User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Pioneer head unit ricası

Soulfly
    Misafir
    Alıntı Godless Commie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncelleme:

Araçta çok güzel bir ses yakaladım. Emeğim boşa gitmedi.

Daha önce de belirttiğim gibi, kapılara TS-A6976S taktım. 80 Watt RMS, 550 Watt peak, dehşet güzel bir frekans eğrisi var: Baslar derin ve temiz, midler parlak, tizler de kulak kanatmıyor.
    Arkaya da güncelleme yapıp TS-A2013İ 20 Cm yuvarlak hoparlörleri taktım. 90 Watt RMS, 500 Watt peak. Bunların frekans eğrisi de çok güzel, ama birazcık daha tiz ağırlıklılar.

Head unit olarak yine Pioneer MVH-X580BT aldım. Çok pahalı değil ama çok pahalı imiş gibi özellikleri var. İçinde DSP var mesela. Time alignment vs yani.
    Telefona hemen bağlanıyor, telefonda Spotify kapalı ise açıyor, kaldığı yerden devam ediyor..
    USB ya da BT bağlantılı ne varsa bir kere tanıtıp mis gibi kullanabiliyorsunuz.

Ama beni radyo şaşırttı. İstanbul'da radyo yayını çamur gibi. Hem yayın kalitesi çok düşük, hem de (düzenleyici bir makam yok galiba) tüm frekanslar birbirine giriyor. O yüzden ben araçta radyo dinlemiyordum. Bu arada, bu durum sadece benim aracıma mahsus değildi, çok defa başka araçlarda da başıma geldi.
    Bu radyonun sesi temiz ama. Radyo Eksen açıkken epey bir İstanbul turu attım, sorunsuzca radyo dinleyebildim. Elektrik tesisatı aynı, anten aynı, ama radyonun kendisi bir fark yarattı işte.

Fikir veren herkese teşekkür ederim.

Bu arada, araçtan çıkan tüm hoparlör, equalizer, head unit vs. parçaları da çok yakında satılıklar bölümünde görebilirsiniz.
    Turşusunu kuracak değilim ya..
    Tunein programıyla istediğiniz radyoyu dinliyebilirsiniz eğer araçta radyo çekmiyorsa

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Soulfly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tunein programıyla istediğiniz radyoyu dinliyebilirsiniz eğer araçta radyo çekmiyorsa
    İyi hoş da, radyoyu da web üzerinden dinleyeceksem ne anladım ben bu işten?
    Arabada telefon direği gibi anten var, işe yarasın bari.
    Zaten telefondaki internet kotamın yarısından fazlasını müzik yiyor, bir de radyo girerse işin içine, tam olur.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi hoş da, radyoyu da web üzerinden dinleyeceksem ne anladım ben bu işten?
    Arabada telefon direği gibi anten var, işe yarasın bari.
    Zaten telefondaki internet kotamın yarısından fazlasını müzik yiyor, bir de radyo girerse işin içine, tam olur.
    Abi zaten spotify kullanıyorsan premium üyelik deneyebilirsin yoksa. Hem internetin çekmeme derdi de olmaz. Takip ettiğim 3 5 liste var onları indiriyorum telefona bayağı rahat oluyor. Ben memnunum baya.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme:

Araçta çok güzel bir ses yakaladım. Emeğim boşa gitmedi.

Daha önce de belirttiğim gibi, kapılara TS-A6976S taktım. 80 Watt RMS, 550 Watt peak, dehşet güzel bir frekans eğrisi var: Baslar derin ve temiz, midler parlak, tizler de kulak kanatmıyor.
    Arkaya da güncelleme yapıp TS-A2013İ 20 Cm yuvarlak hoparlörleri taktım. 90 Watt RMS, 500 Watt peak. Bunların frekans eğrisi de çok güzel, ama birazcık daha tiz ağırlıklılar.

Head unit olarak yine Pioneer MVH-X580BT aldım. Çok pahalı değil ama çok pahalı imiş gibi özellikleri var. İçinde DSP var mesela. Time alignment vs yani.
    Telefona hemen bağlanıyor, telefonda Spotify kapalı ise açıyor, kaldığı yerden devam ediyor..
    USB ya da BT bağlantılı ne varsa bir kere tanıtıp mis gibi kullanabiliyorsunuz.

Ama beni radyo şaşırttı. İstanbul'da radyo yayını çamur gibi. Hem yayın kalitesi çok düşük, hem de (düzenleyici bir makam yok galiba) tüm frekanslar birbirine giriyor. O yüzden ben araçta radyo dinlemiyordum. Bu arada, bu durum sadece benim aracıma mahsus değildi, çok defa başka araçlarda da başıma geldi.
    Bu radyonun sesi temiz ama. Radyo Eksen açıkken epey bir İstanbul turu attım, sorunsuzca radyo dinleyebildim. Elektrik tesisatı aynı, anten aynı, ama radyonun kendisi bir fark yarattı işte.

Fikir veren herkese teşekkür ederim.

Bu arada, araçtan çıkan tüm hoparlör, equalizer, head unit vs. parçaları da çok yakında satılıklar bölümünde görebilirsiniz.
    Turşusunu kuracak değilim ya..
    Abi selamlar,

Radyo ile ilgili bir tecrübemi aktarayım. Belki benzer bir durumdur, zira semptom birebir aynı

Peugeot 206 gti RC QuickSilver modellerinde anten +12V ile çalışan yükselticidir bir anten. Bende de pioneer in Bluetoothlu bir cihazı var ve ilk bağladığımda radyo çamurdu. Meğer anten yükselticisi oem sokette teyp üzerinden 12V alıyormuş. O kabloyu bulup +12v verince herşey normale döndü

Böyle bir durum olmasın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ............
    Konu hndcrx tarafından (11-05-2019 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler