User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: bmw e90 ana ünite deðiþimi ?

recep07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question bmw e90 ana ünite deðiþimi ?

selamlar arkadaslar aracýmda suan ana unite olarak pioneer prs80 kullanýyorum memnunum ama deðiþime gitmeyi dusunuyorum ekranlý bir modelle ***** sitede bir kac model var oem olarak android sistemli iþe yarar gibi gorunuyor fakat marka yada kullanýlabýlýrlýk acýsýndan tavsýyesý olan ve kendi aracýnda kullanan varsa fikir danýsmak ýstedým ?
    hatta soyle bir link paylasayým..

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi söyle diyeyim size,

eğer aracınızda sisteminiz gerçek hifi sistem prensibine uygun kurulmuş multi anfili yada multi kanal anfiye sahip vede sistem aktif olarak bağlı ise sizde 80prs nin hakkını vererek aktif sisteminizi güzelce ayarladıysanız değiştirmek az buz değil uçuk kaçık bir geri adım olacaktır.

fakat sırf güzel bir teyp diye 80prs'yi aldınız ve bu teybi pasif bağlantılı bir sistemde gayetde standart marka model anfi ve komponentlerle sürüyorsanız pek fark edeceğini sanmam hatta daha iyi bile olabilir 80prs aktif olmayan heleki birde iyi ayarda olmayan sistemde artısı olmadığı gibi genelde negatif sonuç veren bir teyp.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam onlerde focal bmw kapı çapı uyumlu takımım var 3yollu koltuk altınada bırını surduk kapıda tizleri koyacak yer olmayınca deldık onlarıda surduk soyle soylıyeyım ise girisimimde baslarda cok heveslıydım arastırdım sordum uzun bır sure parca topladım bekledım derken parcaları toparladım ıyı bır sıstemcıye gıdıp montaj yaptırmak ıstedıgımde elimde bulanan parcaların aslında ısıme yaramıyacagını soyledıler mono anfim sublarım ana unitem her sey vardı sonuc olarak sattım elımdekılerı yok parasına yerıne onlere focal anfi doch power 5 kanal olması lazım gucu 1200 olabılır arkalara elımde para kalmayınca orjinal kaldı zaten arkada dogru durust yerde yok bagajda 2x ALPINE SWE 25lik ana unite bilginiz gibi prs80 saded olarak amacıma ulasamadan hem hevesım kursagımda kaldı hemde bu ısten sogudum gibi dediginiz gibi elimdeki ana unitenin su an amacına ulastıgını ve iş yaptıgını sanmıyorum aracımda o yuzden dedıgınız gıbı ekranlı bır modele gecmek en iyisi olucak..

ekranlı bir oem ana unite tavsiyesine ihtiyacım var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada cevap verdıgın ıcınde tesekkur ederım..

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Navimexi tavsiye ederim aracınıza birebir uyumlu android olanları çok başarılı en az 10 tane e90 a taktım sorun istemiyorsanız bu markadan şaşmayın gogledan özelliklerini araştırabilirsiniz
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı recep07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ise girisimimde baslarda cok heveslıydım arastırdım sordum uzun bır sure parca topladım bekledım derken parcaları toparladım ıyı bır sıstemcıye gıdıp montaj yaptırmak ıstedıgımde elimde bulanan parcaların aslında ısıme yaramıyacagını soyledıler
    senin konunu hatirliyorum, duzgun olacak diye bayagi ugrastin & para da harcadin. bizim kucuk esnafin klasik soylemidir ranndimann alamazsiinnn. tercumesi genelde soyledir: elindekileri boklayip elimdekileri sana ittireyim. hakkaten kotu seyler almis da olsan, bir kismi iyi de olsa boklamaya calisir.

ana unite bilginiz gibi prs80 saded olarak amacıma ulasamadan hem hevesım kursagımda kaldı hemde bu ısten sogudum gibi
    sonuc olarak paranla rezil edip zkerim boyle askin izdirabini seviyesine getirirler. maalesef durum bu.

ekranlı bir oem ana unite tavsiyesine ihtiyacım var
    headunit DEH-80PRS ise sakin degistirme! bu alet en ust seviyenin bir alti, elektronik kalitesi ortanin uzerinde. bunlar nasil diye sorduklarin cayda, DEH-80PRS ayda. amerika'da isi bilen pek cok kisi bu modeli kullaniyor.

mumkunse auto-tune ozelligini kullanarak 3-way active calistir. elinde her turlu driver & amp var diye hatirliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşı bende hatırlıyorum gerçekten sonuç alamaması üzücü ama bence bundaki en temel etken bileşenleri vede usta olmayışı.

1) doch anfi ile focal set sürmek Vakko takım elbiseye Gezer marka ev terliği giymeye benzer
    2) birkaç kez söyledim geçmişte ama halen swe-1244 alpinelar kullanılmış, buda bence son derece vasat, 30cm lik200rms lik giriş seviyesi bir ürün x 2 adet
    3) bağlantıları aktif halde kral yapabilecek teyp ama full pasif bir sistem kurulu

sizin için olurları:

1)anladığım kadarıyla sizde focal ifbmv-s komponentler vede ifbmw koltul altı mevcut doğrumuyuz?

bu durumda arka kapıları tamamen iptal edip en uygun şekilde orta veya orta üstü 6 kanal anfi alabilirsiniz, ifbmwnin ihtiyaç gücü vede ifbmw-subın 90rms olduğu düşünüldüğünde size

JBL GTO 755.6 çok iyi bir seçim olur burda 4 kanalı (ön 4) köprüler 160rms olarak koltul altına girersiniz, kalan 2 kanalı 107rms yani ifbmw-s komponentlere girersiniz.

teybiniz 4 yol aktife musait değil o sebeble ful aktif mümkün değil maalesef bu sebeble tweeter ve midi crossover ile, koltuk altını aktif , subı aktif sürecez (arka kapılar iptal).

bunlar önleri çözdü hemde gayetde uyguna (jbl 6 kanalları 400-550tlye bulursunuz ikinci el,temizi olduğuna dikkat)

2) subwooferı ve anfiyi kesinlikle satıyoruz iki bileşende üzgünüm ama 5 para etmez,yani bir bmwye ,hifi beklentisi olana,focale hiçmi hiç gitmez!

onun yerine 13.5inch yani neredeyse 35cm olan 600rmslik gücüyle şiddeti,jl markası vede v3 modeli ile tonunu kanıtlamış adam gibi sub alacaz:

sizin o iki subwoofer için ayırdığınız yere bunu tek başına kapalı kabinde (sırf sq peşindeyseniz) yada portlu kabinde (ben bass manyağım derseniz) ayırın ve emin olun o 2sinden çok daha iyi iş yapacaktır.

3) anfi olarak subı beslemek için damping factoru yüksek ve verimliliği yüksek bir anfi gerekir:

4) teyp Phantomunda dediği gibi audiophile seviyesi bir ürün Navimex vs arkadaşlar yanlış anlamasın ama çin/türk ortaklığı ürünlerin geneli vasat ayar vsde aktif için mümkün bile değil.

teybinizin kabiliyetlerini ortaya çıkarabilecek bir Ankarada yada yakın büyük ilde uzman bir arkadaşa yaptırırsanız çok iyi randıman alırsınız, bu arada auto tune prs80de adam gibi aktifte bile vasat sonuç veriyor sizinki gibi pasif yada benim çözüm olarak sunduğum semi aktifte sonuç vermesi mucize olur.

eğer ayarı yapacak arkadaş, sub ile koltuk altlarını fazlarını hassas birşekilde ayarlarsa bassı öne vede yukarıya taşır şiddet anlamındada ton anlamındada çok daha memnun kalırsınız. ayar olarak zaman hizalamasıyla,kesim noktalarını vede eq sizin aracın içine göre mikrofon ile yapar ise inanın farka şok oğlu şok olursunuz.

şu an sizde 3000hp tank var ama kabilyetini kullanıp savaşa gitmektense siz hanımı AVM'ye götürmüşsünüz o tank ile

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slm @recep07
    Deh-80 prs yi satmak niyetindeysen ve cihaz sorunsuz ise ben alabilirim

koptum mike bir cumle ile bundan daha iyi anlatilamazdi heralde
    doch anfi ile focal set sürmek Vakko takım elbiseye Gezer marka ev terliği giymeye benzer
    @phantom Murat abi benim teyp de şuan çayda, bana bir 80prs lazım ayda
    Konu E46 tarafından (08-09-2017 Saat 16:57 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sistemi anlamadim?

on tarafta bu mu var; IFBMW-S 2-way component kit
    koltuk alti bu mu; IFBMW-SUB.V2

nasil 4-way oluyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sistemi anlamadim?

on tarafta bu mu var; IFBMW-S 2-way component kit
    koltuk alti bu mu; IFBMW-SUB.V2

nasil 4-way oluyor?

