User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Swe 815 alpine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfırı en uygun 580e buldum ıkıncı el sahıbı cızıksız sıfırdan farksız oldugunu söylüyor 400 tl ıstıyor sızce değer mı?Once bı deneyıp sonra elımdekı 30cm alpıne ve xetec anfıyı satayım dıyorum.Yada bendekılerı mı taksam?
    aynı elemanla ben de görüşüyorum ))

400'den aşağı inmiyor. o paraya da sıfıra daha yakın oluyor insan..hele ki 500 liraya özen hi-fi de, blaupunkt gtb 8200 var, ki RMS değeri olarak 200 RMS. ben breram'da kullanmıştım ve aşırı memnun kalmıştım. sanırım gidip yine blaupunkt alacağım.

blaupunkt'un tek kötü yanı, kontrol paneli yan kısımda ve çirkin gözüküyor bagajı açınca..onun dışında herşeyi ile alpine'den üstün.

JJmusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pekı hem capı kucuk, alt tonları calıcak ,fazla yer kaplamıcak bır bass varmıdır bu paralara cokmu sey ıstedım.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JJmusti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekı hem capı kucuk, alt tonları calıcak ,fazla yer kaplamıcak bır bass varmıdır bu paralara cokmu sey ıstedım.

JBL Gto 804 ü incelemenizi tavsiye ederim. 8,5lt kapalı kabineti ile başarılı değerleri var.
    http://s3.amazonaws.com/szmanuals/22...de1b42bf108c9c
    Konu E46 tarafından (26-05-2017 Saat 22:55 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Rdm26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    JBL Gto 804 ü incelemenizi tavsiye ederim. 8,5lt kapalı kabineti ile başarılı değerleri var.
    http://s3.amazonaws.com/szmanuals/22...de1b42bf108c9c
    Aynı ürünü portlu sekilde bir arkadaşım Fiorino'da kullanıyordu, 20cm den beklenmeyecek şekilde şaşırtıcı bir performansı var Ayrı anfi ile bağlamak isterseniz mantıklı bir tercih bana göre.
    Swe815 e gelirsek mk3 Leon'da kullanıyorum aşırı memnunum. Gümbür gümbür değil de midlerin yetişemediği kick basslara destek olsun derseniz tam istediğiniz ürün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mesajin uzerinden klasik hurafeleri duzelteyim (ustune alinma)...

Aynı ürünü portlu sekilde bir arkadaşım Fiorino'da kullanıyordu, 20cm den beklenmeyecek şekilde şaşırtıcı bir performansı var
    subw performansi santimle olculmez. temel olarak urettigi ses siddeti ve ne kadar alt frekansa inebildigi ile olculur. cap ne kadar buyurse o kadar iyi olur dusuncesi YANLIS.

driver tasarimi, xmax gibi parametrelerin tamami performansi sagliyor, detaya daha fazla girmeyecegim.

baska konuyu subwoofer ile karistirmayin, benimki 20 cm seninki 30 cm seklinde takilmayin

Gümbür gümbür değil de midlerin yetişemediği kick basslara destek olsun derseniz
    gumbur gumbur caliyorsa, araba zingildiyorsa, hayvanlar gibi bas geliyorsa bilinki ya sistemin ayari bozuk (basi koklemissiniz) ya da kabinet tasarimi hatali. hicbir sarki kaydi abi bi bas koyalim milletin cigeri yerinden ciksin her taraf titresin diye yapilmaz. muzik ust frekanslardan alt frekanslara dogru inen sayisiz frekansin karisimi. muzigi kaydeden kisinin GURUL GURUL GUMBUR GUMBUR VER COSKUYU seklinde calismasi kaydin diger bolumlerini bastirmasi anlamina gelir, intihar etmekle ayni anlami tasir.

dengeli bir sistemde hersey guzel guzel duyulur, alt frekanslar da mis gibi gelir. ama bas GUMBURDEMEZ. yetersiz buluyorsaniz ya sistem asagiya kadar inemiyor, veya subw level yetersiz kaliyor, veya subwoofer-midbass arasinda bosa gitmis, calinmayan bir frekans bandi var.

butun bagaji kaplayan hayvani kabinetler, ikiser ikiser takilan 38cm'lik okuz gibi driver'lar hep gereksizdir, dukkanlar sov amacli yaparlar. musteriler bu tip subwooferlarin en iyisi oldugunu zanneder. arabaya da 30kg fazladan yuk cektirip benzin yakarsiniz.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki @phantom abi Swe 815 alpine ilgili yorumunu alabilir miyiz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pekı abı orjınal 2011 leon sıstemıne 20 cm capında alt tonları alabılecegım uygun bır bass anfı kombınasyonu tavsıye edermısın. suan swe 815 var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pekı abı orjınal 2011 leon sıstemıne 20 cm capında alt tonları alabılecegım uygun bır bass anfı kombınasyonu tavsıye edermısın. suan swe 815 var.
    anladigim kadariyla daha SWE-815'in uretebildiginden daha alt frekanslara inmek istiyorsun. ne tip muzikler dinliyorsun?

SWE-815 kabinetinin hacmiyle ayni hacimde kabinet kullanacak ancak daha alt frekansa inebilecek bir driver: ScanSpeak Silver Series 26W-4558T06. AYNI buyuklukte kabinet olup da daha alta inmesi buyuk olay! fiyat $300.

calistirmak icin 250-300W'lik tek kanal bir amp yeterli olur.

dedigim gibi boyu degil islevi onemli ama illa cap kac dersen bu model 25cm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alpine SWE-815

Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki @phantom abi Swe 815 alpine ilgili yorumunu alabilir miyiz?
    sunu soylemek lazim ki hicbir sistemi/urunu dinlemeden degerlendirmeyi dogru bulmuyorum. brosurunu okuyup, fotosuna bakip, dergi yorumunu okuyup degerlendirme yapmak yanlis.

degerlendirmek icin dinlemeye gerek olmayan kisimlar;

- fotodan goruldugu uzere alttaki ince uzun parca kabinetin portunu kapatmak icin yapilmis. bu durumda kabineti hem sealed (kapali kutu) hem de ported (delikli) calistirabilirsiniz. bu her tasarimda olmayan ince bir detay olmus. sealed/ported durumda driver'in hareketi farklilasacagindan calabilacagi frekans bandi ve seviyesinde duyulabilir degisiklikler olur. profesyonelce dusunulmus.

- uzaktan kumandasina phase switch koymuslar. bu anahtar ile araba icinde olusan ses dalgalarinin fazi degistirilerek akustige uyum saglanir.

- kullanim kilavuzunda sealed ve ported olarak 2 farkli performans grafigi (frequency response graph) mevcut. bunlara baktigimda 50Hz'den sonra performansin dustugunu goruyorum. bu durum JJmusti'nin cok alt frekansi duyamiyorum sikayetini aciklayabilir. %100 kesin konusamam cunku dinlemeden & olcum yapmadan bu isler netlesmez.

- bence kompaktligi, detaylari ve fiyatiyla BASLANGIC ICIN guzel bir urun.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar elimde swe815 var tertemz çiziksz durumda boşta duruyor. 350 liraya verebilirm pazarlıksz olarak.

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu hafta aldım n11 den kuponda vardı 550 tl cıvarına geldı henuz baglatmadım yarın baglanacak vıdeo atarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    murat abı ıstersen benım aracta dınleyebılırsın musaıt oldugunda ben sultanmuratta oturuyorum.

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @phantom Abi ne guzel noktalara değinmişsin gerçekten. Bagajda ramazan davulu gibi subw ile zank zank zank diye surekli ayni tonu vura vura gezmek bana hic anlamlı gelmiyor muzik bu degil.
    Bu arada Scan speak de güzelmiş
    Konu E46 tarafından (04-06-2017 Saat 22:02 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinan3405 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam montaj nasıl oldu akü'den kablo çekmeye gerek varmı? bazı yerlerde aküden kablo çekmeye gerek yok vs yazılmış montajı siz nasıl yaptınız.hayırlı olsun bu arada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    murat abı ıstersen benım aracta dınleyebılırsın musaıt oldugunda ben sultanmuratta oturuyorum.
    sagol, imkanim olsa gelirdim, iyi bir inceleme yapardik...

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağol bir haftasonu rahatsız ederim

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim urunde gelmis bugun arkadasin ev adresini vermistim askerdeyim diye gec teslim etti hepsiburada bayag telefon trafigi sonunda bugun kurye ile gondermis.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler