User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 39 ile 50 arası

Konu: Kendinden anfili subwoofer tavsiyesi

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Müzikle hala uğraştığım için tüm sesleri duymak istiyorum... Şuanki aracımda bulunan DOLBY mod harika bir şey bunun için... vokal önden back vokal arkadan, solo enstruman önden alt yapı farklı bir yerden falan...

Müzik sisteminin tabiki sonu yok ama ben arabanın özelliğini bozmadan, hatta varsa orjinalinde kaliteli olan sistemleri seviyorum...

Volvo şuana kadar kullandıklarımın içinde en iyisi. Tizlerde biraz daha iyi olabilirdi... Mazda6da bose vardı, çok iyi ve temiz olsa da volvodan sonra zayıf gelmedi değil... Saab 9-5te ki sistemin alt ses seviyelerinde ki o yumuşak basslarını hala hatırlıyorum, çok iyiydi mesela, harman kardondu... Yeni üst segmentlerde eminim çok daha iyileri vardır her markanın. Ama benim sahibi olduğum 30a yakın arabadaki en iyiler bunlardı. Maalesef sizlerinde söylediğiniz gibi bazen sesin yüksek çıkması ile kaliteli çıkmasının farkını bazen yaşa orantılı olarak ayırmak mümkün olmuyor herhalde

Mesela evde everest gibi bir sistemin gayet büyük bir ürünü var bende 5+1... Ses açarsan gümbür gümbür ama kalite yetersiz. Açarsan bina inliyor ama 2+1 altec lansing daha kaliteli ses veriyor aslında... Ama onuda 50mn2lik salonda kullanamıyorsun, yetmiyor gücü...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    orjinal bose harmann jbl sistemlerde aslında çok light konvensiyonel modeller koyuyor.
    ordaki olay tamamen marka prestiji ve satış taktiği olayın püf noktası ise minnacık anfi koymaları..
    sesi zenginleştiren o anfi farkı yaratanda o anfi..

bende A5 vardı ona tesisat yapmışdım ondada yanlış hatırlamıyorsam bose vardı içinden bir anfi çıkmışdı orjinal avuç içi kadar bir şeydi.. o avuç içi kadar olan şey normal fabrikasyon bose harmann v.b olmayan araçlardan büyük fark yaratıyor. espriside orda zaten.

binen insanlar stock fabrikasyon ses sistemli araçlarla kıyaslıyorlar çok iyi geliyor haliyle ses onlara..

volvoya gelince yenileri değil ama eski yani hakiki isveç volvolarda özellikle müzik sistemine ayrıca bir önem veriyorlardı unuttum şimdi wolburg öyle bir marka ile anlaşmışlardı ve dünyada fabrikasyon üretilen araçlar içinde en iyi kolonlara sahip markaydı volvo o zamanlar..
    en büyük özelliğide merkezi center sound denilen bugünkü 3+1 - 5+1 ses sistemini 90 lı yıllarda araçlarına uyarlayan firmadır..

yani volvo yu diğer firmalardan ayırmak lazım o açıdan. bu dediğim eskiler tabiki yeni çin ortak üretiminde o kalmadı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

HkN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o müzik sistemi yaparken işin temelinde olan bir soru.

Müziği sistemi kendin dinlemek içinmi yapıyorsun..
    Müziği sistemi dışardakiler yoldakiler duysun kafayı çevirip sana baksınlar dikkat çekmek içinmi yapıyorsun..

Cevap :

yaş gençken hevesde varken birazda bilgisizken henüz tam müzikde doyuma ulaşılmamışken B şıkkı..
    Müziğe tesisata Doydukdan sonra hevesin geçdikden ve kulağın artık çok seçiçi ve kaliteyi istedikden algıladıkdan sonra A şıkkı..

Yaş ilerleyince böyle oluyor artık güm güm yerine daha çok müziği hissetmek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orjinal bose harmann jbl sistemlerde aslında çok light konvensiyonel modeller koyuyor.
    ordaki olay tamamen marka prestiji ve satış taktiği olayın püf noktası ise minnacık anfi koymaları..
    sesi zenginleştiren o anfi farkı yaratanda o anfi..

bende A5 vardı ona tesisat yapmışdım ondada yanlış hatırlamıyorsam bose vardı içinden bir anfi çıkmışdı orjinal avuç içi kadar bir şeydi.. o avuç içi kadar olan şey normal fabrikasyon bose harmann v.b olmayan araçlardan büyük fark yaratıyor. espriside orda zaten.

binen insanlar stock fabrikasyon ses sistemli araçlarla kıyaslıyorlar çok iyi geliyor haliyle ses onlara..

volvoya gelince yenileri değil ama eski yani hakiki isveç volvolarda özellikle müzik sistemine ayrıca bir önem veriyorlardı unuttum şimdi wolburg öyle bir marka ile anlaşmışlardı ve dünyada fabrikasyon üretilen araçlar içinde en iyi kolonlara sahip markaydı volvo o zamanlar..
    en büyük özelliğide merkezi center sound denilen bugünkü 3+1 - 5+1 ses sistemini 90 lı yıllarda araçlarına uyarlayan firmadır..

yani volvo yu diğer firmalardan ayırmak lazım o açıdan. bu dediğim eskiler tabiki yeni çin ortak üretiminde o kalmadı..
    Bendeki Alpine ana ünite

4x100 amfi

4 sub bass

2 mid

4 tiz

1 Center hoparlor (torpidoda)

Tabi dolby Prologic ünite ile sese ayrı bir efekt katıyor. Dynaudio firması yapmış bu sistemi volvoya. O zaman için C70teki sistem fabrika çıkışlı en iyi sistem olarak lanse edildi demişti bir kaç arkadaş. Ne kadar doğru bilmem...

Gerçi şuda var, Volvoyu sıfır alırken bu sisteme ödeyeceğin ek paket fiyatı ile çok çok daha iyisi kurulur. Muhtemelen öpüyorlardır

Bu arada özel bir teşekkür bekliyorum bu konuyu bu kadar uzatabildiğimiz için
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam evvela yenı c70 ınız cok guzelmıs hayırlı olsun sıze sormak ıstedıgım bır sey vardı. Bende de volvo c30 var. H.p sound sıstemlı. Focal sub20 koltuk altı bass var 500 lıra bu benım aracın orjınal sıstemıyle guzel calarmı.
    Mevcut bass cok ıyı ama bıraz daha bass ıstemıyor degılım. Ancak alpıne ve vıbe nın amfılı bass sıstemlerı de 500tl ıken 2.el de olsa focal sub20 daha mı bass tonları vardır acaba. En onemlısı aracımın stock bass tonuyla uyumlu olup olmaması. Gorusunuz ne olur bu konuda.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu devam edebiliyorken, yalıtım konusunda öncesi sonrası tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ?
    -Fırat

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu devam edebiliyorken, yalıtım konusunda öncesi sonrası tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ?
    Sadece bitüself ile bile baya dünyası, tonlaması yerine geliyor sistemin. Tek diyeceğim bu.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalıtım konusunda ses süngerleri var ebayda satılıyor arkası yapışkanlı kore malı çin değil.. ben almışdım sonataya uygulamışdım ..
    farkını gördünmü dersen pek anlamadım çünkü sonatanın zaten zırhlı araç gibi kalın kapısı vardı döşemenin altındada baya kalın koruma bakaliti vardı..

sanırım kapısı ince ve izalasyon az olan araçlarda daha bir farkı hissedilir..

C70 hayırlı olsun gördüm yazamadım burdan yazıyım.. C70 de merkezi ses sistemi var insan sesi öndedir onda.. kolonlarda bir sıkıntı yoksa hiç elleme.. güzel bir sestemi var onda yetiyor o araca.. ben C70 öne 3 yollu takanda biliyorum ama bence gereksiz olur.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

EOG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz geç oldu ama polo gibi yer sorunu olan araçlara en uygun çözüm Acura RSX, Nissan 370z,Nissan Murano, Audi Q serisi gibi modellerde kullanılan Bose yedek lastik içi sub olacaktır, yurt dışında bir çok uygulaması mevcut. Aşağıda Örneklerini koyuyorum.

DIY - RSX factory subwoofer FIX with pics - Team Integra Forums - Team Integra

acura rsx bose spare tire sub installed in s2000 - S2KI Honda S2000 Forums

Bazıları tek büyük, bazıları ise iki küçük sürücülü, hangi model tercih edilecekse edilsin Ebay'den 50 - 100 dolar arasına gümrüksüz alınıp işi bilen bir elektrikçide montajı yaptırılabilir. Max. 300 - 400 liraya OEM kalitesinde güzel bir ses alınır, kapı hoparlörleri de iyi değil ise Türkiye'den tedarik edeceğiniz makul ürünler ile değiştirerek kaliteli ucuz ve yer kaplamayan bir sistem kurmuş olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için...

Center bozuktu mecbur elledim... Bir ara orjinalini bulup takacağım.

EOG'un dediği fiyatlar çok makul. Bende bakıp alabilirim kenarda dursun diye. İleride ikinci arabaya geçersem muhtemelen standar bir B veya C segmenti olacak. İki tane bu şekilde aktif bass bağlamak fazlasıyla işimi görür benimde.

Baktım, ebayde baya bir ürün var, incelemek lazım.

Ama mazda3 MPS'te kullanılan bose bagaj bassını önermem. Ben beğenmedim onu, hatta sesi falan mı kısık, üstünmde bir ayar mı var diye özellikle söküp bakmıştık.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu acmayalim, bana koltuk alti anfili bass lazim, aracin midleri guzel de bass yok uygun fiyatli 2. El kaliteli birsey ne tavsiye edersiniz ?

Konu 2016 da acilmis, 2019 yilindayiz yeni teknoloji cozumler cikmistir heralde
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu acmayalim, bana koltuk alti anfili bass lazim, aracin midleri guzel de bass yok uygun fiyatli 2. El kaliteli birsey ne tavsiye edersiniz ?

Konu 2016 da acilmis, 2019 yilindayiz yeni teknoloji cozumler cikmistir heralde
    Forumda satilik vardı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)