur, comp işi için iyice araştır derim mümkünse dinleyip al.

Amfi tamirsiz 2. el kesinlikle tercih sebebi fiyat açısından baya fark ediyor çünkü.

Bir de acele etme derim hem bütçen toparlanır biraz daha, hem de tek atımda düzgün sistemin olur.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1)Xetec anfiyi geç
    2) focal komponent ok, sub olarak üst segmentleride ok ama giriş seviye subları pioneer kalitesinde ismi var.
    3) vibe üst serilerini bile beğenmiyorum alt segmentlerini tahmin bile edemiyorum.

madem bütçe bu kadar kısıtlı al diyeceklerim şöyle olur:

1) AB sınıfı eski ama çok eski olmayan modern (2009 fln) güzelce güç üreten Alpine anfi,çök bunu 250tlye almaya çalış gitmediyse ve arızasız ise

2) sub olarak bütçeye göre ikinci elde o araca göre en güzel sonucu JL 25lik V1 ler verir ve açıkcası kolayda bulunmaz ama şansına ilanı var tamda şaka gibi ben bile 8 ay bulamamıştım

bunuda 200tlye almaya çalış, kabin yaptırmak zorunda kalabilirsin klişe borulu sistem koymuş türkün biri belki doğrudurda bilinmez ama tatmin etmez boru sesi yaparsa kabin ölçüsü atarım ben sende yaptırırsın dehşet olur merak etme.

3) bütçe çok kısıtlı olduğu için 300-400tl komponentlere baktım ilk tercihim focal ama yok hep uydurukları var, helix baktım oda yok sonra audisonda şunu buldum iyiee araştır temizse al sonuçta giriş seviyesi alpine fiyatına,pioneer vsden güzeldir diye tahmin ediyorum.

bu ürünlerin güzel tarafı yarın satmasıda kolay olur hemde baya.
    Yarbay hocam anfi olarak Audison Sr4 buldum 250 tl ye. Tavsiye edermisiniz. Alışverişi İzmir içinden yapmak istiyorum elimden geldiğince malesef dolandırıcılık hat saffada.
    Bas olarak aynı ürünün 30 cm olanını buldum yine İzmirde. Uygun derseniz onu alabilirim.
    Komp.ları bulamadım linkteki satıcıyla görüşücem Kargo vs bir şekilde onlarıda almaya çalısıcam.

Bu rakamlara daha iyi birseyde olmaz sanırım daha sonra ana üniteyi değiştiğimde bir uçurum söz konusu olurmu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leon hangi kasa merak ettim sizi memnun etmedi? Genel olarak iyi denebilir çünkü sınıf içerisinde ses sistemleri.

Önerilere gelirsek, @Yarbay abinin de önerdiği ürünler güzel özellikle..

Sub olarak Focal yada Vibe demişsiniz fakat amaç belirsizliği var ortada bana kalırsa, Vibe çok sert çalıyor resmen tonlama sıfır, Focal ise tam tersi.

Re Audio Rex10 denk gelebilir subw olarak çok mantıklı tercih olur, comp işi için iyice araştır derim mümkünse dinleyip al.

Amfi tamirsiz 2. el kesinlikle tercih sebebi fiyat açısından baya fark ediyor çünkü.

Bir de acele etme derim hem bütçen toparlanır biraz daha, hem de tek atımda düzgün sistemin olur.
    Hocam 2009 Makyajlı kasa mk2. Acıkcası evdede iyi sayılcak bir ses sistemim var ondan dolayı kulagımı cok tırmalıyor ses. Ve yalıtım vs. de olmadıgı için kapılardan titreme seside geliyor.
    Sub.ları hazırda arkadaslarımda oldugu için söyledim sizinde dediğiniz gibi karekterleri farklı. Vibe aynı ürünün 38 cm olanını bir arkadasımın aracına bağlamıştık ozaman gayet hoştu. Focal i dinlemedim hiçbir fikrim yok.
    2. El alıcağım için pek mümkün görünmüyor dinleyip almam.
    Amfi konusunda bende titizim mesleğim gereği ses sistemlerininde tamiriyle ilgileniyorum. Tamir görmüş anfiyi bende almam
    Acıkcası cok acelem yok ama cokta uzatmak istemiyorum. Daha sonra sistemi güncelliycem heralde. Bir süre böyle kullanırım.

Teşekkürler cevap için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ek bir bilgi veriyim stok orjinal teyplerin çıkışlarıda artık anfi dışında ekstra anfi türevi şeylerle kuvvetlendirilebiliniyor.. çünkü son nesil araçlarda insanlar teyplerini değiştirmek istemiyor gövdeyle yekpare olduğu için yada direksiyon ve diğer kontrolleri kaybetmemek için.. o yüzden onada çözüm bulmuş firmalar ama tabiki ekstra gereksiz bir para israfı.
    O tür çözümlerin pek faydalı olucagını düşünmüyorum yapılan masrafa daha iyi bir sistem yapılır bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O aparatlar aux çıkışı için oem teyplerde audio out çıkışı yoktur bunun için çevirici takılır
    Açıklamada a out diye belirtilmiş hatta rear l r front rl diye 4 kanala ayırmıslar. Ama Aux ta yazıyor
    Başka bir forumda arkadasın biri aynı ürünü kullanıp ses aldıgını yazmıs.
    MINI ISO Connector Line Out 4RCA AUX Cable Adapter For Ford VW Audi Seat Skoda Blaupunkt VDO-in Cables, Adapters & Sockets from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group
    Konu retro35 tarafından (05-01-2017 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı retro35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acıkcası evdede iyi sayılcak bir ses sistemim var.
    Amfi konusunda bende titizim mesleğim gereği ses sistemlerininde tamiriyle ilgileniyorum. Tamir görmüş anfiyi bende almam
    evdeki sistem nedir?
    meslek nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audison sr4 için yorumlarınız nedir acaba işimi görür mü?
    Konu retro35 tarafından (05-01-2017 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evdeki sistem nedir?
    meslek nedir?
    Pioneer Vsx 921k + wharfedale vr300 ve Pioneer S-W110 Sub. var. Elektronik teknisyeniyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler