User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: vw cc için müzik sistemi

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

vw cc için müzik sistemi

Mevcut olan ekranı değiştirmek zorunda mıyız ? Son olarakta bagaja gömülü şekilde yer kaplamadan nasıl sistem yaptırabilirim ?
    imzasız..

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kol dayamanın arkasından bagaja açılan bir kapak olması lazım o kapağı sökerek oraya 16cm bir woofer koyarak(Kabine dönük şekilde) güzel bir ses elde edersiniz. Yıllar önce kırmızı 34 e plaka evo 9'da bu şekilde bir ses sistemi vardı, dinlemiştim epey hoşuma gitmişti. Araç sedan olduğu ve yalıtımlı olduğu için bagajda ne kadar iyi bir sistem olsada o ses kabine biraz azalarak gelir. Kapılardaki hoparlörden bass'ı kapatır, woofer ile arka koltuktan bass çaldırırsınız. Buda bir nebze olsun ses kalitesini arttırır ve makul ucuz yollu bir çözüm olur. Arkadaşıım captivasında morel tempo kullanıyor kapılarda ultra diye bir seri sanırım tam bilgi sahibi değilim ama gayet tatmin edici sesi var, sizde kapılara onlardan takabilirsiniz. Yarbay nickli bir üye var bilgili bu konuda kendiside görürse yardımcı olur zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay abi konuya lütfen
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim inan CC hiç ama hiç bilmediğim bir araç

herkese yardımcı olduğum gibi sanada muhakak olmak çok isterim ama bilmediğim bir araç çıkar onunda ufak tefek niş olayları varsa yorum yapmaktan kaçınmaya çalışırım hep

sizin araçta vw olunca teybi yeteri kadar derinlik müsade ediyormu (çoğu vw etmiyor atıyorum bir double din alpine koyamazsınız), teyp çıkışlarında code varmı, kaç çıkış, hoparlör ebad ve sayısı ne hiç ama hiç fikrim olmadığı için korkuyorum.

bana 2 hoparlörü olan Clio joy getir sistemde teybi değiştirim,önde komponent,koltuk altlarında gizli 2 anfi,bagajda yandan vuran özel kabinli sub yapim inan araç stock/oem sanarsın ama tek kelime ile inanılmaz ses olur.

ama sizdeki gibi araç gelince şaşırıyorum çünkü hep cins birşeyi çıkıyor yok bilmem ne paketinde hoparlörler 8ohm yok şu paketinde 6 hoparlör öbüründe 10 hoparlör yok birinin teybi 6 çıkış diğeri 10 beyni yanıyor insanın.

şöyle yapalım siz ses sisteminiz ile alakalı bildiğiniz tüm detayları yazın,bütçe vs de ben dersimi çalışmaya çalışayım mümkün olduğunca ve size en iyi şekilde yardımcı olayım olurmu.

kaç hoparlör,standartmı bang n olufsenmi gibi gibi detaylar lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim inan CC hiç ama hiç bilmediğim bir araç

herkese yardımcı olduğum gibi sanada muhakak olmak çok isterim ama bilmediğim bir araç çıkar onunda ufak tefek niş olayları varsa yorum yapmaktan kaçınmaya çalışırım hep

sizin araçta vw olunca teybi yeteri kadar derinlik müsade ediyormu (çoğu vw etmiyor atıyorum bir double din alpine koyamazsınız), teyp çıkışlarında code varmı, kaç çıkış, hoparlör ebad ve sayısı ne hiç ama hiç fikrim olmadığı için korkuyorum.

bana 2 hoparlörü olan Clio joy getir sistemde teybi değiştirim,önde komponent,koltuk altlarında gizli 2 anfi,bagajda yandan vuran özel kabinli sub yapim inan araç stock/oem sanarsın ama tek kelime ile inanılmaz ses olur.

ama sizdeki gibi araç gelince şaşırıyorum çünkü hep cins birşeyi çıkıyor yok bilmem ne paketinde hoparlörler 8ohm yok şu paketinde 6 hoparlör öbüründe 10 hoparlör yok birinin teybi 6 çıkış diğeri 10 beyni yanıyor insanın.

şöyle yapalım siz ses sisteminiz ile alakalı bildiğiniz tüm detayları yazın,bütçe vs de ben dersimi çalışmaya çalışayım mümkün olduğunca ve size en iyi şekilde yardımcı olayım olurmu.

kaç hoparlör,standartmı bang n olufsenmi gibi gibi detaylar lazım.
    abi özelliklerini yolluyorum.

RCD 510 Öne Çıkan Özellikleri;

- FM/** radyo oynatıcısı.
    - 18 adet radyo istasyonu kaydedebilme. ( 12 FM, 6 **)
    - Opsiyonel DAB Dijital Radyo sistemi ile kullanılabilme.
    - 6.5 Inch dokunmatik ekran.
    - 400x240 pixel ekran çözünürlüğü.
    - 6'lı CD değiştirici.
    - TMC desteği.(Trafik durumu denetleyip, sürücüyü bilgilendirme.)
    - Opsiyonel AUX-IN girişi ile diğer medya oynatıcılarından dosya yürütme. ( iPod, MP3 oynatıcıları gibi.)
    - 4x20 Watt hoparlör gücü.
    - Direksiyondan kontrol edilebilme.
    - En fazla 2 Gb kapasiteli SD kart desteği ve en fazla 32 Gb kapasiteli SDHC kart desteği.
    - Ses CD'si ve MP3 oynatabilme.

Kontrol edilebilen ve gösterilen sistemler;

- Apple ™ iPod, iPhone ve USB depolama cihazları için çoklu aygıt arabirimi (MDI).
    - VW Bluetooth ™ cep telefonu arayüzü denetleyicisi.
    - Arka park kamera görüntüsü ekrana aktarabilme.
    - Optik Park Sistemi için grafik ekran.
    - Klima kontrol ayarlarını gösterme.
    - Harici 6 CD değiştirici için kontrol imkanı.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi özelliklerini yolluyorum.

RCD 510 Öne Çıkan Özellikleri;

- FM/** radyo oynatıcısı.
    - 18 adet radyo istasyonu kaydedebilme. ( 12 FM, 6 **)
    - Opsiyonel DAB Dijital Radyo sistemi ile kullanılabilme.
    - 6.5 Inch dokunmatik ekran.
    - 400x240 pixel ekran çözünürlüğü.
    - 6'lı CD değiştirici.
    - TMC desteği.(Trafik durumu denetleyip, sürücüyü bilgilendirme.)
    - Opsiyonel AUX-IN girişi ile diğer medya oynatıcılarından dosya yürütme. ( iPod, MP3 oynatıcıları gibi.)
    - 4x20 Watt hoparlör gücü.
    - Direksiyondan kontrol edilebilme.
    - En fazla 2 Gb kapasiteli SD kart desteği ve en fazla 32 Gb kapasiteli SDHC kart desteği.
    - Ses CD'si ve MP3 oynatabilme.

Kontrol edilebilen ve gösterilen sistemler;

- Apple ™ iPod, iPhone ve USB depolama cihazları için çoklu aygıt arabirimi (MDI).
    - VW Bluetooth ™ cep telefonu arayüzü denetleyicisi.
    - Arka park kamera görüntüsü ekrana aktarabilme.
    - Optik Park Sistemi için grafik ekran.
    - Klima kontrol ayarlarını gösterme.
    - Harici 6 CD değiştirici için kontrol imkanı.

hocam şimdi netden baktımda sizinki gibi bir araca gereksinim olan parçaları ikinci el topladığımda kafamda gereksinim tüm parçalarla beraber 6500-7000tl gibi bir rakam çıkıyor ortaya.

iş dediğim gibi sizin araç için baya niş bir iş ve ya hep ya hiç modunda maalesef, ya audison bitone,helix dsp gibi teybi güzelleştirecek işlemci + focal 3 yol hoparlör alacaksınız (sizin araç 3 yollu) + sedan vede çok iyi yalıtımlı bir araca göre güçlü ama çok yer kaplamayan JL 10tw3-d4 gibi sub alıp bunların hepsi için aktif sürmek adına sağlam birde anfiler alacaksınız yada hiç ama hiç elletmeyeceksiniz.

dediğim gibi teker teker hesapladımda hakkıyla yapmak adına ikinci el temiz ürünlerdahil kullanılsa 6500-7000tl gibi bir masraf çıkar kardeşim, eğer tamam abi bana uyar dersen aklımdakileri teker teker liste yapıp atayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam şimdi netden baktımda sizinki gibi bir araca gereksinim olan parçaları ikinci el topladığımda kafamda gereksinim tüm parçalarla beraber 6500-7000tl gibi bir rakam çıkıyor ortaya.

iş dediğim gibi sizin araç için baya niş bir iş ve ya hep ya hiç modunda maalesef, ya audison bitone,helix dsp gibi teybi güzelleştirecek işlemci + focal 3 yol hoparlör alacaksınız (sizin araç 3 yollu) + sedan vede çok iyi yalıtımlı bir araca göre güçlü ama çok yer kaplamayan JL 10tw3-d4 gibi sub alıp bunların hepsi için aktif sürmek adına sağlam birde anfiler alacaksınız yada hiç ama hiç elletmeyeceksiniz.

dediğim gibi teker teker hesapladımda hakkıyla yapmak adına ikinci el temiz ürünlerdahil kullanılsa 6500-7000tl gibi bir masraf çıkar kardeşim, eğer tamam abi bana uyar dersen aklımdakileri teker teker liste yapıp atayım.
    ya hep ya hiç diyorsun yani abi ,bu kadar bile uğraşman yeterli teşekkür ederim.

