User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Pioneer ana ünite karmaşası

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=mrtngn;6724421]Yurtdışıda olsa o fiyatlarda cihaz düşünmüyorum ama herşekilde TR fiyatlarından daha uyguna bulabileceğimi tahmin ediyorum..Fiyat listesi alma gibi imkanın varsa çok güzel olur, hiç değilse bi fikir edinmiş oluruz

Mail adresini yollarsan listeyi mail atabilirim.. Fiyat listeleri üzerinden de %40 indirim alabiliyorum.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılmış yazdığım.. Demek istediğim ürün sitede olabilir fakat Türkiye'ye giren bazı Pioneer ürünlerinin nerde üretildiği belli değil yani merdiven altında üretilip buraya gelenler bile var.
    sahibinden comda çook

kv661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam 9400'ü alırdım. Aracın kendi orjinal iç ışıkları ile eşleştirme olasılıgın daha fazla. Su an ben 9350 SD kullanıyorum eski serilerden olan bir 8600-8650-9600-9650 değil ancak kalite anlamında yaklasacaktır.

Bu arada b.arica arkadaşımıza da ben kendi bildiklerimi anlatayım.

Pioneer'ın markasının 4 ürün farkılaştırma biçimi bulunur.

1. Ürün "Premier" adı altında sadece US olarak satılır. Ancak US'te Pioneer markasıda bulabilmen mümkün. Kalite anlamında neredeyse hiçbir farkı yoktur.
    2. Ürün Singapur'dan ithal edilir. (Bizim spot diye adlandırdıgımız 50'li seri ürünler). Bu ürünler TR'ye genellikle Irak ve Suriye üzerinden kaçak olarak gelir ve garantisi aldıgın yer ile sabittir. Ürünlerin tek farkı radyo'da bulunan RDS (Radio Data Service) yani dinledigin radyonun ismi vb. yazıları göremezsin. Ancak TR'de bulunan her frekansı dinlemen mümkündür.
    3. Ürün ise Avrupa'da satılır. Senin bahsettigin (Digicom) ürünlerinin ithal edildiği ürünlerdir. Bu ürünlerin tek farkı ise RDS özelliği bu ürünlerde bulabilirsin. Ayrıca ithal eden firmaya göre garanti firmanın garanti kapsamındadır.
    4. ürün ise senin bahsettiğin 20'li seriler. Bu ürünlerde genel kitleye hitap eden ürünlerdir. Bu cihazlar ise kimi US standartına göre üretilmiştir kimileri ise Avrupa standartlarına göre üretilmiştir. Dolayısı ile bu ürünleri seçerken kullanım kılavuzunu iyi okumak gerekir. Kullanım kılavuzlarında en arka veya en arkadan bir önceki sayfada cihazın teknik özellikleri yazar. Burada radyo frekans aralıgını ve hangi frekanslarda radyonun durup sinyal alabildiğini görebilirsin.

Dipnot: US'de radyolar sadece tek sayılarda durur. Sebebini malesef bilmiyorum tahminen US frekans standartları ile ilgili olabilir.

Ürünün sahte olup olmadıgını nasıl anlayabilirsin? Su an spot pazarda bulunan çoğu Pioneer hoparlör malesef sahte. Yani sana örnek verelim bir Oval hop. almak istiyorsun muhtemelen sana Mersin ya da Kayseri (jameson fabrikası gibi) bir üretim malzeme satılacaktır.

Kendini bu ürünlerden korumanın en güvenli yolu ise inandıgın güvendiğin bir satıcı bulup ondan alıcaksın.
    Kula bela gelmez hak yazmayınca
    Hak bela yazmaz kul azmayınca

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat_ileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ürünler 00-20 serisi dışında sahte ürün gibi yazılmış pioneer kendi sitesinde bu ürünlerinde kendi imalatı oldugu açıkca belirtiliyor zaten, digicom ithalatı olmaması sahte yada kaçak oldugu anlamına gelmez ( 50 serisini tr ye ithal eden yasal firmalar mevcut). prs seri değil en üst seri odr serisidir dir. en önemlisi fiyat digicom türkiyede ilk kuruldugu günden beri piyasanı 3 katı fiyatları liste fiyatı olarak belirler.

konuyu açan arkadaşım, alabiliyorsan 80 prs al yoksa 9450 al kullan çokta kafanı bulandırma. (9450 avrupa modeli olarak geçer)
    9450'nin tuşlar falan dış görünümü pek hoşuma gitmesede güzel bi cihaz ama şu motorize kafa biraz korkutuyo beni

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    prs veya odr serisi alan birisinin ben pek radyo ile işi olacağını zannetmiyorum açıkçası az buçuk araştıran birisi olarak oto müzik sistemlerini

işlemcili - işlemcisiz aktif sürüp, konser salonu gibi ortam oluştuktan sonra radyo açıp kalitesini düşüren çok az insan gördüm yani

ama tabi ki bulabiliyorsan 80prs
    Kaliteli bi sistem olmasada radyosu sıkıntısız olsun dert olur bana o

Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mail adresini yollarsan listeyi mail atabilirim.. Fiyat listeleri üzerinden de %40 indirim alabiliyorum.
    Pm attım

Alıntı kv661 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam 9400'ü alırdım. Aracın kendi orjinal iç ışıkları ile eşleştirme olasılıgın daha fazla. Su an ben 9350 SD kullanıyorum eski serilerden olan bir 8600-8650-9600-9650 değil ancak kalite anlamında yaklasacaktır.

Bu arada b.arica arkadaşımıza da ben kendi bildiklerimi anlatayım.

Pioneer'ın markasının 4 ürün farkılaştırma biçimi bulunur.

1. Ürün "Premier" adı altında sadece US olarak satılır. Ancak US'te Pioneer markasıda bulabilmen mümkün. Kalite anlamında neredeyse hiçbir farkı yoktur.
    2. Ürün Singapur'dan ithal edilir. (Bizim spot diye adlandırdıgımız 50'li seri ürünler). Bu ürünler TR'ye genellikle Irak ve Suriye üzerinden kaçak olarak gelir ve garantisi aldıgın yer ile sabittir. Ürünlerin tek farkı radyo'da bulunan RDS (Radio Data Service) yani dinledigin radyonun ismi vb. yazıları göremezsin. Ancak TR'de bulunan her frekansı dinlemen mümkündür.
    3. Ürün ise Avrupa'da satılır. Senin bahsettigin (Digicom) ürünlerinin ithal edildiği ürünlerdir. Bu ürünlerin tek farkı ise RDS özelliği bu ürünlerde bulabilirsin. Ayrıca ithal eden firmaya göre garanti firmanın garanti kapsamındadır.
    4. ürün ise senin bahsettiğin 20'li seriler. Bu ürünlerde genel kitleye hitap eden ürünlerdir. Bu cihazlar ise kimi US standartına göre üretilmiştir kimileri ise Avrupa standartlarına göre üretilmiştir. Dolayısı ile bu ürünleri seçerken kullanım kılavuzunu iyi okumak gerekir. Kullanım kılavuzlarında en arka veya en arkadan bir önceki sayfada cihazın teknik özellikleri yazar. Burada radyo frekans aralıgını ve hangi frekanslarda radyonun durup sinyal alabildiğini görebilirsin.

Dipnot: US'de radyolar sadece tek sayılarda durur. Sebebini malesef bilmiyorum tahminen US frekans standartları ile ilgili olabilir.

Ürünün sahte olup olmadıgını nasıl anlayabilirsin? Su an spot pazarda bulunan çoğu Pioneer hoparlör malesef sahte. Yani sana örnek verelim bir Oval hop. almak istiyorsun muhtemelen sana Mersin ya da Kayseri (jameson fabrikası gibi) bir üretim malzeme satılacaktır.

Kendini bu ürünlerden korumanın en güvenli yolu ise inandıgın güvendiğin bir satıcı bulup ondan alıcaksın.
    Bilgiler için çok tesekkür ederim Bahsettiğim modellerin hepsinde ekran-tuş ışığı değişebiliyor bu da bi artı benim için Bakalım bulabilirsek öncelik 80prs eger cok ciddi fiyat farkı olursa 9400'e doğru yönelcem gibi gözüküyo. Frekans olayıda kılavuzda falan yazıyosa artık bi şekilde araştırıp bakıcaz bakalım

GökhanAkarsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DEH-X9550BT ve DEH-80PRS farklar nelerdir

PriSOneR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 9350 sd var dileyen olursa anlasiriz media mark faturali.

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mutti61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DEH-X9550BT ve DEH-80PRS farklar nelerdir
    Benimde sorduğum modellerlerden bi farkı yok diye düşünüyorum..Görünüş olarak aynı ama özellik olarak,kullanıcıya sunulan detaylar olarak vs farklı cihazlar

GökhanAkarsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9550 aldım sonunda vti me inanılmaz güzel cokta yakıştı konsola herkeze öneririm 350 tl ye aldım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)