User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: R58 cooper s müzik sistemi önerisi hk.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

R58 cooper s müzik sistemi önerisi hk.

Mehaba arkadaşlar

yakın zamanda r58 coupe mini cooper s aldım aracımda harman kardon opsiyonu hariç herşey var

ilk başta yeterli gibi geldide şuan dinlediğim müzikten hiç zevk almıyorum

mini visual boost opsiyonu olduğu için üzerindeki üniteyi değiştirmeden ne gibi iyileştirmeler yapabiliriz ?

ön kapılarda 2 +2 ve koltuk arkalarında 1+1 şeklinde kolonlar mevcut orjinalini çok bozmadan tavsiyelere ihtiyacım var subwoofer de ekleyebilirim ihtiyac var gibi bagaj büyük ve ihtiyacım yok

ve belirtmeliyimki ses sistemi ile ilgili sıfır bilgiye sahibim açıklayıcı olursanız sevinirim

teşekkurler şimdiden

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ctesi günü r57 oluyor galiba 2012 cooper s'e bagaja 30 cm bass koydum sadece. Şimdilik yeterli geldi. Fikir olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ctesi günü r57 oluyor galiba 2012 cooper s'e bagaja 30 cm bass koydum sadece. Şimdilik yeterli geldi. Fikir olabilir.
    harman kardon varmiydi , ben bass disindada eksik buluyorum

hi end olmasada orjinal sistemi iyilestirmek niyetim

135
    ├┼┼╕
    246R

DOA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mini'de harman kardon en iyi r58'de caliyor. bence bir sekilde orjinal hk sistemi bulmaya calisin. hem ekstra orjinal ozellik de eklenmis olur araciniza
    doayen!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mini'de harman kardon en iyi r58'de caliyor. bence bir sekilde orjinal hk sistemi bulmaya calisin. hem ekstra orjinal ozellik de eklenmis olur araciniza
    boyle olmasını çok isterim aslında

google de aratırken tek tek satıldığına denk geldim şimdi

http://new.minimania.com/part/G2NMI1...on-Oem-R58-R59

şu linkte gordum ama tam sistemin listesini çıkarıp parçaları toparlamak gerekir boyle bu durumda bilen biri lazım bana

135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla benim bildiğim tamda aksine R58 Harman Kardon'un en zayıf çaldığı araçlardan , önceki serilerde 3 yol ve 16cm varken bu seride hem 2 yol var hemde 10cm yani çok ama çok büyük fark var ve bu fark tamamen her anlamda dezavantajına maalesef

yakın zamanda Rıza diye bir arkadaşımız aynende bu bölümde mini cooperı için konu açmış DLS anfi ,Focal sub ve Helix hoparlörlerle sistem yapmıştı bence bir fikrini alın derim.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sumer ya aktepe emre osmana git
    Ya da bora / tufan abiye
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal hk bulman zor onur kardeşim aşırı fiyat çekiyorlar bulsanda sadece anfi 2 bin civarında diye hatırlıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal hk bulman zor onur kardeşim aşırı fiyat çekiyorlar bulsanda sadece anfi 2 bin civarında diye hatırlıyorum
    yurt dışı fiyatlar ucuk gozukmuyorda parçaları toplaması dert aktepeye bi uğrıcam bakalım neler yapabiliriz bi fikirlerini alıyım

135
    ├┼┼╕
    246R

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ucuz ve kaliteli ses için 2 kanal anfi alıp küçük olanlardan jvc,sony tarzı pek güçlü olmayan orjinal teybe bağlayarak.
    Hoparlörleride passatlardan çıkan orjinal hoparlörlerden bulup değiştirirsen çok kaliteli bi ses alabilirsin çoğu araca bu şekilde uygulama yaptım gayet başarılı oldu bazı araçlarda kapılara izolasyon yaparak bass seslerini dahada iyileştirdim.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ucuz ve kaliteli ses için 2 kanal anfi alıp küçük olanlardan jvc,sony tarzı pek güçlü olmayan orjinal teybe bağlayarak.
    Hoparlörleride passatlardan çıkan orjinal hoparlörlerden bulup değiştirirsen çok kaliteli bi ses alabilirsin çoğu araca bu şekilde uygulama yaptım gayet başarılı oldu bazı araçlarda kapılara izolasyon yaparak bass seslerini dahada iyileştirdim.
    çok ucuza kaçma niyetim yok aslında zaten orjinal üzerinden yürümeye çalıştığımdan kaliteli malzemede alsam fiyatın ucucağını düşünmüyorum

135
    ├┼┼╕
    246R

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok ucuza kaçma niyetim yok aslında zaten orjinal üzerinden yürümeye çalıştığımdan kaliteli malzemede alsam fiyatın ucucağını düşünmüyorum
    Şu anki aracımda çok kaliteli ses sistemi vardı ama komple söktüm ve sattım artık yüksek sesten sıkılmıştım sadece 1 takım mid ve 30 cm bass anfi teyp vardı midler hq seri idi sıfırı 550 euro ama komple söküp bahsettiğim sisteme geçtim ve şu an daha mutluyum.
    Kışa doğru bi cooper da ben alacam onada bu sistemden yaparım konusunuda açarım :d
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Harman Kardonla hiç uğraşma.
    Ana ünite değişmeyecekse ve bütçe sorunu yoksa işlemci düşünülebilir. (Audison bit play Hd / Alpine h800 gibi)
    işlemci dışında on kapılara iyi birer komponent ( butceye gore focal, helix, brax veya diğer vs. gibi) Aktif surulmeyecekse 2 kanal bir anfi ve birde mono anfi yeterli olur veya 4-5 kanal tek bir anfi alinabilir. Birde subw aldin mi konu çözülür. Bu arada en azından on kapılara izolasyon yaptırmadan geçme derim. cok faydasını görürsün
    Konu hakkinda ayrıntılı bilgi için yarbay ve phantom nickli arkadaşlara danışırsan faydalı bilgiler edinebilirsin ses sistemi konusunda oldukca bilgili arkadaslardır.

Yarbay in önceki mesajlarda bahsettiği konu: Burada subwoofer in uzerinin kapatılması konusu kafama yatmadi subwooferı baska bir sekilde uygun kabinet hacmiyle yaptirabilirsin.
    Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geride kalan bir hafta içerisinde Mercedes'imizi de satmamızla beraber yeni aracımızı almış bulunduk.

Mini Cooper D (1.5 dize 116 hp)
    -Electric blue ve Beyaz tavan
    -Pepper paket
    -Chili paket
    -Sunroof
    -Spor koltuklar
    -İç Piano Black trimler

yukarıdaki mesajda bahsettiğim gibi, benim için tek bir eksiği vardı o da Harman Kardon müzik sistemi.

Teslimat günü:

artık yeni uğraşımız yeni göz bebeğimiz bu arkadaşlar.

ilk olarak Türkiyede bulamadığım paspasları yurtdışından temin ettim;

Sonrasında göze kaba gelen anahtarların çerçeve kısmını yine yurtdışı siparişi ile daha güzel bir hale getirdim;

Tabi alır almaz 3,5 cm H&R yay ve Cam filmi olmazsa olmazlardan;

En son da müzik sistemine bir el atalım dedim ve @Yarbay abimin tavsiyesi üzerine oluşturduğumuz sistemimiz:

Son olarak da geçen ay Paddock detailing de seramik korumamız yapıldı.
    Şimdilik çok güzel fotoğraflarımız yok ama yakın zamanda daha kaliteli fotoğaflar da ekleyeceğim.

birer Maşallahlar'ınızı alırım arkadaşlar

ilerleyen günlerde aklımda olan başka değişiklikler de var, onları da tamamlayıp paylaşacağım.
    takipte kalın

Riza Kerim ERKUS (@erkusriza) • Instagram photos and videos
    Buda bir adet 2 kanal anfi bir adette mono anfi kullanılmiş bir sistem:
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    müzik sahnede yapılır ---> sahnenin önünde müzik dinlersin ---> kayıt canlı müziğin reprodüksiyonu ---> müzik sistemi kaydı çalarak sana aynı sahneyi oluşturmaya çalışır.

kayıt & sistem iyiyse sahne gerçeğe yakın oluşur, beğenirsin. kötüyse gerçeklikten uzaklaşır, detayları da duymamaya başlarsın.

sahne konusunun özeti bu. yani sesler sana arkadan gelmez, önden gelir. bu durumda arabada arkaya hoparlör takmanın ana amacı arkada oturacakların önüne sahne oluşturmak anlamına geliyor. biraz da öndekilere ses gider, yarbay'ın yazdığı üzere buna rearfill denir. rearfill önemli bir olay değil. salatanın sosu. ama olayın esası sahneyi adam gibi ön cam boyunca oluşturmak.

anlayacağın üzere arkaya hoparlör koymanın senin için bir anlamı yok. boşuna uğraşıyorsun, para veriyorsun, pandizot del, yok amp kanalı al, vsvsvs.
    İşin doğrusunun tam olarak bu olduğu anlayınca arkayı komple söktürdüm ve tamamen ses kalitesi odaklı bir sistemi kurmaya karar verdim. Bu işin sonu yok. Gelecekte ses kalitesi odaklı olarak bazı upgrade ler yapabilirim.

Konu E46 tarafından (03-08-2017 Saat 20:53 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehaba arkadaşlar

yakın zamanda r58 coupe mini cooper s aldım aracımda harman kardon opsiyonu hariç herşey var

ilk başta yeterli gibi geldide şuan dinlediğim müzikten hiç zevk almıyorum

mini visual boost opsiyonu olduğu için üzerindeki üniteyi değiştirmeden ne gibi iyileştirmeler yapabiliriz ?

ön kapılarda 2 +2 ve koltuk arkalarında 1+1 şeklinde kolonlar mevcut orjinalini çok bozmadan tavsiyelere ihtiyacım var subwoofer de ekleyebilirim ihtiyac var gibi bagaj büyük ve ihtiyacım yok

ve belirtmeliyimki ses sistemi ile ilgili sıfır bilgiye sahibim açıklayıcı olursanız sevinirim

teşekkurler şimdiden

Sub için ben soundstream 20 cm sub koydum bagaja.. Gördüğüm en ufak ama en güçlü bass veren aletlerden biri inanamadım.

Aktepe Sound önermiyorum kimseye , soundmagus anfi aldım bozuk çıktı 6 ay geri vermekle uğraştım.Gönderdim yaptık diye yalan söylediler geri gönderdiler.Hiç birşey yapmamışlar dalga geçer gibi gibi sonra tekrar geri gönderdim yok elektronikçimizin akrabası öldü , köye gitti , hasta oldu şaka gibi.Hiçbir şekilde önermiyorum aldıgınız mal elinizde patlar.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sub için ben soundstream 20 cm sub koydum bagaja.. Gördüğüm en ufak ama en güçlü bass veren aletlerden biri inanamadım.

Aktepe Sound önermiyorum kimseye , soundmagus anfi aldım bozuk çıktı 6 ay geri vermekle uğraştım.Gönderdim yaptık diye yalan söylediler geri gönderdiler.Hiç birşey yapmamışlar dalga geçer gibi gibi sonra tekrar geri gönderdim yok elektronikçimizin akrabası öldü , köye gitti , hasta oldu şaka gibi.Hiçbir şekilde önermiyorum aldıgınız mal elinizde patlar.

Acikcasi olusabilecek polemiklerden kacmak icin arkadasa birebir aynisini ozelden yazmistim.

