User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 106 Gti Hafif Çaplı Tesisat

oKsEAt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 106 Gti Hafif Çaplı Tesisat

Arkadaşlar merhaba,

106 GTI'm için hafif çaplı bir tesisat yapmak istiyorum.
    Çok yüksek sesle müzik dinleme zevkim yok, beni tatmin etmesi yeterli.

Elimde olan ekipmanlar;

-JBL 1000 Watt Bass (Kabinli)
    -HEI HAA-504 4 Kanal Anfi

Bunlara ilave olarak ön kapılara 1 takım kompenant, arka kapılar 10 cm kolon ile sistemi tamamlamayı düşünüyorum.

Ana ünite olarak 106'nın olmazsa olmazı indash almak istiyorum lakin sağlam cihazların fiyatı 1000 TL'nin üzerinde..

Navitech Btv-7400 modeli var 450 TL civarı. Bu sisteme yeterlidir diye düşünüyorum..

Konuyla ilgili tavsiyelerinize açığım, şimdiden teşekkür ederim.
    '01 VK 106 GTI
    '17 B Fiorino Premio
    '98 AY 106 GTI
    '97 LC Civic 1.4 IS
    GNL Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    usta boşver komp. u al 2 çift pioneer 95s kolon koy pandizota gümbür gümbür dinle ve dinlet basında güzel tonlamalı bir bass işini fazlasıyla görür benim 106mda böyleydi kicker l7 vardı 2 anfi 2 çift 95 s 30 saniye arabada duramıyordun
    YamahA Xmax 250 ABS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta boşver komp. u al 2 çift pioneer 95s kolon koy pandizota gümbür gümbür dinle ve dinlet basında güzel tonlamalı bir bass işini fazlasıyla görür benim 106mda böyleydi kicker l7 vardı 2 anfi 2 çift 95 s 30 saniye arabada duramıyordun
    Orjinal pandizotu bozma taraftarı değilim, çıkma satılıyor ama arka tarafta kolon gözükmesini istemiyorum oem olması hoşuma gidiyor.
    '01 VK 106 GTI
    '17 B Fiorino Premio
    '98 AY 106 GTI
    '97 LC Civic 1.4 IS
    GNL Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oKsEAt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal pandizotu bozma taraftarı değilim, çıkma satılıyor ama arka tarafta kolon gözükmesini istemiyorum oem olması hoşuma gidiyor.
    o zaman varsa nakit al bir tane focal krx2 bagajada koy jbl ini başkada hiçbirşeye gerek yok aracın içi disco olsun
    YamahA Xmax 250 ABS

CooLeqenD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tamamda arkadaş disco olmasını istemiyor hafif çaplı müzik kalitesi istiyor, benim 106' da da orjinal kolonları var ama yakın zamanda Hertz ile değiştircem. Benim ses sistemcimin bir lafı var hertz' in kalifiye elemanı, her markadan güzel ses gelir, gelmez diye bir şey yok sadece getirmeyen ve getirmek istemeyen usta vardır diye o yüzden herşey olur sizin bütçenize bağlı herşey.

Ön ve Arkaya Hertz, Bagaja' da Slim uygun ne olursa olur 106 zaten bu kutu gibi araba çalmama gibi bir olasılığı yok ayarlamaları güzel oldukça. Amfi konusuna girmiyorum, bilgim pek yok o konuda 4 kanal her türlüsü olur diye düşünüyorum.
    Otomobil Fotoğrafcısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman varsa nakit al bir tane focal krx2 bagajada koy jbl ini başkada hiçbirşeye gerek yok aracın içi disco olsun
    Diskoluk bi tesisatı abartı buluyorum o kadarına gerek yok bence.

Alıntı CooLeqenD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamda arkadaş disco olmasını istemiyor hafif çaplı müzik kalitesi istiyor, benim 106' da da orjinal kolonları var ama yakın zamanda Hertz ile değiştircem. Benim ses sistemcimin bir lafı var hertz' in kalifiye elemanı, her markadan güzel ses gelir, gelmez diye bir şey yok sadece getirmeyen ve getirmek istemeyen usta vardır diye o yüzden herşey olur sizin bütçenize bağlı herşey.

Ön ve Arkaya Hertz, Bagaja' da Slim uygun ne olursa olur 106 zaten bu kutu gibi araba çalmama gibi bir olasılığı yok ayarlamaları güzel oldukça. Amfi konusuna girmiyorum, bilgim pek yok o konuda 4 kanal her türlüsü olur diye düşünüyorum.

Hertz'leri ufak çaplı araştırdım, kullananlar memnunlar. Muhtemelen onun setini kurarım bi sorun olmazsa.

Teşekkür ederim Berkay
    '01 VK 106 GTI
    '17 B Fiorino Premio
    '98 AY 106 GTI
    '97 LC Civic 1.4 IS
    GNL Garage

Bone-crusheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 5 senedir navitech kullanıyorum gayet memnunum.kapılarda comp arka kelebek altı hop. yerlerine 10 cm bagajda alpine kendinden kutulu 20cm bass ve ufak for-x anfim var oldukca tatminkar.yer kaplamasın kücük olsun kaliteli olsun dersen alpine 20 cm bass hem ses yer kapladıgı alan olarak süper

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bone-crusheR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 5 senedir navitech kullanıyorum gayet memnunum.kapılarda comp arka kelebek altı hop. yerlerine 10 cm bagajda alpine kendinden kutulu 20cm bass ve ufak for-x anfim var oldukca tatminkar.yer kaplamasın kücük olsun kaliteli olsun dersen alpine 20 cm bass hem ses yer kapladıgı alan olarak süper
    Navitech Btv-7400 ü bu akşam yetkili bayide inceledim, alet hoşuma gitti.
    Allah nasip ederse haftasonuna kadar alıp, çıtırdan tesisatı tamamlamayı düşünüyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.
    '01 VK 106 GTI
    '17 B Fiorino Premio
    '98 AY 106 GTI
    '97 LC Civic 1.4 IS
    GNL Garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)