User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
69 sonuçtan 58 ile 69 arası

Konu: 3000 - 3500TL arası sistem?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ses işlemcisi gibi sistemler bana göre tamamen opsiyonel şeyler.. olsa dediğiniz gibi çok iyi olur ama olmassada sistem kaliteliyse yokluğunu fazla hissetirmez.
    kendi arabamda & başka arabalarda audio processor çalışırken ve bypass edilerek test yaptım.
    bir sürü müzikte (farklı müzik türleri enstrümental, vokalli, tamamen elektronik müzikler, akustik müzikler, vsvsvs.) defalarca, farklı zamanlarda test yaptım.
    başkalarına da dinlettirdim.

audio processor'un bypass edilmesinden kastım EQ & TA devredışı kalıyor. xover network çalışmak zorunda.

sonuç şu: audio processor devredeyken sistem ayda, bypass durumundayken sistem çayda .

opsiyoneldir olursa hafif bi tat verir ufak bi güzellik sağlar şeklinde yazmışsın, ancak benim yorumum EQ+TA geceyle gündüz arasındaki kadar fark yaratıyor...

artık audio processor ile EQ+TA yapılmamış bir sistemi hayatta istemem.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu gün bir ses işlemcisi arabaya takarsanız o sistemin altından 8-9 bin tl den aşağı kalkamassınız. oda en az... o yüzden bence opsiyoneldir..

dsp alırsanız nerden baksanız alıcağınız kabloların en az fiyatı kalitesine göre orta kalite alsa bin tlden aşağı tutmazki ben 2 bin tl harcıyan vatandaş gördüm daha yeni arabada audi a3 ufak araba .. anfisi kolonları ana ünitesi işçiliği izalasyonu osu busu en en az 8-9 dan aşağı çıkamaz.. tekrar ediyim oda en az..

her sistem yapmak yada mevcut aracındaki fabrikasyon sistemi daha kaliteli hale getirmek isteyen insanlarında bu kadar büyük bir bütçesi olması beklenemez.. olanda vermek istemeye bilir..

geçen a3 vardı vatandaş komple focal yapmış sistemi dsp si önlere 3 yollusu arkalara 2 yollu slim dual 16 lık bagaja çift bas osu busu almanyadan audiye özel multi media box getirtilmiş falan filan 16 bin tl para harcanmış..

O yüzden bir önceki sayfadada yazdım bu kadar ultra prof bir sisteme bence başlangıç olarak gerek yok.. hatta beklentiler limitler yüksek değilse sonrasında bile gerek yok bence..
    2-3 bin tl ye tadımlık gayet berrak billur gibi ses alıcağı kaliteli bir sistem yapar doyururmu doyurur fazla fazla .. ama müzikde kaliteyi artık üst noktada zirvede isterim derse o zaman bir zaman sonra 2-3 bin tl ye alır bir dsp komple sistemini upgrade eder ama bunlarda yaşanması gereken bir süreç bir dönem.. bazı insanlara kaliteli iki kolon bir anfi fazlasıyla yetebiliyor..

Benim aracımdada var amerikadaki audio formunlarında takılırım ordakilerin tavsiyesiyle aldığım çin malı micro kontrollü bir dsp var
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu gün bir ses işlemcisi arabaya takarsanız o sistemin altından 8-9 bin tl den aşağı kalkamassınız. oda en az... o yüzden bence opsiyoneldir..
    habire karşıt görüş olsun diye yazmıyorum, yanlış anlama , fiyat konusu TR'de "fiyat" değil bildiğin "kazık".

önce ben de senin gibi düşünüyordum. birkaç dükkanla görüştüm, dediğin gibi bilmemkaçbin liralar, processor tuning'e €600 isterimler falan....

hatta birisi ağır sıktı müşterisi arabasına €30,000 harcamış sistem yapmış falan öyle rakamlar ev sistemleri için bile yüksek rakamlar.

gerçeklere gelirsek, şu anda Alpine PXA-H100 kullanıyorum. yurtdışı fiyatı $125. TR'de sıfırını 500-600TL'ya satıyorlar. bazı kalite problemleri var, ancak bu problemlere rağmen, yukarda bahsettiğim EQ+TA ile aktif olmayan sisteme göre sistemi çok iyileştiriyor, fark yaratıyor dediğim processor bu.

PXA-H100 olabilecek en ucuz ürünlerden biri. ama herşey parasına göre. TR fiyatları ile 1,800TL civarına çıkarsan Alpine PXA-H800 ve arkadaşın yukarıda yazdığı Audison bitOne var. JBL MS-8 var.

konuyu audio processor konusuna çevirmemek için daha fazla detaya girmiyorum.

özetle bir araba müzik sisteminde audio processor uygulamak için ekstradan 5-6,000TL harcamaya gerek yok. fiyatlar maalesef TR'de çok yüksek, bilen de olmadığı için dükkanlar geçiriyor.

şunu tekrar belirteyim: audio processor araba iç mekanındaki akustik bozuklukları düzeltmek için ses sinyalinde değişiklik yapan, analog-dijital-analog çevrim sistemine sahip bir elektronik cihaz. amacı sese ayrı bir efekt katmak, olmayan sesleri vermek değil.

ancak çoğumuz araba mekanının müzik dinleme açısından ne kadar bozuk olduğunu ve ev ortamına göre dezavantajlı durumunu bilmiyoruz. bu durumun üstüne TR'nin boru fiyatlarını da koyunca audio processor kimsenin kullanmadığı birşey olarak kalıyor.

Benim aracımdada var amerikadaki audio formunlarında takılırım ordakilerin tavsiyesiyle aldığım çin malı micro kontrollü bir dsp var
    marka model yazarsan inceleyeyim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    biliyorum bende ebaydan alıyorum zaten çoğu şeyimi ama bu fiyatların yüksek olmadığı anlamına gelmiyor ben türkiye fiyatı üstünden yazıyorum çünkü herkesin yurtdışını kullanma olayı yada imkanı olmuyor bilhassa insanlar 2 yıl garanti muhattap v.b arıyorki bunlarda bir kriter neticede

benim aldığım ciddi bir şey değil minidsp diye geçiyor istersen board olarak satıyorlar açık istersen box olarak satıyorlar. diyaudio forumunda kendilerine ait bölümleride var ilglileniyorlar müşterileri ile..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    miniDSP öyle uyduruk değilmiş , sayende yeni bişey öğrendik.
    bu kadar insan bununla uğraşıyorsa bayağı bir olayı var demektir.
    bu tip olaylarda marka olursa fiyatı 5-10 katına falan çıkıyor.
    herhalde 2x4 miniDSP aldın, arabada kullanıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miniDSP öyle uyduruk değilmiş , sayende yeni bişey öğrendik.
    bu kadar insan bununla uğraşıyorsa bayağı bir olayı var demektir.
    bu tip olaylarda marka olursa fiyatı 5-10 katına falan çıkıyor.
    herhalde 2x4 miniDSP aldın, arabada kullanıyorsun?
    aynen sitelerinde pahalı ben geçen sene 70 dolara free shipping ebaydan aldım.
    fena uğraşanları var ordan board alıp custom kendi işlemcilerini yapanlar falan varda benim aklım o kadarına ermez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece xover network olarak mı kullanıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    xover dediğin crossover olaraksa evet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet xover=crossover.
    component hoparlörlerini miniDSP ile aktif çalıştırıyosun, sub için teybin/anfinin xover'ını kullanıyorsun herhalde?
    EQ+TA olayı ile hiç uğraşmadın mı? tune edilmiş processor ile tecrübe etmedin mi? dinlediysen processor'ü nasıl tune etmişlerdi biliyo musun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    evet xover=crossover.
    component hoparlörlerini miniDSP ile aktif çalıştırıyosun, sub için teybin/anfinin xover'ını kullanıyorsun herhalde?
    EQ+TA olayı ile hiç uğraşmadın mı? tune edilmiş processor ile tecrübe etmedin mi? dinlediysen processor'ü nasıl tune etmişlerdi biliyo musun?
    Aynen compları mini ile çalıştırıyorum sub için ayrı mono anfim var
    diğer dediklerini benim tesisatçıya yapıyordu o kısımlara hiç bulaşmadım açıkcası..
    ekstreme sound vardı oraya yaptırmışdım ordaki adamlar bu işin üstadıydı ama mekan gültepe olunca kapattılar tutunamadılar.. benim eski arabaya bilgisayar sisteminide onlara yaptırmışdım..

http://www.techturkey.com/forum/maka...ygulamasi.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim eski arabaya bilgisayar sisteminide onlara yaptırmışdım..
    http://www.techturkey.com/forum/maka...ygulamasi.html
    ahahahah şu anda carPC konusu açıyordum, amma tesadüf oldu . konunu okumuştum...
    bu işlere girmişsin, sistemi digital xover ile çalıştırıyorsun vs. muhakkak EQ+TA tuned bir processor'lu sistem dinle. çok bi fark değil demezsin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ahahahah şu anda carPC konusu açıyordum, amma tesadüf oldu . konunu okumuştum...
    bu işlere girmişsin, sistemi digital xover ile çalıştırıyorsun vs. muhakkak EQ+TA tuned bir processor'lu sistem dinle. çok bi fark değil demezsin...
    ben daha çok multimedya sistemlere meraklıyım bu alandada epey tecrübem var zaten araba sektörüde bu istikamette ilerliyor.. ilerde androidli içinde kendinden fabrikasyon tabletli arabalar üretilicek.. şu anda mesela teslalar öyle içinde kocaman gövdeye entegre dokunmatik tableti var..

artı olarak yeni bir projem var bitmedi bir türlü al al bitmiyor parçalar bu seferki car pc 2 olucak ama tabletle falan olucak tamamen eskisi gibi bir ton kablolama işleri araya kapasitör transistör v.b kullanmaya gerek kalmıycak ama bitmiyor işde al al bitmiyor proje... şimdiye kadar en az 5-6 defa değiştirdim projeyi

bir modül var onu arıyorum ucuza nette 400 dolar civarı ama custom yapan varmış 100 dolara falan.. kısaca yeni sistemim nisanı bulucak gibi bu gidişle. işin komik yanıda dışardan baksan dersinki bu adam ne yapmış iki tane tablet almış ..

müzik sistemi dinleyebiliceğim kalitede olması bana yetiyor işin içine derine girsem kovalarımda açıkcası pek girmekde istemiyorum detaylara fazla çünkü en kral yapılıcak sistemin bile arabada evimdeki audio-techinca kulaklıkdan iyi olabiliceğini pek düşünmüyorum. kulağının içinde bildiğin bir müzik festivali var mükemmel bir şey 64ohm 100db lik bir müzik şenliği

elimde olsa bu kadar masrafa girmem bir kapasitör bir anfi bir notebook bir audio-tecnica yada sennheiser türevi 5.1 yada 7.1 kaliteli bir kulaklık tamamdır.. ne hacim derdi ne perdeleme sorunu ne sesi dengeleme sıkıntısı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)