HİÇ diyorum abi
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hep ya hiç diyorsun yani abi ,bu kadar bile uğraşman yeterli teşekkür ederim.

HİÇ diyorum abi

şaka bir yana cidden Anıl'ım maalesef teybin değişmeyen tip ee haliyle işlemci lazım,araç 3 yollu hoparlöre sahip en uygunu muhtelemen ikinci el focal ps165f3 olur oda 1100tl, sedan iyi yalıtımlı araca göre yer kaplamayan güçlü Jl sub,montaj yalıtım vs derken ölüsü 6000tl gider

açıkcası araca ben uzun vade bineceksem hani minimum 2 yıl bineceksem bunu ölü yatırım gibi görmezdim ama ha kardeşim,
    şöyleki eğer gider ederine düşmüş ikinci el ürünler alırsan 2 sene sonra bugün ödediğin kadara satarsın zaten.

tek zararın montaj,yalıtım vs olur oda 1000tl de sen, açıkcası ben 2 sene 1000tl zarar olarak görür aya vurunca lan topu topu aylık 42tlye kral bir ses sistemim olcak diye bakardım.

bugün bindiğim araç şahsi bile değil şirket aracı Helix komponent,3 yol aktif teyp,jl 10tw3-d4 sub, 2 adet dls anfi,uçuk yalıtım,van amcamdan kablo vs neredeyse içerde 5000tl yatıyor oda şirket aracı üstelik clio

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şunuda söylim muhakak SQ odaklı toplanmış bir aracı herkesin dinlemesini gönülden isterim millet bang n olufsen kral ,infinity kral vs diyor bakıp gülüyorum.

benim 2016 sonunda emekliye ayrılan CEO'um beni gece 10da arayıp rakı balıktan almamı utana utana rica edip ya nolur şu geçen çaldığın müzikleri çaldır deyip önce eve kadar olan yolculuk 65km gitgel 130km saatde 80kmde olan yolculuğa dönüştü

geçenlerde yiğenim ve genç arkadaşları abi bizi gezdir dedi açtım müziği inerken abi ben uzaylılar var diye artık eminim bu doğa üstü birşeydi bu ne bip bip dedi

şaka bir yana zaman hizalaması iyi yapılmış,fazı doğru,keskin ayarlanmış ve zemin sesi sıfır kaliteli ekipmanlar eşliğinde iyi yalıtımlı bir araçta özellikle Flac dosyası kalitesinde müzik dinlemek sexten daha iyi gelebiliyor ya sen yaşının adamı ol, lan ne masraf yaptın,malmısın vs diyen hangi eleman varsa bindikten sonra banada yapsana diye yalvarır oldu

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay. valla başkan öyle guzel anlatmissin ki keyfle okudum, usb li teybim olsun yeter vs derken, bendeki son topladığımız sistemi bile ayıla bayıla dinliyorum. Ne gerek var suna yaptigin masrafa model yükseltirdin uzerindeki yetmiyor mu vs diyenlerin dinledikten fikirlerinin degistigini gördüm. Kaldı ki senin sistemi hayal bile edemiyorum. Ayrica senin ki gibi sistemleri dinlemeyi tehlikeli buluyorum,gece adamın rüyalarına girer.
    Konu E46 tarafından (06-06-2017 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Ne gerek var suna yaptigin masrafa model yükseltirdin uzerindeki yetmiyor vs diyenlerin dinledikten fikirlerinin degistigini gördüm.
    @E46
    oyle MONO sistemi kim bulmus ki dinlesin
    fikir mikir kalmaz
    adamin aklini alir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şaka bir yana zaman hizalaması iyi yapılmış,fazı doğru,keskin ayarlanmış ve zemin sesi sıfır kaliteli ekipmanlar eşliğinde iyi yalıtımlı bir araçta özellikle Flac dosyası kalitesinde müzik dinlemek sexten daha iyi gelebiliyor
    yarbay abi
    orda dur
    TA, SNR, flat response bi yere kadar
    seks daha iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarbay abi
    orda dur
    TA, SNR, flat response bi yere kadar
    seks daha iyi
    Haahaha o naktada da S.Quality önemli tabi
    Konu E46 tarafından (06-06-2017 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konusturma beni dincerrrrrrrrrr

Soulfly
    Misafir
    Havada aşk kokusu var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @E46
    oyle MONO sistemi kim bulmus ki dinlesin
    fikir mikir kalmaz
    adamin aklini alir
    Abi koptum valla sesli güldüm
    Onlarda mono ama lezzetli mono değil

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler