User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Deck Çeviriciyi Bağlamak

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Deck Çeviriciyi Bağlamak

Amfim, Bas'ım, Rca kablom tamam ama, teyibimde sub için rca çıkışı var. Yani sub controllü bir çıkışım bunuda sadece sub için kullanıcağım. Arka hoparlörlerim için yani 6985 ler için deck çeviriciye ihtiyacım var. ortalama 20-30 liralık bir ürün alacağım. Bugün bir oto hifi satıcısıyla konuştum, otomatik anten çıkışından falan bahsetti, ne dedi hiç anlamadım.

bu deck çevirici sadece teypten gelen 2 şer adet + ve - nin bağlanmasıyla rca çıkışı vermiyormu ? + bir devremi gerekiyor. Amfimde remoot kontrol mevcut.

teyp değiştir vs. gibi önerileri geçmiş bulunmaktayım, teybim yeni. ayrıca güç kaybetmek benim için daha iyi amfim 80w rms veriyor 1 kanalda (4 kanal amfi ben 3 kanal kullanıcağım sub için köprülü) 6985 ler 50w rmsye sahip. Yani güç kaybı çok önemli değil,

gerisini ayarlardan sağlayacağım. İlerleyen saatlerde ayarlar için bir sorularım olucak.
    TR - B13

Harun S. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deck çeviriciyi bende orjinal teyp kullanırken bağlatmıştım. Bağlarken sadece montajı teypten yapılmıştı. Yani herhangi biryerden kablo, hat vs. almana gerek yok
    Korkaklar sık sık ölür, cesurun ölümü bir defadır.

instagram: harunsarikamis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugünkü adam sağolsun, gayet aklımın içine etti. ne dediğini anlamadım ablak ablak suratına baktım. en sonda vallaha bilmiyorum dedim

bende öyle biliyordum ama onaylatmak istedim. Bu arada Allah'ın izni ve buradaki kişilerin önerisiyle setimi tamamladım. En kısa zamanda montaj olurda umarım hevesimi almaya başlarım
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Keyifle iyi günlerde dinlemek nasip olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi dilekleriniz için teşekkürler. Bu forumdaki kişiler ve donanım haberden 3-4 kişi sayesinde oldu bu set, Özellikle Hkn, darkmoon, cxe, ruudvan sayesinde bu forumda. Ve daha kim bilir kaç kişiyle görüştüm ama her sorunumda koştuğum insanlar bunlardı. Allah Sizlerden ve onlardan razı olsun
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler Çok bilgili ve birbirine her konuda yardımcı olan bir topluluk var burda. Çoğu zaman benimde sorularım doğru bir şekilde halledilmiş yardımcı olmuşlardır. Herkesten razı olsun

cXe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otomatik anten çıkışı dediği bildiğin remote yani tetik kablosu, senin cd çalarında tetikleme kablosu bulunduğu için olması şart değil ama arasında fiyat farkı yoksa tetiklemeli alman ilerde işine yarayabilir
    Alıntı mehmet767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bence maf sensörü yada westgate.
    Alıntı capri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracta ikiside yok ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sigorta seçimi

teşekkürler abi

peki bıcak sigortayı yani güç kablosuna kullanacağım sigorta kaçlık olmalı ? amfinin üstünde 2x 25a sigorta var hattaki kaç olmalı ?
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek amfi bağlayacaksan o amfinin sigortası kadar takmalısın, 2 yada daha fazla ise bağlanan amfilerin sigortalarının toplamı kadar
    aracta ikiside yok ama

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takacağınız sigorta kısa devre sigortası olacağı için ve az değerde bir sigorta takınca direnç oluşturacağı için yüksek amperli takmada fayda var her zaman.Mesela aküden 20/30cm sonra besleme kablosuna 100amper sigorta uygundur
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cxe abi amfinin üstünde 25x2 amper sigorta var, yani kısa devredeki için nekadar çok taksam okadar iyi gibime geliyor. amfi sigortasız olsaydı, galiba denilen gibi yapmam gerekirdi. Baya bir araştırdım buraya yazdıktan sonra genelde öyle diyorlar.

@meganes, genelde sizin dediğinizi diyorlar. çünkü kaçak anında o sigorta hemen gidiyormuş.

Piyasadaki 4ga kitlerden birini alıcam karaköy'den yada
    2x4ga güç kablosu, 1x sinyal kablosu bunlar 5m. hoparlör kablosu + 100amper bıcak sigorta + uçlar alıcağım bakalım
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100 amperlik koysan da sorun olmaz tabi, bence sen sigorta konusunu hiç kafana takma direk bağlantı setinin içinden çıkanı kullan (tabi amfi sigortasından küçük olmamak kaydıyla).
    aracta ikiside yok ama

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takacağınız sigorta kısa devre sigortası olacağı için ve az değerde bir sigorta takınca direnç oluşturacağı için yüksek amperli takmada fayda var her zaman.Mesela aküden 20/30cm sonra besleme kablosuna 100amper sigorta uygundur
    kardeşim öncelikle sigortanın yapıldıgı alaşımla ilgili olarak direnç değeri artar yada azalır değerlerle direk alakalı değildir bu konu. anfinin çekebileceği max değerin biraz üzerinde sigorta kullanmak en faydalı iştir, çünki aşırı yük durumlarında (kısa devre vs vs ) sigortanın atarak güvenliği saglaması gerekir. yani çok kuvvetli bir sistem kullanılmıyorsa kesinlikle bu kadar büyük sigortalar kullanılmamalı.

Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @cxe abi amfinin üstünde 25x2 amper sigorta var, yani kısa devredeki için nekadar çok taksam okadar iyi gibime geliyor. amfi sigortasız olsaydı, galiba denilen gibi yapmam gerekirdi. Baya bir araştırdım buraya yazdıktan sonra genelde öyle diyorlar.

@meganes, genelde sizin dediğinizi diyorlar. çünkü kaçak anında o sigorta hemen gidiyormuş.

Piyasadaki 4ga kitlerden birini alıcam karaköy'den yada
    2x4ga güç kablosu, 1x sinyal kablosu bunlar 5m. hoparlör kablosu + 100amper bıcak sigorta + uçlar alıcağım bakalım
    o alacagın kitlerin içerisinden çıkan sigorta değerlerine pek aldırış etme. kullandıgında sıkıntı yaşamazsın. önemli tek bir konu ana hatta bıçak değil sudan ektilenmeyen cam sigorta kullanmalısın. oda zaten kit içerisinden çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    deck eçviricim bu, aklımı karıştıran +,- ve remote kablolarınında oluşu. şimdi ben remote controlü teypten alıcam, yani kullanmayacağım fakat hopörlör çıkışlarını direk taksam, rca çıkışındanda çıkışı alsam işimi görürmü? +ve- rekote control içinmi? teşekkürler

resimler çok net değil ama, rca kablosunun yanındakiler mavi remote, siyah - kırmızı + öyeki yan hopörlör çıkışları

evet kit aldım, sigorta sorunum falan kalmadı, normal karaköy işi bir setle halledicem 4ga aldım. ilerde sistem büyütürken alt yapıyıda değiştiririm zaten komple, yarın bağlantıyı ben yapacağım Allah'ın izniyle okul çıkışı
    TR - B13

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)