User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Radyoda Cızırtı ve EG civic Anten yenileme ACİL yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Radyoda Cızırtı ve EG civic Anten yenileme ACİL yardım

merhaba dostlar. Kafayı yemek üzereyim. Aracımda 3 farklı teyp denedim üçünde de aynı sorun var. Radyo kanallarının çok büyük bir bölümü çekmiyor ayrıca çeken kanallarda da aşırı cızırtı yapıyor. CD/USB de bu şekilde bir sorun yok çok düzgün kaliteli bir ses alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Radyo dinlemeyi seven biriyim. çıldıracam artık

Bugun biraz kurcaladım fakat anten kablosu aracın iskeletinin içinden geliyor. Gördüğüm kadarıyla bolca paslanma/oksitlenme mevcut. Ayrıca antenimde yamukluk var aşırı zor kapanıp açılıyor. Asıla asıla zor çıkarıyorum içinden. mutlaka değiştirmem gerekiyor bu zımbırtıyı ( gerçi anteni açınca da çekim gücünde bir değişiklik olmuyor )

Birde bazı araçlarda otomatik anten diye birşey varmış. Radyo açıldığında kendiliğinden dışarı çıkan. Bizim araçta ( 93 eg civic ) böyle birşey var mıdır acaba?

Acil yardımlarınızı bekliyorum dostlar.

stak67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Civicte anten değişimi konusunda fikrim yok ama üniversal elektrikli antenler var. Yani uygulayabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stak67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Civicte anten değişimi konusunda fikrim yok ama üniversal elektrikli antenler var. Yani uygulayabilirsiniz.
    dışarıdan ekstra bir anten takma taraftarı değilim aslında. Adamlar anteni iskeletin içine koymuş nasıl bir mantıksa. Bunun bir şekilde çıkma ve değiştirilme yöntemi olması gerekiyor :S Belkide orjinal anteni elektrikli anten olabilir fakat fazlasıyla büküldüğü için çalışmıyor yada bükülmeden dolayı motoru bozulmuşta olabilir. Antene ulaşabilsem olayı çözecem fakat en fazla iskeletteki tırnak deliklerinden ışık tutarak görebiliyorum.s

EG sahiplerinden acil yardım bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracında xenon veya parazıt yapıcak bır elektrikli bır alıcı var mı oncelıkle ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.youtube.com/watch?v=kOSaVf9eJlc
    Adam bu videoda Ek kasa ıcın anlatmıs neredeyse sızınkıde bıre bır aynıdır dıye dusunuyorum. Japonların antenleri hep aynı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bymurat___61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracında xenon veya parazıt yapıcak bır elektrikli bır alıcı var mı oncelıkle ?
    Hayır yok. Standart limon ampuller var. Onun dışında ekstra elektronik birşey bulunmuyor. Anten ve aracın kasasını birlikte tutunca (tek elimle) cızırtı kesiliyor. Fakat anteni kasaya direk değdirdiğimde düzelme olmuyor. Antene şase vermeyi düşündüm fakat işe yaramıyor. Fakat tek elimle tutunca düzeliyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=kOSaVf9eJlc
    Adam bu videoda Ek kasa ıcın anlatmıs neredeyse sızınkıde bıre bır aynıdır dıye dusunuyorum. Japonların antenleri hep aynı
    Hemen inceliyorum teşekkürler hocam.
    EDİT : Hocam Allah razı olsun sizden Şimdi geriye sağlam bir anten bulmak kalıyor yada sıfır olarak. Bu kadar basit olacağını tahmin etmemiştim. Sağolun.

EDİT 2: Sanırım böyle Türkçe olarak bir video yok. Değiştirme sırasında unutmazsam bir video çeker atarım ilerde ihtiyacı olan arkadaşlar faydalanır

pcvirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.parcatreni.com/honda-civi...000-40279.html
    92 95 anteni ile 96-01 civiclerin anteni aynıdır
    direk buradan alabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni anten alıp Anten kablosunu değiştirmek sorununu çözer, anteni yenilesen bile, kabloyu değiştirmediğin sürece sıkıntı devam eder, oto elektronikçilerde bulunan kaliteli anten kablosu alıp, ön direk bakaliti altından çekin, anteni sökünce kablonun geçtiği yolu zaten görmüş olursun.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    xenec mi zetec mi emin değilim harici anten takmıştım ön camın en altına yapıştırıp çok memnun kalmıştım maliyeti 12-15 lira civarı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orcun_Simsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır yok. Standart limon ampuller var. Onun dışında ekstra elektronik birşey bulunmuyor. Anten ve aracın kasasını birlikte tutunca (tek elimle) cızırtı kesiliyor. Fakat anteni kasaya direk değdirdiğimde düzelme olmuyor. Antene şase vermeyi düşündüm fakat işe yaramıyor. Fakat tek elimle tutunca düzeliyor.

Hemen inceliyorum teşekkürler hocam.
    EDİT : Hocam Allah razı olsun sizden Şimdi geriye sağlam bir anten bulmak kalıyor yada sıfır olarak. Bu kadar basit olacağını tahmin etmemiştim. Sağolun.

EDİT 2: Sanırım böyle Türkçe olarak bir video yok. Değiştirme sırasında unutmazsam bir video çeker atarım ilerde ihtiyacı olan arkadaşlar faydalanır
    Rica ederım cıvıclerın herseyı kolaydır. Onun dunyada fazlasıyla sevılır. Kullanmayan bılmez civigin degerıni.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pcvirus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.parcatreni.com/honda-civi...000-40279.html
    92 95 anteni ile 96-01 civiclerin anteni aynıdır
    direk buradan alabilirsin
    Teşekkürler üstad en kısa zamanda siparişi verecem.

Alıntı YavuzNaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni anten alıp Anten kablosunu değiştirmek sorununu çözer, anteni yenilesen bile, kabloyu değiştirmediğin sürece sıkıntı devam eder, oto elektronikçilerde bulunan kaliteli anten kablosu alıp, ön direk bakaliti altından çekin, anteni sökünce kablonun geçtiği yolu zaten görmüş olursun.
    Teşekkürler. pcvirüs'ün verdiği linkte anladığım kadarıyla anten ve sigorta paneline yetecek kadar anten kablosu takım halinde. Sanırım aracın su alabilecek kısımlarındaki eskimiş paslanmış , oksitlenmiş anten ve kablosunu değiştirmek sorunumu çözecek. Yinede yeterli gelmezse artık son çare cam önü elektronik anten kullanacam.

Alıntı onur_si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    xenec mi zetec mi emin değilim harici anten takmıştım ön camın en altına yapıştırıp çok memnun kalmıştım maliyeti 12-15 lira civarı
    evet onları gördüm gayet güzel fakat öncelikli düşüncem ekstra birşey kullanmadan orjinal olarak halletmek. Yine sonuca varamazsam en son çare ekstra bir ünite kullanacam.
    Rica ederım cıvıclerın herseyı kolaydır. Onun dunyada fazlasıyla sevılır. Kullanmayan bılmez civigin degerıni.
    Aynen hocam civic candır derlerdi de inanmazdım. Bu araçtan aldığım keyfi 2012 bipper'dan alamıyorum. Tamam belki segmentleri farklı olabilir ama sonuç itibariyle civic gerçekten can.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)