User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
50 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kendinden anfili subwoofer tavsiyesi

HkN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bagajda çözüm çok iş paraya bakar. para konuşur tesisat işinde.. isterse free air yapar pandizota. isterse bagaja özel tasarım gömme yaparlar güzel bir mdf işçiliği ile.. isterse stepneyi çıkartır oraya litre hacmine göre güzel bir uygulama yapılabilinir bagaj her türlü bomboş kalır.

Bu şekilde yapılanlar hem alandan kazandırır hemde göze hitap eder

Örnekler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracıma woofer almak istiyorum (polo 6r). Bagaj zaten ufacık. Benim bagajda zaten 2 tane katlanır sandalye,bir yıkama kovası vs dolu. O sebeple hem anfi hem subwoofer ayrı ayrı uğraşmak istemiyorum. Bu ürünlerin f/p olarak mantıklısı hangisidir ?
    sıradan bir jbl+anfi kadar çalar mı ?
    anladığım kadarıyla 2 isteğin var;
    - bas performansından memnun değilsin, subwoofer ile daha aşağı frekanslara inmek istiyorsun.
    - bagaj küçük ve dolu olduğu için olabildiğince küçük bir çözüm gerekiyor.

alt frekansları çalabilmek ile kabineti küçültmek birbirine ters olaylar. bu nedenle kabinet hacmini ne kadar kısıtlamaz isen sonuçtan o kadar memnun kalırsın.

bu duruma en iyi çözümü üstte custom kabinet fotolarını gönderen arkadaş getirmiş. bagajlarda kullanılmayan asimetrik boşluklar olur. bu boşlukları içine alan FRP (fiber) bir kabinet yaptırman en verimli çözüm olur. kabinet tasarımını portlu yaptırır isen performansı mümkün olabilecek en alt frekansa indirmiş olursun.

amp konusunu olabildiğince küçük bir ürün alarak çözebilirsin. Dijital (Class D) amp'ler teknolojisi itibariyle çok küçüktür. kablolar ise rahatlıkla döşeme altına saklanabilir. bagajın karmaşasını arttırmaz.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bagaj uygulamaları benimde hoşuma gitti. Bazı bagajlarda kullanılamayan alanlar oluyor. İyi değerlendirilebilir.
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bagaj uygulamaları benimde hoşuma gitti. Bazı bagajlarda kullanılamayan alanlar oluyor. İyi değerlendirilebilir.
    çoğu bagajda olur fabrikaların ilk yardım çantası yada cd changer yada navigasyon ana beyni, yada multimedia internet modülü falan bu alanlara konulur..

tabi türkiyeye yollanan araçlarda genelde bu donanım en üst paketlerde bile ya olur ya olmaz opsiyonda tutarlar pekde tercih edilen şeyler değildir..

kısaca o alanlar boşdur normal düz kaplama yada halı gibi görnür değerlendirile bilinir.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, genellikle üst donanımlarda durum bu şekilde...

Volvolarda bagajda bass, changer, çamurluk içinde amfi falan oluyor... Mazdalarda stepne yerinde bass koyuyor Bose... Her iki markada bazı modellerde amfiyi ön sağ koltuk altında konumlandırmış.

Bu tarz bir uygulama ile hem göze hem kulağa hitap eden iyi sonuçlar alınabilir. İmkan varsa koltuk altı basstan daha iyi bir seçenek olur.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    koltuk altı alandan faydalanmak için güzel bir çözüm. müzik kalitesi açısından ehh işte. fiyatını hak eden bir performansı yok.

hani ucuz olsa cidden önere bilirim ama pazarda candence hertz vibe ın koltuk altı basları 700-800 tl bir tanesi.. değermi bence değmez. alınan öyle çokda ciddi bir verim yok.

fabrikasyon olur bmw lerdeki gibi arabayı alırken gelmiş dersin.. sonradan yapılıcağına ona ek para vermek yerine o fiyata alternatif çok çözümler var.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focal'in sitesinde slim subwoofer'ın özelliklerine bakayım dedim, sadece freq response 150hz-45hz yazmış ))
    ama TR piyasasında bir ara çok gazladılar, hem de 800 liradan bir sürü satıldı şimdiki fiyatı 1,000

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koltuk altı bass zaten ses kalitesi için alınmaz. Daha önce yazdığım gibi, frekans ayarı olduğu için, kabin içerisinde ne duymak istiyorsanız dip seslerde onu alırsınız... O yüzden dedim orjinal tesisata bağlantı yada en çok 1 takım kompenant ile diye...

Ben çok sık araba değiştiridiğim için,arabalara tesisat yapmak yerine onu takıp geçiyorum... Yeni arabaların çoğunun ses sistemleri fena değil, genel anlamda bass yetersizlikleri var... Daha dinlenebilir hale getirmeye yarıyor...

Şuan ki volvomda zaten 11 hoparlorlu prologic ses sistemi var, ona takmadım mesela... arabanız stok 4-6 hoparlorlü ise, bağla geç bir sistem...

Ben para verip almadım, hediye geldi... Fiyat performans açısından tabiki söylediğin fiyatlar çok ama çok yüksek... uygun fiyatlı olursa alınabilir...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focal belki en pahalı markalardan. geçirmeden bırakmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuk altı bass zaten ses kalitesi için alınmaz. Daha önce yazdığım gibi, frekans ayarı olduğu için, kabin içerisinde ne duymak istiyorsanız dip seslerde onu alırsınız... O yüzden dedim orjinal tesisata bağlantı yada en çok 1 takım kompenant ile diye...

Ben çok sık araba değiştiridiğim için,arabalara tesisat yapmak yerine onu takıp geçiyorum... Yeni arabaların çoğunun ses sistemleri fena değil, genel anlamda bass yetersizlikleri var... Daha dinlenebilir hale getirmeye yarıyor...

Şuan ki volvomda zaten 11 hoparlorlu prologic ses sistemi var, ona takmadım mesela... arabanız stok 4-6 hoparlorlü ise, bağla geç bir sistem...

Ben para verip almadım, hediye geldi... Fiyat performans açısından tabiki söylediğin fiyatlar çok ama çok yüksek... uygun fiyatlı olursa alınabilir...
    arkadaşım yaptığı sistemde vibe vardı yıllar önce koltuk altı onun gene basları iyiydi.. normal bir basgibi değildi tabi ama fenada değildi.. pazarda bir 100-200 tl gibi rakam olsa iki tane sol sağ alınır çok bir beklentisi olmayan adam için basa bile gerek kalmaz yeterince doyurucu olur sistem yapan adamada tamamlayıcı olur güzel bir ayarla..

benimde bagaj için jbl in bozukası vardı kendinden anfili çok memnundum oda tak çıkar tarzıydı birine verdim gitti gelmedi kime verdiğimide unuttum ) . bende ondan çok memnundum ama en güzel bas bir gerçek varsa pandizotta aracın direk içine tonajı vericek panzidotta yeninesil araçlarda öyle birşey imkansız artık.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya çok yabancı biri olarak sormak istiyorum,

Arkadaşımın arabasında bagajda subwoofer kutu bass vardı. Hareket halindeyken elini şoför koltugunun altına götürerek bass ayarını değiştirebiliyordu. Amfisi mi koltugun altındadır ? Amfi üzerinden mi ayar yapıyordur ?
    -Fırat

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşımın arabasında bagajda subwoofer kutu bass vardı. Hareket halindeyken elini şoför koltugunun altına götürerek bass ayarını değiştirebiliyordu. Amfisi mi koltugun altındadır ? Amfi üzerinden mi ayar yapıyordur ?

Anfilerin çoğunda bass remote vardır. Kablolu bir potansiyometre amfiye takılır. Onun sayesinde manuel ayar yapabilir. Onun için koltuk altına vs. gerek yok. Genelde kablosu 3m olur. Yani amfi bagajda iken oturduğu yerden kontrol edebilir

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ufuk, RE Audio REX 8 veya 10 al portlu kutusu olan, bir de mono amfi ile destekle, kendinden amfiliden biraz daha fazla yer kaplar ama çok daha iyi sunar istediklerini. Benzer meblalara mal olur iş bide.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eren'inde bahsettiği gibi özellikle mono amfilerde bir düğmesi var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada direk link vermek istemezdim ama buda tam işinizi görür. Ama rakam yüksek

Loading site please wait...

http://www.mixsepet.com/Pioneer-ts-w...,PR-16493.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alet güzelmiş
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    o tip şeyler fazla verimli değil .. ancak işte aracını op orjinal tutmak isteyen insanlar için ideal çözümler.. hani aracımı kesmiyim biçmiyim stepneyi çıkartmıyım her şey op orjinal kalsıncılar için ideal çözüm..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün yolda giderken alıcı gözüyle bir daha dinledim kendi subwoofer'ımı. çalan materyalde mevcut olan alt frekansları vermeye çalışıyor. üstüne koymaya, fazlalaştırmaya çalışmıyor.

nedense bir olay yerleşmiş kafalarda; abi hayvan gibi bas gelsin gümm gümm inlesin titresin, böyle özay gönlüm saz çalsa bile derinlerden bas gelsin arabanın içinde hep beraber titreşelim .

bir bardak çaya yarım kilo şeker koymak gibi bişey bu aslında. ayarını kaçırmak yani...

nedense çok kişide bu beklenti var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    o müzik sistemi yaparken işin temelinde olan bir soru.

Müziği sistemi kendin dinlemek içinmi yapıyorsun..
    Müziği sistemi dışardakiler yoldakiler duysun kafayı çevirip sana baksınlar dikkat çekmek içinmi yapıyorsun..

Cevap :

yaş gençken hevesde varken birazda bilgisizken henüz tam müzikde doyuma ulaşılmamışken B şıkkı..
    Müziğe tesisata Doydukdan sonra hevesin geçdikden ve kulağın artık çok seçiçi ve kaliteyi istedikden algıladıkdan sonra A şıkkı..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)