User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ana ünitem ve göz sorunu

Ozzy45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ana ünitem ve göz sorunu

Teybim alpine biraz eski ama çok memnunum track calıyor. bi sorunu vardı bana ilk geldiginde cok nadiren cd okumuyodu eror diye hata veriyodu ustunden 1,5 sene geçti artık iyice kotulesti cdlerden yapabiliyor dedim cunku yeni yaptıgım cd yi okumuyo ama eski cizik bere içindeki cd yi okuyo gittim teknosa ya en iyi cd hangisi dedim maxell onerdiler gayet guzel orj cd onu da yazdım ama okumadı. tesisatcıma gittigimde göz cd seçiyo dedi yani dedim gözünde sorun var dedi ne kadar a patlar dedim eski bi cihaz oldugundan bulunması cok zor olur dedi...

2. Seçenek Cd changer...
    cd changer olayı var ana ünitemde onu soyledim peki cd changer alsam çalar mi die tabi çalar dedi. onlar fiyatı nedir dedimgimde 400-500 var yeni ana ünite al daha iyi dedi. ama ben teyibimden çok memnunum ve cıkısıda 4*60w ses kalitesi cok guzel. Sizce ne yapmalıyım cd changer o kadar pahalımı ce cd changer bulsam diyelim ses kalitesi dusme olur mu veya gerçektende gozde mi sorun var? O guzel dusuncelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkur ederim

Ana ünite model: Alpine - cda7678rb

The Jackal* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    changerlar okadar pahalı değil, hani ne teybi yaptır derim ne changer
    230 lira civarlarında güzel teypler var sony nin, onlardan öneririm.
    The Taxi Driver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı The Jackal* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    changerlar okadar pahalı değil, hani ne teybi yaptır derim ne changer
    230 lira civarlarında güzel teypler var sony nin, onlardan öneririm.
    aslında dediğiniz doğru ama bu gucu ve kaliteyi o teyplerden bulmam biraz zor oluyor tesisatcım bile nasıl ses cıkıyor boyle dedi şaşırmıştı aynı sesi i kaliteyi alamamdan korktugum için cd changer a girişmek istedim

zanox
    Misafir
    bu sorundan gercekten kurutlmak ıstıyorsan ana üniteni değişmen lazım artık tamam güzel cihaz memnunsun ama daha rahat kullanıyım kafama takılmasın dersen 200 tl ye falan pioneer düsünebilirsin hemde artık sevdgın teybını hırpalamaz evınde saklarsın bence

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cihazın optik blok bulunur her türlü.Tek sorun fiyatı olur.pioneer'ın ilk çıkan cd teyplerin (KEH9600lere benzeyen) optik bloğu bile bulunabiliyor.Sorun fiyatı ve aldığın yerin mala garanti vermemesi.Yani bozuk çıkarsa iadesi yok.Durum bu oluncada hiç kimse cihazı tamire yanaşmıyor.Düşünsene sana fiyat veriyor 30 lira para kazanacak hepi topu optik bir bozuk çıkıyor değil 30 kazanmayı bir o kadarda cepten çıkıyor.Ancak kişisel kendin tamir etmen gerek.Karaköy'de Murat Elektronik var.Google'da arasan dahi çıkar.(olmazsa ben bir tel noya bakarım) orda bulunur büyük ihtimal.Oraya sorabilmen için cihazdan optiği söküp optik modelini belirtmen lazım.Burası büyük bir elektronik malz. satan yer.Cİhaz modelden vs anlamazlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakıyorum şimdi hgemen googledan. sbu sorundan tabi kurtalmak istiyorum ama halen yadigarımla da dvm etmek istiyo birazda insan birde manevi değerim var cok sevdigim gurbetteki abim bana hediye gonderdi almanyadan geldi. murat elekt. bakıcam ama optigin modeli fln anlamam kendimde beceremem heralde tesisatcıma goturup sokturmem lasım ondan sora ulaşayım dedğiginz yere. çok teşekkurler yorumlar için bu arada. ama ucuz yollu alpine cd chenger bulursam alıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haydi hayırlısı.Optiği tam anlamıyla sökmeden sadece cd mekaniği dışarı alarakta modelini görür tahminimce.Kolay gelsin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haydi hayırlısı.Optiği tam anlamıyla sökmeden sadece cd mekaniği dışarı alarakta modelini görür tahminimce.Kolay gelsin...
    çok teşekkur ederim. peki bu optikler tamir olma ihtimali yomu acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Optik bakımı yapılabilir ancak oto teyp play station vs gibi ürünlerde kullanılan optikler tabiri caizse normal cihazdakilerin üstüne basılmışı gibi İnce olurlar ve dağıtılıp toplanması imkansıza yakındır.Zaten optik blok dediğin kırmızı ışın yaratan bir mini işlemci önünde plastik bir malzemeden yapılmış minik bir mercek ve merceğin en alt dibinde aynadan oluşur.Genelde mercek plastik olduğundan şeffaflığını yitirir ve focuz zayıflığı(yani geç okuma atlama) sorunu yaratır.Onuda değiştirebilecek bir babayiğite henuz denk gelmedim

Özet:Tamir yok sök tak malzeme.Böyle detaylı bahsediyorum ama kendisini görünce bu bahsettiğim şeyleri neresine sokmuşlar diye düşüneceksin bir an

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla güzel açıklama cok saol

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)