User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F/p başlanacak tavsiye. Nerden başlanmalı ? Nasıl yol izlenmeli ?

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F/p başlanacak tavsiye. Nerden başlanmalı ? Nasıl yol izlenmeli ?

Arkadaşlar merhaba .2005 Fiat Panda aldım. sesi açıp sağdan sağdan müziğin keyfini çıkaracak ileriye dönük fakat başlangıç olarak düşük bütçeli bir sistem yapmak istiyorum başlangıç bütçe 2000max. İleriye dönük para oldukça ekleme yapabileceğim birşeyler yapmalıyım ki deneme yanılma ile para ve zaman harcamayım.
    Ana ünite tavsiye ? Double din koyacak alan mevcut aslında kaliteli bir ekran istiyorum ama ses kalitesi açısından pek tavsiye edilmiyor sanırım .
    Önler16 cm .Ön kapı izalasyon yapacağım. 16 lık yüksek sesten ziyade kaliteli ses alacağım tavsiye ?
    Bagaj çok küçük olduğundan mini iş görecek sub ve ileriye dönük bir amfi . Aşşağı yukarı başlangıç olarak nasıl bir sistem kurmalıyım nasıl kablolar kullanmalıyım ve ortalama 2000 tl başlangıca yetermi ? Birde son olarak genelde iPhone spoty den müzik diliyoruz sisteme bağlanıp temiz ses alabileceğimiz dönüştürücü tavsiyesi çok iyi olur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu ben de takipteyim.
    Fiat 500 için benzer noktadayım
    Ana ünite olarak avgo navigasyonlu vs doubledin düşünüyorum. (hem orjinal ekipman görüntüsünde hem de bluetooth vb özelliğinden ötürü)

Fiat 500 Navigasyon-dvd-tv-mp3-usb-kamera Hediye Car Multimedia - n11.com

sonrasında anfi, hoparlör ve bass alıp uygun maaliyetli fakat kaliteli bir sistem istiyorum.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak bir sub istiyorsanız dahili amfili alpine swe-815 alabilirsiniz. Ben de almayı düşünüyorum, hem ufak hem de güzel ses veriyor. Amfinin kalabalığından da kurtarır sizi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ana ünite tavsiye ? Double din koyacak alan mevcut aslında kaliteli bir ekran istiyorum ama ses kalitesi açısından pek tavsiye edilmiyor sanırım .
    ses kalitesi ile Double DIN olmasi arasinda bir baglanti yok.

Birde son olarak genelde iPhone spoty den müzik diliyoruz sisteme bağlanıp temiz ses alabileceğimiz dönüştürücü tavsiyesi çok iyi olur.
    biraz ust model teyplerde bluetooth ile A2DP baglantisi yaparak telefondan muzik calabilme ozelligi mevcut. donusturucu vs. ile hic ugrasma derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ani hem özelden hem burdan yetişmişsin Hızır gibi eyvallah özelden sordum ama burdan devam edelim istersen benzer durumda olan arkadaşlar varsa benim gibi faydalanır , tecrübelerinden feyz alırız dandik double din olanları kastettim aslında . Özelden sorduğum double din yada benzer muadili önerisi alırım veya özelden söylediğin gibi ısrarlı şekilde boşver dersen kafamdan sileceğim . Şimdiden teşekkürler
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ses kalitesi ile Double DIN olmasi arasinda bir baglanti yok.

biraz ust model teyplerde bluetooth ile A2DP baglantisi yaparak telefondan muzik calabilme ozelligi mevcut. donusturucu vs. ile hic ugrasma derim.
    Uzmanlik alanim degil fakat double din cancincon sansinson marka diye tabir ettigimiz cihazlarda bir alipne teyp kadar guclu cikis bulunmuyo. Ne kdr desteklyen bir ana unite varsa ses cikis kalitesi o kadar degisir kisacasi. O zaman kasetcalarli bir teybe baglanti yapsin,arayada kaset calardan aux girsin kisacasi var baglanti diyim kactim ben.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman kasetcalarli bir teybe baglanti yapsin,arayada kaset calardan aux girsin kisacasi var baglanti diyim kactim ben.
    nasipten otesi yok bu yalan dunyada diyim, ne diyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ani hem özelden hem burdan yetişmişsin Hızır gibi eyvallah özelden sordum ama burdan devam edelim istersen benzer durumda olan arkadaşlar varsa benim gibi faydalanır , tecrübelerinden feyz alırız dandik double din olanları kastettim aslında . Özelden sorduğum double din yada benzer muadili önerisi alırım veya özelden söylediğin gibi ısrarlı şekilde boşver dersen kafamdan sileceğim . Şimdiden teşekkürler
    estagfurullah

dandik Double DIN'e hic girme. adi ustunde dandik. tabi bunlari ses kalitesi amacli yaziyorum. Panda'nin teyp yeri tam ortada & tepede, goruntu benim icin cok onemli diyosan bisey diyemem.

aletler cok pahali, duzgun bisey yapmak ve uzun sure kullanmak istiyosan Double DIN gibi secimlerde cok dikkatli olmak lazim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @E46, arkadas izmir'li, belki birbirinize yardim edebilirsiniz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @46 nicki arkadaşımın konusunu okudum ve ondan Sonra size mesaj atma ihtiyacı duydum arkadaşa resmen deva olmuşsunuz MSpec esnaflığınıda ayrıca kınıyorum . Buraya yazacağımı özelden attık yanlışlıkla ama buralarda yazayım.
    Doubledin biraz heves işi.Tekrar düşününce birkaç ay sonra yüzüne bakılmayacak,birçok araçta olduğu gibi... Tabiki görsel ve kaliteli bir sistemin doldurduğu o konsol görüntüsü bence çok güzel fakat amaçsız yönelik karar veriyorum şuan. Navigasyom kamera tv yayını kullanmayacağım , klip ve dizi izlemek için(oda arada bir) gereksiz geldi bian düşünce .... 2000 tl ye güzel bir ana ünite ve compenant takımı ve mini bir subwoofer alındıktan sonra amfi düşündüm @phantom abimizin yönlendirmesi ile . Üzerine 3000 daha çıkarsak maksimum olarak . Mevcut sistemi değiştirmeden kalite anlamında nasıl geliştirmeler yapılabilir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @E46 nickli arkadaşa ulaşacağım .

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Phantom murat abi sana marka model önerdi mi bilmiyorum ama double dine vereceğin parayı hoparlör bileşenlerine aktarırsan daha çok faydasını görürsün bence. Çünkü o double teypler 1000-1200 civarı birşeydi. Hal böyle olunca bütçenin yarısını sadece görüntü olsun diye teybe yatırırsan sistemin kalitesinden memnun olmazsın ileride. Yerinde olsam önce sistemi single teyp ile kurup ileride yurt dışından vs uyguna getirip üst seri alpine vb double teyp ile sistemi bitirirdim.

Orta sınıf bir alpine teyp 400-500
    hertz-focal vb comp. 750-1000 arası
    4 kanallı bir amfi + subw 750 olsa
    rakamları abartmış olabilirim fiyatlar ne durumda bilmiyorum. Murat abi reçete yazdıysa dediklerimin hepsini okumamış farzet Kendisinden 2 sene evvel comp-amfi aldım 2 senedir canını alıyorum içip içip mahallede son ses gezdiğim oluyor canavar gibiler..

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    double lazımmı bilmem ama 3 anfi çıkışı olan bir teyp al, kesinlikle pioneer alpine vs olsun. navitech,avgo vs alma..
    ne tarz müzik dinliyorsun? ona göre marka seçebilirsin.. iyi kablolama önemli ayrıca..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi deneme yanılma yolu ile dizdiğimiz sistemden örnek vermek istiyorum. Genelde cengiz kurtoğlu ağırlıklı dinliyor.

1 adet eski seri pioneer 9600-9700
    4 adet 6975s pioneer
    1 çift tss20
    eski seri pioneer bas kağıt olanlardan.
    1 adet 1500 -1800 watt anfi.

Çoğu kişiye göre eski sistem denebilir ama dinlenilen müziğin tadını veriyor
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    double dine vereceğin parayı hoparlör bileşenlerine aktarırsan daha çok faydasını görürsün bence.
    cok dogru bir oneri. zaten iyi driver cok pahali, parani oraya harca.

Murat abi reçete yazdıysa dediklerimin hepsini okumamış farzet Kendisinden 2 sene evvel comp-amfi aldım 2 senedir canını alıyorum içip içip mahallede son ses gezdiğim oluyor canavar gibiler..
    gule gule dinle cal <nazar degmesin> .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    double lazımmı bilmem ama 3 anfi çıkışı olan bir teyp al, kesinlikle pioneer alpine vs olsun.
    3 pre-out cikis (L/R/subw) cok onemli, bazi ucuz modellerde koymamaya basladilar. ucuzlasin diye berbat kesintiler yapiliyor bazen .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar öneriler için teşekkür ediyorum . Önce sağlam bi reçete yapabilirmiyiz birlikte ? @phantom Murat abi ?
    Ana ünite ? 1000 tl desek
    Compenant. ? Focal ps165 2.el mesela ?
    Alpine sw 815 2.el ?

2 yada 3 yollu olması yada aktif pasif olması ne gibi artılar sağlar ?
    Konu rebel tarafından (26-11-2017 Saat 00:18 ) değiştirilmiştir.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi arkadaş sormuş genelde pop dinliyorum ama slowda dinlediğim oluyor genellikle...
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar öneriler için teşekkür ediyorum . Önce sağlam bi reçete yapabilirmiyiz birlikte ? @phantom Murat abi ?
    Ana ünite ? 1000 tl desek
    Compenant. ? Focal ps165 2.el mesela ?
    Alpine sw 815 2.el ?
    dediklerin olabilir. sadece SWE-815 konusunda bir bilgim yok. Focal PS165FX tweeter tilted mount parcasi kite dahil galiba. ona dikkat et;

2 yada 3 yollu olması yada aktif pasif olması ne gibi artılar sağlar ?
    2-way component + subwoofer ile sistem 3-way olur. aktif olayina baslangic olarak girme. hikayesi uzun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler