User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: SPL ve SQL Nedir ...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    fazla karışmak istemiyorum konuya.. zira uzar gider..

kısaca hatta kıp kısa yazıyım.. bit one audioson ın son kullanıcı için yapdığı çok güzel bir ürün.. audioson gerekli bütün instilizasyon gereçlerini zaten dsp nin kutusu içinde yolluyor cd si kablosu v.b..

ekstradan tune ayarı falan yapmaya gerek yok zira ihtiyaç olsa alpine onuda eklerdi sisteme zor bir şey değil.. soundstreamin bazı versiyonlarında var misal..

For-x e gelince evet iyi bir double değil keşke gene ikinci kalite olsada ekranı özelikleri daha iyi olan naviteche necvoxa falan yönelseydiniz..

o dediğiniz eski sistemi takp rca ya çevirmekde sesde ciddi bir kazanım yaratmaz.. yapdığınız emekle kalırsınız..

benim sistem bir iki aya biter ordan çok feyz alıcağınıza eminim zira paralel kafalardayız.. sistem kurmak zor iş heleki titiz hastalık hastasıysanız çok çok daha zor aylardır dünyanın dört bir yanından parçalar topluyorum.. bitti biticek..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada BitOne Audison'un ürünü? Ben mi yanlış biliyorum? Alpine'ın da mı DSP'si var?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ben 1 tane 4 kanal , 1 de 2 kanal ampli ile süreceğim 3 yollu componentleri. Sebebi 6 kanallı ampli koyacak yerim yok , sağda solda koltuk arkasında , stepne yerinde ampli istemiyorum.

Koyacağım yer arkada sağda avadanlık yeri :

Derinliği de aşağı yukarı şöyle:

2 tane kare ampli koyacağım oraya... bu avadanlıktan sağda ve solda 2 tane var ve aynı boy

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı gurcell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada BitOne Audison'un ürünü? Ben mi yanlış biliyorum? Alpine'ın da mı DSP'si var?
    alpine mı yazmışım yok audison benim kafa gitmiş alpine a nedense
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben kafamda yapıcağın aktif sistemi pek oturtamadım.. önde gerekli yerin varmı 3 yollu sahneleme için.. iki farklı anfi işin içine girdimi aktif subıda katarsak akün bunu karşılıyabilicekmi..

özellikle sq istiyorsan vakumlu üst kalite kablo kullanıcaksın buda ek para maliyet bunları düşünürken kablolamayıda es geçme istediğin sistemin sadece kablolaması minumum 500 tl tutucakdır tabi senin kalite tercihine göre artar.. tesisatçı diyebilir abi elimde şu var bu var kablo kablodur takıyım diye..

neyse benim çorba olmuş pek almadı gece gece murat okursa daha iyi bilir bu işleri yazar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahneleme için ön direklere mid ve tizi gömeceğiz , polyesterden kalıp hazırlanacak , midbass da kapıda olacak.

3 yollu component olarak bugunkü araştırmalarım sonucu Focal KRX3 fiyat/performans oranı olarak iyi görünüyor.

Kabloları da stinger düşünüyorum.

Amacım ULTRA profesyonel bir sistem değil , kaliteli ses duymak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sahneleme için ön direklere mid ve tizi gömeceğiz , polyesterden kalıp hazırlanacak , midbass da kapıda olacak.

3 yollu component olarak bugunkü araştırmalarım sonucu Focal KRX3 fiyat/performans oranı olarak iyi görünüyor.

Kabloları da stinger düşünüyorum.

Amacım ULTRA profesyonel bir sistem değil , kaliteli ses duymak.
    şöyle bir şeymi yapıcaksın..

krx3 güzeldir iyi tercih anfileri aynı marka yapıcaksındır zaten dememe gerek yok..

anfi ne düşünüyorsun

aslında insan sesinin 3 yollu sistemden önden gelmesi doğru olandır aslen dikkat edersen orjinal 3 yollu sistemli araçlarda insan sesi önden gelir ama sonradan yapılan sistemlerde belli açı verilerek direkdende alınıyor..

bu kadar kaliteli iş yapdıkdan sonra o kadar profesyönel olmasada olur demek olmuyor girmişsin artık dönüş yok.. burdan sonra yapıcağın yada kullanıcağın her kalitesiz malzeme sistemine ses ve kalite kaybı olarak geri dönücekdir..

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gürsell abi ana üniteyi for-X 'den kurtulman gekerecek double da sq işi dahada zor pioneer ın serilerden içinde multimedia'nın cok olmadığı işin özü müzik olan bi ana ünite seçmen lazım krx3 cok abartı olur :/ Hertz HSK 163 alalım for-x den vazgeçmem diyorsan ... bide amfi boyutu o bahsettiğin yerlere sığmaz koltuk arkası yapman gerekecek /

Technovol ün face sayfasına bak abi bu adam kimse güzel işler yapıoyr fikir edinme acısından sana faydalı olacaktır.
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hsk dan sq olmaz zira hsk zaten hertzin spl sınıfındaki bir ürünü

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DSK mı Sq seriydi kafa kalmadı ? Yardımcı olacam diye saçma sapan bi sistem kurcaz ben yarın yazim
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    krx güzel tercih dinlemişliğim var doğru ünitelerle şahane billur gibi ses alınıyor arabanın içinde canlı orkestra varmış gibi her bir enstrümanı dinleyebiliyorsun ayrı ayrı..

hertz falan yapılıcaksa zaten bitone falanda bence pek gerek yok iyidir gene tabi ama gerek yok bence madem arabanında orjinalliğide bozulucak oynanıcak olmuşken mevcudun en iyisi olmalı..

anfi konulucak yere gelince markasını söylemediği için aracıda canlı görmediğim için şimdi bir şey diyemiyorum onu atladım o yüzden.. en kötüsü stepne yerine konulur o okadarda önemli değil..

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gürsel ilk olarak kolay gelsin diyeceğim sana;

sq olarak ses dinlemek istiyorsan bit one ile performans alabileceğin bir ana ünite kullanman daha iyi, fakat oemden yana seçiminde kesinlikle for-xden uzak dur derim zira frekans kayıpları yada yıgılmaları aşırı derece özellikle distorsiyon konusunda ileri düzeyde kafa ütüler cinsten. "darkmoon" emre bu konuda ciddi kafa yoruyor ve fikirlerini beğenirim tavsiyeleri gayet mantıklı ama ben bir alternatif sunarak kafanı biraz karıştıracağım. focal gibi yine bir italyan markası olan impact'ı araştır, ankarada satan yerler mevcut özellikle soft dome midrange olarak sm50'yi dinlemeni tavsiye ederim. kare anfilerde montaj derinliği kurtarırsa 2 anfiyi üst üste koy ön kapıları aktif 3 yol olarak sür, böylece istendeğin şekilde ayarlara müdahale etmeni sağlar. kablolamadan yana pek sıkıntı çekmezsin fakat elektrik sisteminde özen göstermen gerekli en azından 20 f capasitör ve cca değeri yüksek jel akü kullanman gerekliki dinamik distorsiyon yaşamayasın.
    Alıntı M3yener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    indirilen benzin litre fiyatı değil götümüzdeki don

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin teknık kısmını zaten bu ısın profları yukarda soylemısler ama bende amator bı sq sever olarak daha once bırcok sq arac dınlemıs bırı olarak yorum yapıcam musade edersenız.
    işe bıraz sonundan baslamıssınız gıbı geldıbana acıkcası bıtone yada herhangı bır dsp ye ıhtıyacınız olmadanda amator sevıyede bır pasıf bır cakma sq sıstem kurabılırdınız.
    oncelıkle muzıgı okuyacak olan cıhaz bence cok onemlı yanı ana unıte. forx kullanıcam demıssınız ama one-din teyp olsun ama prof bı teyp olsun derım bn her zaman eger ıddaalı bır sıstem kurulucaksa.
    ardından mıdler kısının muzık zevkıne gore secılmelı.mısal ben focal grubunu oldum olası pek sevemedım .bana gore bırazcık tweeterları sert ama mıdlerı ıyıdır.
    tum detayı dınlemek ıcın ipek dome tweeterlar herzaman daha hos gelıyor bnm kulagıma.
    ardından anfi olarak kesınlıkle ve kesınlıkle ıyı markalar kullanılmalı. audison . dls . genesis . brax gibi ki tam anlamıyla sorunsuz sese yonelmek ıcın. aslında es gecılen cok fazla onemsenmeyen 4.yol olan sub ise tam anlamıyla alt frekansı hıssettırmelı kı kusursuz bır ses bandı yakalansın . bu yuzden yaw nasıl olsa subwooferım var ona gerek yok denmemelı.
    kablolama olarak ızolasyonu kuvvetlı akımı tam anlamıyla gecıren rca lar hoparlor kablolarıda buyuk onem tasıyor aslında.rca ıcın dls sl serısını onerırım superb ıcın sl5 anca yeterlı olucaktır.bıraz masraflı olabılır ama guzel kablodur.en azından bana gore stıngerın plastık seffaf ızolasyonlu plastık kafalı kablolarından ıyı.
    ve en son bu ıslerede bı duzen vermek ıcın dsp ye ıhtıyacınız hem var hem yok tamamen ıhtıyacla alakalı. ama bana kalırsa olmasada olur .olursada sınema salonundan daha ıyı bı efekt vermesı gereklı bnm nazarımda.

bu arada aracın arka hoparlorlerıne de bı takvıye yapmak bnce sart aksı takdırde sahneleme cok onde kalıcak direksiyon hızasında ama arkalar ıle ses beslenır ıse sahneleme el frenı ıle vıtes arasında bı yerlerde konumlanması cok daha ıyı olur.ki sahnelemede sq sıstemın en onemlı detayıdır sahne onde yada arkada olursa sesın hoparlorlerden cıktıgı aşikar kalır . sahneleme oyle guzel ayarlanmalıkı kulagınızı on dıreklere bıle yaklastırsanız ssankı baska bı yerlerden gelıyormus gıbı olmalı.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski tonmaister olduğum için ses ayarını kendim yaparım. Zira Bitone içinden bir cd geliyor, bunu cd çalara takıyorsun ve yeni nesil audison pc yazılımında laptop'un mikrofonunu kullanarak RTA çakması ön ayarı yapılabiliyor.
    hocam çakma oluyor maalesef RTA için kullanılacak mic standart değil, kalibrasyonu farklı. RTA'den pink & white noise denen frekans grubu çalınıyor; bu mic sayesinde RTA çıkan sesi inceleyip ekranda grafiğini çiziyor.

notebook mic ile bişeyler olur ama ne olur söylemek mümkün değil tabi.

DSP'nin programını bi kere Audison sitesinden indirip kurdum, sadece EQ, TA ve xover ayarlarının olduğunu gördüm, herhalde diğer CD pink noise veya benzer frekansları içeriyor?

Ben Dire Straits dışında Kari Bremnes ile test etmeyi severim ev tipi SQ sistemleri.
    bu sanatçıyı hiç duymamıştım, çok değişik sanatçı & albümler var...

(konuyla alakasız; cardanadam'a üyeydin değil mi?)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    unutmadan izalasyonda yapman gerekicek trim aksamlarda ses gelmesini istemiyorsan yoksa başlangıçda olmasada zamanla aracın eklem ve trim yerlerinden zıngırtılar duymaya başlarsın..

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin teknık kısmını zaten bu ısın profları yukarda soylemısler ama bende amator bı sq sever olarak daha once bırcok sq arac dınlemıs bırı olarak yorum yapıcam musade edersenız.
    işe bıraz sonundan baslamıssınız gıbı geldıbana acıkcası bıtone yada herhangı bır dsp ye ıhtıyacınız olmadanda amator sevıyede bır pasıf bır cakma sq sıstem kurabılırdınız.
    oncelıkle muzıgı okuyacak olan cıhaz bence cok onemlı yanı ana unıte. forx kullanıcam demıssınız ama one-din teyp olsun ama prof bı teyp olsun derım bn her zaman eger ıddaalı bır sıstem kurulucaksa.
    ardından mıdler kısının muzık zevkıne gore secılmelı.mısal ben focal grubunu oldum olası pek sevemedım .bana gore bırazcık tweeterları sert ama mıdlerı ıyıdır.
    tum detayı dınlemek ıcın ipek dome tweeterlar herzaman daha hos gelıyor bnm kulagıma.
    ardından anfi olarak kesınlıkle ve kesınlıkle ıyı markalar kullanılmalı. audison . dls . genesis . brax gibi ki tam anlamıyla sorunsuz sese yonelmek ıcın. aslında es gecılen cok fazla onemsenmeyen 4.yol olan sub ise tam anlamıyla alt frekansı hıssettırmelı kı kusursuz bır ses bandı yakalansın . bu yuzden yaw nasıl olsa subwooferım var ona gerek yok denmemelı.
    kablolama olarak ızolasyonu kuvvetlı akımı tam anlamıyla gecıren rca lar hoparlor kablolarıda buyuk onem tasıyor aslında.rca ıcın dls sl serısını onerırım superb ıcın sl5 anca yeterlı olucaktır.bıraz masraflı olabılır ama guzel kablodur.en azından bana gore stıngerın plastık seffaf ızolasyonlu plastık kafalı kablolarından ıyı.
    ve en son bu ıslerede bı duzen vermek ıcın dsp ye ıhtıyacınız hem var hem yok tamamen ıhtıyacla alakalı. ama bana kalırsa olmasada olur .olursada sınema salonundan daha ıyı bı efekt vermesı gereklı bnm nazarımda.

bu arada aracın arka hoparlorlerıne de bı takvıye yapmak bnce sart aksı takdırde sahneleme cok onde kalıcak direksiyon hızasında ama arkalar ıle ses beslenır ıse sahneleme el frenı ıle vıtes arasında bı yerlerde konumlanması cok daha ıyı olur.ki sahnelemede sq sıstemın en onemlı detayıdır sahne onde yada arkada olursa sesın hoparlorlerden cıktıgı aşikar kalır . sahneleme oyle guzel ayarlanmalıkı kulagınızı on dıreklere bıle yaklastırsanız ssankı baska bı yerlerden gelıyormus gıbı olmalı.
    İstemeden konuyu hortlatıyorum fakat 4 yollu aktif bir sistem var kuruyorum farz edelim önde 3 yol zaten şart peki arkada da 3 yol komponent kullanılabilir mi arkadan da bir sahneleme için yada arkaya 2 yol bir komponent mı daha iyi olur? elimizde 3 adet amfi olduğnu varsayalım bağlantılar 4 kanallı amfinin biri için nasıl olmalı ön iki midi bir kanala paralel rangeleri bir kanala paralel tw'leri bir kanala paralel şeklinde bir kanalda boş bırakılmak suretiyle olur mu yada zaten böyle mi oluyor? arkalar içinde ayrı amfi zaten şart ve sub içinde mono amfi ama mono amfi alamıyorsak yine ikincil amfiye eğer arkaları 3 yol kuracaksak olmaz biliyorum fakat 2 yol kuruyorsak yine 2 kanala paralel olarak girip 2 kanal boş bırakılarak o kanala da köprüleyerek sub girilebilir mi? arkalar böyle pasife düşer mi?

Yada pasif sistem kurmak istiyorum diyelim ön ve arkalarda 3 yol kullanmak istiyorum 4 kanal amfimiz var ve 4 çıkışa 4 adet xover'larımızı gireceğiz yani bir amfi ile çok güzel bir ayar yaparak işi bitireceğiz çakma bir 3 yol elde edeceğiz nasıl olsa xover freq ayırıyor o mantıkta yani, 4'ncü yolumuzda mono bir bass amfisi ve subumuz ile tamamlanacak diyelim güzelde bir teybimiz var ince bir ayar yaptık tizi midi bass'ı diyelim, yalıtımımız çok güzel kablolarımızda kaliteli misal şimdi alacağımız ses sıradan sub-oval-ön 2 yol komp. kombinasyonu arasında nasıl olur? çok soru sordum farkındayım ama yardımlarınıza ihtiyacım var çünkü kimisi arkadan sahneleme olmaz diyor kimisi olur kimisi ise önde 3 arkada 2 olmaz diyor gibi gibi kafam ciddi şekilde karıştı.
    98'Corsa GSİ

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olur ama sizi gittiğiniz yoldan çıkarmış olur yani daha karmaşık bi sisteminiz olur daha detaylı anlatmak gerekirse sistem stereo yani sağ ve sol olarak kurulur sahne sisteminde sizin yapacağınız bi nevi 5+1 sinema sistemi olmuş olur ben olsam girmem bu işe. Olduda yaptınız dersek size sadece araç içinde sesi yükseltmiş olur ve müziğin kalitesi sahne sistemine kıyasla kaybetmiş olursunuz.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olur ama sizi gittiğiniz yoldan çıkarmış olur yani daha karmaşık bi sisteminiz olur daha detaylı anlatmak gerekirse sistem stereo yani sağ ve sol olarak kurulur sahne sisteminde sizin yapacağınız bi nevi 5+1 sinema sistemi olmuş olur ben olsam girmem bu işe. Olduda yaptınız dersek size sadece araç içinde sesi yükseltmiş olur ve müziğin kalitesi sahne sistemine kıyasla kaybetmiş olursunuz.
    Dün gece yurtdışı hifi forumlarında biraz araştırma yaptım ve arkalarda olmaz değil olur ama çok büyük araçlar için gerektiğini sebebi tamamen mesafe ile ilgili olduğunu küçük araçlarda ise gerekmediğini zaten sahne önden arkaya giderek geri geleceğini nasıl bir amfi tiyatroda arkada ses sistemi yoksa buradada olmayacağını böylelikle öğrendim, bazılarıda küçük arabalarda illa ki istenirse arkalara coax koyarak teybe girmiş aç kapa düğme eklenerek sadece arkada oturanlar için seste dolgu yaptıklarını söylemiş buda belki bir alternatif olabilir ama frekans karmaşasından öte bir artısı yok denmiş.
    Sonuçta ben yine 4 yol aktif sistem kurup önlerde morel virtus 603-helix dsp-güzel bir amfi ne olabilir bilmiyorum kaç kanal olmalı bir fikrim yok bu konuda-infinity slim sub(alandan kazanmak için)-teyp için kararsızım önerilere açığım
    98'Corsa GSİ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)