User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: sorunsuz çalışan ses sistemindeki anlık değişim

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sorunsuz çalışan ses sistemindeki anlık değişim

Akşam aracı bıraktıgımda sorunsuz şekildeydi herhangi bişey olmadı sabah teyp açılıyo marş'a basınca pat pat diye ses geliyo bass vuruyo teyp sesini 0'a indirdigimde yine patpat vuruyo amfiden bass'ı tamamen kısmak zorunda kaldım malesef rca kablosuyla oynarken yine ses çıkarıyo bass'lardan fazla ses çıkarınca amfi kendini korumaya alıyo hemen teyp'i kapatıp açınca düzeliyo daha önceden başına gelen arkadaşlar varsa tavsiyelerine ihtiyacım var

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sorun yüksek ihtimal anfinde sigortalarını kontrol et anfinin gerekirse sistemden sök denemelik başka bir anfi bul onla dene büyük ihtimal o pat pat ses gelmiycek kendi anfini gene tak gene o ses gelicek.. eğer düşündüğüm şeyin ötesinde anakart sorunu ise arabandaki kompenantlara kadar zarar verebilir.. görmeden anladığım sistem arızası bu.. yüksek ihtimalde bu gibi ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun yüksek ihtimal anfinde sigortalarını kontrol et anfinin gerekirse sistemden sök denemelik başka bir anfi bul onla dene büyük ihtimal o pat pat ses gelmiycek kendi anfini gene tak gene o ses gelicek.. eğer düşündüğüm şeyin ötesinde anakart sorunu ise arabandaki kompenantlara kadar zarar verebilir.. görmeden anladığım sistem arızası bu.. yüksek ihtimalde bu gibi ..
    Sigortalarını söküp bakmıstım herhangi bi arıza yoktu en iyisi dediginiz gibi başka amfiyle denemek

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    anfinin bobinleride yada çıkışlarında bir sıkıntı olabilir görmeden tahminim bu.. nedenide pat pat sesi demen genelde bobinlerdeki direnç kaçaklarından falan olur o pat pat ses.. bu arada kablolamanın doğru düzgün yapıldığını varsayarak bu yorumu yapıyorum yoksa kablolamadan bir yerden kaçak şase falanda yapıyor olabilir ufak bir ihtimal..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynısı başıma geldi sorunsuz çalışan sistem birgün sistem açıkken marşa basınca çat pat etti anfi çalışıyodu ama teybi açarken kapatırken sesini tam kısınca falan bam güm yapmaya başladı hoprlöre subw'a zarar verecek diye söktüm kurtuldum başka bir anfi bağladım sorunsuz kullanıyorum,mümkünse araç çalıştıktan sonra teybi anfiyi vs açın
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kablolama vs düzgün aylardır kullanıyorum yeni geldi böyle birşey başıma tesisatı komple kontrol edicem,amfiden bass ayarını kıstım nerdeysr tamamen şuan o şekilde patpat seside nerdeyse yok gibi ama bu şekildede hicbi işe yaramıyo tesisat malesef

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir yerde kısa devre olmuş, rca bir yerden kırılmış olabilir anfiden suba giden kabloda olabilir yada anfi içerisinde nemden kaynaklanmış bir durumda olabilir. tek tek kontrol edilmesi gerekli..
    Alıntı M3yener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    indirilen benzin litre fiyatı değil götümüzdeki don

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anfi kontrol edildi/rca kontrol edildi bunlarda sorun yok tetikleyiciyide kontrol ettim sorun yok kontrolleri hep yenileriyle yaptım aynı sorun devam ediyo şase kablosunun ezilme gibi bir durumuda yok + kablosundan böyle bi sorun olabilirmi ?

ugur1181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ana ünitede bir sıkıntı olmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AdoneuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anfi kontrol edildi/rca kontrol edildi bunlarda sorun yok tetikleyiciyide kontrol ettim sorun yok kontrolleri hep yenileriyle yaptım aynı sorun devam ediyo şase kablosunun ezilme gibi bir durumuda yok + kablosundan böyle bi sorun olabilirmi ?
    elektriksel bir sıkıntı olması en son ihtimal, gelen sinyalde sorunun var. imkanın varsa bir parça kablo al yanına aynı sorun oldugu zaman müsait bir yerde amfinin şase baglantısından rcayı çıkarmadan dışına değdirerek konrol et. düzelme oluyorsa muhtemelen rca içinden kırılmıştır. oynayın temassızlık yapıp yetersiz sinyalden dolayı arızaya düşüyordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat_ileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektriksel bir sıkıntı olması en son ihtimal, gelen sinyalde sorunun var. imkanın varsa bir parça kablo al yanına aynı sorun oldugu zaman müsait bir yerde amfinin şase baglantısından rcayı çıkarmadan dışına değdirerek konrol et. düzelme oluyorsa muhtemelen rca içinden kırılmıştır. oynayın temassızlık yapıp yetersiz sinyalden dolayı arızaya düşüyordur.
    Teşekkür ederim yorumunuz için dediginiz gibi anfi'ye gelen rcalara şaseyi verdim patırtı nerdeyse yok oldu çok az vardı arabayı çalıştırdım başladı motor sesini hoparlörlerden vermeye anfi rcalardaki şaseyi iptal edip teyp rca girişlerine teyp çerçevesinden şaseyi verdim motor sesi gitti patırtı çok çok az denilicek derecede var oda rahatsız etmiyo ama bu sorun yaratırmı o konudada bilgilendirirseniz beni çok memnun olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AdoneuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yorumunuz için dediginiz gibi anfi'ye gelen rcalara şaseyi verdim patırtı nerdeyse yok oldu çok az vardı arabayı çalıştırdım başladı motor sesini hoparlörlerden vermeye anfi rcalardaki şaseyi iptal edip teyp rca girişlerine teyp çerçevesinden şaseyi verdim motor sesi gitti patırtı çok çok az denilicek derecede var oda rahatsız etmiyo ama bu sorun yaratırmı o konudada bilgilendirirseniz beni çok memnun olurum
    rcalar içeriden kırılma yapmış, uzun vadede arıza olma ihtimali tabikide var; en saglıklı çözümü rcaların tekrar çekilmesi. rcalar çekilirken teybin şasesinden rcanın dışına bir kablo çektir. amfinin gainlerini min getirip ondan sonra teypten %85 açarak gain ayarını yaptır. böylece tekrar sorun yaşama ihtimalin ortadan kalkar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler