User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: teybi kapatınca ayarların sıfırlanması?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

teybi kapatınca ayarların sıfırlanması?

arkadaşlar selam,

istemeden de olsa arabaya Kenwood marka mavili kırmızılı bi teyp almak zorunda kaldım şöyle bir problemim var, kontağı açınca teyp her seferinde setup ekranında açılıyor, her defa dil seçimi yapıp sıfırdan açıyorum aleti, kaydettiğim radyo frekansları hariç herşey resetleniyor.

bu neden olur? montajı yaptırdığım yere gidicem tekrar, neye baksın neyi değiştirsin? oto elektrikçisi falan değil baya televizyon tamircisi eski bi tanıdığa taktırdım (cimrilikten)

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teybiniz de 1 adet hafiza kablosu 1 adette kontaktan alinan + kablosu vardir. Sanirim hafiza kablosunu direk +ya baglamamis bu yuzdende her seferinde 0laniyor.
    TR - B13

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teybiniz de 1 adet hafiza kablosu 1 adette kontaktan alinan + kablosu vardir. Sanirim hafiza kablosunu direk +ya baglamamis bu yuzdende her seferinde 0laniyor.
    Bu yüzden yapmaktadır.
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ettim aynen mesaji okutucam gidince

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O hafıza kablosu sarı ya da turuncu olandır. Kırmızı olan kontağa, turuncu olanda direk akım alan kablolardan birine bağlanacak. Her şey kontağa bağlıysa aküden direkt bir hat çekmek işe yarar.
    Nadide şeyler değerlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu da okutucam tesekkurler beyler

Eski teypten ne geliyosa aynen baglandi gerci gordugum kadariyla bi tane fiste toplanmis kablolar bi de anten kablosu vardi, ondan cikardi oburune takti niye boyle oldu ki acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CTG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu da okutucam tesekkurler beyler

Eski teypten ne geliyosa aynen baglandi gerci gordugum kadariyla bi tane fiste toplanmis kablolar bi de anten kablosu vardi, ondan cikardi oburune takti niye boyle oldu ki acaba
    Bazı teyplerde hafıza kablosu olmuyor. Minik pilli bir hafıza koruma sistemleri var. Belki eski teyp onlardandır.

veliazak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aküye doğrudan bağlatma derim, akünün ömrünü kısaltır, kontağa bağlatmanda fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı teyplerde hafıza kablosu olmuyor. Minik pilli bir hafıza koruma sistemleri var. Belki eski teyp onlardandır.
    anladığım kadarıyla arabadan çıkan orjinal teypte pilli mevzudan olabilir diyosunuz. peki böyleyse olmayan hafıza kablosunu nerden bulup doğru bağlatıcaz

benim kafa karıştı baya

akü kontak olayı da aklımda olsun teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı veliazak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aküye doğrudan bağlatma derim, akünün ömrünü kısaltır, kontağa bağlatmanda fayda var.
    Adamın problemi o zaten. Ne zaman kontağı kapatıp açsan, radyo hafızan, bas-tiz ayarların, saat vs. resetliyor. Hepsini yeniden yapmak zorunda kalıyorsun. İnsanı verem eder bu sorun. Hem hafıza kablosu öyle korkutacak bir akım çekmez. Piyasada öyle bağlı bir dünya araç var. Kimin aküsü bitmiş? Alarm kadar yemez aküden. Kısaca bir şey olmaz.

Alıntı CTG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla arabadan çıkan orjinal teypte pilli mevzudan olabilir diyosunuz. peki böyleyse olmayan hafıza kablosunu nerden bulup doğru bağlatıcaz

benim kafa karıştı baya

akü kontak olayı da aklımda olsun teşekkürler
    Kafa karışacak bir şey yok kardeş. Mesela park lambaları kontak kapalıyken de yanıyorsa akım oradan alınabilir. Araba nedir bilmiyorum ama çoğu arabanın teyp bağlanan yerinin yakınlarında, saat filan vardır. Kontağa bağlı olmayan bir + uç lazım sana. O da olmazsa sigorta kutusundan alınabilir. Hiç birisi olmazsa aküden direk bir kablo çekilebilir. Ama en kolayı kontrol lambasıdır. Ya da bir oto elektrikçiye gidip sadece hafıza kablosunun bağlantısını düzeltmesini de isteyebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim herkese

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamın problemi o zaten. Ne zaman kontağı kapatıp açsan, radyo hafızan, bas-tiz ayarların, saat vs. resetliyor. Hepsini yeniden yapmak zorunda kalıyorsun. İnsanı verem eder bu sorun. Hem hafıza kablosu öyle korkutacak bir akım çekmez. Piyasada öyle bağlı bir dünya araç var. Kimin aküsü bitmiş? Alarm kadar yemez aküden. Kısaca bir şey olmaz.
    Hafıza kablosundan bahsetmedim ben, teybi doğrudan aküye bağlatma dedim... Aküye doğrudan bağlı sistemler akım çekerek akünün ömrüne etki ediyor, tecrübeyle sabit... İyi bir elektrikçiniz varsa danışın derim.

Bahsettiğim olay hafıza ile ilgili değil yanlış anlaşılmasın. Kontak açılmadan teyp açılıyorsa akünün ömrünü azaltıyor demektir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı veliazak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafıza kablosundan bahsetmedim ben, teybi doğrudan aküye bağlatma dedim... Aküye doğrudan bağlı sistemler akım çekerek akünün ömrüne etki ediyor, tecrübeyle sabit... İyi bir elektrikçiniz varsa danışın derim.

Bahsettiğim olay hafıza ile ilgili değil yanlış anlaşılmasın. Kontak açılmadan teyp açılıyorsa akünün ömrünü azaltıyor demektir...
    Eskiden ben teybi kesinlikle direk bağlardım. Bir yerde durduğumda arabanın içinde beklerken kapansın istemezdim. Teybi açık unutmadıktan sonra bir sıkıntı çıkarmaz aküye. Artık araçlarımın fabrikasyon teypleri olduğu için yapamıyorum öyle şeyler.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden ben teybi kesinlikle direk bağlardım. Bir yerde durduğumda arabanın içinde beklerken kapansın istemezdim. Teybi açık unutmadıktan sonra bir sıkıntı çıkarmaz aküye. Artık araçlarımın fabrikasyon teypleri olduğu için yapamıyorum öyle şeyler.
    91' sunny var bende abi, ben hala o şekilde yapıyorum ki arabada 2 adette amfi var. Pil olayınıda sizden ilk defa duydum, sanırım bilgisayar hesabı bios pili gibi çalışıyordur.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sokette ki sarı ve kırmızı kablonun yerini değiştir, diğer sağ sol ön arka ayarlarında karışıklık yoksa.
    Form > Function

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle çıkartıyor... İyi bir elektrikçiye bu durumu danışın, o da aynı şeyi söyleyecektir... Hatta ve hatta, bu şekilde düz bağlanan teyplerdeki akülerin ölçüm ile kaçak olduğunu belli ediyor ve usta elektrikçiler nokta atışı olarak; "bu araca sonradan teyp düz olarak mı bağlanmış" diye sorunu buluyor.

Ayrıca; müzik sistemini kontağa bağlatınca da; aracı çalıştırmadan, kontağı tam açmadan müzik sistemini kullanabilirsiniz. Anahtarı bir tık çevirmeniz yeterli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)