User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: R58 cooper s müzik sistemi önerisi hk.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı karsiyakaliozi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim İzmir de vakko varsa haberimiz olsun arayıştayım çünkü
    İzmirde bu işin vakkosu diye belirtilen yere gittiği için o yazıyı yazdı @E46

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neredeyse hicbirinin manavdan farki yok.
    kiloyla amp, hoparlor satiyolar, yuzden burada uzun suredir uyariyoruz.
    5 numara 10 numara diye puan veren arkadaslarin cogu da bilmedikleri icin bunlari gazliyor (bilmemeleri kusur degil)
    ses kalitesi olayi %99 yerlerde gezdigi icin musteri kitlesi kalitesizlige net net alistirilmis
    eskiye gore gram iyi calsa musteri dogal olarak etkileniyor
    cok iyi, manyak oldu falan filan...
    dukkan acacam ben, kafaya koydum
    phantom usta
    10 numara esnaf
    öteeğğsiiğğ yooğğgghh
    her turlu DSP isiniz itinayla yapilir
    sinyal bizim isimiz

abi selamlar biraz araştırdıktan sonra 2kişilik olmasının gazıyla ses işlemcisi vs alıp bütçemi arttırsam mı diye düşünmeye başladım çünkü uzun sure binerim diye düşünüyorum bu aracıma ne tavsiye edersin boyle bir yola girsem

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Phantom Usta sen yer aç ben seni boş bırakırsan bip bip bipim ..
    sagol yarbay abi !

şakayla karışık birkaç forumdaş böyle bir Ankara buluşması yapıp BBQ Bira muhabet eşliğinde bir araya gelebilsek süper olurdu.

Adanaya misafirim olun diyecem yazın adeta cehennem muhtemelen bobinlerimiz yanar anasını satim
    yolun ankara'ya dusuyo mu? adana'ya yazin gelmistim, dedigin uzere acayip bir sicak... yemekle aram cok yoktur, boyle olmama ragmen onbasilar'i hala unutamiyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi selamlar biraz araştırdıktan sonra 2kişilik olmasının gazıyla ses işlemcisi vs alıp bütçemi arttırsam mı diye düşünmeye başladım çünkü uzun sure binerim diye düşünüyorum bu aracıma ne tavsiye edersin boyle bir yola girsem
    selam onur,

kisi sayisi onemli degil. ozellikle on koltukta oturanlar sinyal isleme sayesinde ust duzey sahnelemenin tadina varirlar.

DSP arabaya veya sisteme has bir alet degil. araba satilirsa DSP'yi ve diger komponentleri yeni arabana kaydirabilirsin. cogu insan ses sistemini satarken ustunde verip zarar ediyor.

DSP ses sinyalini (yani muzik) araba icine gore modifiye ettigi icin, DSP'nin aynen ECU gibi tune edilmesi sart. urunler icinde gordugum auto-tune ozelligi olan ve olmayan 2 kategori mevcut. nadide dukkanlarin kaziklama hikayeleri bol, ancak DSP tune etme hikayesini -en azindan ben- henuz duyamadim. bu nedenle auto-tune yapabilen bir model almani siddetle oneririm.

TR'de maalesef sadece Alpine tecrube etme imkanim oldu. PXA-H100 ve PXA-H800 auto-tune yapabiliyor. headunit degistirmeyeceksen H800 almak zorundasin. degistireceksen bazi Alpine modelleri ile H100 kullanilabilir. H800 kalite ve fiyat olarak H100'den oldukca usttedir.

TR'de temin edilebilen Mosconi ve Audison DSP'lerde auto-tune yok. Audio Fischer/Helix DSP'lerde de yok herhalde, Yarbay daha iyi biliyodur. TR'ye gelmeyen JBL MS-8'te var. JBL Harman/Kardon'un bir markasi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @phantom

PXA-H800 listeme aldım ilk işim bu urun için bütçemi ayarlamak olucak yurt dışı fiyatı daha alınabilir zaten dediğin gibi bu cihazları alırsam illaki araç değiştirdiğimde aktarmayı değerlendiririm ,bir sure bütçem elverdikçe parça alıcam gibi duruyor hedef yükselttiğimden

135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PXA-H800 tune edilirse ses kalitesi dis uzaya cikar. corolla'da yaptik, tuning'i bizzat yaptim, akabinde caldik, dinledik vs.
    tuning'i alet kendi yapsa da sonucta fise takinca olmuyor, tuning yazilimini calistirmak, olcum mikrofonunu programin yonlendirmesine gore duzgun yerlestirmek vs. gerekiyor.

bu nedenle PXA-H800 almayi planlasan bile muhakkak IMPRINT programini calistiracak, eline yuzune bulastirmayacak bir yer bul, onceden konus, daha once yaptin mi diye sorgula...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sagol yarbay abi !

yolun ankara'ya dusuyo mu? adana'ya yazin gelmistim, dedigin uzere acayip bir sicak... yemekle aram cok yoktur, boyle olmama ragmen onbasilar'i hala unutamiyorum .

Abi sen şakasın, Adanaya geldin üstelik yakın tarihte ve haberim olmadı şaka yapmıyorum keşke bana vakit ayırsaydın be ya
    gelecek sefere muhakak görüşelim , bu arada ben senin tersine yemeği aşırı derecede seven biriyim ve inan bana onbaşılar bu işin jix lokasyonu asıl işi yapanlar salaş yerler gelde güzelce yiyelım tozalım.

Ankaraya glecek olursam zaten ilk arayacaklar listemdesin !

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @phantom

PXA-H800 listeme aldım ilk işim bu urun için bütçemi ayarlamak olucak yurt dışı fiyatı daha alınabilir zaten dediğin gibi bu cihazları alırsam illaki araç değiştirdiğimde aktarmayı değerlendiririm ,bir sure bütçem elverdikçe parça alıcam gibi duruyor hedef yükselttiğimden
    Bu cihazdan bende almayı planlıyorum Phantom dediği gibi autotune çok çok önemli bir avantaj özellikle bizim gibi kasabı bol olan ülkelerde şart. Ben de alacağım ama auto tune ile bile kurulumu becerebilirler mi ciddi şüphelerim var. Sonuçtan bilgi verirsen çok makbule geçer.
    Degilse Phantom abinin Tr ye gelmesini bekleyip onunla beraber kurarız inşallah dükkanlar vs güvenim sıfır
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı karsiyakaliozi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim İzmir de vakko varsa haberimiz olsun arayıştayım çünkü
    Vakko falan yok dostum al birini vur ötekine. Değil Vakko özkanlar pazarini bile zor bulursun,durum içler acısı o nedenle biyer tavsiye edemiyorum bende seninle aynı durumdayım
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

ercuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam match m5 dsp ve pp8Qe diyecektimki sistem kurulmuş
    .......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam match m5 dsp ve pp8Qe diyecektimki sistem kurulmuş
    daha PXA-H800 alamadim tatildi vs derken aldiktan sonra devami gelir saniyorum

135
    ├┼┼╕
    246R

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sub için ben soundstream 20 cm sub koydum bagaja.. Gördüğüm en ufak ama en güçlü bass veren aletlerden biri inanamadım.

Aktepe Sound önermiyorum kimseye , soundmagus anfi aldım bozuk çıktı 6 ay geri vermekle uğraştım.Gönderdim yaptık diye yalan söylediler geri gönderdiler.Hiç birşey yapmamışlar dalga geçer gibi gibi sonra tekrar geri gönderdim yok elektronikçimizin akrabası öldü , köye gitti , hasta oldu şaka gibi.Hiçbir şekilde önermiyorum aldıgınız mal elinizde patlar.
    Osman - Emre Aktepe kardeşlere 2010 senesinden beri iş yaptırırız en ufak sorun memnuniyetsizlik yaşamadık. Hatta Adana'dan arabalarımızı çekici ile oraya yollayıp ses sistemi ve arabanın diğer tüm işlerini hallettiriyoruz. yardımcı oluyorlar sağolsunlar.

Yaptırdığımız arabalar
    f10 520d = morel hoparlorler , rockford bass , rockford amfiler , bit one ünite
    f33 420d = match marka komple müzik sistemi ( kapı içleri koltuk altı vs )
    lamborghini super trofeo stradale geçen hafta ordaydı daha . ne takıldı sormadım abime.
    carrera 4s cabrio yine geçen hafta ordaydı.
    2011 audi a6 = 3 yollu ön sistem arka takımlar çift rockford bass

bu araçların hiç birinde en ufak sorun sıkıntı yaşamadık. Sorun yaşayan var ise yardımcı olurum bende çözeriz bi şekilde.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onur asya hifi Ali abi ise devam ediyor istersen bir gorus. Eski toprak ben begeniyorum kendisini ayri isciligini ayri.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur asya hifi Ali abi ise devam ediyor istersen bir gorus. Eski toprak ben begeniyorum kendisini ayri isciligini ayri.
    ali abiyi unutmuştum ben onada danışırız şuan zaten eksik listemi toparlamaya çalışıyorum

135
    ├┼┼╕
    246R

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ali abiyi unutmuştum ben onada danışırız şuan zaten eksik listemi toparlamaya çalışıyorum
    eee naptın ses sistemi işini Onur?

İşlemci fiyatına baktım 5-6bin liralar geziyor, hayal olur o iş ama işlemcisiz ortalama iyi bir sistemi 2 liraya mal etme şansımız var mı ki?

Amerika'da çıkma HK kit buldum direkler ve anfisi beraber 400 dolara, onu 300'e falan düşürüp almak en mantıklısı mı olur yoksa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eee naptın ses sistemi işini Onur?

İşlemci fiyatına baktım 5-6bin liralar geziyor, hayal olur o iş ama işlemcisiz ortalama iyi bir sistemi 2 liraya mal etme şansımız var mı ki?

Amerika'da çıkma HK kit buldum direkler ve anfisi beraber 400 dolara, onu 300'e falan düşürüp almak en mantıklısı mı olur yoksa
    çok para tutuyo vazgeçtim ben o yuzden gene alınca yapıcam birşeyler ama ses işlemcisi vs olayına girmem coilover alırım o paraya

135
    ├┼┼╕
    246R

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bit one kesin cop, dert baska birsey degil, 2 arabada bit one'lari sokup mosconi 6 to 8 taktim iyi ama kablolama vs maliyet uzay.
    Gecenlerde 6to8 ve 6 kanal mosconi amfi sokulup pico 8to12'ye gectim on arka aktif, kalan kablolama kapilar ayni uzay fark var, inanilmaz ufak high/low girisi var, standart bir arabada orijinal amfi sokulup yerine en ufak degisiklik olmadan montajlanabilir, yada sistem yoksa baslangic icin torpido altina teyp montaj parasina baglanabilir, tek ve muthis bir secenek.

Koltuk alti olan f kasa amfisiz bir araba hic dinlemedim ama kesin cok iyi olur.

Ileride kapilar kabolalma cekilip, 2. Bir pico amfi ile guc cikartilabilir.
    Diger islemcilerdeki gibi orjinal sistemin sadece onlerini caldirma, mecbur ana unite degisimi yada cevirici gereksinimi hic birsey yok, bluetooth modulu 96k oldu, iphone 7 ve 11 arasinda bile muazzam bir ses kalite farki hissediliyor.
    Bu avantajlari disinda islemci olarak 2 tik yukarida, ve eskiden sahne onde olur arkalar calmaz ne gerek var diyen 1/2 sistemci arkadaslarim dinledikten sonra gorusleri degisti.
    Sistem; 3 yollu elate titanium, titanium sub, rf mono amfi, pico amfi/islemci, audison connection s kablolama.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bit one kesin cop, dert baska birsey degil, 2 arabada bit one'lari sokup mosconi 6 to 8 taktim iyi ama kablolama vs maliyet uzay.
    Gecenlerde 6to8 ve 6 kanal mosconi amfi sokulup pico 8to12'ye gectim on arka aktif, kalan kablolama kapilar ayni uzay fark var, inanilmaz ufak high/low girisi var, standart bir arabada orijinal amfi sokulup yerine en ufak degisiklik olmadan montajlanabilir, yada sistem yoksa baslangic icin torpido altina teyp montaj parasina baglanabilir, tek ve muthis bir secenek.

Koltuk alti olan f kasa amfisiz bir araba hic dinlemedim ama kesin cok iyi olur.

Ileride kapilar kabolalma cekilip, 2. Bir pico amfi ile guc cikartilabilir.
    Diger islemcilerdeki gibi orjinal sistemin sadece onlerini caldirma, mecbur ana unite degisimi yada cevirici gereksinimi hic birsey yok, bluetooth modulu 96k oldu, iphone 7 ve 11 arasinda bile muazzam bir ses kalite farki hissediliyor.
    Bu avantajlari disinda islemci olarak 2 tik yukarida, ve eskiden sahne onde olur arkalar calmaz ne gerek var diyen 1/2 sistemci arkadaslarim dinledikten sonra gorusleri degisti.
    Sistem; 3 yollu elate titanium, titanium sub, rf mono amfi, pico amfi/islemci, audison connection s kablolama.
    Abi Allah'tan son cümleyi yazmışsın çünkü oraya kadar hiçbir şey anlamamıştım Şimdi net oldu, epey maliyetli ama çok güzel sonuç veren bir sistem gibi

Teşekkürler bilgiler için

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Allah'tan son cümleyi yazmışsın çünkü oraya kadar hiçbir şey anlamamıştım Şimdi net oldu, epey maliyetli ama çok güzel sonuç veren bir sistem gibi

Teşekkürler bilgiler için
    Evey biraz katisik oldu, avuc ici kadar bir cihaz icinde 1200eu olan islemci ile birebir islemci ve 8 kanal amfi var.
    Hepsi tek hap kadar cihazda.
    Baglantilari elektirik kismi 12 ceyran kablosu, uzerinde speaker kablo giris opsiyonu var diger islemciler gibi rca gereksinimi yok.

Esas amaci oem arabalarda uygulama en buyuk ozelligi 2 tane islemci takmis gibi arabadaki tum kolanlari caldirabiliyor.

Yurt disi parasi 450eu ise aliyorsun biyityor. Delme kesme bicme bagaja kablo cekme derdi yok.
    Ileride gelistirmek istersen onada izin veriyor. Tek kelime ile muthis bir cihaz, bitane aldin bitti.

Ben 2 arabama ayni anda bit one taktim, uygulamayi distiribitorun sag sola montaja onerdigi arkadasti, acilip kapanirken cat pat, bazen acilmama, lcd ekran bozulmasi oldu dunyda tum forumlarda bu var. montaj hatasi diyen oldu ama ben yaparim kesin duzelir diyen olmadi, mosconi islemci sorunsuz calismasi yaninda daha kalite ses verdi.
    Ama yeni cikan pico cihazi baya ustlerde sadece muthis yuksek watt vermiyor aktif sistemde zaten oyle bi watt yok, bence oem arabayada takan diger islemcisini sokup takanda memnun kalir.

Cok dusuk maliyet ile ciddi is yapiyor. Montajda bi okadar kolay.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler