User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Double Din Teyp Önerisi

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Double Din Teyp Önerisi

Bütçe en fazla 750-1000 tl arasında,
    Güncel yeniliklerin çoğuna sahip olan,
    Ses kalitesini daha da iyileştirebilecek
    Kullandığınız önerebileceğiniz
    Çin malı olmayan
    Piooner-Kenwood vb markalardan tavsiyeler bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    double dinlerde yeni Pioneer serisinde network mode olan modeller var mesela avh-5850bt gibi atakantuningde 1500-1600tl civarıydı ona bakmanızı tavsiye ederim evet fiyat olarak belirtilen bütçenin üzerinde ama kabiliyet olarak rakiplerinden daha kapsamlı.

3 yol aktif sürme şansınız var bununla,24bit dac çevirisi ,4volt 6 rca vs vs iyi bir cihaz özetle, bunun abisi avh-8750bt'de öyle onun kafa çıkma vs gibi birkaç artısı daha var ama 2000tl.

ikinci el alırsanız pioneer'de çok ama çok dikkat!

pioneer double ve single din farketmez tüm teyplerinde pico fuse yani pico sigortası riski vardır, maalesef pioneer kılavuzlarında uyarmadığı için onlar bir nebze suçlu ve yine maalesef halkımız bu alanda çok bilgili değil montajcılar ise kasap olduğu için bu arıza çok çıkıyor.

arızanın çıkış şekli ve tek sebebi teyp açıkken ister teybin arkasından ister anfiden anlık sessizlik yapmak amacıyla sökülen rca'lardan kaynaklıdır, bu arıza genelde hi level giriş yada anfisiz direk hoparlörlere sürülen alt cihazlarda bu sebeble pek görülmez çünkü rca ile işleri yok ama üst seviye takılan arkadaşlara dikkat teyp açıkken sebeb ne olursa olsun pioneer teyblerinizde rcaları sökmeyin,teybi kapatıp durduğundan emin olduktan sonra sökünüz.

sigorta atınca maalesef çok yada orta şansınıza kalmış şekilde parazit,motor,alternatör sesi üretiyor ve tek çaresi rcaları şaseye kaynatmakki buda garantiyi bozuyor, anti profosyonelce vede tamamen sorunu gidermiyor.

o sebeble ikinci ellerini alırken baya dikkatli olun ben bu 3 yollu teyplerden niyetlendim kafa çıkmalısını yani avh-8750bt ve 8850bt baktım karşılaştığım 4 teybin 3ünde bu sorun vardı yani nadir değil tersine sıkça rastlanılan sorun..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen yazdıktan sonra web'de okudum biraz. İğrenç bi sorun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay ;
    Teşekkür ederim abi detaylı bilgiler ve önerilerin için.
    Atakan tuning Allahın selamını verse onu bile almam zamanında bir teyp aldık replika çıkmıştı.
    Temiz güvenilir insanlardan 2. el teyp de olabilir. Arkadaşın satacaktır malzemenin temizliğinden eminsindir vs.
    2 sene evvel murat abiden aldığım amfi comp. tüm zorbalıklarıma rağmen hala sağlamlar.
    Bendeki ekipmanlar ile şimdilik aktif sistem sürmesem de olur. Zaten amfi de compları ve subw ayarlayabiliyorum. Onu yapınca bile tunermişim gibi hissediyorum bana yeter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen yazdıktan sonra web'de okudum biraz. İğrenç bi sorun...

hemde ne biçim yani herkes birgün ya subımmı kısık deyip stereosunun rcasını çeker, lan sağda hışırtımı var solu kısım der rca sını çeker vs yani
    çoksafça ve çok sıkça rastlanılacak bir sorun.

allahtan bende araştırırken denk geldimde haber edim dedim gerçekten son derece pis bir sorun maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yarbay ;
    Teşekkür ederim abi detaylı bilgiler ve önerilerin için.
    Atakan tuning Allahın selamını verse onu bile almam zamanında bir teyp aldık replika çıkmıştı.
    Temiz güvenilir insanlardan 2. el teyp de olabilir. Arkadaşın satacaktır malzemenin temizliğinden eminsindir vs.
    2 sene evvel murat abiden aldığım amfi comp. tüm zorbalıklarıma rağmen hala sağlamlar.
    Bendeki ekipmanlar ile şimdilik aktif sistem sürmesem de olur. Zaten amfi de compları ve subw ayarlayabiliyorum. Onu yapınca bile tunermişim gibi hissediyorum bana yeter

ona ya vay be şok oldum atakanı tanımam en ufak usb bile almadım onlardan ama teybin replikasınıda ilk defa duydum, refurbished yada farklı pazara özel ürünler duydum ama replika hiç duymamıştım insan hergün yeni birşey öğreniyor.

modeli neydi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ona ya vay be şok oldum atakanı tanımam en ufak usb bile almadım onlardan ama teybin replikasınıda ilk defa duydum, refurbished yada farklı pazara özel ürünler duydum ama replika hiç duymamıştım insan hergün yeni birşey öğreniyor.

modeli neydi?
    Mahalleden arkadaşım 4-5 sene evvel 500 tl ye pioneer teyp almıştı. Cihazı kurdu 1 ay sonra cihaz kendini kaybetti. Sonradan öğrendik meğer bunlar çine kendileri için replika ürün siparişi verip daha ucuza bire bir malzeme yapıp orjinalmiş gibi piyasaya sürmüş. Hala daha öyle mi bilmiyorum ama bi kere midemiz bulandığı için hiç bakmıyorum bile. Zaten atakan tuning şikayet diye yazsan sayfalarca şikayet gelir.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atakan tuning kasap tuning gibi birşey yıllardır orada ama alt kalite işler için gidenler oluyor.ve herşey nedense ucuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi arkadaşlar kasap bir kelime , sahtekar başka.

ben adamın dolu şikayeti olduğuna yada kasap denildiğine şaşmıyorum adam *** gibi işçilik yapıyordur, saçma sapan şeyleri öneriyordur vs ama replika bir pioneer teyp ömrümde duymadım açıkcası şaşırdımda.

hani safça 30 yıllık ovalleri,tizleri arkadaşlar orijinal sanıp alıyorlar (ha olanıda vardır illaha ama bu adetde değil) ona şaşırmıyorum ama güncel o an sıfır diye satılmakta olan bir ürünün ülkemizde distribütörüde varken göz göre göre replikasını satması biraz kötüymüş ya.

vay anasını..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay

1000 tl fiyat teklif ettim Benim tek çekincem 2. el olduğu için kimin nasıl kullandığını kestiremiyorum. tamir görmüş mü içindeki hayati parçalarda değişim var mı bilemediğim için çekimserim.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay
    Baskan bu pico fuse ile çok çok önemli bir noktaya değinmişsin bilmiyordum kesinde yapilacak bir hareket cihazın başında oturur ağlardım valla
    Cmts günü 80prs yi montajlayacagız önceden bunu öğrendiğim cok iyi oldu. Montaj öncesi dikkat etmem gereken başka böyle önemli hususlar var mi? Bu sifir 80prs nin basina bi is getiririsem benim muzik sistemi hobim oracikta son bulur. Oem kasetçalarli teybi ve kağıt hoparlörleri takar geçerim
    Konu E46 tarafından (14-09-2017 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1000 tl fiyat teklif ettim Benim tek çekincem 2. el olduğu için kimin nasıl kullandığını kestiremiyorum.
    elemana GET actirt, elektrikcini ayarla hazirda beklesin, gelir gelmez full bi dene. yamukluk varsa iade imkanin olur. gozu kapali 1400 vermek dogru degil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat abi haklı Fatih 1400 iyi para

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1000 tl fiyat teklif ettim
    bi dakka ya 1000 mi teklif ettin?
    ohahahahaha
    GET'i bosver fatih'im
    adamin kendisini GET yapmisin zaten
    ))))))))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben birazdan 750 teklif edeyim de adamın gözleri bi ayrilsin zaten aracin uzerinde gelmiş deyim
    Konu E46 tarafından (14-09-2017 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya ben get olayını beceremem o yüzden tanımadığım güvenmediğim birinden ikinci el ürün alamam
    1000 lira uyarsa yolla dedim oda yürü get dedi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler