User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tesisat ile ilgili genel sorular

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tesisat ile ilgili genel sorular

Merhaba şuan elimde hertz in dcx 130 kapı hoparlörü var. Ben pandizota 2 yollu hoparlör koymak istiyorum. JBL GTO 938 modelinde karar kıldım. Bu modeli alsam hertzlerle uyum sağlar mı ?
    Ya da başka model önerebilir misiniz ?
    Ve yine pandizot için subwoofer ve onu besleyecek amfi önerisine ihtiyacım var.
    Bir de benim elimde yaklaşık 400 metre 2X 0.75 kablo var gayet kaliteli kalın ve esnek. Ben teypten pandizota bu kabloyu 2 kat yaparak çeksem mantıksız bir işlem mi olur ? Yani 2X 1.50 kablo elde etmiş olacağım. Bu şekilde yapsam sesin kalitesinde geri düşme mi yaşanır ?
    Gerçekten bu müzik sistemleri konusunda çok cahilim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ana ünite kenwood 4047um. Belirtmeyi unutmuşum. Bu teybin kumandasını bulabilecek bir babayiğit de arıyorum
    Güncel çekelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleştiremediklerimizdenmisiniz?

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    konuyu güncel tutalım 6x9 lar belırlı bır lıtrede çalıyor mu yoksa free air subwooferlar gıbı bagajı mı lıtre olarak kullanıyor..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk_Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu güncel tutalım 6x9 lar belırlı bır lıtrede çalıyor mu yoksa free air subwooferlar gıbı bagajı mı lıtre olarak kullanıyor..
    Derdimize derman olacak üyeler görmüyor maalesef (güncel)

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anfi bağlıycaksan düz hoparlörleri unut Ön kapıya uygun ölçüde mid takımı takıcaksın jbl falan ayarında gidip evkurdan mid takımı die satılan çöplerden alma�� arkayada uygun ölçüde mid otutturacaksın anfi en ucuz dersen jameson505 ikincielide olan bi anfi ucuz bulabailirsin bass ı eğer pandizota koyacaksan pioneeer lerin fire air baslarından bulup takacaksın olay çözülcek ha ben elimdekileri değerlendirim dersen oda olur ama senin isteğini karşılarmı bilmem ben olsam takmam coaksiyal hoparlörü anfiye onlar teyp çıkışının gerilimine ayarlı üretiliyor anfide kullanırsan yanma ihtimali çok yüksek arkayada oval koyarsan öndekilerin sesini bastırır yine bişe anlamazsın eğer iyi müzik istiyosan öne sağlam birçift mid arkaya bişe takmicaksın bağajada 30 cm güzel bi bass takacaksın kaliteli bi şekilde dinliyceksin ben 5 senedir bu sistemi kullanıyorum 7 tane araba değiştirdim şu anda evde sökülü duruyor arabama takacam
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oval hoparlör bağajı veya başka biryeri kabin olarak kullanarak sesini eniyi şekilde verir belirli bir litresi yoktur ancak anfide değilde daha çok teyplerde güzel ses vermektedir anfiyede bağlarsan bildiimiz cami hoparlörü gibi basbas bağırır üçgün sonrada belki 5 dk içinde tizleri yanar zaten hangi profosyonel tesisatlarda oval kullanılmış
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oval hoparlör bağajı veya başka biryeri kabin olarak kullanarak sesini eniyi şekilde verir belirli bir litresi yoktur ancak anfide değilde daha çok teyplerde güzel ses vermektedir anfiyede bağlarsan bildiimiz cami hoparlörü gibi basbas bağırır üçgün sonrada belki 5 dk içinde tizleri yanar zaten hangi profosyonel tesisatlarda oval kullanılmış
    oncekı kombınasyonum; Kıcker L7, 2 Takım M Acoustic 3 Yollu Mid Takımıydı..

3 yollu mıdlerın pek farkını goremedım, belkı markadan dolayıdır bılmıyorum ama bana hıtap etmıyordu..

ıstedığım muzık sesı fabrıkasyon kalıtelı çalan araçlardakınden, benım beğendığım ses orta tonlu basslar sanırım..

Accord'um da arka pandızotta orjınal 2 tane 6x9 vardı ve benı çok mutlu edıyordu, tek sorun yüksek seste boğuyordu..

araştırmalarım sonucunda şöyle bır sıstem oluşturdum, sızın yorumunuz nedır, ne fazladır ne eksıktır..

VİBE 6X9 175RMS

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...0256256/detay/

VİBE 16CM 90RMS

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4050459/detay/

VİBE 13CM 80RMS

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4049554/detay/

VİBE nasıl bır markadır, urunler nasıldır bılgım yok 6x9'larda en yüksek RMS'lı bunu bulduğum ıçın bunu tercıh ettım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wibe nin ben sadece bass ve anfisini tercih ederim bana kalsa çünki midleri o kadar iyi değil toyota coronanın ön kapılarına taktım arabadan ses çıkmıyordu onları söküp jbl in en düşük serisini taktım müziği duymaya başladım wibenin coaxialini hiç dinlemedim ama ben olsam o paraya daha iyi bi marka tercih ederim mesela 90 watt rms i olan pioneer vibenin oval inden daha iyi ses verir çünki teyp vibe yi doyuramıycak dolayısıyla sesi sonlara geldikçe bozacak tabi teypte kullanacaksan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wibe nin ben sadece bass ve anfisini tercih ederim bana kalsa çünki midleri o kadar iyi değil toyota coronanın ön kapılarına taktım arabadan ses çıkmıyordu onları söküp jbl in en düşük serisini taktım müziği duymaya başladım wibenin coaxialini hiç dinlemedim ama ben olsam o paraya daha iyi bi marka tercih ederim mesela 90 watt rms i olan pioneer vibenin oval inden daha iyi ses verir çünki teyp vibe yi doyuramıycak dolayısıyla sesi sonlara geldikçe bozacak tabi teypte kullanacaksan
    sorry yazmayı unutmuşum, amfı ıle surmeyı duşunuyorum bunları..

6X9 olarak bı kaç model daha beğendım..

PIONEER 5 yollu var, 3 yollu 5 yollu çok fark eder mı bılmıorm ama 100RMS..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1097500/detay/

İNFİNİTY referans serısı var, 100rms..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8845834/detay/

Yoksa direk bunu mu almalıyım, ALPİNE 100RMS..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8342390/detay/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anfiye takcaksan pioneer al derim alpine zaten o para verilmez infinitide zayıf kalır en mantıklısı pioneer yüksek seste tiZler yanabilir teypten tizi duyabildiğin kadar aç yani 2 de falan kullan zaten o fazlasıyla tiz verecektir

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hobi olarak evde araçta falan oto müzik sistemleri ile uğraşıyorum,sorduğun cevabı tecrübelerime göre aracın bagajını kendi litresi olarak kullanınca daha başarılı çalıyo,şuan evdede 2x50 watt alpine oval kullanıyorum bilgisayarın sapında solunda her birinde ayrı kabin var,yanlız araçtaki gibi keyif vermiyo özellikle 40-50-60 hz aralığındaki basslarda berbat diyebilirim çok tok ses yapıyo,mid ve tiz sesler güzel,kangoo aracımız vardı 1.4 benzinlilerden arka panzotu kesip 4 tane pıoneer oval takıp bunlarıda 4 kanal anfiye girmiştim inanırmısın çok keyifli ve iyi çalıyodu,teyipten 40-50 hz kesim yapıyodum o frekansları bile çok başarılıydı,bazı insanlar araçta subwoofer arıyodu benim seçeneğim oval hoparlörler araçta arka panzotta ve anfi ile beslendiğinde ciddi çok iyi çalıyo ama kabinleri ayrı oldumu evde veya araçta berbatlar
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    montaj vs nasıl olur bilmiyorum fakat ön koltuk altlarında 1'er tane ovali teyp çıkışlarına bağlasak popodan hissedeceğimiz bass bir işe yarar mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    max. 150 liraya kadar pandizot için oval hoparlör arıyorum. f/p olarak en başarılı ürün hangisidir. Ana ünitem yukarıda yazıyor. En verimli şekilde hangi ürün çalar?

Bu ürün var mesela,
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pro...tml?langId=-14

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    montaj vs nasıl olur bilmiyorum fakat ön koltuk altlarında 1'er tane ovali teyp çıkışlarına bağlasak popodan hissedeceğimiz bass bir işe yarar mı?
    Yukarıdada belirttim ovalleri birbirinden ayırınca yani iki hoparlör ayrı kutularda olunca verimli çalmıyo,imkanınız var ise panzota falan takın ozaman farkı hissedersiniz @fthdrn linkteki ürün bence uygundur,ben olsamda ovalleri pıonneerdan tercih ederim,piyasada her türlü modeli her türlü özelliği olan hoparlörü çok,teyipten besliycekseniz 40-50watt rma civarı bakmanıZı öneririm,ataç teyiplerinin çıkışı max 4x22 watt rms'tir anfi ile kullanıcam derseniz ovalleri gücü daha yüksek olanlara bakmakta fayda var
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    4 yollu 5 yollu olayları biraz hikaye onlara kanmayın.. tamamen pazarlama taktikleri super tweeter, hypertweeter falan.. 2 yollu yada 3 yollu lar iyidir.. bunlardan şaşmayın zaten kaliteli markaların genelde referans sınıfı ürünleride ya 2 yollu olur ya 3 yollu ..

anfi olayına gelince 6x9 kolon coaxda bende sesi en verimli veren tasarıma sahip oval.. coax şayet woofer benzeri bir ürün kullanılmıycaksa sistemde misal iki takım yada bir takım component taktınız.. bu sistem woofer ister eğer yok bagajda yerim yada woofer istemiyorum derseniz coax da alternatif çözüm olur sesin altındaki tonajı doldurur daha homojen yapar müziği..

coax dan sistem yapılmaz diyen arkadaşlar dünya ses yarışmalarında fazlasıyla coax sistemli araçlar vardır.. component sistemler bir sistemin sadece parçasıdır tek kullanılmaz component dedinmi anfi gerekir kaliteli kablo gerekir gerekirse araca ve kullanılan comp sete bağlı izalasyon gerekir bas gerekir..

coax da dikkat edilmesi gerekilen şey şudur.. anfi ile kullanılıcak coax ayrıdır anfisiz kullanılıcak coax ayrıdır zaten kutuların üstünde açıklama kısmında genelde yazar ingilizce use amplifier tarzı bir şey. gider anfiye sürülmiycek coaxı anfiye sürerseniz tizleri yakarsınız..

arabaların stok teyplerinin çıkış gücü belli 15-20 rms olsun aftermarket bir ürün taksanız aracınıza hadi abartıyım 40 rms olsun ondan fazla olmaz anfisiz sen 100rms lik 150 rms lik 175 rms lik coaxı o teybe bağlarsan verim alırsın ama o coaxi %100 tam randımanında asla kullanamassın..

birde pazarda 100rms deyipde aslında 20-30 rms lik coax larda var onlarada dikkat etmek lazım..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

No23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesisatımı 4 gauge elektrik kablosuyla çektik, rca'ların markasını unuttum ama ustam güzel bir şeyler yaptı. 2 takım sony xs-gs1621 premium kullanıyorum ve tavsiye ederim. linkten inceleyebilirsiniz. amfimi 2004 yılında aldım yanlış hatırlamıyorsam. jbl gto 75x4 4 ohmda 104 rms veriyor. bassı da 2007 başın da almıştım 30cm jbl 1000 lik. çok memnunum özellikle compenantlardan. bu compenantların 2 3 çeşidi var aynı seri isminde, bu yüzden link ekledim. http://www.hepsiburada.com/sony-xs-g...-otblcxsgs1621
    Beni satmayan tek dostum arabam...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yollu 5 yollu olayları biraz hikaye onlara kanmayın.. tamamen pazarlama taktikleri super tweeter, hypertweeter falan.. 2 yollu yada 3 yollu lar iyidir.. bunlardan şaşmayın zaten kaliteli markaların genelde referans sınıfı ürünleride ya 2 yollu olur ya 3 yollu ..

anfi olayına gelince 6x9 kolon coaxda bende sesi en verimli veren tasarıma sahip oval.. coax şayet woofer benzeri bir ürün kullanılmıycaksa sistemde misal iki takım yada bir takım component taktınız.. bu sistem woofer ister eğer yok bagajda yerim yada woofer istemiyorum derseniz coax da alternatif çözüm olur sesin altındaki tonajı doldurur daha homojen yapar müziği..

coax dan sistem yapılmaz diyen arkadaşlar dünya ses yarışmalarında fazlasıyla coax sistemli araçlar vardır.. component sistemler bir sistemin sadece parçasıdır tek kullanılmaz component dedinmi anfi gerekir kaliteli kablo gerekir gerekirse araca ve kullanılan comp sete bağlı izalasyon gerekir bas gerekir..

coax da dikkat edilmesi gerekilen şey şudur.. anfi ile kullanılıcak coax ayrıdır anfisiz kullanılıcak coax ayrıdır zaten kutuların üstünde açıklama kısmında genelde yazar ingilizce use amplifier tarzı bir şey. gider anfiye sürülmiycek coaxı anfiye sürerseniz tizleri yakarsınız..

arabaların stok teyplerinin çıkış gücü belli 15-20 rms olsun aftermarket bir ürün taksanız aracınıza hadi abartıyım 40 rms olsun ondan fazla olmaz anfisiz sen 100rms lik 150 rms lik 175 rms lik coaxı o teybe bağlarsan verim alırsın ama o coaxi %100 tam randımanında asla kullanamassın..

birde pazarda 100rms deyipde aslında 20-30 rms lik coax larda var onlarada dikkat etmek lazım..
    abıcım bılgılendırme ıçın çok tşk ederım..

bu tarz bı sıstem sence nasıl çalar + amfı ıle besleyecem.. (amfı onerısınde bulunabılırsınız)

VİBE 6X9 175RMS

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...0256256/detay/

VİBE 16CM 90RMS

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4050459/detay/

VİBE 13CM 80RMS

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4049554/detay/

VİBE nasıl bır markadır, urunler nasıldır bılgım yok 6x9'larda en yüksek RMS'lı bunu bulduğum ıçın böyle bır set oluşturdm..

yada bu 6x9'lar daha mı ıyı..

CADENCE 150RMS

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...01658922/detay

SONY 120RMS

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...92295245/detay

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    vibe in coaxları hakkında en ufak bir bilgim yok .. basları slim basları iyidir özellikle black death serisi falan performans sınıfında iyi complardır. sony ye hiç girme derim ona giriceğine git kenwooda gir.. cadence gelince o kolon benim bildiğim coaz değil sub. türkiyede nadir bulunabilicek 6x9 sublardan..

benim tavsiyem infinity olur.. Rockford olur.. alpine olur.. hertz öneririm. en olmadı kenwood yada pionner ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)