Hayatimda Aktepe kadar alaninds profosyonel urunlet satipta bu kadar yerler altinda antiprofosyonel hizmet vrten bit fitma daha gormedim.

Kimsenin ekmegi ile oynamayi asla sevmem ama bu insanlar bundan cok daha fazlasini hakkediyor.

Sahsen ben uzak durun derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neredeyse hicbirinin manavdan farki yok.
    kiloyla amp, hoparlor satiyolar, yuzden burada uzun suredir uyariyoruz.
    5 numara 10 numara diye puan veren arkadaslarin cogu da bilmedikleri icin bunlari gazliyor (bilmemeleri kusur degil)
    ses kalitesi olayi %99 yerlerde gezdigi icin musteri kitlesi kalitesizlige net net alistirilmis
    eskiye gore gram iyi calsa musteri dogal olarak etkileniyor
    cok iyi, manyak oldu falan filan...
    dukkan acacam ben, kafaya koydum
    phantom usta
    10 numara esnaf
    öteeğğsiiğğ yooğğgghh
    her turlu DSP isiniz itinayla yapilir
    sinyal bizim isimiz

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dükkanlar gerçekten adam akıllı bi sistem kurmak isteyen adamı sinir hastası ederler. Nası bi sektörse nereye gitsem aynı tezgahtan çıkmış gibi ya elindeki malı b.klarlar ya mal itelemeye çalışırlar ya kafalarına göre yalan yanlış iş yaparlar. Hobiyi bıraktım deyip 1000 lerce TL lik ürünleri millet yarı fiyatina bosuna satmiyor, insanları bıktırıyolar Bi dsp alayim diyorum sonra düşünüyorum isin vakkosu denilen adamlar mono anfi ayarı yapamiyor dsp yi kim baglicak kuracak diyor vazgeciyorum.
    Konu E46 tarafından (09-08-2017 Saat 17:13 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dükkanlar gerçekten adam akıllı bi sistem kurmak isteyen adamı sinir hastası ederler. Nası bi sektörse nereye gitsem aynı tezgahtan çıkmış gibi ya elindeki malı b.klarlar ya mal itelemeye çalışırlar ya kafalarına göre yalan yanlış iş yaparlar. Hobiyi bıraktım deyip 1000 lerce TL lik ürünleri millet yarı fiyatina bosuna satmiyor, insanları bıktırıyolar Bi dsp alayim diyorum sonra düşünüyorum isin vakkosu denilen adamlar mono anfi ayarı yapamiyor dsp yi kim baglicak kuracak diyor vazgeciyorum.
    Kardeşim İzmir de vakko varsa haberimiz olsun arayıştayım çünkü
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neredeyse hicbirinin manavdan farki yok.
    kiloyla amp, hoparlor satiyolar, yuzden burada uzun suredir uyariyoruz.
    5 numara 10 numara diye puan veren arkadaslarin cogu da bilmedikleri icin bunlari gazliyor (bilmemeleri kusur degil)
    ses kalitesi olayi %99 yerlerde gezdigi icin musteri kitlesi kalitesizlige net net alistirilmis
    eskiye gore gram iyi calsa musteri dogal olarak etkileniyor
    cok iyi, manyak oldu falan filan...
    dukkan acacam ben, kafaya koydum
    phantom usta
    10 numara esnaf
    öteeğğsiiğğ yooğğgghh
    her turlu DSP isiniz itinayla yapilir
    sinyal bizim isimiz

Valla Phantom Usta sen yer aç ben seni boş bırakırsan bip bip bipim ..

şakayla karışık birkaç forumdaş böyle bir Ankara buluşması yapıp BBQ Bira muhabet eşliğinde bir araya gelebilsek süper olurdu.

Adanaya misafirim olun diyecem yazın adeta cehennem muhtemelen bobinlerimiz yanar anasını satim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler