User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Teyp deki tema logo değişimi hakkında

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Teyp deki tema logo değişimi hakkında

navitech doudle din teyp deki logo ve tema yı değiştirmek istiyorum wince yüklü bildiğim kadarı ile bunu nasıl yapabilirim yada yapan bir yer varmıdır.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Navigasyondaki temayi falanmi degistiriceksin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yok navigasyondaki değil teyp açıldığında navitech yazısı çıkıyor birde menülerde mesela slayt olayı var macitech yazısı çıkıyor ben oralara internetten bulduğum şekilli hologramlı wallpaper tarzı bir şeyler eklemek istiyorum.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acilista ayarlarda varsa arac logosu eklenirde navigasyonda sanmistim ben ozaman ben iptal kolay gelsin

cXe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o logolar markanın yüklediği işletim sistemi (yanlış hatırlamıyorsam root diye geçiyor) ile alakalı diye hatırlıyorum

örnek vermek gerekirse android 4.0 ice cream çoğu tablette olan bir işletim sistemi fakat android 4.0 yüklü her tablet açılışta aynı logo ile açılmıyor, her marka kendi logusu ile başlatıyor.
    Alıntı mehmet767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bence maf sensörü yada westgate.
    Alıntı capri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracta ikiside yok ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    WinCE ile alakalı değil, nasıl pc açılırken anakartın markası geliyorsa benim bildiğim öyle birşey, Asus gibi bazı anakart üreticileri değişimine izin veriyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bence bilgisayar mantığından farksız sadece çok daha basidi.. neticede wince bir işletim sistemi ve bu teyplerin yazılımıda bu işletim sisteminin üstüne kuruluyor yani dos oratmı gibi bir ortamı vardır diye düşünüyorum zaten o kısma inebilsem dosyanın yerinide bilsem tahminim bir klasörün içinde bmp yada jpg dosyası türevi bir şeydir koyarım istediğim logoyu diye düşünüyorum...

bu programlar üstünde deli oynama yapanlar var adamlar komple teypdeki yazılımı siliyorlar bildiğiniz wince üstünden normal windows olarak kullanıyorlar eklentiler ekliyorlar hatta internet özelliği ekliyenlerde var bir site vardı adamlar paralıda satıyordu 20 dolar gibi bir ücreti vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Adamlar bu tip şeyler yapmış satıyorlarda ben bu tip prof şeyler istemiyorum bir iki logoyu değiştirebilsem bana yeter.

Chinese noname double din head unit software review and upgrade - YouTube

burdada e46 nın teybi hacklemişler bir sürü şey yüklemişler

DVN-E46 WinCE Hack & Fat Fingers - YouTube

burdada adam direk wince den kullnaıyor teybi

2 din China Car DVD hacking - YouTube

cXe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ana unitenin kendi hafizasina usb girisinden ulasilabilinir mi acaba? bence usb girisine laptop baglamayi bir deneyin, dosyalar gelirse klasorleri alt ust eder o logoyu bulursunuz
    Alıntı mehmet767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bence maf sensörü yada westgate.
    Alıntı capri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracta ikiside yok ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    wince roma girersem sanırım büyük ihtimal bulurum gibime geliyor. cesaret edemiyorum makinayı yakmayalım sonra

Sheyhzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cihaz üzerindeki usb protokolü büyük ihtimalle tek taraflı olarak ayarlanmış olsa gerek. şayet değilse winCE'yi usb aracılığıyla suite bir aplikasyon ile erişilebilir hale getirebilirsiniz. fakat cihaz üzerinde kullanım accountuna tanına ayrıcalıkları detaylıca incelemek gerekir ki bu olay android v.b. işletim sistemlerinde bahsi geçen root olayıdır. kullanım için guest oturumu tanımlanmış olması durumunda öncelikle winCE'de admin accountunu cracklemek gerekir ki bu biraz detaylı işlem fakat yakma gibi bir durum söz konusu olmaz, sıkıntı yapma.
    Atlas Motorlu Araçlar

Denizli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cihazınızla ilgili kısa bir araştırma yaptım. ActiveSYNC ile bağlantı gerçekleştirilebilir fakat açılış logusu ve temayı editlemek için visual basic bilgisi gerekir ki bunu kolay anlaşılır şekilde anlatayım; photoshopu açarken bir loading ekranı vardır , bunu değiştirmek için kaynak kodlarını hex decimal olarak düzenleyip istediğimiz hale getirmek gerekir ki bu da aynı olay. olay winCE'de değil , navitech aplikasyonunda.
    Atlas Motorlu Araçlar

Denizli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sheyhzade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cihazınızla ilgili kısa bir araştırma yaptım. ActiveSYNC ile bağlantı gerçekleştirilebilir fakat açılış logusu ve temayı editlemek için visual basic bilgisi gerekir ki bunu kolay anlaşılır şekilde anlatayım; photoshopu açarken bir loading ekranı vardır , bunu değiştirmek için kaynak kodlarını hex decimal olarak düzenleyip istediğimiz hale getirmek gerekir ki bu da aynı olay. olay winCE'de değil , navitech aplikasyonunda.
    anladım basic hex edit anlarım az çok sağol kasar yani. peki bu romu silip android rom kursak olurmu acaba nasıl olur yada yani wince yi silip android kursak acaba olurmu ama o zamanda navigasyon gps tanımatamayız herhalde yoksa android güzel olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım basic hex edit anlarım az çok sağol kasar yani. peki bu romu silip android rom kursak olurmu acaba nasıl olur yada yani wince yi silip android kursak acaba olurmu ama o zamanda navigasyon gps tanımatamayız herhalde yoksa android güzel olurdu.
    şimdi cihaz içerisindeki cpu ve vga'yı öğrenmek gerekir. android genelde cortex işlemcilerle çalışır, eğer android sizin cihazınızı destekliyorsa olabilir tabii ki. navigasyon gps falan herşey çalışabilir ama tüm tertibatı tanıması gerekir android'in. bunun için cihazı açmak, güzelce araştırmak gerekir. hatta dualboot bile yapılabilir wince silinmeden. istediğin işletim sistemiyle başlatırsın cihazı. fakat şöyle bir durum var diyelim cihaz kontağa bağlı, wince sürekli açılıp kapanmaya dayanır ama android dayanmaz, cihazı bi bataryayla destekleyip turbo timer vari bir uygulamayla oto kapatma yaptırmak gerekir. teferruatlı bir iş anlayacağın.
    Atlas Motorlu Araçlar

Denizli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    anlaşıldı hiç bir şey yapılmaz en basit yapılıcak şey winc de çalıştırmak olur belki wince ye eklenti falan kurulabilinir.yada satılıyor farklı app ler onlardan satın alınıp kurulabilinir sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşıldı hiç bir şey yapılmaz en basit yapılıcak şey winc de çalıştırmak olur belki wince ye eklenti falan kurulabilinir.yada satılıyor farklı app ler onlardan satın alınıp kurulabilinir sanırım.
    yapılmaz diye birşey yok elbette yapılır aslında aklımda bir fikir var ama keşke aynı şehirde olsaydık. usb'den sanal android boot ettirebilirdik cihaza görürdük çalışıp çalışmayacağını
    Atlas Motorlu Araçlar

Denizli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aslıdna kafamda android yokdu onu merakdan sordum logo değişimi yeterli idi ama oda olmuyormuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle konularda kısa bir sözüm var;

"İnsan istedikten sonra garson çorba getirir..."

Atlas Motorlu Araçlar

Denizli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tabi istense yapılır misal silerim navitechin app sini yerine şimdi youtube u gezdim çok güzel app ler yapmışlar custom satıyorlarda app nin içindede custom logo eklemekden tutda flash player ebook reader falan epey bir şeyler var ve istek olunursa eklenede biliyor hatta wireless intenernet modem bile tanıyor yani teypden explorerdan internete girebiliyorsun ucuzda fiyatlara satıyorlarsa onlarla uğraşılmaz arabamı sürücez teybimi kurcalıycaz yolda ben zaten carputer olayını yapdım bir kere burda konusuda var eski aracımda yapmışdım.

http://www.techturkey.com/forum/maka...ygulamasi.html

şimdide bir şeyler yapıcam ama bu seferki daha basit daha teferruatlı ama daha az kesme biçme işlemli olucak oda bitsin koyarım buraya resimli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)