User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hi-fi sistemler hakkında bilgisi olan var mı ?

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hi-fi sistemler hakkında bilgisi olan var mı ?

Şimdi arkadaşlar sorum şu eve hi-fi adına güzel bi sistem kurayim diyorum bu sistem yüzde 65 müzik yüzde 35 flim'e yatkın olacak ama öncelik müzik streo bi amfi bakayim dedim ama hiç birisinde optik çıkış yok mecbur receıver tarzı bişey olacak aklımda 1-2 model var : Denon avr 2800, DENON AVR-1801,PIONEER VSX-D509 gibi ve tavsiyeniz çerçevesinde başka cihazlarda olabilir 2.el alınacak zaten sadece amfiye vereceğim miktar 600 gibi olmadi az daha üstüne çıkabilirim...

Amfi öncelikle kaliteli olacak 1 kere alıp uzun yıllar beni götürecek bişey arıyorum çıkışlari güçlü olsun 8 ohmda en az 80 w rms versin diğer ohmlara düşürdüğümüzde 6 ile 4 ohm arasına stabil olsun...
    amfinin karekterini soracak olursanız öle kafa ağrıtcak bass ağırlıkli bişey istemiyorum basslar yumuşak tizler midler dengeli kısık seste bile müziğin tüm ayrıntılarını dinletebilecek üst seslerde bozulmayacak müzikteki ayrıntıları kaybetmeyecek bişey istiyorum.....

Speker olarakta 1 çift kule tarzi bişey istiyorum ama onu hemen alamam önceliğim amfi.....

MR.TurboALİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla PIONEER HPM 100 diyorum geriside yalan diyorum eskidir ama fena sesi var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ctrl f = kenan

http://www.actualpower.com/referanslar.aspx

o sistemde bütün parçaların adı falan yazılı. aynısını kurabilirsen ne ala..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboALİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amfiyi bi alalımda hoparlöre sonra karar veririz

Aytepe53
    Misafir
    http://www.sahibinden.com/sony_ses_s...XQQdisplayitem
    al vereyim sana isteklerini karşılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34R3518 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/sony_ses_s...XQQdisplayitem
    al vereyim sana isteklerini karşılar
    sistem güzelde az daha profesyonel bişey istiyorum....

Aytepe53
    Misafir
    pioneer hpm 100 e o kadar para verilmez daha uygun fiata daha profosyonel sistemler mevcut.

32FT430
    Misafir
    eve ciddi 1 sistem kuralım baco

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34R3518 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pioneer hpm 100 e o kadar para verilmez daha uygun fiata daha profosyonel sistemler mevcut.
    hpm 100 hoparlör zaten bana amfi lazım

Aytepe53
    Misafir
    bendeki sony amfi çok profosyonel bi amfidir araştır ayrıcaa sana watt olarak daha yüksek bi amfi varsa da sony modellerine bak derim oldukça kaliteli ben yaklaşık bir yıldır kullandım en ufak bi sorunla karşılaşmadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    listeye onuda ekleyelim olmazsa ama amfi dendiğinde akıla denon-onkyo-marantz-pioneer-yamaha gibi markalar geliyor

Aytepe53
    Misafir
    çok profoyonel olacaksa Bose ye bak fiat çok pahalı ama kalite olarak üzerine yok.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B&W, Harman Kordon, Bose, Quad, Yamaha, Marantz, Sony

elektronik isi araştırma sonucunda mutlu eder. hele bide titizsen iyice elemek lazim
    hepsini takım yapmak bazen guzel sonuc vermeye bılır farklı markalarla kendın bı sıstem olusturabılırsın ama arastırmak sart...

bide fadwarell mi ne ole bi marka var tam bılmıyorum ama gittigim yerlerde sesi duyuyorum guzel ses veriyolar fakat fiyatlar fenaaa..

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboALİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahhhh ahhhh temizini bulsak dünya para gerisinin canı çıkmış vaziyette hpm 100 geçtim düzgün hpm 60 olsa onada razıyım bakalım ne zaman denk gelicek bir zamanlar babam sıfır almış ve satmış hpm 60 hala kızgınım ona

Konuya dönersek elimde vintage cihazlar var ve çok temizler anfi olarak pioneer sx 636 ve cerwin vega kabinler mevcut.

http://www.sahibinden.com/pioneer_sx...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/cerwin_weg...XQQdisplayitem

ocean0636 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    La sen evde napcan arabandaki essek gibi. Cadenceler, lcd falan fıstık gibi iste otur arabanda izle filmini Onun yerine arabanı yükle arabanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vintage cihazlar tabikide tartışılmaz sesindeki o doğallık o saflık yeni nesil amfilerin belkide hiçbirinde bulunmaz ama illede günümüze uygun bi cihaz arıyor insan optik çıkışlı v.s bişeyler

Akşamda arkadaş geldi elinde çok eski 2 tane 3 yollu pioneer hoparlör varmış 6 omhda 80 w rmsi var diyordu tam modelini bilmiyor büyük ihtimal onlarla kullanırım alacağim amfiyi arkadaşla anlaşabilirsek....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ocean0636 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    La sen evde napcan arabandaki essek gibi. Cadenceler, lcd falan fıstık gibi iste otur arabanda izle filmini Onun yerine arabanı yükle arabanı
    araba başka ev başka artık yaşlandım arabada kafa götürmez oldu güm güm sesi
    gece pcnin başına oturduğumda açacağım müzik beni dinlendirmeli müziğin her tonunu hissetmeliyim öle güm güm ses istemiyorum evde anlayacağın temiz doğal ses....

arabanın daha zamanı var mert

YALIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hasbelkader "Hi-Fi" konusu ile ilgileniyorum, nacizane olarak da bilgim var diyebilirim..

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki, ileride seni üzecek bir yolda ilerlemek üzeresin.

Evimde home theatre için ayrı, müzik için ayrı iki sistem kullanıyorum. Home theatre sisteminin detaylarına girmeyeceğim, bütçe dahilinde öyle ya da böyle birşey alıyorsun zaten... Çok ıngırı zıngırısı var ancak aralarında güç dışında devasa farklar olmuyor..

Müzik için NAD / Bluenote CDP + DAC kaynaklardan beslenen, AUDIOMAT OPERA Pure Class A lambalı amfi ile sürülen high end giriş seviyesi FOCAL JM LAB Electra 920 kule tipi hoparlörlerden oluşan bir sistem kullanıyorum.. Doğallık, gövde, sahne genişliği, netlik vb. hadiselerini tahmin edebilirsin sanırım..

Hi-Fidelity, yüksek doğallık..zaten adı üstünde, herşey analog olacak... O bakımdan ilk mesajında belirttiğin gibi, stereo amfi istiyordum ancak optik giriş yok, vb söylemi daha baştan olayın ruhuna ters..

Sana tavsiyem, yeni nesil bilmemkaça kadar midleri upsampling yapan, bilmemkaç HDMI girişli - çıkışlı vesaire bir dijital amfi alarak, stereo katından "müzik dinlemeye çalışmak" yerine.... Uygun fiyata bir stereo lambalı amfi + stereo hoparlör alarak işe başlaman... Daha sonra yine uygun fiyata bir home theatre seti alarak "iki farklı kavramı" tamamen birbirinden ayırman....

Biliyorum bütçe meselesi ancak bütün bunları ilk mesajındaki "ağırlıklı olarak müzik dinlemek istiyorum" söylemin nedeni ile yazıyorum... Bir de yakın zamanda yaşadığım bir örneği anlatayım...

Benim gibi eski hi-fi'cı olan samimi bir arkadaşım elinde stereo + surround sistem adına ne varsa sattı... "Ben artık uğraşamayacam abicim bu işlerle, gına geldi onla bunla uğraşmaktan, bir kablo değiştiriyoruz beş saat başında ses değişimini dinliyoruz" diye bir isyan neticesinde...

Hemen arkasından gidip kendine 2. el bir Bose Acoustimas 15 seti aldı.. Ayrıca bir dünya para vererek gitti full yeni teknoloji bir Marantz amfi aldı, ki bu aldığı amfinin stereo katı "Hi-Fi Magazine" tarafından ödül almıştı, "neredeyse bir stereo amfi kadar çalıyor" şeklinde yorumlar vardı...

Aleti aldık, eve gelip acoustimaslara bağladık ve başladık dinlemeye... Sonuç tam bir hüsran oldu, arkadaşım ağlayacaktı neredeyse... Stereo sisteme, özellikle de benimki gibi bir sisteme aşina olduğu için kulakları, Marantz+Bose'dan çıkan ses oldukça kaba, detaysız, mat oğlu mat, yapay, dijital, bombok birşey geldi adama... Anında iade etti tabi Marantz'ı, ancak Acoustimas'lar elinde kaldı, evinde aksesuar olarak duruyor şu anda..

Ben yorum bile yapmadım, sadece ben sana taa en başında söylemiştim demekle yetindim...

Biraz uzun oldu ama umarım açıklayıcı olmuştur... Bütçene göre iki farklı sistem kur yavaş yavaş... Haa şunu da yapabilirsin benim gibi, FOCAL'leri ( tanesi 55KG) surround sistemde "front" olarak kullanıyorum, böyle bir home theatre performansı yok!

21 CONCORDE
    Misafir
    yalım arkadaşa sonuna kadar katılıyorum Hİ Fİ olayı müzikten çok daha farklı bişey' bi detay. bi dolgunluk. bi sahnedir. ..bencede dikkatli yap seçimini focal gayet başarılı bu işlerde pioneerde öğle ama bu bahsettiğin paralara alamazsın istediklerini.küçük bi anımı anlatayım. phill collins in paris concert ini dinledim yemin ediyorum yanımda çalıyordu sanki. inanamazsın bu kadar gerçek olduğuna. detaylar o kadar nettiki? gitarın telinin hışırtısını duyuyorsun. sahnenin tam ortasındaydım sanki. focal di dinlediğim.tavsiyem focal.kolay gelsin.aracımdada pioneer prs referans serileri dinliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)