User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: doblo tesisat yardımı

35vkm16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

doblo tesisat yardımı

arkadaşlar 2005 camlı koltuklu doblom var. Şu an üzerinde orjinal müzik sistemi var.Bu sistemde kapılarda 13cm hoparlörler,torpido kenarlarında 10cm hoparlörler ve bagajda oval ufak hoparlörler var.Aracı olalı 2 hahta kadar oluyor,aracın orjinal ana ünitesini söküp,daha önceki aracımdan söktüğüm pıoneer deh-2820mp ana üniteyi taktım.Zaten ses farkı olarak bi beklentim yoktu öyle de oldu.
    Şimdi benim elimde olan;
    pıoneer eq6500(eko)
    pıoneer gm-x334(4*60w anfi)
    pıoneer ts-6991s(80w oval haparlör)
    pıoneer ts-g1312ı(25w hoparlör)
    pıoneer ts-w303f (160w bass)
    pıoneer ts-s20 (50w tweter)
    bunlara ek olarak;
    pıoneer ts-w303f (160w bass) ve bu iki bası besleyebilecek bir anfi almayı düşünüyorum
    araç üzerinde ki sistemin kurulumunu ise;
    ekoyu tavandaki rafa koyacağım musait yer var
    bagaja ise bagajda ki tentenin yerine yine katlanır şekilde mdf kestirip bu mdfnin uzerine 2 adet 303f ve 6991 leri koymayı düşünüyorum
    kapılara 13cm lik pıoneerları ve torpidonun üstüne ts-s20 leri koymayı düşünüyorum
    şimdi kafama takılanlar;
    bu sistemin bu aracta bu şekilde kurulumundan ne kadar verim alabilirim özellikle basslardan?
    kapılara takacağım hoparlörler 25w , ts-s20ler 50w bunların ikisini gm-x334 ün 1 kanalına bağlayabilirmiyim yada ne şekilde anfiye girebilirim?
    son sorum ise aküden anfilere çekeceğim enerji kablosunu her anfi için ayrı ayrı mı ya da tek kablo çekip anfilerin yanına geldiğinde mi ayırsam?(sanırım bu kablonun kalınlığı ile ilgili)
    arkadaşlar biraz uzun oldu kusura bakmayın tesisat işinden anlayanlar yardımcı olursa sevinirim
    pıoneer deh-7250sd
    pıoneer eq-6500
    pıoneer gm-x924/gm-x334
    kenwood kfc-w3013
    pıoneer ts-s20

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesisat işinden anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum
    pıoneer deh-7250sd
    pıoneer eq-6500
    pıoneer gm-x924/gm-x334
    kenwood kfc-w3013
    pıoneer ts-s20

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doblokango ve bu klasmandaki araçlarda maalesef ses almak zor.Özellikleri aracın kendi hoparlör yuvaları çok vasat.Cihazların tam özelliklerini ve çaplarını yazmamışsınız yazmada fayda var.Şu an anladığım kadarıyla önlerde cm ve cm hoparlörler var arkadada oval hoparlörler.Şunuda belirteyim elinizdeki subwooferlar f yani (freeair) kullanım için.Önlere güzel bir 13cm mid takımı arkayada bir çift oval koyun bunları 4 kanal anfi ile besleyin.Teyibinizde loud,hpf0lpf var ise ekoyu kullanmaya pekte gerek yok.Ayarları ve frekans kesimlerini anfiden ve teyipten halledersiniz.Subwooferların speclerini bilmiyorum ama ikisini paralel bağlayıp tekbir mono anfiden besleyebilirsiniz.Güç kablosuna gelince tek çekmeniz yeterli ayrı,ayrı kablo kullanmak gerekmez.Tek çekin ama en az 4ga kablo kullanın vede 100amper sigorta(kısa devre sigortası) kullanın.Eğer 4 kanal anfi ve mono anfi kullanıcaksanız teyibinizde ez az 2 çift rca çıkışı olsun yoksa sesi bölüp anfilere vereceksiniz verim düşük olur.Sağlıklı bir sistemde teyip büyük rol oynar
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekoyu kullanmamın sebebi teybin tek rca çıkısı olması ve gelişmiş ses ayarlarına sahip olmaması yani teyp giriş sınıfı bir teyip Daha önceki aracımda eko takılıydı ses kalitesi yönünden inanılmaz farkediyordu ayrıca ekoda 3adet rca çıkısı ,bassı devre dışı bırakan tuş ve bası açıp kısabıleceğim ayar özelliği var.
    pıoneer ts-W303f (30cm 160rms)
    pıoneer ts-a6991s(6*9'' 80 rms)
    pıoneer ts-g1312ı(13cm 25 rms)
    pıoneer ts-s20 (50rms)
    pıoneer gm-x334 (4*60w/2*100w 4 ohm)
    pıoneer deh-7250sd
    pıoneer eq-6500
    pıoneer gm-x924/gm-x334
    kenwood kfc-w3013
    pıoneer ts-s20

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35vkm16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekoyu kullanmamın sebebi teybin tek rca çıkısı olması ve gelişmiş ses ayarlarına sahip olmaması yani teyp giriş sınıfı bir teyip Daha önceki aracımda eko takılıydı ses kalitesi yönünden inanılmaz farkediyordu ayrıca ekoda 3adet rca çıkısı ,bassı devre dışı bırakan tuş ve bası açıp kısabıleceğim ayar özelliği var.
    pıoneer ts-W303f (30cm 160rms)
    pıoneer ts-a6991s(6*9'' 80 rms)
    pıoneer ts-g1312ı(13cm 25 rms)
    pıoneer ts-s20 (50rms)
    pıoneer gm-x334 (4*60w/2*100w 4 ohm)
    Hmm anladım durumu ozaman teyipten bir rcayı eq'ya girip ordan front,rear ve subw olarak alıyorsunuz olabilir.Ben olsam öndeki 13cm ve arkadaki ovalleri x334 anfiye bağlar,subwooferlara kapalı kutu yapıp kullanırdım,yanlız önlerdeki hoparlörler anfiden beslemede zarar görebilir,mid almakta fayda var.Subwooferlarınız 4ohm ve 160watt gücünde iki tanesi paralel bağlanıp 2ohmda sürülecek.Yani 160+160=320w toplamda 2ohmda 350/400 watt arası bir mono anfi ilede bunlar beslenebilir
    TS-W303F - | Pioneer Electronics USA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekoyu aynen o şekilde kullanacağım.Bası daha oncekı aracımda bı ara kutuda denedın ama bas freeair olduğu için verim alamadım hem de gm-x334 ün sadece 1 kanalına bağlı olduğu halde. Hem bundan dolayı hem de bagalda yer kaplamasını istemediğim için bu şekilde kullanmak istiyorum.Bi onceki aracımda tesisatı kullanırken bağlattığım montajcı 13cmleri teybe bağlamıştı ama bu seferde onler ayrı aykalar ayrı çalıyordu anfiye olmaz demişti.
    Şimdi benim öğrenmek istediğim 334 ün bir kanalına ts-g1312i (25rms) ile ts-s20 (50rms) yi bağlasam olur mu?
    pıoneer deh-7250sd
    pıoneer eq-6500
    pıoneer gm-x924/gm-x334
    kenwood kfc-w3013
    pıoneer ts-s20

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Frekansları düzgün bir biçimde kesim yaparsanız ve gain ayarını düzgün yaparsanız kullanılır ama neden ovalleri bağlamıyorsunuz ?

muhtar ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

doblodan ses alınmaz demişsinizde arkadaşlar video açılarsa bi izleyin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)