User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Megane Coupe Ses Sistemi Tavsiye

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Megane Coupe Ses Sistemi Tavsiye

Merhaba arkadaşlar. 2002 model Megane Coupe aracıma aşırı olmayan, kaliteli bir ses sistemi hazırlamak istiyorum. Kapılara ve pandizotlara mid takımı, bir adet amfi ve bir adet sub düşünüyorum. Marka model tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi forumlar

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçe belirtirseniz iyi olur. Kaliteli diyince ucu çok açık oluyor 5-6 bin tl ye de component var 500 e de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütçe belirtirseniz iyi olur. Kaliteli diyince ucu çok açık oluyor 5-6 bin tl ye de component var 500 e de.
    Haklısınız, 1000 1200 TL civarında bir şey düşünüyorum. Ana ünite çıkışı 4x45w.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Component ; Hertz hsk 165
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    Buna çin malı olmayan bir 4 kanal amfi ayarlayıp kapılara izolasyon yapmanızı öneririm. İzolasyon önemli verimlilik açısından. Kendim araca sistemi bağladıktan çok sonra izolasyon yaptım ilk başta yapmadığıma pişman oldum açıkcası. Önce bu şekilde bir süre kullanın yeterli gelmez ise Subw daha sonra da montajlanabilir. Hsk yı örnek olarak verdim kendim kullandığım ve tonlamasını çok sevdiğim için. Amfi önerisinde bulunmadım çünkü ben rockford amfi kullanıyorum ama hangisi hangisi ile daha uyumlu çıkışları değerleri neler bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay fatih'im
    501X guzel diyosun yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @phantom Sen verdin abi kötü olma imkanı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oo eyvallah sagolasin
    nazar degmesin calsin gurul gurul
    ama son 5-10 yilda gelen amp'lerin ne antin kuntin kalite oldugu 501X ile kiyaslayinca ortaya cikti degil mi?
    kaldi ki RF 501X zamaninin piyasa mali standart Class A/B 4-ch aletiydi...
    konu sahibi sormus ne alayim diye, kendini piyasaya biraksa rezil birsey alma ihtimali %90, maalesef .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oo eyvallah sagolasin
    nazar degmesin calsin gurul gurul
    ama son 5-10 yilda gelen amp'lerin ne antin kuntin kalite oldugu 501X ile kiyaslayinca ortaya cikti degil mi?
    kaldi ki RF 501X zamaninin piyasa mali standart Class A/B 4-ch aletiydi...
    konu sahibi sormus ne alayim diye, kendini piyasaya biraksa rezil birsey alma ihtimali %90, maalesef .

abi sorma,

bu yeni seri Jameson,Xetec,Massive,MA audio,Edison,HEİ,Cadence,Forwell,Boshmann,Harward ,Goldmaster,Alpin,SoundMagus,Sierre çok ama çok fazla türk/çin birleşmesi anfi dolu maalesef

dahada üzücü olanı kimisi bunların böyle olduğunu bilirken kimisi atıyorum Xeteci Alman sanıyor çünkü reklamlar öyle harbuki bilmiyorki Xetec kapanalı 10yıldan fazla oldu geriye kalan hissesini Türk Murtaş aldı anfilerin alayı türk mühendisliği kore üretimi hatta oda oldu çin

yada kimisi zincir isimlere atıyorum bir media markete,hepsiburadana güvenip HEİ alıyor abi adı bile çin diye bağırıyor

piyasada öyle bunlar dolduki Helix 5 kanal anfiyi 300tlye,Rainbow beat 4ü 400tlye görüyorum aylardır satılmamış, bugün xetec 5 kanal satıyorum de 350tlye 2günde gider şaka gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane 2 RS'imde zamanında kullanmış olduğum ses sistemimi çok daha uyguna verebilirim. Özelden dönerseniz telefonumu yazayım. WhatsApp'tan resimlerini görebilirsiniz.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subw alıncak, kabinet yapılacak, anfi alınacak, rca ve guc kablosu alınacak, montaja para verilecek vs vs.1000- 1200 tl ye düzgün bir sistem çıkarmak zor.
    Nacizane fikrim.
    1 rulo bituself 5-6 adet erkurt alır kapılara kendim izolasyon yaparım. 150 TL civarı tutar , sonra kapilara helix yada focal gibi ikinci el bir komponent alırım ortalama 500-600TL tutar kargo dahil. Etti 750TL geri kalan 450TL yi elimdeki teybi satip uzerine ekler daha iyi bir teyp alirim. en azindan bu şekilde yapılırsa ileride bütçe bulundukca sistemi upgrade edebilir nispeten kaliteli bir sisteme kavusabilirsin. Pandizota hic bulasma derim.
    Konu E46 tarafından (14-06-2017 Saat 00:22 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2002 model Megane Coupe aracıma aşırı olmayan, kaliteli bir ses sistemi hazırlamak istiyorum. Kapılara ve pandizotlara mid takımı, bir adet amfi ve bir adet sub düşünüyorum. Marka model tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi forumlar
    Ben sana 1 yıldır bişeyler bakacam demi.
    Kardeşim hatırlatsaydın be. Unutuyorum ben demiştim.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1000-1200 tl ye ses sistemi olmaz orjinal kolonların yerine daha kaliteli rms değeri daha yüksek kolonlar alınıp takılır bunlar birde orta halli kaliteli bir anfiye bağlanır olur biter..

şimdi coupe nin kolon ölçüsünü nerde ne var bilmiyorum o yüzden böyle kabaca anlattım.. renault önlere kompenant kullanmışsa misal arka kapıyada normal mid kullanmışsa arkalara kaliteli bir 3 yollu önlerede orta kalite bir comp alınr çözülür mevzu. woofera falanda gerek kalmaz çok fazla..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subw alıncak, kabinet yapılacak, anfi alınacak, rca ve guc kablosu alınacak, montaja para verilecek vs vs.1000- 1200 tl ye düzgün bir sistem çıkarmak zor.
    Nacizane fikrim.
    1 rulo bituself 5-6 adet erkurt alır kapılara kendim izolasyon yaparım. 150 TL civarı tutar , sonra kapilara helix yada focal gibi ikinci el bir komponent alırım ortalama 500-600TL tutar etti. Etti 750TL geri kalan 450TL yi elimdeki teybi satip uzerine ekler daha iyi bir teyp alirim. en azindan bu şekilde yapılırsa ileride bütçe bulundukca sistemi upgrade edebilir nispeten kaliteli bir sisteme kavusabilirsin. Bu arada Pandizota hic bulasma derim.
    Daha önceki arabamda ses sistemi için hevesli bir kaç iş yapmıştım. Sonuç hüsran olunca şimdi kılı kırk yarıyorum. Ön kaplularda 16cm arka kapılarda 13 cm kolonlar var. Çok aşırı olmayacak ama tatmin edecek bir sistem istiyorum açıkçası.

Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sana 1 yıldır bişeyler bakacam demi.
    Kardeşim hatırlatsaydın be. Unutuyorum ben demiştim.
    İki defa hatırlattım abi,

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1000-1200 tl ye ses sistemi olmaz orjinal kolonların yerine daha kaliteli rms değeri daha yüksek kolonlar alınıp takılır bunlar birde orta halli kaliteli bir anfiye bağlanır olur biter..

şimdi coupe nin kolon ölçüsünü nerde ne var bilmiyorum o yüzden böyle kabaca anlattım.. renault önlere kompenant kullanmışsa misal arka kapıyada normal mid kullanmışsa arkalara kaliteli bir 3 yollu önlerede orta kalite bir comp alınr çözülür mevzu. woofera falanda gerek kalmaz çok fazla..
    Ben de tam bu fikirdeyim. İnfiniti diye bir marka gördüm. Sizce kaliteli midir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceki arabamda ses sistemi için hevesli bir kaç iş yapmıştım. Sonuç hüsran olunca şimdi kılı kırk yarıyorum. Ön kaplularda 16cm arka kapılarda 13 cm kolonlar var. Çok aşırı olmayacak ama tatmin edecek bir sistem istiyorum açıkçası.
    Husran olamasi normal ülkemizde bu işlere merak salıp husrana ugramayan yok gibi biseydir. bu islerde cehalet pacadan akıyor dukkanlarin çoğunun durumu içler acısı. Arkada hoparlöre ihtiyacın yok mümkünse olanida sat butcene ekle derim. Pandizota ve arka kapilara harcayacagin her kuruş seni husrana bir adim daha yaklaştırır. Öne yoğunlaş
    Konu E46 tarafından (13-06-2017 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    infiniti güzeldir kalitelidir..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışında satılıp TR'ye gelmeyen driver'ları inceledikçe TR'ye gelenlerin kilo hesabıyla alındığını, ithalatçının teknik konularda en ufak hesabının olmadığını, sadece mal al mal sat kafası olduğunu görüyorum.

Millet ekonomik olarak göçük olduğu için en ucuz & uyduruk aletleri bulup getirmişler. Piyasa çakalları da fırsat bulabilirse kazıklayarak satmaya çalışıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısın abi Tr de bir çoğunun adini bile duymuyoruz . Zamaninda ooo. falan dediğim driverlarin aslinda cok da matah olmadığını öğrendim. Dedigin gibi dogrudan ekonomi ile ilgili bir durum.
    Konu E46 tarafından (13-06-2017 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İki defa hatırlattım abi,
    Ne diyim şimdi. Ankaraya gidecek misin yaz tatili muhabbetine?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Husran olamasi normal ülkemizde bu işlere merak salıp husrana ugramayan yok gibi biseydir. bu islerde cehalet pacadan akıyor dukkanlarin çoğunun durumu içler acısı. Arkada hoparlöre ihtiyacın yok mümkünse olanida sat butcene ekle derim. Pandizota ve arka kapilara harcayacagin her kuruş seni husrana bir adim daha yaklaştırır. Öne yoğunlaş
    Coupe olmasından dolayı arkada sadece pandizotta iki adet hoparlör mevcut. Önlere İnfiniti alsam kaliteyi arttırmış olur muyum?

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    infiniti güzeldir kalitelidir..
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında satılıp TR'ye gelmeyen driver'ları inceledikçe TR'ye gelenlerin kilo hesabıyla alındığını, ithalatçının teknik konularda en ufak hesabının olmadığını, sadece mal al mal sat kafası olduğunu görüyorum.

Millet ekonomik olarak göçük olduğu için en ucuz & uyduruk aletleri bulup getirmişler. Piyasa çakalları da fırsat bulabilirse kazıklayarak satmaya çalışıyor.
    Haklısın abi Tr de bir çoğunun adini bile duymuyoruz . Zamaninda ooo. falan dediğim driverlarin aslinda cok da matah olmadığını öğrendim. Dedigin gibi dogrudan ekonomi ile ilgili bir durum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler