User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Sistem değil sistemCik :) Yardım

dogancan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Sistem değil sistemCik :) Yardım

Merhabalar abilerim gardaşlarım,

Sitedeki ve ailevi yoğun baskıların ardından E30 arama işlemini biraz erteledim. Onun yerine parayı nereye harcayabilirim diye düşünüyordum ki Elimde olan şirket aracı 2013 Linea'ya ses sistemi kurmaya karar verdim. Sistem dediğim dediğime bakmayın sistemcikde diyebiliriz.

Araba daha yeni olduğu için kurulum montaj vs servis yapacak. Geçenlerde sordum onlarda şu sistemi önerdiler,

Soundstream 30 cm sub,
    DD 16 cm mit takımı,
    Hei 6 kanal amfi,

Bu sistemi orjinal tesyibi kullanarak fazla sarsıntı yapmadan kullanmayı düşünüyorum.

Sizin önerebileceğiniz sistem var mıdır ? fiyat aralığı 600-700-800 Fazla profesyonel olmasına gerek yok tatmin edici bir ses çıksa yeter. sizden isteğim şey 1 sub, 1 çift mid takımı, 1 amfi 6 veya 5 kanal olursa sevinirim, çevirici, ve daha sonra alırsam nasıl bir teyp alabilirim ? Uyumlu ve uygun bir ses sistemi yaparsanız memnun olurum. Şimdiden Teşekkürler

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir çift mid takımı ve bir bass için 5-6 kanal amfi haddinden fazla. Orjinal teypte amfi çıkışı olup olmadığına bakmak lazım, yoksa amfiyi bağlamak ciddi problem. Ayrıca, öne iki mid takıp, tweeter'ları değiştirmeden 30 cm bass fazla gelebilir.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir çift mid takımı ve bir bass için 5-6 kanal amfi haddinden fazla. Orjinal teypte amfi çıkışı olup olmadığına bakmak lazım, yoksa amfiyi bağlamak ciddi problem. Ayrıca, öne iki mid takıp, tweeter'ları değiştirmeden 30 cm bass fazla gelebilir.
    Evet soylediklerine katiliyorum ama sisteme daha sonra ekleyecegim mid takimi olabilir. Bunun icin ekstradan amfi almak yerine ileriye yatirim icin aliyorum o amfiyi ve orjinal teype ceviriciyle amfi cikisini halledebilirim diye biliyorum ama ?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dogancan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet soylediklerine katiliyorum ama sisteme daha sonra ekleyecegim mid takimi olabilir. Bunun icin ekstradan amfi almak yerine ileriye yatirim icin aliyorum o amfiyi ve orjinal teype ceviriciyle amfi cikisini halledebilirim diye biliyorum ama ?
    ses kablolarıyla, ana ses çıkışı arasına ne kadar ek parça sokarsan ses kalitesini o kadar düşürürsün. Teypten çıkan sesi daha yüksek sesle dinlemek istiyosan bu parayı harca. Yok, ben kaliteli ses almak istiyorum diyosan paranı çöpe atıyosun.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ses kablolarıyla, ana ses çıkışı arasına ne kadar ek parça sokarsan ses kalitesini o kadar düşürürsün. Teypten çıkan sesi daha yüksek sesle dinlemek istiyosan bu parayı harca. Yok, ben kaliteli ses almak istiyorum diyosan paranı çöpe atıyosun.
    sayın denis abi çözüm olarak ne önerirsin acaba ? ana üniteyide değiştiririm fakat linenanın konsoluna harici bir teyp yakışmıyor bulamadım ben öyle ? öneriler açığım fiyat aralığını biraz daha yüksek tutabilirim sadece biraz zaman alır. seni dinliyorum üstad ?

GTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amfi secimin yanlis 6 kanal amfide cikis basina alacagin guc tatmin edici olmaz bunun yerine benim tavsiyem 4 kanal ve mono olmak uzere 2 adet amfi kullanmalisin fakat maali olarak kulfetli olur. Veya 4 kanal kaliteli bir amfi kullanabilirsin
    infinity 475A
    xetec i90
    ikiside f/p acisindan iyidir hei, jameson, harward vs. Bunlardan uzakdur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komple bir tesisat kurabilecek varmi orjinal teyp i kullanacagim ve 700_800 e 1 cif mit amfi ve bass? Ve slim bass kullansam olur mu yoksa linea ya ufak mi gelir

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dogancan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komple bir tesisat kurabilecek varmi orjinal teyp i kullanacagim ve 700_800 e 1 cif mit amfi ve bass? Ve slim bass kullansam olur mu yoksa linea ya ufak mi gelir
    Slim basss kullanabilirsin ama hem fiyatları tuzludur hemde ses güç olarak düşük kalıcaktır. Bence 400 veya 600 lük bir woofer ayarla 30 cm den kücük bul 20-25cm arası. hem yerden tasarruf edersin hemde kapı sistemine göre dan dun bass vurmaz dengelersin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)