Abi belki bir noktayi kaciritorsundur bilmiyorum ama sistem buysa evet 4 yol oluyor.

Tweeter aktif
    Midler aktif (10cm sanirsam)
    Koltuk alti aktif (sub guya ama anca midbass)

Son olarakta bagajda alpine gercek sub hepsi icin aktif yapilir ise 4 yol.

Dedigim gibi arkadasin tek cozumu tweeter ile midi bir arada pasif cross ile surup sistemin gerisini aktif yapip sistemi semi active denilen sistem yapmasi.

Mid ve tweeter yukarida ve yakin olunca bir nebze kurtatiyor ama tabiki ful aktif kadar hassas degil ama pasiftende kat kat iyidir.

Artik focal gibi firmalarda semi active sistemi direk sunmaya basladi yeni focal es165kx3 hem bi amp hem semi active 1 kanali midbasslara 1 kanali midrange ve tweeter beraber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi belki bir noktayi kaciritorsundur bilmiyorum ama sistem buysa evet 4 yol oluyor.

Tweeter aktif
    Midler aktif (10cm sanirsam)
    (kit bu ise) mid degil midbass driver olarak gozukuyor. zaten datasheet'te net net yazmis. 100mm cap goruyorum ama bu detaylar onemli degil. Focal E90'a ozel uretmis, cuk diye monte edilmistir.

Koltuk alti aktif (sub guya ama anca midbass)
    Son olarakta bagajda alpine gercek sub hepsi icin aktif yapilir ise 4 yol.
    belli ki E90'in sistemi 3-way tasarlanmis. bu durumda;
    1. niye bagaja subw koyup 4-way kasiyoruz?
    2. 4-way ise koltuk altindaki woofer'lara dogru frekans bandi gonderiliyor mu? (gonderilmedigine bahse girerim)
    3. kaldi ki woofer olarak calisacak driver'in koltugun altina konmasi yanlis.
    4. headunit 3-way active. ama sistem 4-way. ama headunit 3-way active kurulmamis, bu nasil is?
    5. konu sahibi diyor ki bagajda 2 tane Alpine subwoofer driver. koltuk altinda 2 tane daha. sistemi yapan her tarafa subwoofer sacmis.

recep, teybe suna buna hic para harcama, elinde bir suru sey var, bunlari tekrar degerlendir derim. Focal IFBMW driver'larin uyduruk olacagini zannetmem. headunit zaten guzel. bu kadar ugrasmissin, istanbul'a veya ankara'ya gidip bilincli bir yerde revizyonunu -belki- yaptirabilirsin. bagajdaki subwoofer'lari sat gitsin. senin arabada buyuk ihtimalle yuksek seviyede alt frekans var, bam gum caliyor...

onceden hazirlik yap, biraz daha arastir. klasik kural: bilmeyince gecirirler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    (kit bu ise) mid degil midbass driver olarak gozukuyor. zaten datasheet'te net net yazmis. 100mm cap goruyorum ama bu detaylar onemli degil. Focal E90'a ozel uretmis, cuk diye monte edilmistir.

belli ki E90'in sistemi 3-way tasarlanmis. bu durumda;
    1. niye bagaja subw koyup 4-way kasiyoruz?
    2. 4-way ise koltuk altindaki woofer'lara dogru frekans bandi gonderiliyor mu? (gonderilmedigine bahse girerim)
    3. kaldi ki woofer olarak calisacak driver'in koltugun altina konmasi yanlis.
    4. headunit 3-way active. ama sistem 4-way. ama headunit 3-way active kurulmamis, bu nasil is?
    5. konu sahibi diyor ki bagajda 2 tane Alpine subwoofer driver. koltuk altinda 2 tane daha. sistemi yapan her tarafa subwoofer sacmis.

recep, teybe suna buna hic para harcama, elinde bir suru sey var, bunlari tekrar degerlendir derim. Focal IFBMW driver'larin uyduruk olacagini zannetmem. headunit zaten guzel. bu kadar ugrasmissin, istanbul'a veya ankara'ya gidip bilincli bir yerde revizyonunu -belki- yaptirabilirsin. bagajdaki subwoofer'lari sat gitsin. senin arabada buyuk ihtimalle yuksek seviyede alt frekans var, bam gum caliyor...

onceden hazirlik yap, biraz daha arastir. klasik kural: bilmeyince gecirirler.

Abi anladigim kadariyla yeni seri bmwlerle cok icli disli olma sansin olmamis dogrumuyum?

Hayatinda gorebilecegin ses almasi en zor araclardan, sorularinda anlamsiz bulmakla haklisin ama dehset verici degisimler yapilmadigi surece ( terzi usuli kapi karti vs yapmak kapi saci kesmek vs gibi ) elde olan bu.

1) teypleri cok kotu ve kodlu
    2) midrangeleri 10cm yani normal 3 yollar gibi 8 yada 6cm degil beaming vs yuksek.
    3) midrangelerin derinligi kisitli ve takilaxak sistemin genelde mignatisi kucuk.
    4) sub olarak anilan koltuk altlari oncedende belirtigim gibi sub degil daha cok midbass ve 60hz 300hz arasini ustlenioyor, yeri son derece yanlis ve kulak direk algiliyor.

Ozetle bmw sistemi baya baya yanlislar dolu ve acikcasi hayret verici ama elde olani bu maalesef 16cm takmak pek mumkun degil.

Ozetle evet oncedende belirtiklerimin her kelimesi dogru subsiz olmaz cunku koltuk altlarindan 30hz bir yana 50hz bile beklemek imkansiz .

Eee haliyle subda olunca sistem 4 yol oluyor yani kadari yok. Kimisi bu dilemadan kurtulmak adina koltuk altlarini iptal ediyor ama bu seferde 80hz ile 300hz bos kaliyorki oda rezillik.

Ama kesinlikle arkadas kime gittiyse sisteminrezil etmis ve gerxektende 80prsnin hakkini asla verememis.

Konu sahibi arkadasa muhakak dediiklerimi dikkate almasini oneririm bircok bmw ile ugrastim artik neredeyse ezberledigim araclar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada konu sahibi arkadas amerikan bmw forumlarinda bavsound yada bimmertech pp82dsp adi altinda vede avrupada turkiyede helix pp82dsp olarak satilan sistemin zaman hizalamalarini talep edebilir.

Bircok sistem mevcut rockforddan helixe focalden mb quarta vladenden rainbowa ama montaj yerleri ayni oldugu surece 3 asagi 5 yukari zaman hizalama mesafe degerleri ayni.

Yanliz sunuda not etmek gerekli biri ms yani milissaniye degeri girerken digeri cm ve inch olarak algilamakta.

Keske yakin olsakta ben bir nebzede olsa yardimci olabilsem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi anladigim kadariyla yeni seri bmwlerle cok icli disli olma sansin olmamis dogrumuyum?
    yarbay abi,

benim hic BMW'm olmadi ki abi...

1) teypleri cok kotu ve kodlu
    2) midrangeleri 10cm yani normal 3 yollar gibi 8 yada 6cm degil beaming vs yuksek.
    3) midrangelerin derinligi kisitli ve takilaxak sistemin genelde mignatisi kucuk.
    4) sub olarak anilan koltuk altlari oncedende belirtigim gibi sub degil daha cok midbass ve 60hz 300hz arasini ustlenioyor, yeri son derece yanlis ve kulak direk algiliyor.

Ozetle bmw sistemi baya baya yanlislar dolu ve acikcasi hayret verici ama elde olani bu maalesef 16cm takmak pek mumkun degil.

Ozetle evet oncedende belirtiklerimin her kelimesi dogru subsiz olmaz cunku koltuk altlarindan 30hz bir yana 50hz bile beklemek imkansiz .
    stok driver'larda durum buysa Focal firsati gorup aftermarket cikarmis, arkadas da satin almis. teybi de upgrade etmis. genelde dogru gozukuyor.

subwoofer driver spec bu. 38Hz-200Hz yazilmis. maalesef zirnik kadar bir bilgi ama arabanin icini forumdan olcecek halimiz yok , focal'in yazdigina itibar edecegiz. stoktan daha iyi olacagini tahmin ederim. TR sartlarinda arkadas daha zorlayamaz.

aksi durumda IFBMW'nin bir anlami kalmazdi. ya da Focal bagaja konulacak bir subw tasarlardi.

ozetle yapilanlar senin stok sistem icin bahsettigin problem tespitlerine cevap veriyor (gozukuyor. klavyeden ahkam kesmeyeyim).

ben olsam bagaji ucurur, IFBMW ve DEH-80PRS ile duruma iyice bir bakardim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada konu sahibi arkadas amerikan bmw forumlarinda bavsound yada bimmertech pp82dsp adi altinda vede avrupada turkiyede helix pp82dsp olarak satilan sistemin zaman hizalamalarini talep edebilir.
    eger plug&play degilse arkadasi time alignment'a hic sokma. ele yuze bulasmasi isten degil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eger plug&play degilse arkadasi time alignment'a hic sokma. ele yuze bulasmasi isten degil.
    Abi sistem hem plug n play yani sorun yok.

Onun yanisira bagajda subsiz olmaz abi bugun trde berk hifiden tutunda veysel voiceden ahmet carplusa yurtdisinda ve forumlarda gordugum istisnasiz tum set uplar plug n play driverlar + bagajda sub.

Dedigim gibi koltuk altlarindan birsey beklemeyin benim 16cm midim faha cok midbass uretiyor hani o boyutda subbass ise dunyaya pluton kadar uzak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sistem hem plug n play yani sorun yok.
    o zaman olur. tabi bu sistemi satanlar neden stok HU + Match PP82DSP onermiyor da DEH-80PRS'i pasif halde iteleyip gidiyorlar? ne guzel degil mi?

Onun yanisira bagajda subsiz olmaz abi bugun trde berk hifiden tutunda veysel voiceden ahmet carplusa
    onlarin hicbirine itibar etmem.

Dedigim gibi koltuk altlarindan birsey beklemeyin benim 16cm midim faha cok midbass uretiyor
    bu isler dinlemeden olmaz, olcumsuz de olmaz. o nedenle israr etmem, sen ugrasmissin, gormussun. belli ki koltuk alti ne midbass olmus ne subwoofer olmus, mutant bisey olarak kalmis. dediklerinden Focal IFBMW-SUB.V2'nin de iyi bir upgrade olmadigi anlami cikiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman olur. tabi bu sistemi satanlar neden stok HU + Match PP82DSP onermiyor da DEH-80PRS'i pasif halde iteleyip gidiyorlar? ne guzel degil mi?

onlarin hicbirine itibar etmem.

bu isler dinlemeden olmaz, olcumsuz de olmaz. o nedenle israr etmem, sen ugrasmissin, gormussun. belli ki koltuk alti ne midbass olmus ne subwoofer olmus, mutant bisey olarak kalmis. dediklerinden Focal IFBMW-SUB.V2'nin de iyi bir upgrade olmadigi anlami cikiyor.

Aynen oyle abi agizimdan aldin rfden focale helixten gladene hepsini denedim koltuk alti oyle aman aman degil hatta saydiklarimin cogu fabrikasyon bmw koltuk altiyla zar zor kafa tutar cunku kimse fabrikasyon koltuk altini after market guclu bir anfi ile denememis bilmiyor.

Bu koltuk altlari oemde 300hze kdr caliyor aldigin plug n playin midinin frekans araligina gore kimi markada 200hze kimi markada 300hze kadar calmak zorunda bahsi gecen mutant ve hicbirseyin iyisi degil ortada kalmis salakca birsey.

Dahada kotusu dedigim gibi bu ust frekans kisminda kulak seciyor ve koltuk altinda olunca salakca bir faz bozuklugu sahne miclemesi olusuyor.

Yanliz hakketden hangi adamsa bende tanismak isterim adama 3 yol aktif bilmem kac eq , sag sol ayri kesim ve eq kabiliyetli teyp satip focal alidirp pasif bagkanti yapan

Kimse sen degil iste abi ne diyeyim gonul isterdi ankarada olalimda isi sen ben keyifle beraber yapalim( daha cok sen )

Abi murat ileri ve ahmet icin isinde ustad diyemem ama veysel iyi be ya adamdan cikan araclarin genelinde sahneleme kusursuz resmen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanliz hakketden hangi adamsa bende tanismak isterim adama 3 yol aktif bilmem kac eq , sag sol ayri kesim ve eq kabiliyetli teyp satip focal alidirp pasif bagkanti yapan
    muzik sistemi konulari artik 3. sayfa tecavuz/cinayet haberlerine dondu...

Kimse sen degil iste abi ne diyeyim gonul isterdi ankarada olalimda isi sen ben keyifle beraber yapalim( daha cok sen )
    sagol yarbay abiiiiiii tesekkur ettim!

Abi murat ileri ve ahmet icin isinde ustad diyemem ama veysel iyi be ya adamdan cikan araclarin genelinde sahneleme kusursuz resmen
    bazilari bana da bizzat itelemeye calisti. ben de IASCA sampiyonu degilim, bir suru seyi yeni ogreniyoruz... bu kadar sark kurnazligindan sonra alayina 1 ton on yargim var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler